Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1184 / 1680
(#) juhila hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Ez inkább felújítás, de ez az akkutöltő, ha másért nem a kora miatt megérdemelte.
Ezt a szebb napokat is megélt ELKIS-ben gyártott akkutöltőt az előző tulaj jól össze kokányolta, majd a padlásán pihent pár évet. Azután hozzám került és nálam is eltöltött még úgy 2-3 évet a polcon. Most úgy gondoltam felújítom és kapott egy automatát is. Most, hogy kész dobozba teszem és visszakerül a polcra. Talán egyszer még meghálálja nekem, hogy kicsit rendbe szedtem.
Az előlapi feliratozás még megcsinálom, csak kifogyott a laser nyomtatóm. Bocs a képekért telóval készültek.
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Számláló. Minden elkészült órára lép egyet. Rövidesen betelik, bővíteni kell.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Az elmult napokban kreativkodtam egy kicsit, es epitettem egy tirisztoros teljesitmenyszabalyzot. Mivel egyeniranyitja a feszultseget, inkabb rezisztiv fogyasztoknak valo, amik mennek egyenarammal is(pl: izzo, futoszal, vasalo). Van egy regi furogepem, ami egyenarammal is mukodik, es nincs gyari szabalyzoja, ez tokeletes les majd szabalyozni a fordulatszamat. Mar csak be kell kotni, es egy potmetert kell vegyek hozza.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014
(#) lesliewednesday válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Kapcsolása válogatja, de tud az váltóáramú fogyasztót is árammal ellátni, ha az egyenirányító híd elé teszed a fogyasztót. Azért a fúrógépnél még érhet meglepetés. Próbáld ki, mielőtt véglegesíted. A Graetz híd nem fért volna rá a panelre vagy inkább a hűtőbordára? Kompaktabb lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2014
(#) Csongi_ válasza lesliewednesday hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Hosszu tavom az egyeniranyito es tirisztor tul sok hot termelne nagyobb fogyasztas mellett, ami a hutobordanak mar sok lenne. Beepitem majd dobozba, ott lesz hely mindennek.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014
(#) vicsys hozzászólása Máj 26, 2014 / 1
 
Szerintem elég jól sikerült eltalálnom az elválasztó pontok színét.

DSCN0002.wmv
    
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Sajnos a kamera nem adja vissza ezt a zöldeskék színt... Bugyikék, hol jár az eszed?
(#) Johnny0004 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Szerintem kicsit erős, zavaró (persze élőben lehet más).
(#) Sanyi220v válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Szép munka, de a fordított polaritás elkerülése érdekében bele lehetett volna tenni egy 24V os relét egy diódával ami fordított polaritás esetén simán kikapcsol a nélkül hogy az aksit rövidre zárná vagy a készülék tönkre menne.
(#) kérdező válasza Sanyi220v hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Igazából van benne biztosíték, de a relé jó ötlet.
(#) sargarigo válasza juhila hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Látványosan szebb lett mint volt! Ilyenkor talán a jól végzett munka öröme is fizetség
(#) Sanyi220v válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Azért a biztosíték nem mindég olyan biztos! na de te tudod. ha már ilyen szépen megcsináltad megérdemelné még azt a kis törődést.
(#) kérdező válasza Sanyi220v hozzászólására (») Máj 28, 2014 / 1
 
Megkapja a relét.
(#) Sanyi220v válasza kérdező hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Sok sikert hozzá!
(#) pont hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Talán most már a végleges megoldásnál járok a PLC kimenet sokszorozó (portbővítő) projektemmel. Ez a megoldás egy kimenetet (és egy bemenetet) használ, elvileg bármennyi kimenet vezérlésére. A mellékelt képen egy nyolc kimenetes változat van. És bedobozoltam a TTL, Quartz-os, multiplexel-es frekvenciamérőmet
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) Kari55 válasza pont hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Eredeti a "dobozolás!"
(#) efraim válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Pap und Dekly System
(#) pont válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Sajnos mostanában nem fog sor kerülni rá, hogy készülékké összeállítsam , megy polcra a többi várólistás kapcsolás közé. Ezek a "fránya" panelek gyorsabban készülnek mint, hogy győzném a dobozolást....
(#) pjg válasza pont hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
De ismerős ez a dolog.
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Szia! Pontosan mit is csinál ez a PLC portbővítő? miről kapja a vezérlést? Buszról? Nem teljesen tiszta....
(#) kérdező hozzászólása Máj 29, 2014 /
 
Nem nagy dolog, de ötletnek jó. Egy kis izzó kiégett, kicseréltem piros LED-re.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) Sanyi220v válasza pont hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Ez aztán az stabil bedobozolás! a működéshez gratulálok, de kicsit csunyácska lett.
(#) Gafly válasza kérdező hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Ügyes
Azért én húztam volna egy szigetelő csövet az ellenállásra, bár ha a LED lába hozzáér a testhez, még nagy baj nem történik, csak nem fog világítani.
Illetve ha váltóramról megy, akkor egy dióda is kellene bele.
(#) kérdező válasza Sanyi220v hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Ez nem az inverter.
Ez egy akkumulátortöltő, nemrég kaptam hibásan. Az egyenirányító szakadt volt, és kiégett az izzó. Rendbe hoztam, szépen működik.
Egyébként műanyagbúrában van a dolog, nem érhet semmihez.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) Sanyi220v válasza kérdező hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Én nem a te bejegyzésedre írtem.
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Ennek a kapcsolásnak két része van. Egy számláló-kiírató egység(74193-74193), és egy vezérlés (555-4017). A vezérlő egység egymás után kapcsolja be-ki a resetet a számlálón, utána a PLC egyik bemenetére jelet ad, hogy kezdheti kiküldeni a kapcsolni kívánt portoknak megfelelő impulzusszámot, és utána jelet ad a számlálónak a "kiíratásra". Például, ha be akarjuk kapcsolni mondjuk a második és harmadik relét(ezek az ic B és C kivezetésére vannak kötve ami ugye decimálisan 6) először a 74193-as ami a számlálást végzi kap egy resetet, utána a plc küld 6 impulzust az "alsó" 74193-asra ezen H lesz B és C, ezután a "felső" 74193 kap egy load jelet, átveszi a szinteket kapcsolja a reléket, megszűnik a load jel, jöhet a következő kör. Vagy ha nyolc relét akarunk bekapcsolni akkor 255-öt küld a Plc. 5000 hz-el küld a PLC, az 555-öst 200ms-ra állítottam, tehát a három periódus, plusz egy 800ms, ennyi idő kell amíg egy kapcsolás létrejön. Nem is az volt már a lényeg, hogy minél kevesebb kivezetés felhasználásával érjek el többszörözést, hanem a korábbi kísérleteimnél bár a hardware működött, túl bonyolult programrész kellett a PLC-re írni a működtetéshez. Ezen hat blokkal tudom megoldani és az ehhez szükséges "órajel" sem a PLC fut az csak kap egy jelet egy bemenetre akkor küldi a jeleket.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Értem. Szóval multiplexer és demultiplexer.
(#) tkovacs hozzászólása Máj 29, 2014 / 9
 
Üdvözletem minden Fórumozónak!

Én ezt építettem, csak egy picit régebben 1988-ban!
Pakoltam egy kicsit és előkerült az első saját fejlesztésű mikroszámítógépem és gondoltam megosztom veletek hátha mond valakinek még valamit a processzora. Ez egy 6510-es CPU és akinek rémlik valami, hát igen ez volt a Commodore 64-ben is.
Nálam minden a C64-el kezdődött el amikor is az az ötletem támadt, hogy egy ilyen processzorral csináljak egy mikrogépet. Akkoriban még minden perifériát külön IC valósított meg. Hol voltak még akkoriban a mikrovezérlők! A panelt sem számítógépen terveztem hanek kézzel csőtollal rajzoltam napokig.
És hogy mi volt benne?
- 16 KB RAM (2x6264)
- 8K ROM (2764)
- 24 port IO (2x8255)
- timer, counter (8253)
- USART (8251)
- 16 karakkteres HP display
- 6510 CPU 1MHz órajellel
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Nem egészen. Itt minden "kimenet" a kettes számrendszer egy-egy helyi értékén elérhető, a PLC ebből alakít egy decimális számot (impulzussorozatot), az áramkörben egy bináris osztó visszaalakítja binárissá így lehetővé téve, mindig az összes kimenet egyidejű kapcsolását akár ki vagy be.
(#) kameleon2 válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 30, 2014 /
 
Ennek a technikatörténeti múzeumban lenne a helye. Nem volna kedved felajánlani a "Magyar fejlesztések" közé? Tudnék egy utat abba az irányba, főleg, ha még a doksik is előkerülnének ..
Következő: »»   1184 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem