Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 26
(#) Dzsoni válasza dj technics hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Akkor az max. 2×100W-os lehet!
(#) dj technics hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
azt olvastam neten hogy a Kapcsolóüzemű tápok tönkre teszik az erősitőt ez igaz -e ???
(#) dj technics hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
de ez egy 4 csatornas erősitő.nagyon jol tudom hogy az nem fedi a valóságot amit rá irnak
(#) dj technics hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
valaki néze már ezt át nekem köszönöm és ehez kell nekem táp.
(#) valve válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Az az erőlködő Dzsoni kolléga leírta hány w fele kóstál,.. De én úgyis arra hajlok, hogy amit veszel autóba és ilyen cucc az pl; 1000w -ot írnak rá, akkor az 100w, ha 2000w -ot akkor az 200w,.. Tehát vagy a tizedest felejtik ki a némi számjegyből, vagy mindig levágod az utolsó számjegyet,.. Esetleg osztod 10 -el,..
(#) Pafi válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Na ez már érthető! Tehát pl. 2*4 ohmon "zenei" 2*400 W, és szinuszos 2*130 W. (Esetleg leírhatnád, hogy hány db, és hány ohmos hangfallal akarod használni!)

Ehhez kisebb trafó (500 VA) de nagyobb kondi (1F) való. (Vagy kapcsoló üzemű táp.)
(#) dj technics hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
egy mac.audio.1000w -os mélylada.es 2db jamo e100 as .szeretnék rá kötni.amik 2x180w .tehat mivel az erősitő 4 csatornas.ugy szeretnem hogy csak harom csatorna szoljon. mert hidban is lehet hasznalni.

NEKEM CSAK ANYI A KÉRÉSEM A HOZA ÉRTŐ.EMBEREKTŐL.hogy mien tápot épitesek hoza hogy 1000% biztonsagal hasznaljam semmi gond nélkül.

KÖSZÖNETELJ TECHNICS
(#) dj technics hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Magnat Ultra 4000

* Amplificator auto 4 canale
* Putere iesire:
* 4 ohmi, stereo: 4 x 45 W RMS
* 4 ohmi, in punte: 2 x 130 W RMS
* 2 ohmi, stereo: 4 x 65 W RMS
* Raspuns in frecventa: 5 Hz - 50 kHz
* Impedanta iesire: 2-8 ohmi
* Bass boost variabil 0 - 12 dB la 45 Hz
* Filtru low-pass: 40 - 300 Hz / 12 dB
* Filtru high-pass: 40 - 300 Hz / 12 dB

ő lenne amit szeretnék.használni lakásban

Ultra4000.jpg
    
(#) aflmor válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Tolj alá egy ilyent (13,8V/40A), legalább lesz tartalék, ha esetleg beszereznél egy komolyabb erőlködőt. (4 x 45 W RMS kár azért a jó kis aluházért)
(#) Milu hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Én PC tápról használom az tud 12 V ot...
(#) valve válasza Milu hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Szia; a PC táp csak arra jó, hogy kiprobáld az erőlködőt,.. Arra NEM, hogy 'zenélj' vele,..
Nemtud akkora teljesítményt leadni amekkorára szüksége van egy erősítőnek,..
(#) aflmor válasza valve hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
...ennek az "ultrának" elég. :yes:
(#) valve válasza aflmor hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Hát,.. én gyíren hiszem, hogy a PC táp elvinné,.. Még egy TDA7375 -öst sem boldogít el! :no:
Ha az Ultrának elég egy PC táp akkor már működhetne egy 9v -os Duracel elemről is,..
(#) dj technics hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
hát ezért ennyire nem alacsonyodok le hogy pc tápot hasznaljak.sokan azt mondják inkáb neeeee.és szerintem az a helyes.


ez a 13.8v/40a biztato de sok alkatrész sok gond.és hát én ehez ----------- kábé ennyit értek. a valve.kollegad az könyüb rajzot küldöt szerintem azt probalom. meg épitetni. ha ezel meg leszk igérem jelzem.


nagyon szépen köszönöm mindenki segitsegét de ha be csuszna valami jobb egyszerüb tápocska szivesen fogadom. tiszteletel dj technics
(#) valve válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
dj technics; a táp az táp! Azt nem lehet megcsinálni, hogy kiszedünk ezt-azt belőle,.. Kell a trafó, egyenirányító és a szűrő kondi (k),.. Ez olyan mintha levest akarnál főzni víz nélkül! Rakhatsz bele fűszert, attól csak jobb lessz! De ha nemraksz vízet akkor megette a penész az egésszet,..
Szóval annál egyszerűbb tápot ha tud építteni valaki akkor én elmegyek apácának,..
Sok sikert az építéshez,.. Ha valami nem műxik akkor dobd be a kérdést a közösbe,..
(#) aflmor válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Idézet:
„valami jobb egyszerüb tápocska szivesen fogadom”


valve (erre a célra) a legegyszerűbbet- és legjobbat ajánlotta! Azt csináld meg. :yes: Így nem lesz apáca valve sem

Idézet:
„ennyire nem alacsonyodok le hogy pc tápot hasznaljak”


magnattól már úgysincs lejjebb
(#) valve válasza dj technics hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
"ennyire nem alacsonyodok le hogy pc tápot hasznaljak" Nem azt mondom, hogy nézzük le a PC tápot, mert én`is használom ezer dologra a prockó és bakelit`lejátszók táplálásán kívűl,..
De azt nem arra találták ki, hogy erőlködőket hajtsunk meg vele,..
(amikor kész vagy a táppal, mérj rajta egyet mielőtt rákötöd, senki nem-akar leégett autó erősítőt)
(#) dj technics hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
üdv mindenkinek. sajnos nem tudom meg épitetni a tápot mert,az uri ember elutazot.következő kérdesem hogy viszont kapok egy 12 v-os. komlet tápegységet ami 20 ampert tud és ez elegendő-e- ?? az erősitőnek illetve nem lesz semmi gond ???
(#) Pafi válasza dj technics hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Idézet:
„mien tápot épitesek hoza hogy 1000% biztonsagal hasznaljam semmi gond nélkül.”


Elsősorban olyat, amit nem te építesz, és a közelébe sem mész soha! 1000 %, na persze. Naponta 240 óráig bekapcsolva?
(#) dj technics hozzászólása Jan 11, 2008 /
 
nos meg kaptam a táp egyseget de sajnos nem 20 amper csak 10 de müxik vele igazabol azt mondta akitől kaptam hogy akumlator töltesre hasznaltak.és az uriember készitete. most probaljuk a hidban kötest
(#) valve válasza dj technics hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Kiváncsiskodhatom? Mekkora súlya van annak a töltőnek? S tettetek valami kondenzátort szűrésnek? Mert tudtommal az akku töltőkön nem szokott lenni kondi, és az elmaradhatatlan dolog,..
(#) dj technics hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
sajnos nem jöt be a 10 amper /12 volt keves.következő a kérdesem.olvasgatam hogy a magnat ultra erősitőnek elegendő egy 500w táp nekem van egy atx 450w pc tápom. mercury nos azt már tudom hogy[ zöld-szürke] az power. [ 12 +v [sárga + gnd ] igy kapok 12 voltot de nem tudom mennyi ampert.és az lenne a kérésem.hogy a +5 pirosat +meik szinel kell le terhelni. hogy jo legyen.es mivel terheljem stb........ én talaltam egy atx 300w táprol képeket. de enyim 450w es nem merem ugy meg csinalni mint.300w os képeken.csatolom képeket nézétek meg es várom a válaszokat hogy 450w tápon ugyan igy meg lehet -e csinalni????

atx mod.rar
    
(#) valve válasza dj technics hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Hát, én úgy`látom, nem hallgatsz az emberekre,.. Pc táppal nem fogsz bulayt csinálni az erőlködővel,..
(#) dj technics hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
vagy egy másik lehetőség van egy 12v /45amper akkumlator es egy 12v 10 amperes töltő es az mondtak .össze lehet kötni ugy hogy ha nem hasznalom az akksit akor is tölti a töltő ugy hogy párhuzamosan kell össze kötni a töltőt es az akksit. de adig nem kötök semmit mig ezt meg nem tudom pontosan hogyan kell
(#) dj technics hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
reggel 7 ora ota ülök a szamitogep ellő hátha valaki segit hogyan kell össze kötni az akkumlatort es atöltöt parhuzamosan
(#) patexati válasza dj technics hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
1 lépés-kösd rá az erősítőt az akkura (vigyázni a polarírásra)
2-lépés-az akkura kösd rá a töltőt is ismét ügyelve a polarításra
3-as lépés halgasd
(#) dj technics hozzászólása Jan 13, 2008 / 1
 
ööö ez igy jo ?? erősitőre kötöm akkumlatort utana ra teszem akkumlator töltőt???
nem fog töb aramot kapni?? vagy nem lesz valami gond??
(#) patexati válasza dj technics hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Párhuzamosan összekötöd az akkumulátort,töltőt,erősítőt!Az akkumulátor a puffer ami azért kell mert a töltő nem tud akkora áramot leadni mint mekkorát az erősítő fogyaszt!
(#) dj technics hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
sajnos még mindig nem kaptam valaszt. meik szint kell kiveni atx tápbol hogy le terheljem ?? +5 piros es fekete
es kösek rá egy ventit vagy egy izzot ???
(#) Dzsoni hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Dj Technics,

Legalább egyszer megtennéd hogy gondolkodsz is mielőtt kérdezel?
Illetve ez nem egy chat-fal, igyekezz a kérdéseidet egy hozzászólásban feltenni.
Ezenkívül törekedned kéne arra hogy értelmes magyar mondatokat használj értelmes magyar szavakkal - és magyar helyesírással!
Megbocsáss, de egyszerűen irritáló vagy!
Nem tudom, ilyenkor hol vannak a moderátorok...

Keress egy hozzáértő személyt és bízd rá a dolgot. Ilyen hozzáálással nem lesz sikeres a project.


Üdv.!
Következő: »»   4 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem