Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   494 / 607
(#) petya95 hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Üdv. ajánlanám a linkenn található nyákterv. kitt ként vásárolta egy haver de megtaláltam netenn, töbször megépítettem, mindí elsőre índult, 2uf becsatoló kondit érdemes 4-5uf-re növelni. lehet hidani is , gerjedés sosem volt link
(#) reloop válasza petya95 hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Üdv! 2µF csatoló és 22k bemeneti ellenállás 3,6Hz-es felüláteresztő. Hova még ettől lejjebb?
(#) petya95 válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Jelgenerátorróll próbáltam, sokat jaított a 4,7uf MKT wima, érezhetőenn jobban dübörög.
(#) Alkotó válasza petya95 hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Min javított? Milyen paraméter változott meg, amit mérni tudtál?
(#) petya95 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Mérni nem tudtam, hallásra sokkal jobb
(#) Alkotó válasza petya95 hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Régebben én is hasonlókat képzeltem, de valójában nem tudom ezt hallani. Amit Te dübörgésnek gondolsz, az nagyjából 30-150Hz körül van, és ettől soha, semmilyen körülmények között sem alacsonyabb. Ha ezt elhiszed nekem, akkor Reloop igazságát kell elfogadnunk, aki már így is 10-szer ez alá céloz a 2,2uF+22kR taggal.
Egyébként a kondit teljesen ki is hagyhatod, ha biztosan nem jut egyenkomponens a bemenetre. Ezzel csak az a baj, hogy nem tudni előre miről is fogják a végfokot táplálni, és véleményem szerint éppen ezért van ott a soros kondi. Ha belenézel a forrásként használt elektronikákba, akkor ott általában eleve van kimeneti kondi az "egytápfeszes" áramköröknél, a szimmetrikusaknál meg jó esetben nincs DC összetevő.
Nálam az ésszerűtlenül nagy táppufferek csökkentése hozott nagyon-nagyon jó eredményt. Fürge, virgonc, lendületes lett a hang. IC tokonként a +- tápfeszültségre 4700 µF az ideális érték, ettől nagyobb indokolatlan. Ne hidd el, mikor megalomániától vezérelt fórumozók csatornánként 2*22000 µF értéket javasolnak, és ki is hangsúlyozzák, ez mennyivel jobb mint a negyed ekkora érték.
(#) Zotyadeejay hozzászólása Jún 30, 2014 /
 
Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.Lenne nekem sztereó 2X50 K ohm hangerőszabályzóm (lineáris).Ennek a "felfutó" karakterisztikáját szeretném beállítani hogy ne csak az első negyedben majd fél állás után hírtelen szabályozzon.Lenne erre valami mód?Vagy mindenképpen csak logaritmikussal kivitelezhető?Köszönöm a segítséget előre is.
(#) reloop válasza Zotyadeejay hozzászólására (») Jún 30, 2014 / 2
 
Szia! A csúszka és a test közé köss egy-egy 8k2 ellenállást. Így szoktam használni, már nem is veszek hangerőhöz logaritmikus potit, jobb így az együttfutás.
(#) Zotyadeejay válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) palp válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Bocs az elírásért. Máshol kellett volna duplázni.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Van valakinek PCB terve Sprint layoutban, egy olyan 2xTDA 7294 kapcsoláshoz, amin egyszerűen lehet választani a hidalás és sztereó mód között?
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Ettől azért összetettebb a dolog, mert a hidat másképpen kell meghajtani. Ezért van külön híd, és külön alapkapcsolás. Persze kellő elszántsággal biztosan át lehet térni egyikből a másikba, de ahhoz sok mindent át kell drótozni.
(#) Szabi1 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Nem én arra gondoltam, hogy volt itt a fórumon egy olyan rajz/ panelterv, hogy 1-2 jumperrel (akár kapcsolóval) át lehetett térni a két mód között.
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Ezt nehezen tudom elképzelni. A kimeneteket is másképpen kell csatlakoztatni, és a bemenethez is kell egy fázisfordító az egyik oldalra. Ez több mint egy-két kapcsoló.
De ha megtalálod a rajzot, akkor szívesen megnézném mások mit gondolnak erről.
(#) Szabi1 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Igen a hangszóró csatlakozás nem probléma, nekem nem menetközben volna szükségem a mód váltására.
Úgy emlékszem, hogy 2 darab 2x3 lábú kapcsoló elég: az egyik csatorna jelét kell testelni, meg 4 darab ponton, 2-2 alkatrészt rövidre zárni normál módban, mert az csak a hídhoz kell, meg az egyik 22k-t lekapcsolni a kimenetről.
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Mutasd meg a rajzot.
(#) Szabi1 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Nem találom.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Szia! A NYÁK-terv bizonyára ismerős. A mellékelt képen keresd meg a Hid nevű átkötést és ellenállást. Ennyi kell csak hozzá.

Hidalás.JPG
    
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Esetleg sprint layoutba nincs meg? A tervem, hogy 12V-os SMPS inverterrel hajtsam meg. A táp 300W +/-38V lesz (finoman trimmerrel állítható a fesz) Milyen csatlakozót ajánlotok a +12V hoz? A kimenet speakon lesz.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Sajnos ezeket már letöröltem, teljesen új szériával fogok jelentkezni hamarosan.
Közlés előtt még le kell gyártsam a prototípusokat.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Átnéznéd kérlek? Az az ellenállás ami a stby vagy a mute-ról jön milyen érteékű kell legyen 20k?
Mivel kapcsitápot használok, 2x1.000µF elég lesz, de nem lesz probléma ha az egyenirányító diódák egy kicsivel messzirébb vannak? (kb 12 cm?)
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
A 10-es láb felhúzó ellenállásának 220k-t javaslok, nálam az vált be.
A 13-as láb nem kapja meg a pozitív tápot.
A tápszűrést ne a végfokpanelen végezd, kapcsoló-üzemű táp esetén a helyi szűrés 10-47µF LOW-ESR legyen!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Kijavítottam, ehez a tápegységhez 2x2.200µF ot mondtak de én 4x1.000µF LOW ESR-t vásároltam.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Jó lesz így, de azért hagynék helyet a végfok panelen a kisebb kapacitású tápszűrő elkónak arra az esetre, ha a két csatorna tápon keresztül összegerjed.
Az végig van gondolva, hogy az inverter milyen szűrőt fog kapni? Precíz LC dukál: Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
2x10uH tekercs a tápágba sorosan, utánna lesznek kötve a kondik, pc tápbol bontott toroid ferrit magra lehetne tekerni? És lehetne egy ferritmagot használni a két tekercsnek?
Dx 180-26-A felirattal van ellátva a vasmag
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Ezek jó kérdések, válassz hozzá egy alkalmas témát!
(#) zotya1983 hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Üdv!Mi a véleményetek a kapcsolóüzemű tápegységről?Lehet ezzel is ugyanúgy hajtani a Tda7294es szimplát vagy a hídkapcsolást?Ha igen akkor a táp utáni puffer elhagyható?Esetleg van e valakinek működő ilyen módon épített példánya?
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Szia! A korábbi hozzászólásokat, képmellékleteket nem szoktad nézegetni?
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Nézegettem,de sehol nem találtam erre vonatkozó kimerítő írást.Maximum ennyit: Jó lehet azzal is,de kell egy-egy 470µF kondenzátor.Meg valami olyat hogy nehezebb a brummot kiküszöbölni így.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2014 / 1
 
Következő: »»   494 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem