Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   499 / 727
(#) dB_Thunder válasza Lacko12 hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
A Palma Fix sem gyorskötésű, és szerintem marha drága. Én konkrétan PalmaFa-t használok,és naponta csak 1 oldalt csinálok meg, így ráér száradni.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2014
(#) martin66789 hozzászólása Júl 17, 2014 /
 
Sziasztok
Egy 16cm átmérűjű coaxial two way hangszórónak ami 4Ohm-os 60W max music power, 20W non power.
150g (5,3oz.)stromnum magnet.
Sajnos a gyártó és a tipusszám teljesen le van kopva olvashatatlan.
Kb hány literes doboz kellene neki ? Surround hangszóróknak szeretném használni persze párban.
(#) szamóca válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Ezekből az adatokból semmi nem derül ki, a dobozvolumenre vonatkozóan.
Valószínűleg egy autós hangszóró. Beteszed egy valamekkora tízenvalahanyas dobozba, és olyan lesz amilyen, vagy leméred a TS paramétereket, és azok alapján méretezel neki egyet.
(#) Lacko12 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 17, 2014 /
 
Én is erre szavazok akárhol beszerezhető, és az expressz termékével elég jó tapasztalataim vannak.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a segítő válaszokat!
(#) martin66789 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Gondolom ha úgy is surroundnak fogom használni akkor elég kisebb doboz is, nem ?
(#) szamóca válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Kisebb dobozban romlik a frekiátvitel alsó határa, és nő a terhelhetőség.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2014
(#) martin66789 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Ahha, az erősítő amire kötöm surround kimenetre az kb 15 - 20W között leht.
(#) Gery78 hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy pár AlNiCo mágnessel szerelt Scan Speak 25W-4204-F4B típusú mélysugárzóm, ami kb. 35-40 éves lehet. Az érzékenységének 90dB-nek kellene lennie, de szerintem kevesebb, mert az új középsugárzóhoz ami szintén 90dB-es szintén Alnico mágneses, nagyon nehezen tudom illeszteni hangnyomásra. Olvastam a JBL fan fórumon az Alnico mágnesekről, és azt írják, hogy ennyi idő alatt kb 12-15%-ot is csökkenhet a mágnesessége, ami a mélyfrekis tartomány rosszabb lesugárzását, és általános érzékenység csökkenést eredményez.

Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg tudnátok-e nekem segíteni abban, hogy megmérnénk a hangszórók érzékenységét?
Ha az érzékenység csökkent, akkor a mágnes ereje az idők folyamán biztos, hogy fogyott.
Esetleg tudnátok-e segíteni abban, hogy felmágnesezzük az Alnico-t? További kérdésem lenne még, hogy a hangszórót szét kell-e szedni a felmágnesezéshez? Azonkívül nem tudom, hogy a fluxust milyen értékre kell állítani, hogy a 90-91dB-es érzékenység meglegyen. Ha esetleg jobban felmágnesezzük, akkor ez jelent-e valamilyen problémát a hangzás szempontjából, változik-e a frekimenet, illetve érzékenyebb lesz a hangszóró?

Az adatlap nem az én hangszórómról szól, de nagyon hasonló hozzá. Ugyanaz a felépítés mint az adatlapon szereplőé, csak nagyobb, tehát ami nekem van az 25cm-s, az adatlapon szereplő viszont 21cm-s. Ebben az adatlapban benne van a mágneskör beállítása, szerintem a nagyobb hangszórónak nem sokban térhet el a beállítása ettől. Bár lehet hogy tévedek.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket.
(#) ptesza válasza Gery78 hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
Hi.

Egyegyszerű T/S mérésssel számolható. Célszerű előtte és utána is és akkor lehet látni a külömbséget.
(#) Janoo hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, itt elég sok profi tanács szokott lenni! Van egy pár meglévő, üres 3 utas doboz. Méretei (külső) (szél. x mag. x mély.): 298 x 545 x 266 mm, anyaga 18mm forgácslap. Reflexnyílás elől 85 mm x 50 mm, helyzete a szimmetria középponttól Jobra. A mély helye 20 cm. Ajánljatok légyszi olyan hangszórókat bele hangváltó –val vagy tervével, ami ezt az űrtartalmat igényli és összeillenek. Az érzékenysége és a terhelhetősége minél nagyobb annál jobb, de a szép hangzás a fő cél. Megtisztelő tanácsaitokat, ajánlataitokat előre is nagyon köszönöm.Üdv.
(#) martin66789 hozzászólása Júl 20, 2014 1 /
 
Sziasztok
Hangsugárzó javításba fogtam. Egy Orion Rumba HS280-as hangsugárzót szeretnék felújítani, eredeti hibátlan hangszórói megvannak, de a hangváltója nincsen azt majd az oldalon a cikkek között láttam egy frissítést hozzá azt majd megépítem hozzá.
Olyanban szeretnék segítséget kérni hogy hiányzik az elejéről a kis tábla és valahogyan ha meg lehet oldani akkor gyártanák rájuk egyet - egyet a mellékelt képen (Rumba eleje) látható táblát szeretném elkészíteni hozzá ha lehetséges. Semmilyen aukciós oldalon nem találtam ilyen táblát hozzá, nekem az is megfelelne ha lenne valami jó nyomtatható verzió és azt kinyomtatnám és ráragasztanám egy alu lapra és kész.

A másik hogy ennek a Rumba HS280-as hangsugárzónak hátul milyen csatlakozója volt a mellékelt képen ( Rumba hátulja ) nem látható hogy milyen, az enyémről sajnos az is hiányzik.

Mod: A mellékelt képek, kérésre eltávolítva!
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) ptesza válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Ilyen kis táblát biztosan tusz készíteni. Megrajzolod valami rajzoló progival . Tükrözöd a képet. Lézernyomtatóval műnyomó papírra kinyomtatod , és egyszerűen rávasalod az előkészített táblára. Talán még egy védőlakk is elfér majd rajta. Bővebben valamelyik NYÁK készítős topikban kaphatsz infót erről a technikáról.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Mire akarod használni? Othon zenéthallgatni ? Kertipartizni ? Milyen összeget szánnál rá, csak azért ,hogy tudjam melyik árfekvésben keresgéljek.
(#) Szpisti válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Esetleg innen ha megvennéd készen ?
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Természetesen otthon sztereó erősítővel hajtva.Az erősítő 8 ohm-on 2x80W teljesítményű, ezt szeretném ha kibírná,(ha lehet torzítás mentesen) árban 40e-ig gondoltam, de ha 50 és cserébe király lesz, ám legyen.
(#) Janoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Igen.
Nagyon örülnék ha ma az igen gyakran használt "Audiophil" hangzáshoz közelítene.
De a "High-end audio" is megfelelő.
Vagy ha tényleg nincs más akkor a Hi-fi.
Köszönöm.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Talán a H2000 hangszórival kijössz a 40-ből.
Például:
HA27-451

Az előző hozzászólásodhoz csak annyit.

Egy kábel vagy egy hangszóró többe kerül mint az egész budget.
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Poénnak szántam a hozzászólást. A lényeg hogy az adott budget-ből a legjobb jöjjön ki.
Az ajánlott HA27 már nagy mert a 20-s lyuk egészen alul van.
(#) ptesza válasza Janoo hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Kisebb átmérőjü hangszórónak meg már nagy ez a doboz. Előlapcsere?
(#) Janoo válasza ptesza hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ívesre formázott fóliás, nem tudom mennyibe fájna.Ha kitölteném valamivel,az nem jó?
(#) lazac323 hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék abban segítséget kérni, hogy hogyan kell bekötni egy DCR-3090 Vidi hangsugárzóba a hangszórókat. Úgy kaptam, hogy a mély ki volt véve peremezés miatt, a középsugárzónál a fekete vezeték volt a + csatlakozóra kötve, a sárga vezeték (ami egy potin keresztül jön a hangváltóról) pedig a - csatlakozóra. A magasnál pedig a fekete vezeték a - csatlakozóra ment, a kék vezeték(szintén potin keresztül) a + csatlakozóra. A kérdés, hogy ez a bekötés jó-e, illetve a mélyet hogyan kössem be. Elnézést, de nem találtam sem a fórumban, sem az interneten bekötésről információt, és nem vagyok járatos a hangsugárzók és hangváltók lelki világában.
(#) andras99 válasza lazac323 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ajánlom a forum.hangszoro.net-et.
(#) lazac323 válasza andras99 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Köszi, szétnézek akkor ott is.
(#) niki92 hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Van 2 db Reflex Mega Baby hangfalam. Régebben sokat használtam őket. Minap használni akartam és hallottam, hogy az egyik gyengébben szól a másiknál, mind a magas mind a mély. Túl hajtva nem lettek. Mi lehet az oka?
(#) frey345 hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
Sziasztok!Segítséget kérek !Kaptam 2 db BOSCHMANN MB 83 CT típusú 390 W ,20 cm átmérőjű hangszórót.Szeretnék belőle egy aktív SUB-ot készíteni a WinISD-vel ,de ahhoz ismerni kéne a többi értéket is,de csak ezek vannak a hangszórón,más adat nincs!
Sajnos a többi paramétert nem tudom megtalálni a neten sem!Valakinek nincs meg véletlenül?Vagy egy pontos ládaméret rajz!
Előre is köszönöm!!!
(#) andras99 válasza niki92 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Első körben ellenőrizd le a végfokot és a jelkábelt/hangsugárzókábelt, csatlakozókat.
(#) andras99 válasza frey345 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Sajnos nincsen hozzá gyári adat, vagy megméred, vagy belerakod egy hasraütésszerű dobozba. A mérésről bővebben itt. Nem akarlak lebeszélni, de ezek autós hangszórók, szobában nem lesz az igazi.
(#) Buvarruha válasza niki92 hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
El van tekerve a balansz az erősítőn. Triviális dolognak tűnik, de gyakori.
(#) Benji94 hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
20 cm-es mélyhangszóróhoz szeretnék bass reflex dobozt készíteni, a tervezéshez az UniBox nevű programot használtam.
A program szerint 97 literes doboz lenne ideális 9,2 cm átmérőjű és 30 cm hosszú csővel.
Szerintetek ez reális?
Nekem kicsit soknak tűnik.
A doboz rezonanciafrekvenciája így a program szerint 19 Hz lesz.
A kérdésem igazából az, hogy mennyire valószínű, hogy a program által adott értékek közel lesznek a valósághoz, mert nekem így első ránézésre kissé valóságtól elrugaszkodottnak tűnnek.
A hangszóró néhány paramétere egyébként:
Fs: 33 Hz
Qts: 0,57
Vas: 25 liter.
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
Nincs az elrugaszkodva a valóságtól, nem annyira jó a hangszóró. Miféle hangszóró az?
Következő: »»   499 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem