Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   271 / 436
(#) tomat5 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Köszi a válaszokat, de elfelejtettem írni, hogy nekem sok (több 10 db) kellene és masszív, profin kinéző, gyári stb. Elsősorban üzletet, webáruházat vagy gyártót keresek.
De azért két dolog nagyon tetszik: a segítőkészség és a kreativitás.
Köszi mégegyszer.
(#) tomika1234 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Szuksegem lenne ilyen vagy ehhez hasonlo kapcsolokra. Tud valaki segiteni, hol kaphato?

Koszi

Untitled.png
    
(#) kadarist válasza tomika1234 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Szia!
Keresési segédlet: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
(#) tomika1234 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Koszi!!

Meg is talaltam.
(#) kocsgab002 hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Sziasztok.
Szerintetek hol tudok ilyet szerezni?
msp430g2553 TSSOP-28 tokban

Köszi
(#) enree hozzászólása Aug 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehet még kapni valahol eredeti Philips TDA1517P-t? Ebayen találtam, de olyan drága, hogy el kéne adnom hozzá a családi ezüstöt...
(#) eSDi válasza enree hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Üdv ismét!

Szerintem nem fogsz találni, kifutott típus, nem gyártják. Annak kellene utána nézni, hogy mivel lehet helyettesíteni.
(#) enree válasza eSDi hozzászólására (») Aug 6, 2014 /
 
Szia!
Kukáztam egyet egy SB Vibra16-os özönvíz előtti hangkártyából
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 8, 2014 /
 
Üdv. Egy olyan kérdésem volna hogy szerintetek Ebay-on hogyan tudok rákeresni anódfeszültség-transzformátorra? Milyen módon érek el vele találatot? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szia!
Mekkora anódfeszültség kell? Mert inkább megfelelő szekunder feszültségű transzformátort kellene keresni, mint speciális keresést erőltetni.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
235V anódfeszültséger volna szükség egyenáramon. A pufferelést meg tudom oldani meg a szűrést csak táptranszformátort nem találok.
(#) Szpisti válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Pl. igy : power transformer tube amplifier
De én inkább megtekerném, vagy megtekertetném.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2014
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szerintem is tekerj egyet; milyen vasad(trafód) van? Mekkora teljesítményre szeretnéd?
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Van trafóvasam,megfelelő méret,de a multkor próbáltam a trafótekercselést,és mint rájöttem ez nekem nem megy annyira. Sajons a környéken nem ismerek embert aki megtekerné a megfelelő méretű transzformátort sajnos.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Gyakorolni kell, nem megy minden elsőre! Bátran állj neki újra. Mivel tekertél, számlálód van?
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Számlálóm,sajnos nincsen,így maradt a fejben számolás. A tekercselőréz hosszát rontottam el a multkor,így azért nem fejeztem be a trafót.
(#) granpa válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Viszek neked számlálót a találkozóra (meg némi szaktanácsot).
(#) szikorapéter válasza granpa hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Ha tudok menni akkor mindenképpen elfogadom a segítséget.
(#) ISF79 hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Olcsóbb (500-700ft) smd ssr -t tudnátok ajánlani?
Hozzávetőleg ezekkel a paraméterekkel (AQY221R2S)keresek, de elég lenne 0,2A-es is.

Előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza ISF79 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Itt ugyan rendelésre és DIP tokot kínálnak, de én megkérdezném, ha már úgyis rendelni kell, lehet-e szó az SMD verzióról?
(#) ISF79 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2014 / 1
 
Köszi, írok nekik.
(#) Csongi_ hozzászólása Aug 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Ilyen papucsos csatlakozot szeretnek venni, de nem tudom hogyan keressek ra eBay-en. Mi nnek a neve?

DSC_0017.JPG
    
(#) Csongi_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Koszonom szepen!
(#) vikgfk hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Elsőnek is remélem nem rossz helyre írok a fórumba mert mivel az elektronikai tudásom szinte nulla.
Elsősorban a segítségeteket kérném abba hogy miképpen és honnan tudnék beszerezni egy 2sc1377 -es Tranzisztort. Próbáltam már a neten rákeresni de nem sok sikerrel, találtam egy hazai céget aki elméletileg be tudná szerezni de még ara sem méltattak hogy egyáltalán visszaírjanak.
Esetleg ha netán valakinek lenne egy ilyen tranzisztora akkor szívesen megvenném tőle de már annak is örülnék ha valaki adna egy netes linket ahol meg tudnám rendelni.
(#) Szpisti válasza vikgfk hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Próbálj helyettesítő típust keresni!
Ez valami 27MHz-es adó tranzi, és paramétereiben nagyban megegyezik a 2SC1969-el.
De ezen a lapon a "replace parts" alatt van még pár opció.
(#) vikgfk válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A problémám az vele hogy adott egy technics sa-dx950 erősítő és elméletileg ez a tranzisztor vezérelné magát a végfokot. A szerelő elmondása szerint a tranzisztor elszállt ezért nem vezérli a végfokot. A szerelő ideglenesen kicserélte egy másikra de mivel hogy nem belevaló volt így egy pár bekapcsolás után megint elszállt. Így azt kérte hogy próbáljak meg pont ilyet szerezni mert mivel nem teljesen egyforma adatokkal rendelkeznek a helyettesítő tranzisztorok így lehet azt is kinyírja vagy rosszabb esetbe torzan fog szólni.
Kérdésem az hogy szerinted érdemes-e kicserélni helyettesítő tranzisztorra vagy mindenféle képen keressek eredeti számozásút?
(#) eSDi válasza vikgfk hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Üdv!

Itt megtalálod a kapcsolási rajzát: Bővebben: Link
Én gyorsan átfutottam, de nem találtam benne 2SC1377-et, vagy csak nem vettem észre. Előfordulhat, ha használtan vetted, hogy nem is az kell bele, mert már volt javítva és erre cserélték. Pozició szám alapján mi is tudunk segíteni, talán még a helyettesítésében is.
(#) pjg válasza vikgfk hozzászólására (») Aug 11, 2014 / 1
 
Azt a szerelőt zavard el gyorsan!
(#) Szpisti válasza vikgfk hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Egyetértek pjg-vel !!!
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Lehet, hogy csak a CB jébe akart vásároltatni végtranzisztort.
Azért nem találtál, mert nincs is. Egy műsorvevőbe ritkán kell adóvégfok tranzisztor.
Inkább vigye egy valódi szervizbe.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
Következő: »»   271 / 436
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem