Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   500 / 728
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Júl 30, 2014 /
 
35~40 Hz közé méretezzed az F3-at, csillapítás nem kell bele. a csőben max 25 m/s légsebességet engedj meg.
(#) Benji94 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Dupla tekercses ( 2x2 ohm-os ) papírmembrános, gumi peremes, pillébe szőtt bevezetőszállal, a porvédője nagyon laza textil ( szinte átlátszó ), autós gyári audio rendszerek mélysugárzója ( nem szobai hangdobozba készült ).
Tisztességes mágnes van rajta, nekem viszonylag jó minőségűnek tűnik, típusszámot nem tudok mondani, de azt az infót kaptam róla, hogy Audi, Mercedes-ekbe tették őket.
(#) Benji94 válasza ptesza hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Mindez semmit sem jelent kb. . Ezt tudja a hangszóró.
(#) jakec hozzászólása Aug 4, 2014 /
 
Szerintetek egy Ilyen doboz mit nyújthat? Praktikus, kicsi de nem biztos, hogy az kedvező...Én annyira nem értek hozza.

Vieta cw121-A
2
3


SERIE POWER CPW121A

Dimensiones:
Ancho 400 mm
Alto 360 mm
Base Inferior 400 mm
Base Superior 180 mm

Amivel hajtanám az egy Rockford fosgate s1 412 tipusú hangszóró!Rockford fosgate s1 412

Köszönök mindenféle véleményt, tanácsot!
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2014
(#) Primary hozzászólása Aug 6, 2014 /
 
Egy reflexdoboznál, ha kitömöm jobban csillapító anyaggal, akkor csökken a térfogat és nő a terhelhetőség?
Ha egy szivaccsal bedugom a reflex nyílást, akkor lenne csak zárt dobozhoz hasonló, ha légmentesen zárna?
(#) siletto válasza Primary hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Üdv! Én próbáltam, de nem, teljesen más lesz. Ha kitömöd pl üveggyapottal, egy ideig jó, de aztán (nekem) tompul a hangzása.
Más probléma :
Van egy teljesenmindegy milyen 3 utas hangfalpáram, amiből az egyik elég tompán szól, de a hangfal hibája nem erősítő, mert J-B megcserélve is ugyanaz a rossz. A mélyhang kijön, de a magas és közép csak nagyon halkan. Belül úgy néz ki hogy a vezeték direkt a mélyhangszóróra megy, és onnan át egy nyák-lapra, amin van azt hiszem 2 kondenzátor meg egy ellenállás. Erről a lapról megy ki a közép és magassugárzó kábelei, amik történetesen alig szólnak. Lehet hogy ez a szűrő ment gallyra? De mi tud egyáltalán elromlani abban a 3 alkatrészben? Valakinek van ötlete?
(#) andras99 válasza siletto hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Ha elektrolitkondenzátor van benne, egy idő után kiszárad, az okozhat szerintem hasonló tüneteket. Cseréljed ki, de szintén elkóra, mert különben megváltozik a hangzása. (lehet hogy jó irányba, de nem olyan biztos...)
(#) siletto válasza andras99 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Üdv! A következő alkatrészek vannak benne:
Tonfrequenz bipolar 4.7µF/100v , a két végén van a 2 lába
1µF 63V ez i világoskék elko, szintén a két végén van kivezetés
5W 27Ohm ellenállás

Le lehet valahogy tesztelni hogy tönkrementek-e ezek az alkatrészek?
Vagy ha lecserélném az egész "elektronikát", hátha jobban szólna, akkor merre induljak?

Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2014
(#) andras99 válasza siletto hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Attól függ milyen idősek a ládák, de én cserélném MINDEGYIKBEN az elkókat (bipoláris!), nem nagy befektetés. Ha még mindig nem jó, multiméterrel mérd ki az ellenállásokat, ha rosszak cseréljed őket. Ha a cserék megtörténtek, és még mindig nem jók, ott valami komolyabb baj van a hangszórókkal. Nem ártana megnézni a csatlakozásokat és a kábeleket sem.
(#) siletto válasza andras99 hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Üdv! Igen, nagyon-nagyon régiek, BRD gyártmány, Scan-Akustik hangszórók vannak benne. A kábelét én javítottam, mert egyszer elszakadt, de rendes réz hangfalkábellel normálisan forrasztva, zsugorcsövezve, nem hiszem hogy kontaktos lenne. Végül is ki tudom cserélni, ha szükséges, csak rontani nem akarok rajta. A párja egyébként tökéletes, ahhoz képest hogy nem gondolom felső kategóriásnak már csak ebből a 3 alkatrészes szűrőből sem.

Ha nem találok pontosan olyan elkót, és a max feszültség amit ráírnak nagyobb, az ugye nem okozhat gondot?
(#) Gery78 válasza siletto hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szia!
Esetleg mérd meg összehasonlító méréssel, hogy a két hangdobozban levő hangszóróknak milyen ellenállásértéke van, tehát hogyha rámérsz egy ellenállásmérővel, akkor kb. egyforma értéket kell mutasson a műszer ugyanazon típusú hangszóróknál. Tehát mondjuk összehasonlítod a két középsugárzót, megméred, az egyik pl 6,2 Ohm, a másik meg 6,1Ohm. Ha nagyon eltérnek az értékek, akkor valószínű leégett a hangszóró amely a halkabb oldalon van. Esetleg tudnál feltenni képeket a hangszórókról?
(#) siletto válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Üdv, a magas és mély egyezik, 7.5 és 8 Ohm, a közép az egyiken 6.5, a másikon 28Ohm, eléggé eltér, pedig többször is rámértem.
Egész biztosan a hangszóró rossz, vagy lehet hogy egy kiszáradt vagy tönkrement alkatrész miatt mér ennyit?
Ittvannak képek:
mély

közép

magas
doboz
(#) Directors válasza siletto hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia!

Lehet hogy hülyeséget mondok de szerintem úgy próbáld meg megmérni őket hogy leforrasztod róluk a vezetékeket.
(#) siletto válasza Directors hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia! Igen, sajna az volt amitől tartottam, 28 ohm volt, de az szerintem egy rossz elko miatt, a hangszóró az szakadásos.

Van valakinek forrása, hol lehet ilyeneket nagy méretválasztékban kapni? mert akkor lehet kicserélném egy olyanra ami belemegy a 81mm-es lyukba
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) Gery78 válasza siletto hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia!
Valami megint nem jó, mert ha szakadásos lenne, akkor nem szólna halkan a közép, és a magas, mint írtad. Végül is leforrasztottad a vezetékeket a hangszórókról és úgy mértél rá a hangszórókra? Én inkább arra tippelnék, hogy leégett egy kicsit, mert akkor szokott eleinte halkabban szólni. Amúgy meg ha tényleg rosszak inkább próbáld meg felújíttatni valakivel a hangszórók lengőtekercsét, ha vállalják. Van itt a fórumon egy pár emberke, aki vállal ilyen melókat.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2014
(#) siletto válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Üdv, igen, hallkan szólt, de a mély és magas hangszórókból jött a hang, nem a középből. Levettem a vezetékeket, úgy szakadást mértem, a két kábelvég között pedig meg volt a 28Ohm. Én arra tippelek hogy elszállt benne a szűrő, és az ölte meg a hangszórót is, mert a párja tökéletes azóta is. Cserét találtam, igaz autósat, cuki átlátszó, de az kb 6eFt lenne egy pár, annyit meg valószínűleg nem ér az egész szett. Lehetne akkor már hangváltót cserélni valami komolyabbra, meg erősítőt stb, de ez 22es csapdája. Úgy tudom a dobozb ase ajánlott akármilyen hangszórót beletenni, szóval lehet csak rosszabb lesz
(#) Gery78 válasza siletto hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Értem, akkor világos, hogy miért szólt halkabban. Egy misét még talán megér a dobozka, próbáld meg megjavíttatni a középsugárzót. Párban kell javítani, hogy egyforma legyen. Itt a fórumon valamely hangszórós topicban biztos találsz rá embert aki megoldja. Én sem javasolnám a cserét egy teljesen eltérő típusra, mert az magával hoz egy csomó olyan dolgot amit már sejtesz, és tényleg csak rosszabb lesz az eredmény.
(#) siletto válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Üdv! Szerintem megpróbálok egy javíttatást, köszönöm a tanácsot.
Először a hangváltót kell reparálni, azt megoldom magamnak is, aztán jöhet a középsugárzó.
Illetve úgy gondolom, hogy beszerzek egy másik(szintén zárt kosaras) sugárzót, beépítem, és ha tetszik a hangzása akkor kicserélem a jót is, ha nem akkor megy javításra a régi két hangszóró, akkor sem bukok, csak 1-2eFt-ot
(#) gaben110 hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni mély sugárzót amit tudok nagyobb termekben és kültéren is alkalmazni,Tölcséresre gondoltam.
Mit javasoltok W tölcsérrel pórbálkozzak vagy Rutse kialakítással?
Vagy esetleg reflex doboz is jó lenne úgy hogy az alsó reflex nyílás egy jó nagy tölcsérben végződik?
Minél nagyobb hangnyomás kellene minél érzékenyebb legyen,és 55-60 hz alá nem kell menni.
40 cm es öntvénykosaras papír menbrános hangszóróim vannak 8 ohm 400w.Minőség sem olyan fontos de ne csak zuhogjon!Köszönöm!
(#) bajtaig válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Ez kell neked!
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2014
(#) gaben110 válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Köszönöm! Ilyen kialakítást még nem is láttam, és egyszerűnek tűnik megépíteni is!
Egy ilyen tölcsérben nagyobb hatásfokot érek el mint reflex ládában igaz?
(#) bajtaig válasza gaben110 hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Itt mindent megtudsz róla!
(#) siletto hozzászólása Aug 14, 2014 /
 
Üdv! Sikerült beszereznem egy pár SAL SKN10-es hangszórót, és bár eddig csak ragasztószalaggal rögzítettem, mert faragni kell a dobozon, így is sem szól rosszabbul mint a gyári. Még esetleg egy rendes hangváltót fog kapni, de működik így is, köszönöm a segítséget
(#) gaben110 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Szerintetek érdemes volna megépíteni a képen látható mély tölcséres ládát?Ahogy én látom sima reflex láda csak a reflex cső egy nagy tölcsérben megy át .Jobb lehet a sima reflex kialakítású ládánál?
Vélemény?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2014

03.png
    
(#) Primary hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Van valakinek ötlete mélysugárzóhoz? Kellene egy pár hangszóró a 25R672N helyett, mert már 1 hónapja készül, mindig jövőhétre lesz kész.
Jó lenne 10000/hangszóró környékén maradni. Legalább 100W lenne jó, 30 Hz alsó határral.
(#) Buvarruha válasza Primary hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ptólod 25R672N-el. Másikat nem fogsz találni 10 alatt, ami értelmesebb.
(#) Primary válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
JBL CS1214?
Picit nagyobb dobozban mélyebbre hangolva, mint a gyári ajánlás 49,55 liter, 34 Hz?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Majd egy év múlva... És akkor sem azt kapod amit elvártál.
(#) Buvarruha válasza ptesza hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ez az ezer vattos mélysugárzó inkább kocsiba való. Mit akar ez lenni,mélyláda?
Következő: »»   500 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem