Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1582 / 2499
(#) Buvarruha válasza ATOMIC hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
A 12V az 12V, nagyobb tápfeszültség kell a nagyobb kimenő teljesítményhez, tehát szó szerint. Mindegyik 12V-ról járó ugyanazt tudja, amelyik kevesebbet, az csak azért mert nem hidalható. Van néhány IC, ami képes D osztályban mukodni és felsrófolja magának a tápfeszt (kapcsolóüzemű), de drága és nem valami megbízható. Sokkal olcsóbban és egyszerűbben megúszod, ha használtan keresel valami autós erősítőt aprókon. Ha IC-vel oldod meg, akkor ugyananniy lesz a kimenő teljesítménye, mint a magnónak. Az autós magnókra írt 40W teljesítmények a fele sem igaz, legfeljebb négyszögjellel.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2014
(#) ATOMIC válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 20, 2014 /
 
Kösz!!!
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Aug 21, 2014 / 1
 
Az "egymás mellé"-t egy kicsit pontosítsd.
Ha mint két pogácsát a tepsiben akarod egymás mellé tenni, akkor szerintem nem lesz érzékelhető egymásra hatásuk.
Ha egymás tetejére rakod a "pogácsákat", akkor már lehet hatásuk egymásra.
Tippem szerint ha a két trafó tekercselési iránya ellentétes, akkor zavarják egymást a legjobban, igyekeznek gátolni a másik vasmagjában kialakuló indukciót, viszont a környezetükre így van a legkisebb hatásuk, mert kioltják egymást.
Mikor én fűztem így fel toroidokat, akkor kimondottan ügyeltem rá, hogy a tekercselési irányuk azonos legyen. Tippem szerint -mert ezt mérni nem tudom-, így nem zavarják egymást, mert az indukcióirányok azonosak, viszont a környezetre gyakorolt hatásuk sem tompul.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Köszi! Majd kiderül akkor ha kipróbálom a munkaasztalon légszerelve.
Nagyvonalakban így képzelem.

MT.jpg
    
(#) bandisk96 hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Lenne egy 2.1-es erősítőm, ez egy SAL XR100-as aktív ládából van!
Sajnos javítás alatt, tranzisztoros 'Toshiba C5198', kondikat lecserélem másikra, nagy kondenzátorokat is, illetve a kerámia kondenzátorokat, mert van ami megsérült!
Egy kérdésem lenne, nincs meg a trafója, és ehhez kérnék segítséget, hogy milyet kéne szereznem, vagy vennem hozzá? Mert sajnos az nincs meg hozzá! :S
Előre köszönöm a válaszokat!
(#) Buvarruha válasza bandisk96 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
A hangszóró és a kondik méretéből ítélve +-30V-ra tippelnék.
(#) bandisk96 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
én 2x12volt feszültségre tippelném magam szerint! De szeretném az itt lévőket is megkérdezni! És köszönöm válaszát!
(#) Davidd válasza bandisk96 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Szia! Mondtad hogy kicserélted a kondenzátorokat. A szűrőkondenzátorok amik voltak benne, azokra rá van írva egy feszültség. Annál a feszültségnél valamivel kevesebb tápról mehetett. pl ha 25V os kondik voltak szűrésnek, akkor kb +/-20V ról mehetett.
(#) bandisk96 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
35V-os kondik voltak rajta
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) Davidd válasza bandisk96 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Akkor véleményem szerint +/- 25-30V al mehet, várd meg a kollégák véleményét is. Általában nállam az ilyen megállapitás be szokott jönni.
(#) bandisk96 válasza Davidd hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Rendben köszönöm szépen! mindenképp olyan trafó volt amin két szekunder kimenet volt.. én szerintem 2x12v vagy 2x15v trafó tökéletes lenne hozzá, a problémám az, hogy drága dolog :|||
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Nos, kicseréltem a végtranyókat és a meghajtókat, 220al sorbakötött izzó világÍt ha berakom a javÍtott oldal biztosÍtékait. Hogyan tovább?
(#) Buvarruha válasza bandisk96 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ha nem érdekel más véleménye, miért kérdezel? Ha 35V-os kondik voltak benne, akkor tipikus a +-30V körüli tápfesz (28), vagyis jól tippeltem, azaz 2x20V-os trafója lehetett. Ha szerinted 15 kell bele vagy 12, akkor csináld úgy, de ne kérdezd.
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
A tranzisztor cserétől változhatott a nyugalmi áram. Egyelőre tekerd az R12 jelű potit minimum ellenállás értékre. Mérd meg TR5 kollektor-emitter feszültségét! 2V alatti értéket várunk.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014

Dansk.gif
    
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Inkább 1,2V körülit/alattit szerintem
1,2V -nál nyitnak a meghajtók.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Szia! Valóban így pontos.
(#) ha6qt hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Egyszerű kis Orgonában egy kb. 25Wattos erősítőben kicserélném a kondikat.

A hangszóró felé leválasztó kondit bármilyen jó minőségűre kicserélhetem, vagy van valami különleges kívánalom felé? Egy 2200µF 40V-ot szeretnék cserélni egy 50V-os Rubicomra.

Köszi!
(#) Rainbow15 hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Sziasztok
Néhány hónapja vettem egy házimozi szettet, Tevion DSS650. A mélynyomó egyben van a vezérlő egységgel.

Van rajta ún. aux mód, 1 sztereo bemenet van, és 5+1 hangfalra szétszórja a hangot. 3-4 hétig működött, utána elment a mély fokozatosan (hangerő növeléskor, mód állításra visszajött egy ideig). 2 hátsó hangfalat nem kötöttem rá, nem tudom ez tönkre teheti e.
Utána átkötötttem "DVD ready" módban, mindegyik hangfal külön RCA. (szintén a 2 hátsót kihagytam). Szintén 1 hónapig ment így, majd 1-2 nap alatt meg adta magát ugyan így a mélynyomó, és most itt tartok.

Visszaolvasva, 1 tagnak volt hasonló problémája ugyan ilyen szettel, ő azt mondta nem lett jó neki miután kicserélte az IC-ket.

Tudna valaki esetleg valamit mondani, mit nézzek meg rajta? Ha évekkel ezelőtt vettem volna annyira nem zavarna, de így..
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Nemegészen 1.1voltot mértem rajta.
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ez még éppen elfogadható érték. Csökkent az áramkorlátozó izzó fényereje a poti letekerésétől?
(#) feccus válasza Doncso hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Sajnos nem.
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Kéne egy lista, mennyi a tranzisztorok bázis-emitter feszültsége pozíció szám szerint. A feszültség polaritása is számít, NPN-nél a pozitív mérőcsúcs legyen a bázison, PNP-nél pedig fordítva.
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Tud mÍnuszt is a multiméter úgy nem jó? Ugyananyi + ban is.
(#) reloop válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 23, 2014 / 1
 
Ha következetesen írod le úgy is jó, de Neked lesz nehéz követni.
NPN +(0,55-0,70V); PNP -(0,55-0,70V) tartományban remélhető munkapontnak megfelelő érték.
(#) mythbuster válasza ATOMIC hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Én egy STK 463 -l próbálkoznék, a +-25V -s ágakat össze tudnád hozni egy LM 2679-adj -l. Kérdés hogy a kapcsolóüzemű táp mennyire fog belekontárkodni a hangszorókba, talán megfelelően nagy elkókkal megoldható.

Ha sikerül, szépen fog szólni 4 Ohmos hangszórókon.
(#) pauer98 válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Az összes tranyón NPN0,6v, PNP-0,6V körüli érték van. TR1 en viszont 2.1V, akkor is ha bázis-kollektort mérem.
BC253, helyette jó lesz a BC559A?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) Buvarruha válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Szedd ki az égőt, kapcsold be és meglátod mi füstöl. Ott a hiba, vagy ahhoz köthető.
(#) pauer98 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Kivágja a biztosÍtékot. Az új végtranyókat nem akarom hazavágni.
(#) Buvarruha válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Akkor lekötném a végtranyók bázisát és úgy érdems nézni, hogy melyiket nyitja ki annyira a meghajtás, hogy egye az áramot. R21-22 nem szakadt?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Következő: »»   1582 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem