Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Ez tök jó, csak az fáj, hogy csak az MPLAB X alatt fejleszthető, amitől elmegy a kedvem tőle.
MPLAB X -en próbálom használni a C18-at. MPLAB alatt optimalizál, X alatt nem, bármit állítok be. Hol kéne megmondani az X-nek, hogy a fordító fullos? Vagy maga az X dönti el, hogy fullosan fordít az X licenszétől függően?
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
Szerintem nem a környezetnek kéne tudnia a licenszről. Abban max. állítási lehetőség van az optimalizálásra, ki-be. Bár még nem próbáltam X alatt a C18-at, meg most az új oprendszeremre még fel sincs rakva. Gondolom a C18 hamarabb volt a gépeden mint az X. Akár ez is lehet probléma próbáld ujra rakni a fordítót, de lehet, hogy az X szimplán rosszul kezeli.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
Újrafűztem mindent, semmi változás. Ha valaki tudja, hogy kell beállítani az X-nek, hogy a C18 fullos, azaz engedélyezze neki az optimalizálást, az kérem segítsen! Köszi!
Még egy ötlet.
Az X alatt a tools->licenses menü alatt van olyan, hogy Activate workstation license, amire a leírás azt mondja, hogy az XC fordítókra vonatkozik. Nem tudom ez C18 esetében jelent-e valamit, kipróbálni most nem tudom, mert nem találom a c18 keygent. Több ötletem nincs.
Szintén xc8-ra, de hátha a C18-nál is így van: Project properties ablak XC8 compiler=>Option categories=>Optimizations=>Operation mode
A C18-nál ilyen van. Ha megnézed a Command Line-ban ott van egy -o-, ami ha jól tudom az optimalizációt kapcsolja ki. Ez mindig ott van, bármit állítok be.
Az nem az egész IDE-re vonatkozik? Régen update-ek voltak a fordítók frissítéséhez, az XC-knél nem. Mint ha nem fordítónként lenne licensz. ?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Igazad van kipróbáltam, csak azt nem értem minek van mikor ingyenes az IDE. A c18-hoz viszont nem találtam egyéb optimalizációs beállítást. Még maximum custom-nál bepipálod az öszeset, aztán passz. De ha sima IDE alatt megy akkor miért az X-el szenvedsz? Ha C18-at akarod használni akkor valami 18F-eshez kell azokat meg támogatja a sima IDE, nem?
Persze, de sokminden tetszik az X-ben(és a 4 magoson nem is annyira lassú) és ha dolgozni kell, akkor jobb, ha egyféle felületen dolgozik az ember. Emellett zavar, hogy ugyan támogatja egymás fordítóit a sima és az X IDE, de ilyen problémák vannak vele, azt hittem én csinálok valamit rosszul. Ha a sima IDE támogatná a PIC32MZ-ket, akkor azt használnám XC32-vel, de sajna nem nagyon várható, hogy újabb verzió kijön. Ez az egész keverés nagyon hasonló a Msoft win8 metrós erőlködéséhez, csak itt nem várható a "win9"...
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Hát igen. Új és nem elég kifejlett. De az is lehet, hogy direkt csináltak valamit, hogy ha 8 bites forditót akarsz akkor vedd meg az XC8 licenszet és azzal valószínűleg nincs ilyen gond.
A nyálam csorog arra a high speed usb-re, csak sajnos a pim-en túl nem sok handy cucc van belőle (mint pld a 32mx bitwhacker), és tüskesoron vinni a 480 mhz jelet.. hát nem tudom
Részemről sosem használok ide-t. Megírtam windows-hoz .bat-ba a fordítóscriptet, mindig bele teszem azt is a "project" könyvtárába (nem igazi project, annyi a huncutság, hogy #include-okkal végül egyetlen main.c-t állítok össze, és a fordító azt kapja meg), és a fordítás egyetlen egér klikk. Szöveget szerkeszteni egy notepad is jó. Nagyon nagy projectekhez kicsit spártai, de 3-4 sec alatt újrafordítás.. én imádom.
Hát, egy Ethernet, vagy USB-s projectet, vagy egy RS485 MODBUS komunikációt néhány slave-el, debugger nélkül megoldani ilyen gyalog módon elég körülményes, de legalább is hosszadalmas lehet, nem?
Ja, első alkalommal el voltam vele, mint a befőtt, míg kotorásztam, hogy melyik file mi egyebet include-ol be, de mire a lista végére értem, és azt néztem, mi mindent kell még felső szinten behúznom, alig pár tétel volt pld egy mass storage projecthez. MC-ék is javarészt úgy építették meg a régi libet, hogy nagyon sok mindent behúz magától. Az új lib nem tudom, azóta sem használtam még.
Ha már hozzászoktál az ide-hez, meg a debug-hoz, akkor persze nem fogod szeretni az ötletet. Hasonlókat inkább csak olyankor művelj, ha megmaradtál a "debug led" + újrafordítás szokásoknál. Apropó, hogy tetszik az új mplab-x?
LED_ezek én is, meg soros port, egy darabig, de jobb a regiszterek tartalmát látni.
4magoson egész jól elfut, nem túl lassú, persze fényévekre van a régitől. Fejlődünk! Egyébként tetszik pár megoldása. Több project lehet nyitva, jó a stopwatch, jó a watch, jó a beállítások megoldása, sok lehetőség az ablakok elhelyezésében, felülrehelyezésében stb, igazítja a kódot, amit én szeretek, van aki nem... szóval nem rossz, csak szokatlan, de ez a második nekifutásom. PIC32MZ miatt duráltam neki magam újra, mert ez megér egy misét! A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
Kapható a 3PIC32MZ2048ECM144-I/PH. Van már panelterv a 32MZ -hez?
Nekem ezekkel az új csipekkel csak az a bajom, hogy ha belenézek az errataba akkor elveszi a kedvem. Pl: mi az hogy nem lehet kristállyal üzemeltetni. Ok van belső oszija, de a másodlagos oszci sem lehet kristály, akkor hogy üzemel sleep alatt a sec oszci? Pakolok mellé egy másik csipet ami órajelet ad? Ha meg órát akarok akkor pontos órajel kellene, akkor meg plusz egy óra IC.Sleep probléma, I2C hibák, Code protect funkcióval macerás a törlés, ujraírás. És még sorolhatnám. Szóval 1-2 revízió még bőven ráférne.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
Csak a PICkit2 -val való programozás tesztelésére vettem.
Szia! Nincs még nyákterv és PIC-em sincs még, csak tervezgetem, hogy Banana Pi, vagy 32MZ legyen a touch-os kijelzőmmel a vezérlőközpontom...
Szerintem valamit félre értettél, nem? Lehet, hogy csak nem tud kristályról elindulni, azaz belső oszciról kell bootolni, majd átváltani külsőre. Kizárt, hogy ne menjen kristállyal, az nonszensz lenne!
41. Module: Oscillator
A crystal oscillator cannot be used as the input to the Primary Oscillator (OSC1/OSC2 pins). Work around: Use an external clock or an internal FRC. 11. Module: Secondary Oscillator A crystal oscillator cannot be used as the input to the Secondary Oscillator (SOSCI/SOSCO pins). Work around: Instead, use the external clock. Nem csak bootolásra van írva, de ki tudja. Az adatlapját nem néztem. A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2014
Hp41c:
Találtam egy ilyet: Bővebben: Link, de ez még csak gerber anyag, nem árlistás cucc készen vehetően. Éppen ellenőriztem, kvarc van rajta, nem külső oszcillátor. Egyenlőre abban a formájában működésképtelen. watt: Mennek abba az irányba, mint arm-ék, ott senki sem akad ki rajta, hogy külön külső áramkört használnak órajel generátornak. A 32mz szerintem memóriára totálisan szűk keresztmetszet lett azokhoz a perifériákhoz képest, amiket raktak rá. Minimum egy ddr perifériát is bele kellett volna integrálniuk, hogy legalább memória lapokat cserélni lehessen. Így ebben a formájában a 32mz-ről végső soron csak annyit gondolok, mint az mplab-x-ről A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
Én azt nem értem, hogy egy oszcillátor az nem egy nagy valami mutatvány, hogy tudták ezt elrontani egyáltalán? Ugyanaz az áramkör kell hozzá belül, mint ami már egy 18F-ben is volt, utána csinál belőle PLL-el nagyobb frekvenciát.
Nem értek hozzá, de nem lehet, hogy a méretek miatt?! A nagy integráltság miatt egyes áramköreik az oszcillátor által keltett zavarok miatt instabilakká válnak ?!
Idézet: „Mennek abba az irányba, mint arm-ék, ott senki sem akad ki rajta, hogy külön külső áramkört használnak órajel generátornak.” Ebben csak az a baj, hogy ez nem terv volt. Ez hiba. Errataban van és nem az adatlapban. Az adatlaban a régi PIC32 familiből van behúzva az oszcillátor blokk. Ráadásul a sémában ott kvarc van Ám lehet, hogy ha nem tudnak mit kezdeni a hibával akkor tervezett lesz. És figyelembe véve, hogy az A3 és A4 revízió között egyedül a kódprotect hibát javították, nem túl jók a kilátások.
Még nem esélytelen, hogy egyszer csak nem a processzorra, hanem az eddigi adatlapokra és erratákra fognak kiadni egy erratát
kissi: A kvarcot berezegtetni semmi egyéb nem kell, mint egy schmitt trigger, ami bírja a kimeneti meghajtást. Ha a freki lenne a gond, a pll-lel lennének bajban, de az fut. Az oszcki kimenet egyszerűen csak áramkörileg gyenge, ergo nem a mikrokódosok hibáztak, és ha lenne még szabad kimeneti meghajtójuk, rég javítottak volna egy ilyen "apróság"-ot. |
Bejelentkezés
Hirdetés |