Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1598 / 2500
(#) BLUER hozzászólása Okt 8, 2014 /
 
Üdv! Kicsit Off! Nincs valakinek egy ismerőse aki tud valakit, aki tudja,, hogy a xy-nak van eladó R400-as hangszórója párban, értelmes áron? Kösz! Bocs az Off-ért
(#) Ragen válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Nem az eredti fet-ek, hanem irf540 - 9540 pár van benne és egy 470 Ohm-os poti. Hol lehet egy Fet-es erősítőnél mérni? Azért kérdezem, mert a hagyományos kéttápos/tranzisztoros erősítőnél van emmiter ellenállás,de a fet-ek között nincs. (ezért is vettem anno kész panelt, mert érdekelt a fet-es, de nagy a tudás hiány)
(#) reloop válasza Ragen hozzászólására (») Okt 8, 2014 / 1
 
Linkeld be a rajzát, hogy egyértelmű legyen mit építettél meg! Source ellenállás hiányában a tápági áramfelvételt kell mérni és visszaszámolni a nagyjelű-erősítő és a meghajtók áramát - ebben tudok esetleg segíteni.
(#) Ragen válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Nem tudok róla, hogy fent lenne a rajza így a neten és én meg összeszerelve vettem. Keresek pár 10ohmos ellenállást és megnézem, hogy mennyi áramot vesz fel üresen egy oldal.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Braktam a 270 ohm-os ellenallast sorba a 100 ohm-os potmeterrel es 4,2mv-ot mertem az ellenallason bugas is jelentosen csokkent Kossz a segitseget
(#) Ragen válasza Ragen hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
100mA-es nyugalmi árama volt, visszavettem 50-re, így egyáltalán nem melegszik és csökkent is az alapzaj. Még csökkenteném, hova tegyek kondikat?
Egy kérdés, egy fetes erősítőnél, ahol nincs emitter ellenállás, hova kössem a védelem/koppanásgátló (uPC1237) egyenáram védelmét? (a vége, lásd csatolt kép)
Továbbra is nagy a bemenet erősítése, ezt még nem tudom hol kell állítani...
Csatoltam egy képet a jelenlegi elrendezésről is, a jel - nincs rákötve a táp nullára. Most az a táp kondiknál van csillagpont szerűen. Elég, ha a potiról rákötöm, vagy ellenálláson keresztül?
(bár még a hálózati föld sincs bekötve)
(#) reloop válasza Ragen hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
A túláramvédelemre keresed szerintem a megoldást, az egyenfeszültség hiba figyelése minden bizonnyal megoldott. Source ellenállások hiányában meg kell elégedj a biztosítékok nyújtotta szolgáltatással, úgy nézem nem "csapatásra" szánod, nem lesz ezzel probléma.
Az érzékenységet a visszacsatolás növelésével tudod csökkenteni. Itt egy elviekben hasonló ábra. Keresd meg a műveleti erősítő bemenet és a végfok kimenet közötti ellenállást, ennek értékét csökkentsd.
Valószínűleg a zaj is ennek arányában fog apadni.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Van 2 drb TDA2003 -as típusú IC-m. A kérdésem az, hogy ezen a képen látható kapcsolási rajzon miért van 2 IC? Mivel másabb az a kapcsolás mind amelyikben csak 1 van? Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szia!
Ezt úgy hívják, hogy hídkapcsolás és azonos tápfeszültség mellett közel kétszeres kimenőteljesítményt lehet így elérni.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Köszönöm!
Ha jól értem így ebből az IC-böl 10W hozható ki, ha kettőt összerakok akkor 20W, de csak mono.
Bocs a kezdő kérdésekért, de szeretnék majd készíteni egy erősítőt, de először megpróbálom ezzel "bemérni" hogy körülbelül mi is az a teljesítmény amire nekem szükségem van.
2.1 amit tervezek, de lehet csak 2.0 lesz a vége.
(#) Buvarruha válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ugyanolyan terhelés mellett, közel négyszerest inkább, gyakorlatilag körülbelül háromszorosig lehet elmenni a tápfesz esés miatt.
(#) kadarist válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
De a rajzon kétszeres terhelés van, ezért írtam így.
(#) sonny007 hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék én is egy clip-et építeni az erősítőmbe. Szobai használatban van de szeretem ha "bömböl" viszont nem szeretném, hogy torz jelet küldjön a hangszóróknak.
Ezért kérnék egy olyan clip kapcsolást ami 100%-ig működő.
Tápfesz: +/- 34 DC pufferelve.
Erősítő panel: TDA7492

Ehhez kellene nekem egy kapcsolási rajz stb..

Nyákot készíteni nem tudok. Valami próba nyák amire elkészíthető lenne (véglegesre) tudnátok ajánlani?

És persze kérnék egy alkatrészlistát is ehhez a tápfeszültséghez.

Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) gyuszo válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Szerintem elnézhettél valamit, a TDA7294 et összekeverhetted a TDA7492-vel.

Teljesen eltérő tápfeszültség adható rá .
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) Buvarruha válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Áhh, azt nem, figyeltem.
(#) sonny007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Nem nem néztem el semmit. Erről a kész erősítő panelről van szó ami 34V-on működik
És ehhez szeretnék clip-et készíteni csak sehol senki nem válaszol :/
(#) gyuszo válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ezen a panelen pedig a TDA7498 IC van. De erre is csak max 32V az ajánlott tápfeszültség.
A TDA7492-re pedig csak maximum 26V.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) sonny007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Akkor legyen igazad és a TDA7498-as IC Én a hirdető által írtam. Tudtam mondani az információkat
És lekopogjam 34V-on hajtva nem volt probléma vele. Még nem is tiltott le a gyári ICben lévő hővédelem. Ventilátorral hűtöm.

Tehát a lényeg, hogy 34V-on hajtva ehhez a panelhez szeretnék egy clip-et készíteni és még mindig várom a kapcsolási rajzot. Alkatrészajánlásokat
(#) gyuszo válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Annyit remélem azért tudsz róla, hogy ez egy 36 lábú SMD IC. Erre is fel vagy szerelkezve ?
(#) sonny007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Mármint mit értesz ez alatt?!
(#) sonny007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Te teljesen el vagy tájolódva vagy én fejeztem magam bután ki. Az erősítő panel készen vettem. Amit láttál a képen én azt úgy vettem. Hanem a clip-hez kellene olyan próbanyák amivel véglegesen is használnám. Mivel nyákot nem tudok készíteni. Remélem érthető voltam most már ha nem akkor tárgytalan a téma és hagyjuk is majd érdeklődöm másfele
(#) gyuszo válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
OK, így érthető, de az IC-t, hogy melyik típus és milyen tápfeszültség adható rá, ezt kell először tisztázni. Ettől is lehet torz a hang .

Idézet:
„Tápfesz: +/- 34 DC pufferelve.
Erősítő panel: TDA7492”
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2014
(#) sonny007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ez így van. Az IC-t viszont azért ezt írtam mert a hirdetésben is ezt írták. Annyira nem vagyok az ilyenekben szaki, hogy megtudjam állapítani, hogy mégis milyen IC lehetett, hisz még nem is láttam.

Tehát:
Ekkora tápfeszről üzemel a panel: 34V DC pufferelve (ezt idáig nem írtam el)
Erősítő panel: TDA7498

Ehhez szeretnék egy clippert készíteni. Tehát mikor túl van vezérelve akkor villogjon a led

Remélem most már érthető vagyok
(#) gyurma174 hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem nekem is!
Több éve tárolgatok egy erősítőt típusa :jvc sp-pwa9 és van egy 8 pólusú bemenete de több év alatt se kaptam segítséget hogy hogy kell bekötni és bármilyen megoldás érdekel hálás köszönetem annak az úriembernek aki meg mondja nekem a megoldást.
Üdv:gyurma174
(#) Doncso válasza gyurma174 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Ha jól értem, ez egy aktiv subwooffer. Ebbe az esetbe használd a brummot. Kapcsold be, köss rá hangszórókat, és egy kis tűvel kis hangerő mellett menj végig a csatlakozó tüskéin úgy, hogy az ujjaddal fogod. Pici búgást fogsz hallani, igy lokalizálni tudod melyik pin mely hangszóróhoz tartozik.
(#) gyurma174 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ.Értem sokat segítettél ezzel de mindegyiken végig mentem és semmi búgás semmi sercegés.Viszont egész éjszaka fent voltam ez miatt és reggelre találtam egy ilyet szöveggel kiegészítettem hogy mit nem értek most megyek alszom mert kész vagyok teljesen elfáradtam.
Üdv:gyurma174
(#) Travolta válasza gyurma174 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Logikus gondolkodás esetén a C:Center, SW:SubWoofer, P.On: Power On. Reméljük igazam van.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Sziasztok ma összeraktam eme kapcsolást Bővebben: Link
A problémám annyi, hogy szerintem működik mivel ha a C1 negatív lábához hozzáérek kézzel akkor ad hangot zug stb. egyébként csöndben van nem is melegszik az IC. Viszont ha rákötöm a számítógépre akkor jóindulattal szol... de kb. olyan a hangja mind egy fába szorult féregnek. Talán a pompa a jó szó rá.
Van valami ötletetek mit ronthattam el?
(#) gyurma174 válasza Travolta hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Neked is köszönöm a gyors választ igen igazad volt.De viszont rákötöttem az 1-es left a 2-es rigth a 4-es föld vagyis test és meg se mukkan még egy kicsit se.Viszont ez a P.On power On az nem tiszta a fejembe arra valami kapcsolót kéne rakjak vagy az valami bemeneti kapcsolás ?És ha igen ez miatt nem szólal meg meg persze a 8-as láb power_on és a másik szála akkor mi ha kapcsolót kell rá rakjak?
Üdv:gyurma174
Nem tudok aludni
(#) Travolta válasza gyurma174 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Kicsit kusza, amit írtál. Mit kötöttél rá? Az nem derül ki. A blokkséma alapján az a csatlakozó hangsugárzó kimenet. Ebből adódóan hangsugárzót kéne rákötni, de akkor meg hol van a bemeneti csatlakozó...
Viszont, ha bemenetnek vesszük a csatlakozót, akkor a kimeneti csatlakozóra kötött hangszórók értelem szerűen megszólalnak a hozzájuk tartozó bemenet megérintésekor. De gondolom ahhoz a P.On bemenetre valamilyen szintű feszültséget kell adni.
Következő: »»   1598 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem