Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1234 / 1682
(#) Mircsof válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Szia!
Kíváncsian figyelem a beszélgetést, mivel épp ma építettem meg életem első erősítőjét, és pont ugyanez a gondom, hogy valami nem ökes a jellel.

Tehát a jobb és a bal oldali jellel sorosan pl 2.2k ellenállás és azok vége közösítve és úgy az erősítő bemenetére? Jol értelmeztem?
(#) don_peter válasza janikukac hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
2db ilyen QFN20-as PIC-em van és gondoltam elhasználom...
Itt van, kéznél és nem akarom, hogy itt porosodjon...
Készítettem most 4db-ot belőle, lett ami egészen szép lett.
A képen a második legjobb látszik.
Vasalóhoz képest nem rossz
(#) kala1982a válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Az erősítők bemenetére szoktak kondenzátort tenni. Quadnál pl 0,68 mikro-t. Itt nem tudom hogy milyen van, az ellenállással és még egy kondenzátorral biztosan nem lesz olyan szorosan csatolva a két csatorna.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) WaRL0 válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
kondenzátor a dc le választás végett van.
(#) kala1982a válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Nem értek az erősítőkhöz, de építettem egy párat régen.Azt tudom, hogy az előtét kondenzátor a hangszínben is szerepet játszik. Akkor ezek szerint elég az ellenállás.
(#) proli007 válasza kala1982a hozzászólására (») Okt 11, 2014 / 1
 
Hello! Természetesen elég a két ellenállás, ha nincs egyenfeszültség is a kimeneten.
Amúgy egy bementi kondi, leválasztja az egyenfeszültséget, és általában meghatározza az erősítő alacsony frekvenciás alsó határát átvitelét is. Vagy ezért, vagy azért, vagy mind kettőért alkalmazhatják. (Ezt érzékeled Te hangszín változásnak.)
Egyébként nem csak a kondi értéke számít, hanem a bementi ellenállás, ahova megy, mert azzal alkot "felüláteresztő szűrőt". (A meghajtó fokozat kimenti ellenállása általában oly alacsony, ami elhanyagolható.)
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) Szpisti válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Így van, próbáld ki!
(#) BEMcorp válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szerintem nem ugyan arról beszélünk.
Te azt írtad, hogy a bal és jobbat összekötötte, közösítette. De szerintem nem, mert akkor kb normálisan szólt volna az erősítő (persze nem szabad úgy csinálni, de szólt volna).
A beszédhang azért tűnhetett el, mert a jelforrásból CSAK a bal és jobb csatornát hozta ki, a jelforrás GND-jét nem. Az erősítő testpontját összekötötte valamelyik jellel, a bemenetet pedig a másik csatornával. Azaz nem használta a tablet GND-jét.
A monó jackdugónál azért 'javult meg', mert ott nem tudta rosszul bekötni, viszont ott a dugó hosszú földérintkezője rövidre zárja a tablet egyik kimenetét.
(#) Chipmunk1960 válasza whit33r hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Bárcsak én tudnék ilyet csinálni. Gratula!
(#) trickentrack válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!

Gyere át beszélni a TDA2030 topicjába. Lenne pár kérdésem.
(#) doodikaa hozzászólása Okt 12, 2014 / 2
 
Sziasztok!

Mostanában volt itt elég forrasztó állomás, de azért én is mutatnék egyet. A közelmúltban rendeltem egy 8$-os Hakko klón pákát és csináltam hozzá az alábbi szabályzót. Az erőforrás egy javított HP notebook táp (hála egy nulla szakadásnak a cégnél ). A szoftveren van még mit faragni, de így is szívesebben használom mint az elődjét. Eddig egy Fahrenheit állomást használtam, amivel az a legnagyobb gondom, hogy nincs hozzá hegy választék. Ehhez van választék bőven. Ha lesz időm, akkor a hátlappal még kezdek valamit, csak mostanában alig van időm ilyesmivel foglalkozni.
(#) Bakman válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Jónak tűnik. Ne a hátulját nézegesd, legalább szellőzik kicsit. Viszont, a NYÁK-on nem látok felületvédelmet. Jól (nem) látom vagy csak vékony a védőréteg?
(#) doodikaa válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Általában kémiai ónozni szoktam, de erről most lemaradt , talán lelakkozom majd ha szétszedem.
(#) biji válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia!
Nekem tetszik. Egy megjegyzésem volna. A tápot kifűrészelném a dobozából, hogy tudjon szellőzni kicsit. Egy cikk is születhetne belőle, lehet rendelünk egy páran ebből a 8 §-os pákából.
(#) Buvarruha válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 1 /
 
A kijelző kivágása, valami tragikus, legalább reszelted volna egyenesre.
(#) Buvarruha válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Legalább párhuzamos.
(#) zenetom válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Közben töröltem a hozzászólást, mert elnéztem a linket..
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2014 / 2
 
Azért tragikusnak nagyon nem nevezném. Ez még részedről is elég nagy túlzás. Tény, hogy lehetett volna szebb is, de egyáltalán nem zavaró. Részemről okés.
(#) pjg válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
(#) doodikaa válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2014 1 /
 
Egyenesre van az reszelve. Valamiért torzít a kép. Hidd el, hogy a párhuzamosok párhuzamban vannak, a derékszögek meg 90°-ban . Készítettem még pár képet de mindegyiken így néz ki nem tudom miért, a valóságban nem ilyen.
(#) doodikaa válasza pjg hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Igen ilyet.
(#) Buvarruha válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Egymásra párhuzamosak, de az egész "luk" el van fordulva néhány fokot nem a kép torzít.
(#) doodikaa válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2014 / 1
 
Remélem ez már meggyőz. Felül még kisebb az eltérés.
(#) Buvarruha válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 1 /
 
Látszik, hogy a rajz a másik irányba van elfordulva és a kettő együt sok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 12, 2014 / 1
 
Meg kellene tanulnod ezzel együtt élni...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2014
(#) Johnny0004 válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia! A pákához van valami ellenállás-hő táblázat, vagy hogyan számolod a hőfokát ha nem titok?
(#) doodikaa válasza biji hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Neked meg közben elfelejtettem válaszolni.

A helyén reagáltam, hogy ne offoljak.
(#) doodikaa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 13, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Olvasom a sok hozzászólást..., felrakom az én verziómat, hogy ezen jó-e szerintetek a kivágása a kijelzőnek??
(#) kiborg válasza doodikaa hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Most lettem figyelmes a képeiden a kijelző vagy fólia csalfasága mellett , hogy van egy Turbó gomb is. Az mi célt szolgál ?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
Következő: »»   1234 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem