Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1605 / 2500
(#) Phoenix82 hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy Onkyo TA-2350 3 fejes viszonylag komoly deck-ben lenne értelme kicserélni a lejátszó,kimeneti és esetleg felvételi IC-ket (4558,M5218) kicserélni modernebb OPA2134PA-ra mondjuk?
Szebb lesz a hangképe,vagy jobb a dinamikája?
Főleg komolyabb gépekkel felvett kazettákat hallgatok rajta.
(#) elektrorudi válasza szvictor hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia!
A legegyszerűbb erősítő javításhoz is szükség van egy oszcilloszkópra. (nem arról a hibáról beszélek, amikor egy DVM-el megállapítod, hogy nincs tápfeszültség: biztosító csere)
Ez egy kb. 60ezres készülék. Három dolog lehetséges:
- szerviz
- befektetsz egy szkóp-ba, és (órákon át) keresed, hogy hol keletkezik a zaj.
- mákod van, és blasz módszerével (és hibátlan szemmel) megtalálod a rossz forrasztást, vagy hibás / szakadt NYÁK szakaszt.
Annyi információ alapján, amit leírtál, aligha tudunk többet segíteni.
Én egyébként egy időszakos földelés hibára gondolnék, tekintve, hogy minden üzemmódban, minden csatornán jeletkezik a hiba.
(#) szvictor válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia! Mértem egyenfeszt a kimeneten amikor búg de 2-3 ezred volt csak. Körbekopogtattam minden alkatrészt de nem jött elő a hiba. Most bekötöttem szól, tetejét még nem tettem vissza, várom hogy elkezdje ismét.. Aztán utána kicserélem a tápkörben a kondikat és újra próba lesz.
Egy két 100u-s kondi pár milire van a bordától... Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ha nem jutok vele semmire akkor keresnem kell valakit aki vállalná, hogy átnézi.
(#) blasz válasza szvictor hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hát erre lenne jó egy szkóp,azzal végig lehetne követni a tettesig az utat,de váltig azt gondolom,vagy hibás forrasztás,vagy kondi,a többi alkatrész,az vagy jó,vagy nem jó kategória.A kondik meg nem tolerálják a borda melegét.
(#) szvictor válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szkóp az sajna nincs..

Akkor szerintem elkezdem cserélni az elkókat.
(#) saraha válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szerintem is valami ilyesmi lehet a tettes,esetleg még valami kontaktos potméter,talán loudness poti ilyesmiket nézz meg.
(#) blasz válasza saraha hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hát remélem azért a potikat jól megmozgatta már elsőre is.
(#) szvictor válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Természetesen igen koppanásig mindkét irányba többször is.
(#) blasz válasza szvictor hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Jó lenne pár kép a panel mind két feléről.
(#) szvictor válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Melyik panelre gondolsz, a dsp panelre?
(#) blasz válasza szvictor hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Amivel harcolsz arról.
(#) szvictor válasza blasz hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Lényegében most van jópár panel amin elkót szeretnék cserélni, de amin púpos volt a kondi azt majd lefotózom.
(#) zotya1983 hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Üdv mindenkinek! Lenne egy crown XS 500 típusú AB osztályú kapcsitápos végfokom aminek a Main AC je egyik napról a másikra pislogva eltűnt (ekkor még vagy 2 X sikerült elindítani),most azonban már egyáltalán nincs meg a készenlét,van valakinek ötlete hol indulhatnék el?
http://www38.zippyshare.com/v/60515015/file.html
Kapcsirajz
(#) saraha válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Nálam egyik link sem jó.Vagyis a 2. az jó csak nem tartalmazza kapcsit.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) melorin hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Üdv!
A TPA6120 adatlapjában ezt találtam:
"When the TPA6120A2 is powered down, the input source voltage must be kept below 600-mV peak."
Ezt mennyire kell komolyan venni? És ez azt jelenti, hogy ha elfelejtem bekapcsolni az erősítőt ( a fejhallgatóerősítő tápját ) de közben már a bemenetére kötött jelforrás szól, akkor az tönkre teheti?
(#) saraha válasza melorin hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia.Tönkre azért nem teszi de már nekem is többször volt olyan,hogy nem indult be elsőre.Egyébként ez tényleg egy kiváló jó füles amp.Az enyémet egy SH HD-600-assal nyüstölöm már vagy 3 éve,de nem cserélném le semmilyen ultra-hájend cuccra sem,pedig már többet is meghallgattam.
(#) zotya1983 válasza saraha hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
És valóban nem működik.. Újra feltöltöttem.
Kapcsolási Rajz
És amire kíváncsi vagyok (Main AC eltűnt) nincs "készenléti" táp, valamiért visszazár a kapcsolóüzemű tápegység.Ezért melyik tranzisztorok vagy fetek a felelősek erre vagyok kiváncsi.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) saraha válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hali.Bontsd meg a szim.tápágakat és úgy mérj,terhelj rá a tápra,így ki tudod szűrni hol lehet a hiba.Lehet,hogy túl nagy terhelést lát és azért tilt le,de lehet egyéb is...labortápról ellenőrizheted csak a véget is...stb,stb..
(#) zotya1983 válasza saraha hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Van egy optocsatoló,azon mértem,ekkor megindult a Power (Ac Main ekkor sem gyúlt ki) Ott mértem én 165 V ot,25v,ot,stb stb...Tehát akkor valahol a védelemnél kell szétnéznem úgy gondolom..Labortápom sajna nincsen A végtranyókat kiméricskéltem egyenként, azok jók, jó nagy szívás ez a végfok, mivel az egész mainboardot ki kell bontani egyben van vagy 14 kg...
(#) melorin hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Egy keverő balanced mikrofon bemenetére szeretnék laptopot kötni. Ha építek egy pl. ILYET akkor vajon működni fog?
(#) Szpisti válasza melorin hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ennek így nem sok értelme lenne, nem laptophoz készült.
Eleve ha laptop kimenetéről veszed a jelet, ott sztereo és nullszintes (vagy legalábbis 1-2 100 mV-os) jelet kapsz.
Ezzel egy mikrofon bemenetet hajtva nagy a valószínűsége hogy erősen túlvezérli a csatornát, és még nincs megoldva a sztereosítás.
Azon a keverőn gondolom Line In csatlakozások is vannak, oda kellene elvinni a jelet. Vagy ha xlr-hez ragaszkodsz, akkor a linkelt oldalon a lap alján található megoldást kéne alkalmazni.bekötés variációk
A keverőn egyik csatornába az egyik jack(xlr), egy másikba meg a másik. Hogy sztereoban halld a hangosításon, egyiket balra, másikat jobbra kell panorámázni.
(#) melorin válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Mono a miki bemenetem, azt a keveröpult keveri rá a 2 kimenetre. A lényeg hogy egy szinpadon kötnénk a már odavezetett mikrofon kábelére egy laptopot.
(#) Szpisti válasza melorin hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Akkor meg egy ilyen vagy hasonló passzív Di-box kell.
Egyrészt leválasztja a laptopot galvanikusan, ami a digitális zajok keverőre jutását megakadályozza.
Másrészt van egy szint-osztó, ami a két eszköz közötti szinteltéréseket helyrehozhatja.
Harmadrészt megoldja az asszimmetrikus-szimmetrikus illesztést.
(#) wolfi hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy AS15201 elektromures erősítőm, amit nem rég javítottam meg.
Az lenne a kérdésem, hogy ezeknél az erősítőknél normális jelenség az, hogy a hálózatból a kapcsolok használata, kapcsolása hallatszik a hangszórókban?(egy pattanás hallatszik)
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia! A végfok megérdemelne pár száz nF helyi tápszűrést.
(#) wolfi válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Igen én is szürésre gondoltam, de a tápnál a 4x4,7nF kondik nem azert vannak? vagy az nem elég? Pontosan milyen kondikat tennél te, és hova, milyen értéküt?

Amugy közbe lett egy jobb miltiméterem(AC mV, kondi kapacitas mérő stb.).
Ezt az erősítöt javítottam, ahogy az idöm engedi fogok neki újra a Harman kardonak is.
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
A 4,7nF nem ezért van. A végfokon helyezd el a szűrést!
Előfordul, hogy a hangszórókábelen jönnek be a zavarok, amire az erősítő ezt a hibás választ adja.
C114 és párjának növelése szokott még segíteni, bár a 180pF elég magas érték.
(#) wolfi válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ugy képzeld el, hogy konkrétan pl. a nappaliban megy a kávédaráló, vagy egy mixer, és a másik szobában halatszik a zaj a hangszorokban. Na ezt azért nem hiszem, hogy a hangszórókábel szedné össze.
Puffer kondik lehetnek a bünösek? Elég régiek az elektrolit kondik már 1988-at ír rajtuk
Bár ez nem mostani hiba, mindig ilyen volt, csak nem hiszem, hogy ez lenne a normális működése.
(#) reloop válasza wolfi hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Gondolod, hogy a hangszórókábel - mint antenna - által összeszedett jeleket az erősítő nem próbálja elnyomni?
(#) szaka hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Valaki ismeri a KLOTZ P-A 900 végfokot?
Kezembe került egy ilyen végfok, csak az egyik oldal nincs benne. Szeretnék bele venni vagy építeni egy panelt.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Következő: »»   1605 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem