Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   179 / 1683
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
elfelejtettem: nyomógombok hiányoznak még, és valószínűleg fekete festést kap a doboz! Ezért írtam, hogy 85%-os álapotban van
(#) Iron Man hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Hmarosan ha minden jól megy,büszkén mutatom nektek be a saját épitésű cnc gépemet ,ideje hogy én is mutassak valamit :yes:
(#) Gery válasza Iron Man hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Nah azt kíváncsian várom :eek2:
(#) pakibec hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Nemrég lettem kész a PC távbekapcsolómmal. A lényege, hogy egy mobilt hívok fel, meghatározott időnként kell megcsöngetni 3x, ekkor egy relé rövidrezárja a bekapcsoló gombot. (Ki is lehet vele kapcsolni a PC-t.) A táp 6V-os zselés akksi, ami, ha a PC megy töltődik.

Ha esetleg valakit érdekel az áramkör rajza felrakom a fórumra.
Üdv: Pakibec
(#) Topi válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Fórumra?! Kapcsolások közé!

Gratulálok egyébként hozzá! :yes:
(#) Frankye válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ügyes! Az ötlet is, a kivitel is! Kíváncsian várom a cikket! :yes:
(#) vicsys hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Hi
Készül már a pákaszabályzóm... Hamarosan élesztem, remélem pöccre indul. (a vezérlő nyákot átterveztem, mert kevés a hely)
Nagyon nagy köszönet a cikkért Attila86 kollegának!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Hűűűűha! :finom: Nagyon "pöpec"! Igazi Vicsys miőség! Gratula!
(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Azta jóságos megy-asz-ais manóját neki! Ez igen,.. Nemkéne jogvédetté tenni vicsys márkát?
(#) uli válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szia!!!!!
kérdésem az lenne, hogyan oldottad meg az akksi töltését PC ről??????
kösz és üdv: Uli
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Nagyon szép nyák! Fotóztad, igaz?

Nagyon szívesen!
(#) maTaKee válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Gratulálok hozzá!
Ha megkérlek eltudnád magyarázni, ennek a "működését"? Csak mert eddigi tudásom szerint a mostani gépek ATX-esek, és ezért egy nyomógombal lehet őket bekapcsolni. Viszont a relé az folyamatosan érintkezik, a nyomógomb pedig csak egyszer! Na most akkor ez hogy van? Vagy te egy régi AT-s gépet használsz?
(#) Tom025 válasza maTaKee hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
ATX gépekben kikapcsolt állapotban is jelen van 5V. Ha úgy jumperelsz belül, ez az USB portokra is kikerül (kikapcsolva is). Nem tudom mennyi köze van ennek pakibec áramköréhez, csak hogy tudd.
(#) levii válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Az ATX tápok 20 vagy 24 tűs csatlakozoján van egy általában zöld vezeték na ezt kell összekötni valamelyik feketével és már megy is a táp!
(#) szabi83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Köszi az infót
(#) szabi83 válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Idézet:
„meghatározott időnként kell megcsöngetni 3x”


Miért kell, ekkora "biztonság" ?

Amugy klasz, csak keveset látni
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Szeva!

Fura, ez se nem pic, se nem óra, nincs elvonási tünet :smoke:

Amugy jó lett
(#) pakibec válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Köszi!

A többszöri megcsöngetésre csak azért van szükség, hogy pl. a szolgáltató sms-ei ne kapcsolgassák a pc-t.

(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Na ja. Az egész úgy kezdődött, hogy elkezdtem összerakni az SMD-s órámat és a wellerembe vett bazi drága (1500.-) SMD pákahegy csúcsa egyszerűen letörött! Ez már több a sokknál, ennyiért már pákát veszek! Nos, nagyvonalakba ennyi. Szegény kis wellerem több mint húsz éves... :smoke:
(#) szabi83 válasza pakibec hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Erre nem gondoltam.

(#) valve válasza vicsys hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Akkor csak-van elvonási tünet,.. A weller -hegyet meg sajnálom én-is,.. Együttérzés,..
(#) AQLMGabor hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Hát ez is volt már vagy 8éve, de a végeredmény szép lett. Aktív sub, Quad vég, Sal hangszóró, Saját tervezésű, készítésű láda. Egetrengető! Még ma is.
Bár azóta a Sal-tól megváltam, az volt az egyetlen gyenge lácszem
(#) furbyhun hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Nekem van egy futó projektem: rubinlézer építés, tisztelegve a kifejlesztő, Theodore Maiman emléke előtt. A belseje kicsit kaotikus, rádásul a működő verzióhoz egy korábbi változat nyákja lett átépítve, ezért van benne kevesebb alkatrész. De ami igazán látványos, az a kondenzátortelep, a harmadik képen.
Most ott tartok, hogy az elektronika működik, szép nagyot villan a fejben a négy villanócső, megvan a rubinrúd, csak a végeire párologtatott rezonátortükrök felvitelére nem találok embert...
A képek rendre:
1. A kész lézer összeszerelve
2. A tápegység felnyitva
3. A tápegység aljára szerelt kapacitástömeg
4. A lézerfej nyitott fedéllel, benne a villanócsövekkel
Aki továbbiakra kíváncsi, a teljes anyagot itt találjaLézeres weblapom:
(#) Gery válasza AQLMGabor hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Igényes munka szép lett Az a sal hangszóró bírta a 100Wattot?
Meg arra mindig is kíváncsi voltam hogyha így beépítjük a szubba az erősítőt is az nembefolyásolja a láda akusztikáját? Merthát ott alulemez van és nem fa
(#) hapro válasza Gery hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Sziasztok!

A SAL kevlár 30cm-es egy TDA7294-et sem bír aktív váltóval !!
3-4 hónapnyi hallgatás után anyira kilágyult a hangszóró pilléje és gumi pereme a tornázástól, hogy alaphelyzetben lógott kb 3-4mm-t, ha meg fejre állítottam a hangszórót, akkor meg az ellenkező irányba volt ugyanez a tünet.

Aktív váltóval egy igen kemény felfüggesztésű 30cm magnat hangszórót tekercs koppanásáig kihajt egy QUAD 405.
+-50V tápfeszről.
Ezek mind tapasztalati gondolatok.

üdv.:

Zoli

(#) zoly15 hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
sziasztok!
ma megépítettem a VF3-at "isama" kolega nyákrajzát használva sajnos nem tudom kipróbállni mert nincs hozzá 12V-os trafóm :no:
UI.: ez az első erősítőm

HPIM1444.JPG
    
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Nagyon jók lettek, sok sikert az építéshez
(#) kicsicsira válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
Grat jól néz ki, csak így tovább aztán majd jöhet a quad405-ös
ui.:képméret
(#) huhuu válasza furbyhun hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
szia!

Nagyon tuti, gratulálok!
A lézer fényéről nincs fotód?
Szeretném megnézni a weblapodat, de sajnos nem jön be.
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
A trimmereket tekerd középállásba, és ha nem rontassz el semmit, akkor pöccre indul.

Tapasztalataim:
-A hangszóróvédelemről ne feledkezz meg!
-Trafónak válassz 50VA körülit, 4ohm-ra simán elmegy, 8-ra pedig még a 20VA-es is jó, ha nincs más kéznél (pl.: nekem)
-Puffernek 4700µF bőven elég.

Jókis végfok ez: zárlatot bírja (tap.), és szól mint a nagyágyú, falatbonthatsz vele.

Itt az enyém:
Sztereó VF3+VF2 (+-30V-ra)
(A dobozkészítésbe sokat segített a szomszéd bácsi.) Ezúton is köszönet neki!!!
Következő: »»   179 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem