Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1264 / 1679
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szuper lett, nekem tetszik.
(#) vanzerr hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Mivel aránylag sokan rendelkeznek már CNC géppel, nem lehetne nyitni egy topikot a CNC géppel készült művekről?

Csak egy ötlet, hátha tetszik másnak is és akkor meg is nyithatjuk...
(#) StefuPeti válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szia. Egy két dolgot én is fel tudnék tölteni arra az oldalra. Szerintem is lenne rá "kereslet".
(#) vanzerr válasza StefuPeti hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szia! Várjuk meg Zoliék mit szólnak az ötlethez...
(#) StefuPeti válasza vanzerr hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
(#) gabi20 hozzászólása Dec 25, 2014 / 3
 
Sziasztok
Na végre működik a VGA generátorom
Elég sokat szívtam az időzítések végett, még ASM-ben is nehéz beállítani nemhogy C-ben.
Mostmár jöhetnek a betűk és számok...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) SKY hozzászólása Dec 25, 2014 / 5
 
Sziasztok!
Egy kis karácsonyi alkotás. Aki kedvet kapna hozzá:
(#) zsoltee0001 válasza gabi20 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Ez nagyon jó! ezt az egy képet adja, vagy fölváltva tolja a színeket?
Üdv
(#) gabi20 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szia egyelőre csak ezt a képet tudja. Persze szoftveresen tudom változtatni a téglalapok méretét, színét, pozícióját. Az a gond hogy nagyon pontosan kell időzíteni a szinkronjeleket, különben elcsúszik a kép. Elég ha csak az ujjommal hozzáérek a kristályhoz ami miatt elmászik az órajelfrekvencia, és szétcsúszik a kép vagy letilt a monitor.
(#) benjami válasza gabi20 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
8 bites mikrovezérlővel való képalkotáshoz ötletadónak 2 link:
Video game with PIC18
Uzebox
(#) Gránátalma hozzászólása Dec 25, 2014 / 3
 
Sziasztok!
Elkészült pár gitár pedál.
Az összes doboz egyforma méretű, felsőmaróval lettek kimarva. A dobozok belseje öntapadós árnyékoló fóliával van kibélelve. A földelés, illetve az árnyékolás csillagpontos a bemeneti 6.3-as jack aljzatra.
Se földhurok,se zúgás, se zizegés nincs.
Minden úgy szól, ahogy kell.
A 3 gyári pedálomat ki is szedtem a sorból, azokra már nincs szükség.

(Az első kettő új feliratot fog kapni nemsoká, csak szét kéne hozzá szedni teljesen.)
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) nik válasza SKY hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szépen van a panel elkészítve. Videót lehet látni róla működés közben?
(#) david10 válasza SKY hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Hogyan csináltad azt,hogy a ledek ennyire egyvonalba vannak?Valamilyen csele van?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) gabi20 válasza benjami hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszi szépen!
(#) messius válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 25, 2014 / 1
 
Gratulálok, jók és egyediek lettek a "fapedálok"! Amúgy bírni fogják a taposást? Csináltam én is már pár pedált de a dobozolás mindig problémás, mert nehéz taposásbiztos fémdobozt beszerezni/legyártani, a bolti meg ugyebár nem olcsó. Főleg az árnyékolás miatt ragaszkodtam a fém dobozhoz, bár amit írtál öntapadós fóliát elgondolkoztatott! Lehet kipróbálom...
Megosztok pár saját pedált:
(#) Gránátalma válasza messius hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszönöm!
Ezek nagyon jól bírják a taposást. Nem kell őket félteni.
Éger fából vannak a dobozkák, 5mm vastag a fedlap, az oldalai is minimum 3-4mm-esek mindenhol. Igazából semmi reccsenés, moccanás, hajlás nem tapasztalható használat közben.
Van egy műanyag dobozos (gyári) pedálom, arra nem merek akkorát taposni mint ezekre. Az recseg ropog.
A műanyag dobozokon gondolkodtam én is(mert az alu öntvény nagyon drága) de úgy voltam vele, hogy ebből azért csak egyedibb.

A tremoló pedálod az változat, ami megjelent itt cikkben?
(#) messius válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Igen az itteni cikk alapján készült a tremolo.
(#) csatti2 hozzászólása Dec 25, 2014 / 2
 
Én egy fix kimenetes +/-5V, +/-9V tápegységet építettem mostanában (most lett kész a szoftver).
Bocsi némelyik kép minőségéért, de rokonoknál vagyok és nincs nálam az állványom. A kimeneteket 160Hz-en (160Hz*8 megszakítás) mintavételezem (ez még növelhető, de a relék sebessége miatt sok értelme nincs). Ha bármelyik mért érték a konfigurációban megengedettől eltér, a kimenet lekapcsol, hogy védje a rákapcsolt "kísérletet".
(#) csatti2 hozzászólása Dec 25, 2014 / 3
 
A forrasztás minősége olyan amilyen. CNC-zem a nyákokat és túl vékonyra csináltam az izolációt ezért sokszor összeforrasztottam egymás mellett futó részeket (nem vagyok rá büszke), ezért aztán kapirgálhattam.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2014
(#) cross51 válasza gabi20 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Szép munka!
Egy linket tudnál adni, hogy hol találtad meg, hogy a vga mit mikor küld és milyen időzítéssel?
(#) Bakman válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nekem tetszik így is. Milyen kontoller van az áramkörben amibe ennyi minden belefért?
(#) SKY válasza nik hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Kösz! Tettem fel videót egy tavaly készültről. Az jobb volt, most sajnos kifogytam a ledekből. A villogás sebességét az RC tag határozza meg. Egy 555-ös IC kimenetére van kötve 3-3 led sorosan, amelyek invertálva lépnek működésbe.

david10: A ledeket egy vonalon helyeztem el, vízszintesen is segédvonalakat húztam a másik rétegen, hogy szimmetrikus is legyen. Az alkatrészeket pedig tetszőleges szögben el lehet forgatni.
(#) csatti2 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Atmega328p. A progi Arduino-n alapszik, persze az optimalizáció végére nem sok minden maradt belőle.
(#) zsuscsinyo válasza gabi20 hozzászólására (») Dec 26, 2014 / 2
 
Ügyes!

Nem gondolkoztál azon, hogy FPGA-val csinálj VGA perifériát? Ott aztán pontos időzítéseket lehet elérni. Én is hasonló projekten dolgozok, itt a Microblaze szoft processzor is FPGA-ban van realizálva, mellette pedig egyéni perifériák, pl VGA, PS/2, PWM, Timer.
(#) SALáta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Zolibá ha nem haragszol megelőztelek.
(#) gabi20 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Dec 26, 2014 / 1
 
Szia látom szép nagy felbontást tudsz elérni. AVR-el ekkora felbontásnt nem lehet csinálni, legalábbis nem 16MHz-en. FPGA-val még nem foglalkoztam. Merre lehet ilyet beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) gabi20 válasza cross51 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szia
Nagyon sok leírás van a neten VGA-val kapcsolatban, néhány közülük:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) vanzerr válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Szuper, köszi Zoli!
(#) Chipmunk1960 válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Nagyon klassz! A nyákot Te csináltad?
(#) lajos1969 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Köszi!
Nem a nyák gyári!!
Következő: »»   1264 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem