Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   342 / 581
(#) BarnaPili válasza botesz hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
A rászerkesztéssel mire gondolsz?
(#) laccika77 válasza Hornung hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Úgy emlékszem simán ki kell húzni hátrafelé, a két oldali műanyag sinben csúszik.
(#) solan98 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
Tudnátok segíteni egy mosógép motorjának bekötésébe, Univerzális motor 2 kivezetés a keféké 2-2 meg az állórészé de hogy kell bekötni?
(#) laccika77 válasza solan98 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Mindent sorba. Van +2 vezeték a tengely végén lévő jeladóba megy oda ne köss semit.
(#) solan98 hozzászólása Feb 28, 2015 /
 
szóval egyik vezeték pár a jeladóé nekem csak a kefék és aaz álórészé kell? Mert egyszer már próbáltuk sorba csak akor mindent semi nem történt csak levágta az órát
(#) botesz válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
Valahogy csinálsz/csináltatsz rá egy tengelyt.
(#) botesz válasza solan98 hozzászólására (») Feb 28, 2015 /
 
4 vezeték van.2 az állórész 2 a forgórész.A forgórészt sorba kötöd az állórésszel ilyen egyszerű.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Csak vigyázz,mert terhelés nélkül a soros motor szétpörgeti magát!
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Márc 1, 2015 / 1
 
Igen azt elfelejtettem írni hogy csak egy pillanatra dugd be vagy tegyél rá egy toroid transzformátort.
(#) Hornung válasza laccika77 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Köszönöm szépen. Én is erre gondoltam, de sikattyúval megfogva és erre ütögetve is csupán pár millimétert sikerült hátrahúznom.
(#) guess who hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Üdvözletem!

Kérnék némi segítséget egy Whirlpool AWT 5098/4-900 mosógéppel kapcsolatban. A hibajelenség röviden: lényegében bármelyik programot elindítva néhányat fordít a motor lassan, aztán viszont nem szív vizet, hanem megáll. Néhány hete kezdődött a dolog, akkor még a program egy részén végigment, forgatta is a programkapcsolót, csak azután állt meg.

Mindenféle hasznos ötletet köszönettel fogadok!
(#) botesz válasza guess who hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Elsőkörben a motorszénkeféket és atachogenerátort nézd meg.
(#) guess who válasza botesz hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Levettem az oldalát, a motor csatlakozójának saruját megtisztogattam, mert oxidált volt kicsit, illetve a fűtőelem egyik vezetéke is le volt szakadva (gondolom, a mozgástól), azt rögzítettem.
Most úgy néz ki, hogy működik, beszívta a vizet, illetve elindította a programot, és már odébb is tekerte a programtárcsát.

----

Aztán egyszer mégis megállt program közben, és ugyan centrizett majd leállt, de szerintem mégsem vitte végig a programot: a ruhák melegek voltak (tehát a hidegvizes öblítés elmaradt) és mintha a mosószer sem lenne kimosva belőle rendesen.


A tachogenerátort merrefelé kellene keresnem, illetve hogyan néz ki, mit vizsgáljak rajta?
(#) Jociapi válasza guess who hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Üdv :
Próbáld meg a fütö betétröl lehuzni a fütö vezetéket ( ami sarus ) és megnézni müszerrel a fütöbetétet hogy nem szakadt e ha mutat valamit a müszer akkor annak 25 -26 Ohm nak kéne lennie , majd testhez képest is nézd meg hogy nem huz e át néhány Kohm -ot és utánna a termisztor -nak az ellenállását meg mérni , annak kb szoba hömérsékleten 30-40 Ohm között kell lennie
Csak vigyázz ezeket a müveleteket fesz mentes állapotban csináld !!
Üdv
(#) adesz hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok
Tud valaki abban segíteni hogy a mosógépem miért csapja le az áramot. Valamikor már egyből bekapcsolásnál valamikor pedig vmelyik programváltásnál. Ez lehet fűőbetét probléma. Zanussi zwg 1100m mosógép típusa.
Köszönöm.
(#) Jociapi válasza adesz hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Lehetséges hogy a bejövö zavarszürö kondi zárlatos a testhez képest vagy át üt ,de ha a fütöbetét lenne zárlatos akkor csak akkor jelentkezik ez a probléma mikor elkezd füteni .
Üdv
(#) fabianszabi hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Édesanyám whirlpool awo d-41125 típusú mosógépe az alábbi képen látható hibaüzenettel leállt. a szervízleírás szerint ha jól értelmeztem ez valamilyen motor vagy tachogenerátor hiba. Tuda valaki segíteni, hogy konkrétan mit ellenőrizzek le, hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm!
(#) guess who válasza Jociapi hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Holnap megméregetem délután a fűtőbetétet, bár érzésem szerint nem a fűtéssel van a gond (szerintem a meleg ruhák abból származtak, hogy nem csinálta meg a hidegvizes átöblítést a program végén), én (nem szakértőként) inkább valami programvezérlő-hibára gyanakszom, esetleg a programtárcsa léptetőmotorjára.

Köszönöm a válaszokat!
(#) palko0125 válasza fabianszabi hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia!
Első ránézésre szénkefe probléma. Elkoptak és nem megy a motor.
Ezt a kódot rögtön bekapcsolás után csinálja? Ha elindítasz egy programot mit csinál? Elkezd e forgatni vagy dobja a kódot?
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza guess who hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia!
Az NTC-nek 20kOhm körül kell lennie szobahőmérsékleten, a betétet testhez képest mérve 2MOhmos állásban, ha mutat valamit a műszer, akkor azzal van gond. Gondolom nem szakadt, ha melegek voltak a ruhák.
Üdv, Palkó.
(#) guess who válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Mivel az alapprobléma az, hogy nem megy végig a program (különböző helyeken áll meg), ezért gondolom, hogy nem nagyon lehet köze a fűtőbetéthez...
(#) fabianszabi válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Szia!

A programok elindulnak rendesen általában a centrifugálásnál jön ki, de ott sem mindig. Van amikor újraindítom a hiba után és akkor meg végigcsinálja a teljes programot.
(#) bernics hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok,

Van egy viszonylag ú Electrolux mosógépem, ami olykor gondol egyet és a centrifugázást egyszerűen kihagyja a programból.
Nem tudom a jelenséget ruhatöltethez, vagy programhoz kötni, viszont minden esetben centrifugál, ha utána kézzel megadom neki.

Talán vezérlési probléma lehet?
Üdv, Gábor
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) majoros50 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy eudora WA755 mosógépem.Az a jelenség, hogy mosóprogram elindításakor
vizet engedi be, a szivattyú pedig azonnal nyomja is ki.Mi lehet a oka?
Erre kérném a segítségeteket. Köszönöm.
Panel tipusa: minisel 1400. Kód:546073200-01
(#) Swift1.3 válasza Swift1.3 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Sziasztok! 2 év eltelt, a vízmelegítés ismét megadta magát. A forrasztás nem olvadt le a kapcsoló relé lábáról, mint korábban. Rászántam magam a relé cserére. Szobahőmérsékleten nem volt hajlandó bekapcsolni. Rá kellet csapni a mosogatógép elejére. Amikor már elérte a gép a 40C fokot utána már működött a relé. Kicseréltem most már rendesen kapcsolja a fűtést. Nem bírtam megállni, hogy ne szedjem szét az alulméretezett relét (125v). Mellékelem a képeket. 440Ft-ot megért.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) botesz válasza Swift1.3 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Milyen gép volt ez?
(#) Swift1.3 válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Electrolux esf4150 vezérlőpanel: edw 1500 v-d-r
(#) botesz válasza Swift1.3 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Köszi!
(#) ladakolyok hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy polar felül töltős mosogépem és az ajtózár zárlatos lett.Ettől ki ment a biztositék ellenállás az ajtó zár triakja.Az alkatrészeket kicseréltem és a gépet ha be kapcsolom akkor elöszőr a start gomb villog majd mint ha el inditottam volna ki áll,hogy nincs be csukva az ajtó és ki áll hibára.Persze az egész folyamat alatt a start gomb folyamatosan villog és semmit nem csinál.
A segítségeket előre is köszönöm.
(#) Opel67 válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Szia! Meg oldódott a probléma, tegnap szereztem egy program kapcsolót, MÉH telepről, 300ft. , igaz az egy minimat volt, kipróbáltam mikor haza értem, adtam a szinkron motornak áramot és teljesen jól működött. Azért nem azt tettem be mert annak a típusnak közbetétess a tengely vége, szét szedtem a kapcsolókat és ami a képen van azt az oldalit rá tettem az enyémre. A képen be jelöltem a hibát hátha tudok ezzel segíteni másnak is. A fehér fogaskeréknek meg kopott a végén a csap meg a persely és így át lépett a fogaskerék. Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
Következő: »»   342 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem