Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s hangkártya PCM2902 IC-vel
Lapozás: OK   5 / 34
(#) szabi83 válasza WD40 hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
(#) dpeti válasza WD40 hozzászólására (») Szept 8, 2007 /
 
ja bocsi... értelek... de szabi megelőzött :p
(#) WD40 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Kösz nektek! Közben rájöttem, hogy az ExpressPCB, amiben tervezek, kiírja, hogy melyik pin-re kattintottam ("Clicked PIN 1/2/3/4 of USB IN"). De hülye vagyok :idiota:
(#) Gyu hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Üdv!
Van még valakinek 1db eladó PCM2902-es IC-je?Vevő lennék rá!
(#) difit válasza Gyu hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Hali!
valaki tudna nekem segíteni egy PCM2902-höz való foglalat építésében?...olyanra gondoltam amilyet kyrk csinált (kép az első hsz.-ban)
Én nem merek nekiállni, mert eléggé pici ez az én eszközeimhez
(#) WD40 hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Üdv!
Megépítettem, csináltam hozzá saját SSOP-DIP átalakítót, de sajnos nem működik...
A kapcsolás egy régebbi Rádiótechnika újságból van.
Nem ismeri fel a Windóz, pedig a kvarchoz tartozó kondik 10pF-tól 33pF-ig ki vannak próbálva, egyik sem vezetett eredményre... így hát át kell néznem a nyáktervet, ami nem lesz egyszerű.
Teszek fel pár képet a kész nyákról.
(#) Jann hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
sziasztok!

láttam itt nagyon remek nyákterveket !

az a helyzet hogy nekem pcm2900 asom van

bepakolhatom ezta a 2902-es nyákjába vagy nem ?

üdv:Jann
(#) dpeti válasza Jann hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
egyedül a 24-25-ös lábban különböznek, a 2902-nél ott van a digitális kimenet + a földje a 2900-nél azok ott Teszt lábak:

a Test0-át földre kell kötni (24-es láb), a Test1-et meg lógva(25-ös láb) az adatlap szerint.
(#) roland8lsm hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Szeretném én is megépíteni de a REG103-mal kiegészített verziót. A schottky dióda tipusára lenne vkinek vmi ötlete? Már átnyálasztam egy csomó adatlapot, már kezdem feladni..
(#) Novak válasza WD40 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Helló,

na sikerült már életet lehelned a hangkártyába?
Én már többet is építettem, ebből 2 alkalommal nem ismerte fel a Windows. Az egyik esetben az USB két adat vezetékét cseréltem fel (=> helyesen bekötve egyből felismerte), a másik alkalommal pedig mégegyszer át kellett mennem a pákával a PCM29... lábain, hogy rendesen érintkezzen. (nem tudtam, hogy nem érintkezik, csak mégegyszer átmelegeítettem mindegyiket, és utána már felismerte). Próbáld meg ezeket Te is, hátha bejön!
(#) Árpy hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Helló!
Eddig még nem volt kedvem foglalkozni a hangkártyával, volt egyéb dolgom is, de már tudok egy kis időt szánni rá. A stabilizált tápos verziót gondoltam elkészíteni, ámde ezt a REG103GA típusú stabIC-t nem lehet boltban beszerezni. A gyártótól sem lehetséges sample-t rendelni belőle. Úgyhogy arra gondoltam, hogy LM317-t kellene használni erre a célra. Mit gondoltok erről? Megfelelne ide ez az IC? R1=240ohm és R2=470ohm ----> így 3,7 volt lesz az IC kimenetén, aminek jónak kellene lennie... csak azt nem lehet tudni, hogy így javít, vagy estleg ront az áramkör minőségén?
Mi a véleményetek róla? kössz előre is.
(#) lgyk válasza Árpy hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Hi!

Mindenképp LDO stabilizátort használj, egyrészt kevés a kimenő és a bemenő fesz különbsége, másrészt kicsi az USB port terhelhetősége ahhoz, hogy egy stab feleslegesen fűtsön. Persze meg lehet próbálni LM317-essel is, hátha működik vele.
(#) Feri007 válasza lgyk hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Sziasztok,
Elnézést, hogy a partvonalról belepofa, de tudomásom szerint az egész stabIC cucc csak torzitás csökkntésre való.
Anélkül is megy az egész, nem is rosszul. De ha már stabil feszt kell oda rakni, én parasztosan odaraknék mondjuk egy kék led-et,
vagy két pirosat sorba, v. akámi, hogy kijöjjön a 3.7V, aszt' kész.
Nyiván, sorozatgyártásba nem adnám, de nem erröl van szó, ugye
(#) Novak válasza Feri007 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Egyetértek Ferivel... Én is többet megépítettem már ebből a hangkártyából, bármiféle stabilizátor nélkül. Mindegyik nagyon szépen szól, szerintem csak felesleges tökölés még stbailizátorral bohóckodni. Aki észreveszi a különbséget a 2 változat között, az nem ember
(#) vicsys válasza Novak hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Idézet:
„Aki észreveszi a különbséget a 2 változat között, az nem ember

...vagy jobb a füle, cájgja,stb... mint a tied.
(#) Novak válasza vicsys hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Fülre szerintem senki nem veszi észre... Próbáld ki Műszerezettséggel meg már nyilván kilehet mutatni.
(#) vicsys válasza Novak hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Na jó. Kipróbálom, de csak a Te kedvedért! Hamarosan beszámolok róla.
(#) Árpy válasza lgyk hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
No én is pont ezen gondolkoztam, hogy a bemenő fesz elég lenne-e neki.

De mivel szerintetek szükségtelen a stabIC, akkor hanyagolom is ezt az elgondolást.
Köszönöm mindenkinek a válaszát, és további szép napot!
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 11, 2008 /
 
Helló mindenkinek
Néztem a nyákterveket, de nem tudom megnyitni egyiket sem, mert az Eagle hibát ír ki. Mit csináljak, mert újat nem tudok csinálni. nekem Eagle4.16-os van. Csak annyit ír ami a képen van. Valaki segítsen, vagy adjon egy másik nyáktervet.
(#) Novak válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Szia,

csatoltam pár nyáktervet a hangkártyáimról amikre eddig már megépítettem az áramkört. Remélem valamelyik megtetszik, és tudod használni.
Mindegyik Eagle 4.16-tal készült.
Letöltöd őket, és elmented a helyére (Eagle/Projects mappába, utána pedig értelemeszerűen meg tudod nyitni).
Sok sikert!
Vicsys kíváncsian várom a teszt eredményét Tényleg érdekel, hogy hallassz-e különbséget?
(#) Ricsi89 válasza Novak hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Hi
Köszi szépen ezt már megtudom nyitni.
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Helló
Ma megépítettem a hangkártyát. Voltak kisebb hibák amiket sikerült közben kijavítanom, de most már szól. Ahogy hallgatom van egy kis zaj, ami szerintem a tápról szűrődik bele. Majd kipróbálom elemről is mit csinál. Ahhoz képest hogy milyen egyszerű meglepően jó hangja van.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Kipróbáltam külső tápról, de ugyanaz a helyzet. Az adatvonalon megy rá a zavar, de csak ha a gépen veszem le a hangerőt. Ha a gépen fel van véve maxra akkor nem hallatszik. Már csak arra kéne rájönni, hogy lehetne ezt szűrni.
(#) lgyk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Nagyjából sehogy. Általában illik a végfoknál állítani a hangerőt, akkor lesz a legjobb a jel/zaj viszony. A hangkártya jobb, ha maximumon van (feltéve, ha nem vezérli túl az utána levő erősítőt).
(#) Ricsi89 válasza lgyk hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ha nem lehet sehogy nekem akkor is jó, csak az erősítő kicsit messze van a géptől és állandóan mászkálni kell, ha állítani akarom a hangerőt. de igy maxon szépen szól már egy pár napja. Majd megcsinálom az erősítőt távirányítósra és nem kell majd mászkálni.
(#) Thamas hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Beszereztem ezt az IC-t én is (stab kockám is van hozzá), csak az a baj, hogy nem tudom az IC-t beforrasztani ,így, ha valaki tudna nekem csinálni egy átalakítót és abba beforrasztani az IC-t (persze ellenérték fejében) az kérem szóljon!

Üdv: Thamas
(#) marty9228 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Sziasztok.Régebben kaptam (Nováktól) 2 db ic-t.Most sikerült megépíteni és egész jól működik,csak:
1 - bármilyen művelet a windowsban(pl. menü lenyílása) némi recsegést okoz(alig hallható)
2 - a hangerőszabályzóban(windows) nincs semmilyen felvételi lehetőség(rögzítésnél üres) és nincs line-in poti sem.
Ha valakinek van ilyen tapasztalata a kütyüvel kapcsolatban,kérem,hogy lásson el tanácsokkal.Köszönöm
(#) marty9228 hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
Még egy apróság: a konyhában bekapcsoltam a páraelszívót és a pcm megzavarodott(a 20 wattos spot trafótól is)-full hangerő vagy teljes leállás történt.Na,ez mitől van?
(#) Árpy hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Helló!
Ahogy nézegettem a topikban felmerült nyákrajzokat, mindegyiknél ilyen sorrendben volt az USB kiosztása:
D+ D- VCC GND
De neten utánanéztem, szabvány szerint elvileg így van a sorrend:
VCC D- D+ GND

Akkor most melyik jó szerintetek?
Üdv, Arpy
(#) Ricsi89 válasza Árpy hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Helló
Ha a nyákra akarod forrasztani a dugót is, akkor az a jó amit te írtál utoljára. Ha viszont vezetékkel kötöd össze, akkor teljesen mindegy hogy van a nyákon.
Következő: »»   5 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem