Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Próbapanel (dugaszolós)
Lapozás: OK   6 / 9
(#) Krisz03 válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 30, 2008 / 4
 
Kicsit kiegészítem, hogy kaqkk könnyebben odataláljon.
A benzinkúttól számítva a 3-ik utcánál (jobbra egy iskola van) kell balra bemenni, majd egyből jobbra a főút mellett futó párhuzamos útra. Előbb egy használtmotor kereskedés lesz, majd 30m-rel ezután az elektronikai bolt.
(#) kaqkk válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Köszönöm szépen most már tényleg megtalálom
Ha sikerül holnap átmegyek!
Ha az én témám volna megosztva kapnátok a ... -okat!
(#) Attila86 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Első olvasásra én a három darab pontot valami cenzúrázott szónak gondoltam.
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Ha megmondod, kit szeretnél jutalmazni, megoldjuk.
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Attiának igaza van tényleg úgy néz ki !Bocs!
Én Krisz és MPI-c kollégáknak adnám a (...) pontokat!

Jártam már így a Kereszt töltés utcát így írtam: +töltés
(#) Moderátor hozzászólása kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2008
 
Rendben, intézem!
(#) MPi-c válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Kösz, de ez csak egy útbaigazítás volt...
(#) kaqkk válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Már meg is vettem nagyon jó!
(#) bdance hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy KandH products AD-12 es breadboardot.
ilyen
Az erdekelne, hogy mekkora feszt kothetek ra.
Ahogy neztem a panelok tobbsege 30-40V-ot bir.
Jol gondolom, vagy ennel nagyobb a szoras?
Mert errol frankon nem irnak semmit.

Koszi
(#) kaqkk válasza bdance hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Miért kötnél rá 40v nál többet?
(#) bdance válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Mert 230V-ot(20W-os izzót) akarok triac-kal kapcsolni, és szeretném kipróbálni.
(#) kaqkk válasza bdance hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
A triak tud kapcsolni 24v is ha mindenáron rá akarod tenni
24v -tal próbáld ki !
(#) Libus válasza bdance hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Szerintem 1A felé nem ildomos menni.
És számold bele azt is, hogy impulzus üzemben ennél sokkal nagyobb áramok is kialakulnak.
Feszre szerintem többet is elvisel, itt már inkább az érintésvédelmi dolgok játszanak közre.

Szerintem 220-at eszedbe ne jusson rákötni....
(#) adorjan81 hozzászólása Feb 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem. Vannak ugyebár az áramkörszimuláló programok és ezek a próbapanelok, na már most ha valaki építeni akar valamit, akkor nem egyszerűbb egy szimuláló progiban végigfuttatni az adott kapcsolást, persze tudom ezek nem mindig adnak helyes eredményt. Az alkatrészek bedugdosása és összekötözgetése nem sokkal tart keveseb ideig mint kimarni a nyákot és beforrasztani az alkatrészeket nem?

Egyébként mennyi 1 ilyen panel és milyet érdemes venni már ha valaki rászánja magát?
(#) borvendeg válasza adorjan81 hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Hello!
Szerintem azért jó én legalábbis azért használom ezt a panelt mert az áramkörszimuuláló progik elég gyakran főleg a bonyolultabb dolgok esetében hamis eredményt adnak. De viszont ha lemaratom a NYÁK-ot beültetem és nem működik mert bugos a kapcs rajz akkor buktam a az alkatrészeket, a panelt(ami nem olcsó amikor 3000ft a fotólakk...) és a legfontosabb a munkát is buktam. De ha összereakom a dugaszolós panelon akkor ha vmi nem jó akkor könnyen javítható és az alkatrészek sem vesznek kárba ha végleg bukott a projekt...
Remélem tudtam segíteni
(#) hbal hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Én is híve vagyok a próbapaneleknek.
Most egy kicsit kicsinosítottam (ilyen volt >> ilyen lett)


Szerintem ha valaki múszercsatlakozókat is tesz a panelja mellé, akkor célszerű 19mm távolságot hagyni közöttük (ha jól tudom ez a méret szabvány a műszereknél), mert akkor pl. be lehet dugni a képen látható banán >> BNC átalakítót. (könnyebben lehet jelet vezetni fv. generátorból, esetleg szkóphoz)
(#) ReFi hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Sziasztok.

Szeretnék venni én is próbapanelt. Ki is néztem egyet, de tudni szeretném hogy mire kell ugyelni esetleg amit kineztem megfelelő-e minőségben és árban.

Erre a legnagyobb-ra gondoltam, minel nagyobb anál jobb szerintem. ára: 3990Ft.

Bővebben: Link

(#) ReFi válasza ReFi hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Hahó
(#) kaqkk válasza ReFi hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Én 1/4 ekkorát vettem 1500ért.Ez a fajta jó minőségű
Szerintem megveheted enyiért.(megéri)
(#) Báddzsó válasza ReFi hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
pf, én negyedekkorát láttam 2000ér.. simán jó
(#) _JANI_ válasza ReFi hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Elég jó cucc! Erre már ráfér EZ+AZ!
[off]Persze, hogy ki mekkorát és milyen áron vesz, az a péztárcálya és igénye szabja meg. Ezt egyénileg kell mérlegelni. DE mindenképp megéri egy kicsit kutakodni a neten, hátha barátságosabb áron is hozzá lehet jutni a kiszemelt próbapanelhoz.
(#) zsimon hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Hali!

Ime a képen az amit én összeraktam. A dugaszolós paneleket az ebay-en vettem. Honkong-ból jött a cucc. 10 db panel (két készlet) és hozzá annyi frankó vezeték hogy nem tudom hová tenni 50$ postaköltséggel. Az egészet fogtam egy praktikeres fatáblára raktam fel. Előnye hogy facsavarral úgy pakolom ahogy akarom.
Nekem bal felül van egy 12V táp, utánna még rakok egy 5V-ost. Jobb felül a PIC MCUhoz az ICD2, szintén ebay.
Középen a PIC24HJ256GP610, egy saját tervezésű kivezetős panelon. Alul pedig éppen egy HD44780as 4x20an kijelzőre ráaksztva a megfelelő Level Converterekkel. Ott középtájon fent pedig egy ECAN busz van összedrótozva, úgy hogy a PICből kijön és a másik moduljaba saját magába vissza is megy... De ez nem a téma...
Szóval full univerzális, full olcsó és nem kell bénázni a vezeték gyártással, mert az is van. Bárkinek kell segítség, vagy rendelni az ebay-ről, állok rendelkezésre.

20080813.jpg
    
(#) _JANI_ válasza zsimon hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Igazi "DESZKAMODELL" ( Jóértelemben véve! )
Nagyon jó áru! :yes:
(#) zsimon válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Most gyártok hozzá egy olyan PCB-t amin kéd darab CN70-es infra adó-vevő néz egymással szembe hogy tudjanak egymással "dumálni". Persze ezt is mint a CAN buszt a PIC24 saját két darab USART-jára kötöm, így egyből látom az adó és vevő oldalt is.
(#) spikk válasza zsimon hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
Bocs, ez nem válasz, csak nem találtam sima hozzászólást, viszont kérdésnek sem kérdés.

Ezen meg nem röhögni, még tiszta amatőr vagyok...

A 2 LED-es villogót megépítettem próbapanelen.
Amikor szerintem kész volt (cserébe nem csinált semmit), eszembe jutott, hogy PNP tranyóim vannak. Gyakorlatilag mindent megfordítottam (elem, tranyót nem, LED-ek, kondik), és sikerült.

(Na jó, azért volt még hiba, de megtaláltam azt is.)

Az a tapasztalatom, hogy azért nem olyan egyszerű kapcsrajzról próbapanelre fordítani, a NYÁK könnyebbnek tűnik, mert ott forgathatom (pl. a rajz szerint) az alkatrészeket. Talán idővel belejövök...

A legjobbakat!
Spikk
(#) Proci_85 válasza spikk hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Igen, hajlamos az ember elhamarkodottan "dugdosni", de egy kis körültekintéssel az elején hamar ráérez az ember, hogy mi hova vezet és onnantól kezdve tényleg hatékonyan lehet vele dolgozni
(#) IMi hozzászólása Aug 30, 2008 /
 
Hello!
Egy PC-s Breadboard megvalósítás: Bővebben: Link
Nem próbáltam.
(#) Kacsavadasz hozzászólása Szept 10, 2008 /
 
Hi!

Zsimon! Fentebb említetted a CN70-est, nem raknád fel esetleg a kapcsolást?

köszi
(#) tszaboo válasza adorjan81 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Az áramkörszimulátor program olyan mint az alkoholmentes sör, a guminő, vagy a szénsavmentes ásványvíz. Ez a panel a tapasztalataim szerint meg nem igazán megbízható magasabb frekvenciáknál.
Viszont a bedugdosás az sokkal kevesebb időbe kerül, hogyha nincsen nyákterved, hanem valamilyen a fejedből kipattant dolgot szeretnél megvalósítani.

Off: Nekem volt olyan a panellal, hogy egy ttl ic-t raktam épp össze, és az órajelnek a vezetéke kicsúszott. Na innentől kezdve vette a falban lévő 50Hz-et, kb 10 cm-es távolságban, illetve volt hogy engem sem szeretett...
(#) nemka válasza IMi hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Ingyenes virtuális "próbapanel"
MPlab pluginnal, a PIC-et is leszimulálja.
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem