Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   76 / 91
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ellenállás kiforrasztva jó. 9.97k. Esetleg még a C9 vagy C31. De ezeket szerintem csak holnap nézem meg. Köszönöm addig is a segítségedet.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ezen az úton biztos célba érsz.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Üdv Reloop.

Megvan a hibás alkatrész és már tökéletesen üzemel a hangszín. A C31-es 100nF-es kondi volt rossz. De az miért ment tönkre? Vagy mitől mehetett tönkre?
(#) djkoko hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Kedves Uraim!
Az Alkotó által publikált hangszínszabályzón a kondenzátorok típusa érdekelne. Az elektrolit egyértelmű, de a többiről nem tudom eldönteni melyik fólia, és melyik keramikus.
Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 3, 2015 / 1
 
Szia! Használj fóliakondenzátorokat!
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Köszönet a tippért. Esetleg itt az oldalon megtalálom a nyákrajzolatot is vasaláshoz?
(#) orcika70 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
(#) djkoko válasza orcika70 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Nagy köszönet!!!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 6, 2015 / 1
 
Nézd meg mit kellett volna a keresőmezőbe írnod, hogy önállóan megtaláld Bővebben: Link.
(#) h3ll hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Sziasztok! Meg szeretném építeni a Reloop és Alkotó féle Előerősítő és hangszínszabályzó kitet. Ha jól gondolom akkor az S1 és S4 a magas jelű az S2 és S3 alacsony jelű bemenet. Ha a magas jelűre egy 1,8-2V nagyságú jelet kötök akkor R3 és R10 értéke mennyi legyen?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Szia! Az S1, S4 az eredeti Urbán-kit része volt Bővebben: Link
A kihasználatlansága miatt elhagytam. Magas szintű forráshoz készíts inkább osztót.
Megjegyzem, azóta Alkotónak van újabb NYÁK-terve.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Szia! De akkor ebben a formában ez így nem jó? Igen tudom, erre gondoltál? Igazából az azért lett szimpatikus, mert alacsony és magas bemenet is rajta van. Akkor R3 és R10 10K legyen? Az osztó mivel "jobb" mint ez a megoldás?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Az R4, R9-et is meg kell változtatnod 10k-ra.
Először is ebből az ágból hiányzik a csatolókondenzátor, ami nem halálos vétek, de azért illene bele.
Mikor a magas szintű bemenete használod az előerősítő zaja jelen van, mintha azon vezetnéd keresztül a jelet, sőt ha nyitott a bemenete még zajosabbá is válhat.
Milyen jelforrásokkal számolsz?
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Alacsony jelnek: telefon, tablet
Magas jelnek: a közeljövőben szeretnék vásárolni a pc- be hangkártyát, aminek a kimeneti feszültsége 1.8-2V
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Az alacsony szintű bemenet jól illeszkedik a mobil eszközökhöz, a hangkártya kimenő feszültségét majd meglátod a gyakorlatban. Pont ilyen célra trimmereket tettem a bemenetre, hogy pontosan beállíthassam az optimális jelszintet (jobbra lent látható). Azt tudni kell, hogy az LM1036 a viszonylag alacsony tápfeszültség miatt könnyen túlvezérelhető, azaz torzít, túl alacsony jellel pedig zavaróan alapzajos.
Ha kiépíted S1, S4-et, akkor a rákötött eszköz leosztja az előerősítő jelét, nem egy szerencsés arra is figyelni.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A hangkártya kimeneti feszültsége is állítható. Sőt! Elegendő a végfok meghajtására is. Vannak hangszínszabályzó szoftverek, ha mindenáron szükség lenne rá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Ápr 27, 2015 / 1
 
Az megint olyan amit optimalizálni kell: zaj, torzítás, felbontás szempontjából. Egy gain poti az elején múlhatatlan érdemeket tud szerezni
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
"Ahogy látom itt nagyon sok minden zavaró tényező van"
Esetleg nem tudnál egy olyan nyáktervvel kisegíteni ahol ez a két dolog megoldható együtt minden gond nélkül? Vagy egy olyan lay fájlt ahol plusz hozzá tudnék rajzolni egy trimmert?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ezzel most megfogtál, mert KIT-et használok az Alkotó kolléga által lerajzolt módosításokkal. Az osztó amúgy is a bemenet választó elé kerül, nem tudom ebben gondolkodtál-e?
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Nem gondolkodtam ilyenen. Esetleg a közeljövőben erre a megoldásra kialakított nyáktervvel nem boldogítanátok a kedves fórumtársakat?
Nekem nem azonnali létfontosságú dolog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Szia! Mi a véleményed arról ha a magas és alacsony jelszint kiválasztásához egy kétáramkörös morse kapcsolót tennék be, és amikor a magas jelszintű bemenetet használnám akkor a kapcsoló leválasztaná az előerősítő részt és fordítva is!?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Teljesen korrekt. Ez végül is egy bemenetválasztó az LM1036 előtt.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Kérlek ellenőrizd le a Mórickás rajzon az elgondolásom.
Mi a véleményed és esetleg mivel egészítenéd ki?
Köszönöm a segítséged és türelmed!

Móricka.jpg
    
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Pontos.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2015 1 /
 
Köszönöm
Még annyit szeretnék hogy, az ellenállások értéke akkor 10k legyen (R3, R4, R9, R10)?
C5 és C4 értékét nem kell 10µF-ra változtatni?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
(#) djhans hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
Sziasztok. Nem akartam ennek új témát nyitni ezért itt kérdezem meg. 2db TDA1074 IC-vel (van itthon pár darab) Érdemes egy hangszín, balansz, hangerő áramkört építeni vagy vegyek inkább LM1036-ot? Minőségileg kérdezném, hogy melyik a jobb? Köszönöm.
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Ez a része már fogósabb. Az egyik csatornát tekintve az R3-R4 egy felező leosztást jelent az S1 bemenet számára, ami 1,5V fogadására tette alkalmassá. Az alacsony szintű bemenet felől nézve pedig a leosztás attól függően jött létre, hogy volt-e valami a magas szintű bemenetre kötve, illetve az LM1036 bemeneti ellenállása is húzott le az előerősített jelből.
A módosításomon R4, R9 100 ohm, de rövidzárral is helyettesíthető, abban a pozícióban ahol R3, R4 van trimmert használnék, testhez képest leosztónak.
Az LM1036 bemeneti csatoló kondija az adatlap ajánlása szerint 470nF, oda 1µF-et javasoltam az egészen mély hangok maradéktalan átvitele érdekében. A 10µF valami súlyos aránytévesztésből származik, amit egyszer valaki berajzolt és onnan szolgai módon másolták a többiek.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia! Megépítettem és be is szereltem a cuccost. Az R4 és R9-et rövidzárral helyettesítettem. A magas szintű bemenetre nem tettem semmit közvetlen a csatoló kondira megy. Jól működik minden, a bemenet választó rész is, nincs semmi brumm. Annyi a megfigyelésem, hogy a loudness bekapcsolásakor nem igazán intenzív a mélyhangkiemelés. Esetleg van erre valami megoldás.
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Szia! Az intenzívebb mély érdekében távolítsd el a C15 és C17 kondenzátorokat. Az adatlap 8. ábráján láthatod a várható eredményt.
Következő: »»   76 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem