Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   39 / 2208
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
ZK ??? Az micsoda? Egyébként Nálad van egy szekrény tele kimenőkkel? ))
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Szija!
Lengyel Unitra csöves orsós magnó, Grundig licenc, ZK140 talán.. Hát, úgy tűnik van 1-2.
(#) kocos hozzászólása Feb 14, 2008
Fűtés, ahogy a nagy könyvben meg van írva , 13.5 V / 0.6 A , két darab PCL86-hoz, tizedvoltra, tíz milliamperre pontosan
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Szija!
Akkor izzítani!
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Én is izzítottam a ZK kimenővel. Ezzel nekem is előjött a gerjedés, mikor üres volt a bemenet. Rápróbáltam 47kOhm-ot, nem lett jó. Viszont 1n-t rátéve abbahagyja. Meg kell próbálni, mi a legkisebb kondi, amivel még nem gerjed. Kis forrásellenállásról hajtva (a CD kimenete ilyen) használhatunk hangerőnek akár 47k-s potit is. Akkor nem nagyon szól bele a magas átvitelbe.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Nekem 250 kOhmos a poti, és én is gondolkodtam, hogy egy ksi kondival rövidrezárom" a bemenetet! Most jelenleg a tápot építem újra
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Tévedtem! Az EL34, ellenben a Solton all purpose 30 az 2xEL508
(#) Mate78 hozzászólása Feb 14, 2008
Jövő héten meglesznek a kimenők a PCL86/EL84 SE-hez.
Tegnap voltam Pesten,és vettem két darab PCL86-ot 590Ft/db áron, illetve vettem egy EZ 80-at is a tápba.EZ81-et akartam,de nem kaptam,de az EZ80 is jó lesz a PCL86-hoz számításaim szerint.

Már nagyon kíváncsi vagyok a hangjára rendes kimenővel,csöves táppal.már csak két EL84-re kell beruháznom.
Majd beszámolok.

üdv.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Szija!
Az EZ80 határeset! Az EAG erősítőbe se véletlenül tettek 81-est.
(#) kocos hozzászólása Feb 14, 2008
Hát ez most is gerjed ...
Szkóppal frekvenciát "mérve" sacperkábé 30 kHz-en...
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2008
Ugyanaz a kapcsolás, amit Imi65 belinkelt! EAG AE233
De nem értem, mert ha lezárom a bemenetet, akár egy darab árnyékolt kábellel, vagy CD lejátszóval, vagy akármivel, vagy testre teszem, akkor abbamarad a gerjedés, meg szól is, de akkor is meg akarom szüntetni, mert ha véletlen lecsúszik a kábel zenehallgatás során, akkor annyi a magassugárzóimnak
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2008
kipróbáltam 750 piko, 390 piko 130 piko , semmi .... Mindkét csatorna gerjed, az 1Mohm-1 nanoval is, nélküle is.. van rácslevezető ellenállás, 1Mohmos is, de mindenhogy gerjed..leárnyékoltam a csövet, úgyis gerjed, több csővel is gerjed...

Bár az 1megát nem a csőfoglalaton testeltem ...
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2008
Nos megtaláltam a gerjedés okát! Egyik az az volt, hogy nem tártam le a kimenő fejhallgató kimenetét ( VT TV kimenő ), a másik, hogy testelni kellett a csőfoglalat közepén lévő "csövecskét", meg a bemenet nem votl rendesen árnyékova, és sztem rászórt a kimenő ( Az egyik kimenő (amelyik csatorna mindig gerjedt ) alatt vannak a bemenetek, de a fém váz elválasztja őket!

Képeket, csaka hétvégén tudok berakni!
(#) kocos hozzászólása Feb 14, 2008
Már szól! Hát mit mondjak, nem estem hanyatt a hangjától ... kissé kásásnak találom ... Egyébként , ezt leszámítva tetszik, nagyon sok mélye, és "presence"-sze van, magas nem nagyon!
A pergő nagyon jól szól rajta , oylan, mintha itt ütné a dobos a szobában

Potmétert kell cserélnem, mert nem igazán jár együtt a "sztereo" poti

A lábdob elég kótogós
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Régebben tekertem egy kimenőt primer 2000 menet 0,2 huzal szekunder 50 menet 0,8-as huzal. Kb olyan 25 w-os lehet hálózatinak a vasmag méret szerint. A szekunder a kettéosztott primer között van. Ez jó lehet el84-hez? Mia véleményed?
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
A dob szól a legszebben rajta
(#) kocos hozzászólása Feb 14, 2008
SZERETNÉM MEGKÖSZÖNNI MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET!


Nem rossz kis erősítő ez, inkább esti zenehallgatásra való, a kis teljesítménye miatt. Eddig a gyorsan össze-vissza meghallfatott zenék ( C.O.C., Lajkó Félix, Pink Floyd, Angertea, HBB, Tool )alapjaán azt szűrtem le, hogy a metált nem nagyon "szereti" "lájtosabb" zenékkel elég jól elbír, de a fő erőssége a dob!!!! Sőtt ilyen stereo teret sem hallottam még azelőtt az Onkyo erősítámön ...
De már a következőkön töröm a fejem ( 5W-os gitárkombó, gitárelőfok, stereo SE El84, stereo PP PL500 )
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Feb 14, 2008
Idézet:
„ilyen stereo teret sem hallottam még azelőtt az Onkyo erősítámön ...”


Persze hogy nem.Ez csöves,az nem.

Örülök hogy végre jó lett,osztozunk az örömödben.
Ki is megyek egy sörért...

üdv.
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Szia Imi,

igen,határeset,de sajnos nem kaptam EZ81-et.
Ahogy elnézem az adatlapját 90mA-t tud,a két PCL86 áramfelvétele meg valahol 80 mA körül van.
Ha esetleg valaki tud nélkülözni egy EZ81-est annak nagyon örülnék....cserébe tudok adni E/PCL86-hoz való kimenőt,két egyforma is van,de azok kicsik,kb.3cm2-esek.

üdv.
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Jó lesz oda az EZ 80-as először, aztán ha lesz 81-es egyszerűen kicseréled. Én nemrég órákig 110 mA-al kínoztam egy EZ 80-at, nem tűnt úgy, mintha nehézségei lennének
(#) Imi65 hozzászólása Feb 14, 2008
Hali!
Ma sajnos nem tudtam foglalkozni a PCL85-össel. De holnap fejlesztek vele valami kapcsolást, és beszámolok róla. A ZK trafós PCL86 csak 2,3W-ot tud, viszont még kisebbet torzít (addig). Lehet, még ezen is rágódok egy keveset (ma nem értem rá. De: körfűrész- Du: vásárlás, hölgyek társaságában.) A De. volt a jobb.
(#) Mate78 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 14, 2008
Helló Sturbi,

rég láttalak,üdv újra itt a fórumon.

Hát az én EZ80-asomnak sem lesz más választása.Sőt a végleges verzióban valószínűleg EL84-ek lesznek,úgyhogy meg kell bírkóznia azokkal is egy darabig,amíg nem áll a házhoz egy 81-es.

üdv.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 14, 2008
Jó kis lámpás az EZ80. Csak egyet nem szeret. Ha fel van fűtve, akkor ne akarj rákötni egy töltetlen 220 mikrós elkót, mert elhalálozik.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az attól függ, hány Ohmos hangszórót kötsz rá. Ez 40-es áttétel, 4 Ohmhoz 37-es kell, 6 Ohmhoz 30, 8 Ohmhoz 26.
(#) sturbi válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Ha nincs felfűtve, akkor is csak 50 µF-ot illik rákötni, aztán megfelelő ellenállás után már több is mehet.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Az már egy kicsit nagyobb falat, a két EL 100mA, + az előfok. Próbáltatok feszerősítőnek is pentódát?
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 14, 2008
Akkor 4 ohmra jó lesz? Azért gondolom a mentszám is számít nem csak az áttétel?
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 14, 2008
Ez katalógus adat, de kamaszkorunkban nem tudtuk, miért adják meg. De rájöttünk, miután láttuk elfröccsenni a katód kivezetést.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 14, 2008
Igen, elsősorban az alsó határfreki múlik rajta, meg a vasmag is befolyásolja. Ne felejtsd el a kötelező légrést sem.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Feb 14, 2008
Én egyszer (alább módon leírtan) 19-es áttételre kötöttem 6 Ohmot, és úgy is elfogadhatóan szólt. Ha nem optimális az illesztés, az kisebb teljesítményt, és nagyobb torzítást eredményez.
Következő: »»   39 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem