Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   18 / 23
(#) petitrial válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2013 1 /
 
Én is pont ezen agyaltam, hogy ez így elég érdekes, és mégis így bolyong a kapcsolás a neten, legalább 3 oldalon fenn van.
Köszönöm a megerősítést!
(#) petitrial válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 14, 2013 /
 
A híd helyes egyébként? Nekem a TR2 és TR4 iszonyat melegszik ha bekötöm a piezzót is, az egész áramkör felvesz kb 1 ampert és ha így hagyom hosszabb ideig, akkor az ic2 meghal. Nem a PNP tranyóknak kéne a pozitív ág felől lenniük?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2013
(#) hohjani1988 hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Vadriasztót szeretnék építeni! Tud esetleg valaki valamilyen ötlettel szolgálni? Hogyan is kezdjek hozzá?
(#) Bakman válasza hohjani1988 hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Villanypásztornak hívják, van külön topikja is. Több helyen (itthon is) úgy tapasztaltam, hogy a többihez (hangot adó, vízzel locsoló stb.) előbb-utóbb hozzászoknak, megtanulják kicselezni stb. Kidobott pénz.
(#) djkoko hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok! Az itt található kapcsolások közül esetleg valemelyik jó lenne nyúlak ellen is? Dinnyeföldön lenne alkalmazva. Gondolom a 20-25kHz körülu frekvencia őket is idegísiti.
(#) djkoko hozzászólása Aug 20, 2014 /
 
Sziasztok! A képen látható riasztón az erősítőn lévő bc tranzisztorok helyett lehetne használni kisebb bd párokat, vagy valamivel helyettesíteni, hogy nagyobb legyen a teljesítménye?
Köszönöm!
(#) martin96 hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy kutyariasztót.
Viszont nálam csak annyi lenne a lényeg, hogy a kutyánk ne másszon rá a műhelytetőre.
Gondoltam ki kéne feszíteni néhány sor damilt, amihez ha hozzáér bekapcsol a riasztó, és remélhetőleg elmegy onnan.
Amit én néztem ki az egy sima egyszerű ajtóriasztó, aminek a frekvenciáját megnövelném.
Vagy van valami bevált kapcsolás, ami nekem megfelelne?
Nem elűzni szeretném a kutyát, csak nem szeretném, hogy rámenjen mindig a tetőre.
(#) Bakman válasza martin96 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Ismerősnél a villanypásztor jött be. Egy hónap után már be sem kellett kapcsolni, elég volt egy hasonló kinézetű vezetékkel körbekeríteni a virágágyást.
(#) martin96 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Villanypásztort kicsit túlzásnak tartok.
(#) Bakman válasza martin96 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Egy év után már nem tartotta annak, egyszerűen nem lehetett leszoktatni a virágágyásról, verni pedig nyílván felesleges és egyébként is...

Hogyan tud felmászni egy műhelytetőre? Nem lenne egyszerűbb a feljárót elvenni? Esetleg valamilyen mechanikai akadályt rakni az útjába?
(#) zolika60 válasza martin96 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Rá megy, de neked védi. Aztán akkor mi van? Szerintem nem tragédia. Egyébként ha nem szeretnéd hogy ne tegye, nevelnéd azt a jószágot. Az én két kutyám pontosan tudja, hol vannak a határok.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) martin96 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Kb 10 centivel van magasabban a teteje a földtől. Valamint elég régi már az a tető félő, hogy beszakad.

zolika60: Próbáltuk leszoktatni.
(#) zolika60 válasza martin96 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Ki a főnök? Te vagy ő?
(#) zmol válasza martin96 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, meg nem is érek nagyon rá, mert külföldön vagyok a héten...
De: korábban írtam, hogy sajnos "saját hatáskörben" is arra az eredményre vezettek a kísérleteim, amit a szakirodalom előre megírt nekem
Vagyis, az ultrahang csak az éppen ideges vagy agresszív, tehát erősen felfokozott hangulatban lévő kutyára hat.
20 és 27 kHz között tekergetett oszcillátort próbáltam tápfeszig vezérelt 5 amperes híddal (12V 6Ah aksival), legalább tíz hangforrással (dinamikus, piezo, feltranszfolmált, fém, műanyag,...), legalább tíz kutyán. A támadó hátrahőkölt, a nyugis meg lábonpisált a füle mellett üvöltő erősítő ellenére. A sajátom vigyorgott. (És a környék összes macskája lelécelt.)
Kerítsd el inkább azt a tetőt valahogy.

Üdv.:
Zoli

P.S. Remélem, nálad a rossz hír hozójának nem vétetik feje.
(#) martin96 válasza zmol hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Köszönöm!
Akkor marad a kerítés.
(#) Andieboy hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Én nem tudok forrasztani, nem értek az áramkörökhöz, programozó vagyok
Ellenben van a szomszédban 2 kutya, ami akkor is ugat, ha feltámad a szél, vagy épp ha elered az eső. Kvázi mindenre. Egy gyalogosra kb 10 percig, egy arra elhaladó kutyára meg fél óráig.
Néztem a neten "antibark" kütyüket, 20-30ezer ftért lehet kapni olyat amire többen azt írják, nem ér semmit, főleg több méter távolságról. Én kb 5 méterre vagyok a kutyáktól, de van egy keskeny sövény is közöttünk.
Mindenesetre biztosra szeretnék menni, és a gyárinál jóval erősebb hangkibocsátású cuccra lenne szükségem (szóval nem olyanra, amin 2x meglepődik a kutya, aztán ignorálja). Az lenne a jó, ha a kapható készülékek mintájára a cucc érzékelné az ugatást, és arra kapcsolna be és sivítana mondjuk pár másodpercig.

*
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) levaitamas válasza Andieboy hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Hello!
PIC-et is tudsz programozni?
(#) Andieboy válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Anno 1x próbáltam öcsémmel (aki inkább elektrós), valami szobafal érzékelős kisrobot volt - de nem sok sikert értünk el. Inkább windows, delphi, C, stb területen mozgok
(#) levaitamas válasza Andieboy hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Én egy jelgenerátorra kötött piezoval próbálkoztam. 10 és 15kHz között vettem észre valamiféle hatást a kutya (kis patkány) részéről. Nekem is van kutyám, de én gazdája vagyok, megtanítottam viselkedni. Arra gondoltam, hogy pl egy PIC-el ugyanezt végrehajtva véletlenszerű módon váltogatva a frekvenciát. A végfokozat egy egyszerű TDA IC lenne, ami meghajtana egy piezo hangszórót.
A problémánk elég hasonló csak én nem tudok programozni.
(#) Andieboy válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
A kötőszavakat értettem a hozzászólásodban
Bocsi - szóval a lényeg, igen, valami ilyesmi kellene. Mert a net tele van nyakra szerelhetős cuccal, de nyilván ha az én kutyám lenne, meg tudnám tenni, de mindenekelőtt gyorsan megtanítanám, mikor kell ugatni, és mikor nem. Állítólag már egy kis hidegvizes spricc is elég a normálisabb kutyához.
De nem, ez a szomszédban van, és szemmel láthatólag nem tesznek semmit az ügyben, őket nem zavarja. Én meg csukott ablaknál alszok 40 fokban, hogy hajnal 3-kor ne ugasson fel a kis vinnyogó, kaffogó dög. De úgy általában, nem azért vettem kertesházat az isten hátamögött, hogy a függőágyba kifeküdve ezt a * hallgassam ahogy vinnyog.
Naszóval. Minden megoldás érdekel
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) granpa válasza Andieboy hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ez törölve lesz, de előtte tán elolvasod. Vagy gazda, vagy a ..... (érte kár, mert nem bűnös) A hangfelvétel jó megoldás lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) Andieboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Áh, értem. Új vagyok még itt, elnézést a moderátortól, és köszönöm, hogy áttette a jó helyre a hozzászólásomat.

Szóval én nem vonom kétségbe a szavaidat, de én akárhány kutyával voltam eddig (rossz-szomszédi) kapcsolatban, mind ugatott. Volt amelyik ritkábban, volt amelyik sűrűbben.
Van egy másik, kis spániel srégen szemben, azt naponta 1x hallom, és aztán akkor sem, mikor 3 másik kutyát hoznak arra sétálni. Egyszerűen őt nem izgatja, és szerintem ez is a normális. Emez a kettő (de főleg a kicsit) fogalmam sincs, miért ugat folyamatosan. Már volt, hogy kimentem az útra, megnézni, hogy jön valami? Vagy macska ólálkodik? De semmi, érted? Egy egér, annyi se mászkált az utcán. Persze mikor kimentem, már engem ugattak. Ha belerúgok a labdába amikor a fiammal focizunk, azért ugat. Ha bekiáltok neki, hogy jöjjön locsolni, akkor azért ugat. A garázsom van ott legközelebb hozzájuk. Lábujjhegyen megyek ki, nyitom az ajtót, és mint az őrült, tépi a kerítést, és vinnyog...
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy jó barátom, aki erdő közelében lakik a semmi közepén.
Kisebb gondja akadt a vaddisznókkal, akik bármilyen kerítésen áthatolnak, és kitúrják a kertből a répát,krumplit stb.
Kisebb teljesítményű villanypásztortól csak agresszívabb, és nagyobb kárt csinál, az ultrahangtól meg gondolom a saját kutyája is falra mászna.
Van valakinek esetleg valami jól bevált praktikája?
Kb 80 méternyi kerítésszakaszt kellene megvédeni.
Gondoltam esetleg mozgásérzékelővel ellátott ultrahangos cuccra, vagy erősebb villanypásztorra. Bár a vaddisznót elmondása szerint az sem érdekelné, ha hegesztőtrafóval húzna ívet a hátán, csak felmérgelné.
Tud valaki ebben segíteni?
(#) lalika78 válasza sid73 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szia.
Az ASZ16 mivel helyettesíthető? Illetve a táp minimum hány amperes legyen?
(#) Bakman válasza lalika78 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Szinte bármilyen tranzisztor megfelel, ami elbírja a hangszóró áramát. BD 140 tuti (mint ágyúval verébre). Használhatsz NPN tranzisztort is. A BD 139-es emittere a GND-re, a kollektora a hangszóró egyik vezetékére, a hangszóró másik vezetéke a 12 V-ra.
(#) attila1 hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok! Egy ismerősömnek bagoly elleni riasztó kellene valamilyen elektronikus formában. Lenne erre valami használható ötlet? Köszi előre is!
(#) Bakman válasza attila1 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Ha szabad kérni, ilyen kemény hidegben tűrje őket kicsit, enyhüléskor úgy is kiköltöznek a "vadonba". Addig is összeszedik a ház körül az egereket.
(#) Gafly válasza attila1 hozzászólására (») Jan 6, 2017 / 1
 
Mi nagyon örülnénk, ha nálunk lenne (örömmel látnánk).
Itt csak szarka és varjú van, meg balkáni gerle
(#) zolika60 válasza attila1 hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Inkább örüljön, hogy vannak.
(#) attila1 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok! Ááá,nem nálam vannak sajnos. Én csak örülnék,ha a ház körül lenne bagoly. A dohányboltos csaj említette,hogy a padlására beköltöztek,és nem tudnak pihenni a zsivaj miatt. Mondtam neki,vigyen fel egy kisrádiót,meg persze,hogy védett madarak,és inkább ne piszkálja őket!!
Következő: »»   18 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem