Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   193 / 1681
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Khmm. Ez az... (jaj ez lehet, hogy nem is, hiszen ez sztereo)
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Idézet:
„világ legkisebb”
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Akkor a világ második legkisebb
(#) sprofan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Tök olcsó csak 730€ (~190.000Ft) ahhoz képes hogy csak 1W-os
várom a csöves mp3 lejátszót, vajon mikor találják ki?
(#) Topi válasza sprofan hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Csöves MP3 lejátszó: Hűű... Az laza lehet
3 perces mp3 = 17 cső csere.
(#) Frankye válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Jesszasz! Mi ez a kábeldzungel?!
(#) sprofan válasza Topi hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 

persze, nem úgy godoltam, hanem hogy a kis füles erősítő csöves benne, az már tényleg jó lenne.
De azért az sem egy rosz ötlet
(#) zoknee hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a következő kapcsolásom hardvere: öcsémnek egy nagy óra. Hatalmas hétszegmenses kijelzőkből 4 van rajta, a számjegy magassága 57mm, maka a kijelző 70mm magas, szóval óóóriási. Mivel iylen nagyok, szépen elfér alattuk minden, így szinte semmi sem látszik ki alóla, csak pár csatlakozó, és a gombok
A lelke egy AtMega8-as és egy DS1307-es RTC lesz elemmel. Tervezek még bele hőmérő ic-t, és fényérzékelős fényerőszabályzót PWM-el.
A nyák vasalással készült, + kémiai ónozó, és védőlakk miatt néz ki így.
A kijelzők szegmenseit darlington tranyós array hajtja meg, ezek már remélem nem fognak melegedni, 0.5A-t elbírnak
Már jön a könnyebb, és gyorsabb (nehezebb és hosszabb?) része az építésnek, a program megírása. Még nem írtam C-ben AVR-re progit, gondoltam itt az ideje, hogy megtanuljam
És itt a link a honlaomra, ahol van pár kép: Képek
(#) vicsys válasza zoknee hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szép lett, gratula! Ha majd világít is, kérünk további képeket!
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szép lett, és a NYÁK-ról senki meg nem mondaná, hogy home-made módon készült.
Viszont a beültetés lehetett volna precízebb. (Pl. a két, öra/perc elválasztó LED, meg a kijelzők egy síkban.) De ezzel együtt nagyon szép munka, le a kalappal!
(Kíváncsi lennék mellékesen a programjára, mert egy RTC-s órát tervezgetek én is, nagy segítség volna... )
(#) uli hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Hi!
egy újabb pic programozó építésébe fogtam. Kész lett. Képek lent. Ez az a programozó, amit valaki le "förmedvény"-ezett. De egy másik fórumtársat megkérdezve, állítja frankón müxik. 16F-es családot elvileg vágja. VAn hozzá adapterem, ami a másik programozóé lenne, de az ugyse müxik. szóval, ha sikerül összeraknom a kettőt, állíthatom frankó kis programozóm van. Valószinüsitem egyszerűségénél fogva debugolni nem tud, de nem baj, arra ott az MPLAB.
Meg most 2-300 pézt nekem megér. Főleg ha müxik. Nem túl szép, filccel rajzolt, nekem egyelőre elég
puli

(bocs a képminőségért )
(#) Csibi válasza uli hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hi
Ez az első (7 évvel ezelőtti) kézzel rajzolt nyákom (PIC programozó), egy förmedvény ahogy kinéz, de 7 éve szépen végzi a dolgát és végül is ez a lényeg.

Zoknee: Szép nagy óra lesz . Gratula
(#) Norberto válasza uli hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Idézet:
„ha sikerül összeraknom a kettőt, állíthatom frankó kis programozóm van”


Ezt kizárólag majd akkor mondhatod, ha több alaptípusú PIC-et is hiba nélkül tudsz több tízszer is akár írni, olvasni. Egyébként nem lesz belőle más, mint egy egyszerű "összerakott áramkör".
(#) Attila86 hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Kapcsolóüzemű előszabályozós, négydigites labortápegység:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7
Kép8
Kép9
Kép10
Már 98%-ig készen van, csak az előlapi matrica és egy R-L szűrő hiányzik. Ja és 4db tekerőgomb a potikra.
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Paraméterei? Max fesz, Áram? Kimeneti zaj? Cikk-kapcsrajsz lessz? Amugy szinte mint a gyári csak más a szine a nyáknak.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Juúúújj, nagyon zorga lett! Ez gonosz nagyon!
Már várom a cikket, kíváncsi vagyok! Gratula. Hozd ki az ellenőrződet, kapsz egy ötöst!
(#) Attila86 válasza huba hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Kimeneti feszültség: 0-40V
Kimeneti áram: a képen látható trafóval 0-7A, de az áramkör egyébként 10A-ra van méretezve.
10A-ig a kijelzés méréshatár-váltás nélkül mA pontos (9.999), fesz/áramgenerátoros üzem, fesz/áram mérés, elektronikus DC on /off kapcsoló, négyvezetékes kimenet, Skori 555-ös tápja előszabályozónak...
Cikket még egyenlőre szándékosan nem töltök fel, de az oldalamra írtam addig pár sort az áramkörről.
(#) Müszi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia!

Nagyon szép lett a berendezés, csak egy dolog nem tetszik, hogy a főkapcsoló hátul van. Már több cuccnál láttam itt a HE-n hogy hátul van a kapcsoló. Nemtudom, hogy mért jó nektek hátulra nyúkálni és kitapogatni hol van a kapcsoló....

Egyébként ötletes
(#) Attila86 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ennek több, nagyon lényeges oka van. De én egyébként sem fogok a hátuljához nyúlkálni szinte soha. Nálam a műhelyben egy gomb van, ha azt megnyomom akkor minden lekapcsol.
Sőt, a forrasztóállomásomra még kapcsolót se tettem.
(#) Müszi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Az más
(#) mutatvanyos válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Nagyon tetszik, profi munka! Szerintem ha írnál egy cikket belőle, sokan utánépítenék! +(köztük én is)
(#) zoknee válasza Frankye hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia!
A két led egyvonalban van, csak fotózás gözben meggörbült az egyik, a kijelzők lábát pedig még nem vágtam méretre, majd akkor, ha teljesen kész lesz, ezért is van foglalatban. Programja még nincs kész, de itt valamelyik fórumban ajánlottak egy I2C-s libraryt Avr-gcc-hez. Azt tervezem majd használni, ha megértem hogy müxik Itt a link: Bővebben: Link
A hőmérő is I2C-re van tervezve. MAjd ha szépen müxik, lesz róla akkor is kép.
(Ui: közelről látsik, hogy nem ez lett a legsebb nyákom, de fotón ezt nehéz észrevenni , most csak az ónozás+lakkozás az, ami újítás)
Örülök hogy enyi embernek tetszik
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hello!
Grat.! Szép munka ! Látni, hogy minden részlet meg van tervezve.
(#) san398 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ha ezt tudom akkor várok még egy kicsit és ezt építem meg és nem a másik, már leközölt labortápod.Gratulálok!
(#) szabjan válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
...hát Attila egyszerűen gyönyörű. Le a kalappal.

Most én a keverőm átalakításának álltam neki. Remélem legalább a közelébe ér majd szépségben....
(#) Ricsi89 hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Helló
Ma megalkottam életem legbrutálisabb erősítőjét. Nagyon komoly, mint ahogy a képeken is látszik A kicsike a maximék által gyártott MAX4364-es IC-kkel van megcsinálva. Egy telefonakksiról letud adni 1W-ot. :yes: A két csavar ne zavarjon meg senkit, az csak a "hűtőborda". Mivel ha az nincs rajta akkor állandóan letilt a hővédelem.
(Nem tudom miért, de lehet, hogy technológiai hiba ez. :yes: )
De így ezekkel a csavarokkal már három órája megy folyamatosan, igaz a két csavar tűz forró.
Ja és a képen látható nyák nem görbe, csak a mobilon nics makró, ezért egy nagyítót tettem elé, hogy jó legyen a kép.
(#) vicsys válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
A nagy áramok miatt ónoztad be a fólia csíkokat? Jó lett, csak a lényeg nem látszik. Amúgy szerintem minden végfokot illene hűteni (ezt is), ezért gyanítom, hogy a technológia nálad sántít...
(#) borvendeg válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Grat tetszik főleg a két csavar Ez igy menyibe is van kb??Nem félted az IC-ket ha tűz forró a csavar???
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
A fóliát mostanában mindenen be szoktam ónozni. Csak azért, hogy ne oxidálódjon, mert utána nehéz forrasztani. A hűtést meg nem tudom hogy lehetett volna máshogy megoldani, mert ez smd IC és azt meg nem lehet bordára fogatni. Ja és bocs, hogy nincs kép arról amikor még nincs rajta a csavar, csak a telóm le volt merülve és töltőn volt.
(#) Ricsi89 válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Köszi.
Nekem ez így elvileg csak a nyák maratásba került. Hála a Maxim mintapéldány rendelésének.
Amúgy nem szoktam rendelni, csak nézegetni szoktam a cuccokat. Mivel ez normális kezelhető tokban volt, ezért gondoltam rendelek belőle két darabot. És megérte.
Következő: »»   193 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem