Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   49 / 61
(#) szucsistvan123 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Még csak épp hogy beleolvasgattam!
Csak kíváncsiságból, ha abba a kapcsolásba (amit kiraktam) is lenne egy 1pF kondi, akkor azzal is nagyobb frekit lehetne elérni igaz? (csak kíváncsiság! )
(#) Pali79 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 31, 2015 / 1
 
Nem néztem végig, de nagyjából egyezik a kapcsolás, a kondik értékei teljesen azonosak, tehát elvileg igen.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem csak a kondik, hanem a 7. lábra csatlakozó ellenállás is belejátszik a dologba az XR2206 adatlapja szerint. Az 1 MHz-et elméletileg 1 nF-dal is tudja csak ahhoz csökkenteni kellene az ellenállást, viszont azzal meg az alsó tartományt szúrjuk el.
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 31, 2015 / 1
 
Igen, de nem 1pF, hanem kb. 100pF. 10 szeres a lépésköz a kondiknál. A 100pF nem pont annyi lesz, mert ilyen kis kapacitással összemérhető nagyságrendű, beleszól a szórt kapacitások is. Ezenkívül a frekvenciastabilitás lehet rossszabb 100pF-nál, de ezt csak a próba mondja meg.
Probléma lehet a tranzisztoros fokozat határfrekvenciája, nem tudom tud-e többet, mint az eredeti határfrekvencia.
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Értem! Köszönöm a válaszokat!
(#) dinokal válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Szia! Maga a generátor rész egyszerű de megfelelő, itt ha visszaolvasol van ennél jobb is. Az erősítő részét azonban azonnal lecserélném, a kondis kimenet nem igazán jó generátorhoz, frekvenciafüggő, változik a jelalak és az amplitúdó. Szükségmegoldás, hogy ne kelljen mínuszos táp neki. Az XR frekvenciája erősen függ a tápfeszültségtől, jól szűrt kell neki, állandó feszültséggel. Éppen ezért a végerősítőt külön tápról hajtanám meg.
(#) dB_Thunder hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Kedves Fórumtársak!

ERRŐL vélemény?
(#) pjg válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Megépíted? Vagy veszel készen Kínából?
(#) dB_Thunder válasza pjg hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Építeném, ha lehet.
Egy ideje már fent van a bakancslistámon egy hangfrekis hanggenerátor. Analógot nem szeretnék. Egy ideje már csipegetem az infókat, amit eddig néztem azok R2R létrával volt megépítve, ami ugye nem a legjobb. Ezt mindenképp kiváltanám DAC-ra, de a 8bitet is keveselltem. Ebben a kapcsolásban pedig minden adott a kívánalmaimnak, sőt még kicsit több is.
(#) dinokal válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Kissé alkatrész temető. Amennyibe az alkatrész kerül, megveszed készen. Ha mindenáron építeni akarsz inkább AD9850 DDS jelgenerátor modul, csak PIC vagy AVR kell a vezérléshez, és nem csak hangfrekit tud.
(#) dB_Thunder válasza dinokal hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Nézegetem, annyira nem győzött meg, pl nem tudni milyen torzítással lehet vele szinuszt generálni. A fázis állítás lépcsőzetessége sem tetszik, meg csak egy csatornás, jó lenne 2...
A másik hogy kész és ingyenes projekt kellene mert nincs kedvem, de tudásom se progit írni.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Én ezt építettem meg, kicsit módosítva. Csatoltam néhány mérést is.
(#) dB_Thunder válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Innen van nekem is az alap gondolat. De ezt már azért továbbfejlesztették. Illetve az r2r létra nem a legjobb főleg a 4szög jelnél.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Hangfrekis meresekre hasznalhato, kicsit modositva.
Altalad kivalasztott kapcsolas negyszoge nem gyozott meg, 800Hz ilyen, akkor mit produkal 20KHz-en.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015

ph7.png
    
(#) dB_Thunder válasza CHZ hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Hát az tényleg vacak.
(#) CHZ válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Engem is meglepett, jobbat vartam. Nezd meg a letras negyszoget, 20KHz is nagyon jo. Egyszerubb kapcsolas, sok szolgaltatassal, 10V eff. kimeneti szintet tud.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015

20KHz n.jpg
    
(#) c27 hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy függvénygenerátorra, egyelőre elég lenne párszáz kHz-es is. Valakinek van valamilyen tapasztalata az ICL8038 ic-vel kapcsolatban?
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
E téma képei közt találsz néhányat, leírással, tapasztalatokkal együtt.
(#) c27 válasza granpa hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Sok kapcsolást nem találtam. Egyébként a neten is keresgéltem.
Mégpedig ezeket találtam:
1
2
3
4
Főleg a 4. tetszik erről valami vélemény? Itt van offset, amplitúdó állítási lehetőség és minden mi jó.
Esetleg egy kapcsolót betennék az offsethez, hogy legyen egy olyan fix helyzet ahol nincs eltolás.
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Szerintem jó, -én nem építettem ezzel,- majd a tapasztaltabbak nyilatkoznak.
(#) c27 válasza granpa hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Ok, akkor váram a tapasztaltabbak véleményét a 4. számúval kapcsolatban. Esetleg az lm393 helyett jobb gyorsabb komparátort tenni?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Elég az LM393, a leírásban van szó nagyobb sebességűről is, de felesleges (400kHz-hez).
(#) siletto hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Üdv!
Szeretnék építeni egy függvénygenerátort AD9850-es modulból. A modul már itthon van,kipróbáltam. Analóg szkóppal nézve 50Mhz-ig, de inkább 30Mhz-ig jó szinusz jelet ad. Az 1Vpp amplitúdó is csak 20Mhz fölött kezd el láthatóan csökkenni.
Két kérdésem lenne:
Az első, hogy ugyanennek a modulnak a négyszögjel-kimenete már 1-2 Mhz-nél is brutális túllövéseket produkál a növekvő részeknél. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az 5V-os amplitúdójú négyszögjel "tetejére" még 2V ráül egy tüskében. Mi okozhatja ezt?

A másik, hogy szeretnék egy erősítőt hozzákapcsolni ehhez a modulhoz, hogy a szinuszjelen erősítsen. Van is erre a célra egy AD844-es műveleti erősítőm. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan kellene bekötnöm, hogy a lehető legjobban működjön? Nem invertáló bemenetre,invertálóra? Vagy csináljam úgy, hogy a szinuszjelet a nem invertálóra, a szinusz inverzét(amit szintén kiad a modul) pedig az invertáló bemenetre?

Egyszerű alapkapcsolást csináltam már műveleti erősítővel, de nem tudom ezen a vonalon hogy kellene elindulni
(#) agolf hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
A segitségeteket szeretném kérni egy erősitő kapcsolási rajzához, a szükséges paraméterk :Ube 0.1-1V-ig álitható, Uki 10V Rbe, Rki 50 Ohm Pki Max 0.2W Átviteli sávszálesség 25Mhz. Egy Hantek 1025g funkció-generátor kimenő jelét kellene 10V-ra felerősitenie. Köszönöm!
(#) pucuka válasza agolf hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Úgy látom, a számolással hadilábon állsz. Uki=10 V, Rki=50 ohm, az 2 W, nem 0,2 W.
Gondolom lineáris erősítőt szeretnél, ehhez nagyfrekvenciás végtranzisztorok kellenek (ha a sávszélesség 0 - 25 MHz között értendő) Ptot = min 10 W, fT = min 250 MHz.
Szóval, nem lesz egyszerű, ráadásul a linearitás miatt ellenütemű végfokot kell gyártanod. Mivel nem kell túl nagyot erősítened, egy kétfokozatú erősítővel megoldhatod, mintául egy oszcilloszkóp függőleges erősítője szolgálhat.
(#) agolf válasza agolf hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Köszönöm a választ és az ötletet.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
Helló!
Az alábbi kapcsolást módosítottam egy kicsit.
(Nagyobb frekvenciatartomány miatt) Raktam be még egy 1pF kondit a forgókapcsolóra. Mást módosítsak? És kb mennyi lenne így a maximális frekvencia?
(#) Pali79 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 21, 2015 / 1
 
Ha megvannak a forgókapcsolók, papíron próbáld rá, mielőtt nyákot gyártasz. A forgókapcsolók általában 2 vagy 4 lábúak, nekem módosítanom kellett, mert a 3 forrpontosba nem ment bele...
(#) proli007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 21, 2015 / 2
 
Hello! Tudod milyen kicsi az 1pF? Mire odaér a nyák vezetősávja az IC-hez, 10pF lesz belőle..
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Hát igen. Csodát azért nem kell várni tőle.
(#) szucsistvan123 válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 21, 2015 /
 
Sikerült szereznem pont beleillő forgókapcsolókat. (legalábbis olyat ami a NYÁK tervben van. 1x12 (középen 1 láb) és 4x3-ast (4 középső láb) ) Csak az első nyomtatást elrontottam, mert valahogy nem volt jó a méret. Az IC meg a soklábú alkatrészek nem passzoltak.
Akkor mekkora kapacitásút tegyek bele? 100pF?
Köszi a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
Következő: »»   49 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem