Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   303 / 577
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Elfelejtetted magát a hiba kódját leírni.
(#) remlato hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Üdv!

van egy sanuier duval combitek cirkóm, egy év két hónapja lett beszerelve és a következő hibát produkálja. a fűtés nem kapcsol be magától, zúg a cirkó, próbál begyújtani, a kis láng ikon villog a kijelzőn, de nem gyújt be végül. ellenben ha kinyitom a vizet kis idő elteltével az begyújt (10-60 mp) majd ha elzárom úgy már átkapcsol a fűtésre. volt kint szerelő, láng van csak valamiért nem tud begyújtani a fűtés rész, panelcserét javasolt, bár két hete nem nagyon sikerült kiérnie a lakásba.
esetleg valakinek valami ötlet ami nem panelcsere? ha segítség, levideóztam a kijelzőt miközben próbálkozik, fel tudom tölteni.
előre is köszönöm.
(#) vision61 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Olvasd el figyelmesebben amit írtam fentebb. Ott van benne a CR6 leírása is.
Az az állítócsavar, amit Te megtaláltál az oldalán van egy kis "sapka" alatt. Ez mindegyiken megtalálható, amiről én írtam az a műanyag burkolat alatt van. (Vagy csak a helye, kiviteltől függően.)
Nem a neten leírtakat másoltam be Neked, közel 20 éve szerelem, javítom.
Annak a két LED-es csodának semmi köze a lángőrhöz, az csak egy vizuális jelzést ad a felhasználónak. (Plusz egy hibalehetőséggel többet, mivel a termomágnes és a termoelem közé beépítettek egy közdarabot.)
A termosztát kapilláris csövének végén, ami a gázszelepbe van beépítve, ott van egy "tágulási tartály", az is szorulhat a szeleptest és a menetes orsó vége között. Egy kis zsír nem árt a régi beszáradt helyére. EDDIG nyugodtan megbonthatod, nem okozol vele gázszivárgást.
(#) Schonbre hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Helló!
Adott egy Valliant Vuw HU 240/2-3 típusú kombi gázkazán. Mostanában van egy kis gondom vele. Amikor bekapcsol a fűtés elkezdi begyújtani, be is lobban, de rá szikráztat még1x majd hirtelen elalszik. Kb fél perc után újra gyújt, szintén elkapja viszont meg is tartja, de újra rá szikráztat még1x. Ha a csapot nyitom ki, akkor működik rendesen, egyből sikerül begyújtania.
Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm!
Üdv!
(#) Wind-Storm válasza vision61 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Én tudom hogy két állítócsavar van, még ha nem is írtam.
Az egyik a gázszelep házán kívül, a másik a termosztát kis kipattintható téglalap alakú műanyag háromszöggel jelölt fedője alatt.
LED-es csoda melyet az Albacomp "Lángőr"-nek nevzett el: csupán termofeszültséget érzékel, ezt is tudom.
Bocs, de nem értem hogy azt a "tágulási tartályt" pontosan hol kéne megzsíroznom.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) mugab válasza Schonbre hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Ha jól tudom fűtésnél nem teljes gázzal gyújt, melegvíznél meg igen.
Ezért szerintem az láng érzékelőnél valami lerakódás lehet az égőfejen, kis lángnál nem érzi hogy be lenne gyújtva.
(#) csaby27 hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok, van egy saunier duval semia gázkazánom computherm q7 szobatermosztáttal. Előjött egy olyan problémám hogy a termosztát miután kapcsol, indul a fűtés, de a termosztát azonnal kinullázódik és csak úgy tudom leállítani a fűtést ha leveszem a termosztát elejét fentebb viszem a hőfokot rajta (mivel mikor kinullázódik lemegy alap 17 fokra) visszarakom a helyére és akkor lentebb tudom venni a hőfokot rajta, ekkor leáll a fűtés, de megint azonnal kinullázódik a termosztát. Vettem egy új termosztátot, egy q3-ast, remélve hogy meghibásodott a termosztát, de ezzel el sem indul a fűtés hanem kapcsolásnál azonnal nullázódik a termosztát és a kazán semmit sem csinál. Mi lehet a probléma?
(#) zoszka válasza mugab hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Gyújtani mindig ugyanazon a teljesítményen gyújt, csak utána veszi le, vagy emeli fel a terhelést.
(#) zoszka válasza csaby27 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Elemet cseréltél benne, vagy a régit raktad a q3-ba is?
Csak alkali elem jó bele. Se normál se aksi.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) pözsó válasza csaby27 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Lehetne pontosítani ezt a kapcsolásnál kinullázódik a termosztátot?

Valami nagyon el lehet kötve, mert a kapcsolója teljesen független a tápellátástól.
(#) csaby27 válasza zoszka hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Cseréltem elemet benne, panasonic-ot raktam bele, de megnéztem és nem volt alkáli. Kerestem 2 régebbi alkáli elemet és azzal műkszik rendesen. Miért csak alkálival működik, az miért annyival másabb?
(#) joco75 hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok! Kedves Zoszka,milyen hibakodra gondolsz? Ezen a tipuson csak az a piros gomb van amivel resetelni is lehet.A tipus zw 20 ke novaterm junkers.Köszönöm szépen!
(#) zoszka válasza csaby27 hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Azért csak alkáli elemmel megy , mert annak a pillanatnyi terhelhetősége sokkal nagyobb és folyamatos, ezáltal a leadott feszültsége stabil marad, azaz a 1,5V. Nem a feszültség rovására biztosítja a szükséges áramot. Ha érdekel, a neten részletesen leírják a különbséget.
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
A villogás sebessége és ritmusa adja a kódot. 4-6 féle kódot különböztet meg, attól függően hogy melyik nova típus.
Bővebben: Link ha rákeretél volna megtalálod
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) zsmoni1124 hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Vaillant VUW 240/2-3 kombikazánunk van olyan problémával nézünk szembe ,amikor feltekerjük a fűtést kb fél óráig megy utána elkezd villogni a középső led (ami ha jól tudom a szivattyúhoz van köze) olyankor leáll a fűtés és fél óráig villog.olyankor vissza kell újra kapcsolni .a rendszert feltöltöttük és vettünk egy új termosztátot is (Siemens RAA21) de nem oldódott meg a gond .illetve ha fél kádnyi meleg vizet engedünk ugyan ez a jelenség elkezd villogni ugyanaz a led. esetleg valaki tapasztalt már ilyet? és ha igen mi lehet a gond? már elég tanácstalan vagyok előre is köszönöm
UI: a vezérlőpanel 2 éve volt kicserélve
(#) joco75 hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Köszi Zoszka!Még egy kérdést engedj meg:hol lehet ennek utánanézni?
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Ez most komoly kérdés volt?
Ott a "Bővebben: link", arra kéne ráklikkelni, ha már megkerestem helyetted, neked.
(#) mugab válasza zsmoni1124 hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Ha netán a profi nem járna erre...
Hőcserélőt kívülről kitakarítani, hogy át lehessen látni a lemezek között, és lehet amúgy is takarítani a felső nyílás és hozzá tartozó részeket. (szerintem)
(#) levibaba hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Ariston clas evo 24 típusú kombi kazánom. Fűtési része tökéletes, viszont melegvíz engedésnél épphogy langyos víz jön, utána pedig hideg, a láng elalszik, majd ismét begyullad. Eközben a kazán olyan hangot ad, mintha egy repülő zuhanna épp felettünk, majd elhallgat, a láng nagyságát mutató kis ábra a legkisebb vonáson van, a csap elzárása után fortyogó hang hallható a készülékben. A kazán januárban lesz egy éves, kb 3 hónapja használjuk folyamatosan. A szervíz kedden jön, savazást emleget, de több szűrő is van a bejövő körben, a csapok végei sem vízkövesedtek el. Szerintetek is savazni kellene tízezrekért? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.
(#) tibibalogh520 válasza levibaba hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
A leírtak alapján, a savazás a minimum !!! ...
(#) joco75 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Köszi Zoszka! Azt a ráklikkelést vágom, de nem arra gondoltam, hanem hogy a részletes készülékleirást hol találom meg mert hiába kerestem a neten, csak az őrlángos változatét találtam meg .De bocsánat mert az előző hozzászolásomban valóban nem ezt irtam le. még egyszer köszi és bocs!
(#) zoszka válasza joco75 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
A részletes leírásból nem leszel okosabb. A hibajelet kell azonosítani, ahhoz meg belinkeltem a táblázatot.
(#) zsoika hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Sziasztok! Adott egy Saunier Duval combitek f24 sima kéményes változat ami egy éppen nem lakott 2szintes házat fűt. A termosztát 12fokra van beállítva a kazánban a nyomás 0,9bar. Ezt a nyomást én keveseltem és felnyomtam 1,2 bar-ra...majd másnap észleltem hogy a biztonsági szelepen kiengedett némi vizet(kb 3dl). Egyből a tágulási tartályra gondoltam és meg is néztem. Vízterhelés nélköl 0,5 bar volt benne....felpumpáltam 1,1 bárra. A gond nem oldódott meg....0,9bár (12fokos víznél) kell ahhoz hogy most ne fújjon ki, csak 1,7bárig felkússzon.
Lehet kicsi a tágtartály? Póttartály?
Egy 95nm es házat szerintem el kel vinnie colos és 3/4 es előremenők, 1/2 colos vascsöves bekötés.
Köszi
(#) zsmoni1124 válasza mugab hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
köszönöm
a füstgáz szenzor villog közbe ki derítettük de a gond még mindig fent áll sajnos
40 percig megy kb a fűtés és utána leáll 20 percre körülbelül . utána vissza kapcsol megint megy egy ideig.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) mugab válasza zsmoni1124 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Azt eddig is tudtuk mi villog, azt is miért,- nem elég nagy a huzat,.Az meg azért nem elég nagy mert a hőcserélő lemezkéi tele vanak szösszel- lerakódással, stb. és az a kis réseket eltömíti. ezért csökken le a huzat, valamint a hőátadás is. Tehát a megoldást lásd előző hozzászólásomban...
(Esetleg várd meg, hogy zoszka lenyugtázza e a válaszom )
(#) merciabc hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki találkozott már Junkers háromszög reset gombosnál (fekvő paneles) aminél bekacsolásra csak az üzemkész (sárga led) ég,5mp.-ig majd kettőt villan, majd ég megint 5mp.-ig, majd megint villog, de tovább nem indul? Külön kipróbálva, kimérve minden jó! Alapból már a keringető sem indul, de kipóbálva az is jó! Egyszerűen nem értem hol a hiba?!!!
Valamelyik relé kifáradt?
De nem kattan egyik sem bekapcsolásra!
Zárlat?
Ezt sehol sem írják le!
Zoli
(#) szasza6 hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Junkers ZSC 28-3-MFA fűtő kazánom van, mindössze öt éves. A fűtés tökéletesen működik, de a melegvíz készítésnél túlmelegszik a rendszer és hibakóddal (d4) vagy anélkül leáll. A melegvíz készítésnél 85 fok körüli értékre felmegy a hőmérséklet annak ellenére, hogy az előremenő max. hőmérsékletet visszavettem 70 fokra. Több "szakszervízt" is kihívtam már, a panelcserétől a szivattyúhibán keresztül a kazántest cseréig (a fagyálló állítólag tönkretette, de tisztították és tökéletesen átfolyt) mindent kitaláltak már, de pl. az új panellal ugyanezt produkálta és a szivattyú a fűtésnél tökéletesen megy. A hőmérséklet határolót már cserélték feleslegesen, maradt a hiba, kazántestet nem fogok bemondásra cseréltetni egy 5 éves kazánon és erős a gyanúm, hogy talán az előremenő hőmérséklet érzékelő lehet a rossz. Van valakinek ötlete? Ahogy írtam, a fűtés hiba nélkül megy (65 fok körül), de a melegvíz készítés mindig túlmelegíti (85-90 fok) a kazánt. Előre is köszönöm a hasznos segítséget!
(#) merciabc válasza szasza6 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szia! Vagy lecsúszott a csőről az érzékelő, de azt nem hinném. Nem hiszem hogy ennyire amatőrök lennének a kollégák hogy nem veszik észre, akkor nem váltana vissza fűtésre. NTC hibára sem gyanakszom..l. Van egy gyanúm, hogy mi lehet de ahhoz rá kellene mérni Testoval. Zoltán
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Panel hiba.... Ha kék trafó van benne akkor csere.
(#) zoszka válasza szasza6 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az nem túlmelegedési hiba, hanem gradiens hiba. Egyébként a tárolót 88 fokon fűti, úgyhogy az pont jó. A hiba jellemzően dugulás, rossz hőleadás, túl nagy teljesítmény eredménye. Nagyritkán Ntc.
Következő: »»   303 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem