Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1113 / 1271
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Sortranzisztor kivéve,igy C-E ill C-B 13v mind kettönél standby-ban. Standby-bol nem áll fel a led kialszik,ilyenkor viszont a 13v felugrik 113v-ra.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
szia!
Rákötve 60w izzó C-E-re,főkapcsolo be 3 pittyegés aztán beáll stanbybe aztán fel is áll izzó világit folyamatosan bár sokáig nem mertem terhelni kb 10mp.Illyenkor a led kialszik nem vált zöldre.Mit ill hogyan mérjek mi lehet a ludas?
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Nem tudom, az átalakítás szerint működnie kellene tartósan is, én már több 11AK30-at alakítottam át a leírás szerint.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Az átalakitás biztos jó,itt más baj lehet.Az h terheléssel pittyeg hármat az normális jelenség?Igy izzóval is maradt a 113v.Az lehet h hibás volt az ON4923?
(#) kadarist válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Ha az ON úgy ment tönkre, hogy jelentősen nem melegedett, akkor inkább a túlfeszültségre kell gondolni. A kollektorra kötött kondenzátorok jók?
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Mielött csréltem a végfok jók voltak akor ki vettem öket ugy mértem.
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
C619: 101n 16ohm doksi szerint 100n
C618 9.9n 18ohm 7n5
Esr mérövel.
Gondolom ez nem nagy különbség ugye?
(#) moltam hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Helosztok.
Kis fekete fehér tc1613 as Videoton tévére akarok kompozit bemenetet tenni. Igazából monitorként használnám, így ki is hajítottam ami nem kell. Bekötöttem a kf modul helyére a kompozit jelet egy digitális dekóder scartjából, de nem akar a kép megjelenni. Jól gondolom, hogy a videojel kicsi amplitúdójával van a gond, és kéne elé egy erősítő? Most látom, hogy a katódra sikerült a videojelet kötni, a szinkronmodulra másik lábáról jön a jel a kf ic nek, ráadásul fordított polaritással. Így kell egy fázisfordító fokozat is.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
Végül is megoldottam, leírom, hátha valakinek hasznos lesz egyszer. Egyszerű egytranzisztoros erősítő elég volt, az egyik jelet a kollektorból csatoltam ki a másikat az emitterből.
(#) vestits hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy LG 32LG3000 tipusú lcd tévém és olyan hiba jelentkezett nála ,hogy bekapcsolás után hang van de a kép csak fehér vagy csikos és ez váltakozik. Az a tapasztalat ha be van kapcsolva akkor 30-50 perc után amikor gondolom bemelegszik akkor minden tökéletes rajta ha ezután kikapcsolom és bekepcsolom akkor ha keveset várok akkor egyből bejön minden és rendesen müködiki de ha mondjuk eltelik egy nap akkor ismét várni kell rá azt a 30-50 percet. Valaki már tapasztalt ilyen hibát? Mit nézzek meg rajta vagy mi lehet a gondja. Csak kezdő vagyok ebben ezért kérem ha valaki tud segíteni akkor ugy irja le. előre is köszönöm a segítségeket!
Üdv Attila
(#) kadarist válasza vestits hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szia!
Cseréld ki a púpos kondenzátorokat, a nem púposak közül pedig a kapacitásvesztett példányokat.
(#) vestits válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Sajnos nem nagyon tudom azt sem hol keressem a hibát, ami a hátlap eltávolítása után látható kondenzátor az egy sem púpos. Itt van 2 kép. Légyszives ird le vagy jelöld be mit nézzek, hol és mit érdemes kicserélni. Elnézést hogy ennyire kezdő vagyok de ha nem kezdem el akkor soha nem fogom megtanulni és itt az oldalon sokat lehet tanulni!
(#) vestits válasza vestits hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Csináltam még 1 képet.

588.jpg
    
(#) kadarist válasza vestits hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Meg kellene mérni az összes álló hengeres elektrolitkondenzátor kapacitását és cserélni az 5 százaléknál nagyobb eltéréssel rendelkezőt.
(#) vestits válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Rendben de azt úgy is megmérhetem hogy a panelban van? És akkor gondolom a táp panelban lévőkkel kellene kezdeni! Vagy mit javasolsz?
(#) eyess válasza vestits hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Meg , ha rendelkezel hozzá olyan mérő eszközzel, ami tud áramkörben is mérni.Tehát in circuit módban.Ha nincs ilyened , akkor javasolnám az összes kondenzátor cseréjét .
(#) vestits válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Rendben köszönöm szépen a segítséget ha megcsináltam ezeket a méréseket és cseréket akkor mindenképpen irok ,hogy hogyan sikerült! Addig is köszönöm!
(#) Mátó Mihály válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Hibás kondi a képen jelölve,na nembiztos hogy ugyan az a baj a tieddel.

11AK30.jpg
    
(#) kadarist válasza Mátó Mihály hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Azt már kicserélte és azután pukkant el a tranyó.
(#) peter810 hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Sziasztok egy kérdés a sony wega kp44xp3 típusú projektoros tv-ben hogy lehet előhozni a service menüt konvergencia ic csere után össze kéne állítani a színeket,a menüjében erre mód nincs,távja nem az eredeti hanem utángyártott
1kép eredeti 2kép utángyártott
(#) peter810 válasza peter810 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
bocsi sony wega kp44px3
(#) vestits válasza eyess hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szia. Ami volt itthon azokat kicseréltem de utánna is fennált a hiba aztán tovább keresgéltem kibontotam a kijelzőt és a t-con egységet minden csatlakozót letisztítottam befujtam kontakt sprével aztán már valami kép is látható volt valamennyire. Aztán ismét szétszedtem végigellenőriztem minden csatlakozást minden rögzítést és összerakás után tökéletessen müködött. Igaz most végeztem vele azóta de megérte mert megy rendesen. Még egyszer köszönöm szépen!
(#) eyess válasza vestits hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Nyugtával a napot, de ha mákod lesz , akkor megúsztad.
(#) hobbyboby hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Megcsináltam a VGA-SCART átmeneti elektronikus csatlakozót, de nekem nem igazán működik.
Eredetileg az lett volna a szándékom, hogy a számítógép képe átjusson a TV-re.
Van gyárilag nem egy olyan TV (pl. a Samsungok), amelyeken már eleve gyárilag van beleépítve, és azzal persze simán megy,
ám sajnos van néhány olyan TV, amin ilyesmi egyáltalán nincsen. Csak Jack, RCA, USB és HDMI csatik.

Valami azért mégiscsak van a működésében, mert a TV képernyőjén látni a ferdén megtört képet. Lehet, hogy a számítógép videókártyájának a képfelbontását és frekvenciáját teljesen az alapértékekre kellene visszaállítanom?
(#) kadarist válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Állítsd 60Hz-re a képfrissítést és úgy próbáld.
(#) stevepapa hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Üdv!

Samsung PS50C91H plazma, semmi nincs. Bekapcsolható, 5-t villan a stb led majd elalszik. Minden feszültség megvan, meg is marad. A PFC vel van gondom, egy pillanatra mintha elindulna, de leáll. A fokozatok lehúzásával sem változik a dolog. A táp rajza megvan a tanyán, letöltöttem, de nem értem miért nem megy. A táp száma: BN44-00162A , megköszönném ha valaki tudna ötletet adni.
(#) IQNUKU válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Szia!

Amíg a PFC nem működik, nem is fog menni. Egy feszültségosztóval (RP830,831,842,843 stb.) figyelik a 400V meglétét. Ha a feszültség kevesebb, ( vagy magasabb), az elektronika letiltja a további fokozatok működését.
Először a PFC áramkör elektrolit kondenzátorait cserélném. Főleg az IC környékén. Jó eséllyel köztük lesz a hunyó.
Ha ez nem hoz eredményt, nézd át az egész tápot ESR mérővel.
(#) gbiro72 hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Üdvözlet Mindenkinek! Küzmös Gergely kolléga segítségével sikerült életet lehelni az 1691-ben gyártott Orion Tisza TV-be. Köszönöm Neki! A korábbi bal oldali képkitakarást sikerült orvosolni a képcsövön lévő "patkómágnes beállításával. A képsokszorosítódás megszüntetését úgy néz ki, hogy a DVD PAL-ra való átállítása AUTO-ból, oldotta meg (Az ElektOnline-n Kovács Tamás hívta fel rá a figyelmet, köszönöm Neki!). Gergely írt megoldást arra, hogyan fogadja a kábelTV jelet a Tisza egy balluntrafó és egy at961-es vagy hasonló készülék hangmodulja segítségével. Tudtok ilyen alkatrészeket valahol, persze nem ingyen? Köszönöm!

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) bogumil13 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia üdv mindenkinek!
Megint elövettem a 11Ak30A14-et.Ugy állok vele kicsrélve az összes elkó primer sekunder,cserélve:

C 618
C 619
C628
Q 601
Q 603-ON4923
L 803

Az ON nélkül lámpa világit egyenletesen.Mikor fökapcs be,standby müködik de 2-3-at pittyeg.Tranzisztor berakva de igy még nem próbáltam.Nincs a képcsöre kötve igy ha próbálom akkor tudom a táp feszeket mérni?
(#) bogumil13 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Rákötve a képcsöre standbyba feláll szépen,viszon el nem indul csak gyorsan villog a led nagyon halk pittyegés ciripelés kiséri.Hol lehet a gond?
Következő: »»   1113 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem