Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1115 / 1271
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ezek a feszültségek teljesen normálisak. Arra figyelj méréskor, hogy nem minden tápnak közös a testpontja. Tovább mennék a main, és a ctrl panel tápjainak vizsgálata felé. A jelzett áramkörökön lévő stabil tokokat ellenőrizném. Itt ugyanis néhány tized volt eltérés gondot okozhat. Különösen ha a táp gerjed, szűretlen, 1,8, 2,3, 5v stb.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Nos. Megnéztem a tápot. A tápról egy egy két eres vezeték megy mind az Y mind a Z panelre. ezen jön a 180V.
Az Y ra megy még egy három eres kábel ami 2x14V ot küld a panelre.
A 180V megvan mind a két kimeneten. Az, hogy a három eres vezetéken a 14V elég-e szervizkönyv hiányában nem igen tudom megmondani de mivel kis vékony vezetékek gondolom elég.(Találtam egyet. 3 oldalas volt és csak annyit ír le, hogy létezik két szerviz menü de, hogy belépni hogy lehet azt már nem. :'D)
Ezen kívül már csak a törpe feszültségű részek vannak. Ami megy a control board ra az előlapra meg ilyenek. Mivel kép van gondolom a control board áramellátásával nincs gond, előlap működik, hang van.
Csak az Y-SUS on kell legyen valami probléma amiért nem állítja elő a 151V ot. Gondolom pont az a táprész kéne ugye ami nem megy. Kifejezetten bonyolult.
A táprészen ami nem kap feszt biztonság kedvéért a trafó előtt kicseréltem 2 kondit és 1 et a trafó után is. Sajnos több egyező kondim nincs bár szerintem ez már nem kondi hiba de cáfoljatok meg ha tévedek. Neki állok a törpefeszek kimérésének minden esetre akkor. Ja és elnézést a kisregényekért.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Rosszul gondolod A crtl modul vezérli mindkét "végfokot" sőt ha a memóriája sérül bármilyen hibát képes okozni. Pl, az Y-sus helytelen működését. Óvatosan melegíteném. A leírtak a mainra is érvényesek.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Akkor fogok padlót ha az lesz a gond.
Okozhatja azt is, hogy nem indul el rendesen? Már mint, hogy a 151V csak úgy elszáll nincs jelen az Y-SUS on?
Megpróbálom óvatosan melegíteni hátha megoldja. Gondolom itt az alultokozott chipekre gondolsz mert azzal tele van szemetelve panel. :/
Minden esetre még egy érdekesség. Van az Y panelen egy led ami ugye világít jelzi, hogy megy a panel. Na most ahogy cirmog a trafó a panelen úgy enyhén észrevehetően vibrál vele a led is.
Ez nem tudom, hogy össze függ-e vele.
A trafón ez a cirmogás egyébként olyan mint amit a táp két nagy induktivitása is ad illetve az Y sus kis induktivitásai is csak a trafó ezt hangosabban produkálja.
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Igen, okozhatja. Sőt az egyszeri hibátlan indulás is véletlen volt. Független a kondicserétől! Az ilyen igen nagy szívás, rendesen tévútra viheti a hibakeresést . A " cirmogás" normális, a led pulzálása viszont nem, az vagy folyamatosan világít, vagy villog, esetleg sötét. Sok esetben ha világít hibát jelez, a megtévesztő a dologban, hogy zölden világt.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Vajon megérné benne panelt cserélni? Egyébként érdekesség ként. Amikor először kondi csere nélkül megjött (Kaptam) akkor ha a fényerőt és a kontrasztot maxra vettem kis idő után eltűnt a hiba és néha vissza vissza villant. Lehet, hogy amikor melegedtek a chipek akkor elmúlta tokozás hiba de néha néha visszajött?
Elég ideg tépő főleg ha az lesz a gond. Ilyenkor mit tudok tenni? Lehet egyáltalán valahonnan szerezni kompatibilis panelt?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Alibaba és társai, nem a 40 rablóra gondolok. Lehet szerezni, de ahhoz tutira kellene tudni, hogy mi okozza a hibát. Melegítsd, a crtl panelon cseréld az elkókat, főleg ha alutokban vannak
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Az előzőhöz csatoltam egy képet. Módosítottam de nem engedte már csak a kép csatolást. (WTf)
Szóval a szerviz menüt megtaláltam és a test patternekkel nincs kép gond. A feszültség ugyan nem jelenik meg.
A teszt patternek közül az elsőn veszek észre csak anomáliát. Bizonyos fény/kontraszt beállítások mellett lila lesz de a többinél mindegy mit csinálok nincs hiba.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ja igen a vibrálásra nem tértem ki. Y-SUS on is és Z-SUS on is világít viszont a Z-n folyamatosan míg az Y on vibrálva.
(#) jethro válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Szia.

Nálunk egy ledes lámpa okozott ilyet a tv közelében.
(#) Near válasza jethro hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Igen azon gondolkodom nem-e ténylegesen jel erősítési gond-e. Akkor szokott ilyen zajos szemetelt képet adni. Picit még méricskéltem. Korábban kadarist kérdezte, hogy az az álló fekete alkatrész mi. Nos ugye az egy tranzisztor. A bázisára 7V nyitó feszültség kell míg collectoron 100V.
Na most a Collectora 14,6V ot kap míg a bázisa 0,3 at.
Már pedig így csak itt lehet valami gond.
Van valami ötletetek? Méricskélek még kicsit előre is köszönöm a segítséget és utólag is.
Egyelőre tanácstalan vagyok a test patterneket illetően de ott lehet, hogy erősebb a jel ezért jó a kép.
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Tesztnél mérd meg az említett tranyón a feszültségeket. Hajlok rá, hogy azt mondjam a mainon van a hiba.
(#) BarnaPili válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Van lehetőséged kipróbálni másik helyen,ahol tuti jó az antennajel?
Tuner kopogtatásra nem javul-romlik? Az antennavezeték árnyékolás szakadása tud ilyen hibát csinálni. Ezeket néznm meg elsőként.
Üdv!
István
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Hááát.....
Collector emitter között 5V.
Collector bázis között 14,3V.
Emitter bázis között 0,3V

Ezekre gondoltál?
Szerintem nagyon kicsi értékek. Vagy tévedek?
(#) Near válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ja igen a datasheet hozzá lemaradt: Ez alapján gondolom kicsinek a feszültségeket
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Nem feltétlen, szkóppal kellene nézni, mekkora impulzusok vannak rajta.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Azzal sajnos gondban leszek mert nincs. :/
Máshogy nem lehet leteszteli?
Gondolom nem. :/
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Nem igazán, az egész tv egy impulzus bánya Szkóp nélkül csak véletlen lehet javítani. A kritikus pontok innen szerintem a main, és crtl tápjaiban lehet. Ha tesztben normális akkor más nem maradt. Y-sus hiba test módban is jelentkezne, a külső jel, jelek " hosszabb utat" tesznek meg, több áramkör befolyásolja a működésüket. Pl, a crt-tv nél is sokszor előfordul, hogy a Text, menü normális, egyéb bemeneteknél problémák lépnek fel, mivel ezek közvetlen jelek. Nem mennek át, a tuner, kf, egyéb körökön.
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ettől féltem. Akkor marad az, hogy gyűjtök egy szkópra. Végül is magamnak javítom hobbi szinten tanulási célzattal szóval nem gond ha kicsit félre kell raknom. Max unalmas óráimban még annyit megpróbálok, hogy vissza cserélem az összes kondit a régiekre. Akkor fogok ténylegesen agykukit kapni (Elnézést a kifejezésért) ha akkor meg hajlandó lesz vissza jönni a kép.
Akkor végképp nem fogom érteni. Lehet, hogyha lesz elég erőm még most este megcsinálom.
Hogyha megteszem és megint visszajön a hol jó a kép hol nem akkor mi lehet?
(Eddig csak a tápon cseréltem vissza a kondikat mivel annak átkondizása után jött elő a gond.)
(#) stevepapa válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Akkor valamelyik csere kondi kuka Ne tévesszen meg, hogy újat raktál bele. De ennek kicsi az esélye.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Egy kis segítség hozzá.

Táp.pdf
    
(#) Near válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Imádkozok, hogy csak az legyen. A pontos jelenség az volt, hogyha ugye teljes fényerőre vettem vártam kicsit majd lejjebb vettem helyre állt a kép. Majd kis időre rá vissza jött a jelenség. Volt, hogyha fehér képet jelenítettem meg és azzal vártam akkor kb fél órára helyre jött vagy akár többre is. lényegében nem a melegedéstől függött a hiba hanem attól, hogy mennyire volt leterhelve a táp. Gondolom a rossz kondik így tudtak töltődni.
Ebből is asszociáltam a kondi problémára mivel nem összefüggő hiba és nagyobb terheléssel orvosolható volt mint a régi tv-men. Ott a kondi csere megoldotta azóta is köszöni szépen jól van és a hiba is hasonló volt csak ott a fehéret nem váltotta fel lila hanem csak zöldség volt.
Nagyon köszi a segítséget ennek a dolognak neki fogok és megírom mi lett a vége.
Jaj még egy észrevétel. A kondi csere óta mintha hangosabban cirmognának az induktivitások a tápon. Valahogy előtte nem igen halottam cirmogást rajta. :/ Bár gondolom ez nem mérvadó mert a másik is cirmog menet közben ugyan így. (TV zés közben meg távolról nem hallani szóval nem az a tipikus hibás cirmogás van benne hanem az a működési cirmogás aminek kell is gondolom.).
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
OoO Ezer hála ezzel már neki tudok esni a mélyebb méregetésnek.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ha esetleg van olyan egység aminek a rajza még kell , akkor szólj ,mert egészében nem lehet feltenni a nagy méret miatt.
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Rendben nagyon köszi. Y ról is tudnál egyet küldeni? Akkor már végig bogarászom. Hátha rájövök mi fene baja van szkóp nélkül is. De minden esetre a végleges javításhoz az fog kelleni.
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Remélhetőleg meg lesz bár a modulokról általában , csak blokk szokott lenni.
Viszont szerintem ez sem árt , ha meg van.

blokk.pdf
    
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Mentettem is le.
Na várjunk csak. A diagrammon most látom, hogy van egy DC DC converter amit én azt hittem csak a hangerősítésért felel. Most látom, hogy van rajta egy rész ami az RGB panelnek adja a tápot. Na én ott nem cseréltem kondikat. Az lehet gáz?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) eyess válasza Near hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Nyugodtan azért teszem fel.Viszont az Y sus modulról kellene egy kis infó akkor .Mégpedig a modul paneljén vannak azonosító feliratok számok stb az kellene.Például ilyen , hogy TNPA3814AB , valószínű ez lesz az , de pontosítani kellene , hogy az valójában.


Igen lehet gáz .Viszont nem ártana egy esr mérő , mert az új kondik sem biztos , hogy annyira tutik .Nem tudni mennyit álltak raktáron , illetve a boltban stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2016
(#) bando válasza miklos.csaba hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Kábeles vagy antenna jelről van?
A hangba belezavar-e?
Árnyékolás, az antenna dugasz rendben van?
(#) Near válasza eyess hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
TNPA 3794 es Y-SUS.
Tudnál ajánlani egy jó ESR mérőt? Előre is köszi.
Következő: »»   1115 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem