Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 132
(#) Gránátalma válasza tatraip hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Ez egy vevő. A motor milyen fajta? 24voltos vagy 230as? Utóbbi esetében hol van az üzemi kondi?
(#) uniman válasza tatraip hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Tulajdonképpen ilyen a relék bekötése, csak a plusz relé tekercse párhuzamosan van kötve az nyákon levő relé tekercsével...
(#) uniman válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
A motor valószínűleg DC 36V-os, de 24V-ról működtetik...polaritásváltást végez a két párhuzamosan "összedrótozott" relé...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) tatraip hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Igen a motor Dc36 v-os parabolaforgató motor. Tulajdonképpen akkor a képen látottakkal semmi hiba ? De akkor vajon mi okozhatja a problémát?
(#) elektromos válasza tatraip hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Szia!
Nem lehet olyan hiba, hogy adsz 36 Volt DC-t a bemenetre és meghalt miatta az 5 Voltos 78L05 Stab IC-d? A második reléd 12 Voltos tekercsű tehát jó lenne tudni, hogy arra a két piros vezetékre mekkora AC feszt adsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2016
(#) zsoltee0001 válasza tatraip hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Nem lehet, hogy a relé amit beraktál rossz? Bontott?
Üdv
(#) jdani hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Üdv. Van egy olyan helyzet hogy:
Van egy beszigetelt ház, és a portára akarak elektronikus zárat az ajtóra. Viszont nem akarnak kábelt huzgálni már a beszigetelt házon.
Na gondoltam, hogy az elektronikus zárat, valami egysávos távirányító kapcsolná.
Viszont mi a helyzet, ha van -20fok kint, vagy éppenséggel +50fok egy dobozban, amiben a vevő lenne.
Mondjuk egy ilyen megtenné ?
Vagy télen nem működne?
Bővebben: Link
(#) zsoltee0001 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Már bocs, de szerinted a kapunyitók vevői/vezérlései, független légkondícionált állandó hőmérsékletű dobozba vannak?
(#) jdani válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Nem, de ha mondjuk beletenném egy lég/vízmentes dobozba?
Vagy akkor mi mást ajánlasz?
(#) Gránátalma válasza jdani hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Nem értem. Az előbb írták meg neked,hogy a kapuvezérlések is ily módon vannak szerelve...
(#) jdani válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Gondolok itt olyanra, hogy vannak mondjuk kondenzátorok, amik vannak 85fokig, és ami 105 fokig.
Láttam sok elektronikan, amin megadjak hány foktol hány fokig működik rendesen.
Egy ilyen egyszerű kínai kibírná, ha egy lég vízmentes dobozba zárnám, de a hőmérséklet - 20fok lenne?
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Hello!
Ha nem akarnak "kábelt", akkor miről fogják megtáplálni? A -20°C-ot az akkuk sem szeretik túlságosan...
De csatolok egy profi RF vevőmodul adatlapot -ilyenek működnek a kapuvezérlőkben- abban "-20°C...80°C" szerepel. Persze a az efféle vezérlőkben a trafó meg az elektronika működés közben
hőt termel...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016

RX4MM5_F.pdf
    
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia
Gondolom áram lenne, csak a házba vezetés bajos.
Ha most elkezdenénk neki ajánlgatni az olasz "szép" márkákat ami élből tudja az időzítő funkciót, meg legalább nem nyílna a szomszéd távirányítójára, akkor az lenne a reakció, hogy íbéjen töredékért kap.
Csak azt nem értem, akkor meg minek kérdezi?

Üdv
(#) Gránátalma válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Akkor vegyen ebay-en sz rt fellököd neki aztán óra+kiszállásba járkálsz csinálgatni. Így szoktam .páran már besz0pták, ők inkább ajánlják a többieknek a dite cet....
(#) jdani válasza uniman hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Áramot lehet húzni a kapuig, mert a villanyora kint van.
De gombot (kábelt) be a házba már nem lehet húzni.
Nekem valami olyan kellene ami már kész van.
Mondjuk olyan amit linkeltem.
(#) kameleon2 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia! Vannak erre megoldások - de az is energia és kábel. Egy dobozt is lehet klimatizálni. Hidegben akár 1db fűtő ellenállással. Én húznék kábelt. Olcsóbb és hibatűrőbb.
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Alapvetően nem rossz az ötlet, ha több távir is van, ki lehet osztani a családnak és nem kell a kulccsal bénázgatni (kényelem, gyorsaság) nálunk is így van.
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Használhatsz akksit is. A távirányító is megoldás, de nem túl biztonságos. Igaz a kerítésen is át lehet mászni csak az LCD TV-t könnyebb kivinni a nyitott kapun. Az akksit töltheted napelemmel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) warga75 hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Hello!

Van egy távirányítóm (moteck sw-200 típusú kapunyitóhoz).Az vele a gondom,hogy rendesen működik csak kb 3 nap alatt leszívja a 12V elemet úgy hogy nincs is használva.
Valami ötlet....
Nem nagyon értek az elektronikához...

Üdv:Zoli
(#) Roly5 hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Helló
Olyan problémám lenne , hogy hogyan lehet tanítani a távirányítót !
Tavaly vettem egy használt garázsajtót nyitóval együtt . Hazahoztam kipróbáltam , minden jó .
Gondoltam cserélek benne elemet mert az nem árt ha új . Most építenénk be és nem reagál a távra . A panelon van egy gomb . Azt megnyomva 1 elindul a motor 2 megáll 3 vissza
Tehát így teszi a dolgát .
Előre is köszi a választ ! Ja és bocs , hogy ilyen alap dologgal zavarok
(#) Gafly válasza Roly5 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Idézet:
„Olyan problémám lenne , hogy hogyan lehet tanítani a távirányítót !”

Miféle névre hallgatót?
(#) Roly5 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Róla lenne szó .
Ha így közelebb vagyunk

DSC_0120.JPG
    
(#) spongya1 hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Üdv szeretném ha ránézne valaki erre a termékre,nem tul jó az angol nyelvtudásom.Annyit kihámoztam a leirásból hogy lehet fizikai végkapcsolót kötni rá ,de muszáj e rá kötni kapcsolót vagy be lehet e állitani ugy is hogy magától megálljon? Azt szeretném ha olyat tudna, hogy megnyomom és kinyit, majd megáll magától ,majd ujranyomom és becsuk majd megáll Köszönöm A link: http://www.aliexpress.com/item/Motor-Remote-Controller-DC-12V-24V-4...0.html
(#) uniman válasza Roly5 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Hello!
Nem, ez kevés! ...majd, ha leírod a garázskapunyitód típusát!
...vagy beazonosítod azt és saját magad kikeresed a leírását.
(#) uniman válasza spongya1 hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Hello! Csakis végálláskapcsolók beépítésével valósítható meg a "vágyad"...
(#) adibandi hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Roll 230 vezérlés tolókapun se távirányítóval se impulzusra nem működik. Visszajelzés van, a relé nem kattan.

Köszi.
(#) zsoltee0001 válasza adibandi hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia
Ezen van valami visszajelzés a processzor felől, villogás, vagy valami?
Üdv
(#) sunside válasza adibandi hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Ellenőrizd a két biztit, utána a sorkapcson van-e 12 Volt. Ha megvan akkor a *COM - FULL* pontokat darab vezetékkel érintsd össze. (az egyéb bekötések megvannak?)
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2016
(#) Gránátalma válasza adibandi hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
A fotocellát is zárd rövidre
(#) adibandi válasza sunside hozzászólására (») Máj 17, 2016 /
 
Hello!

A két pont összeérintésekor visszajelez a led. Biztosíték rendben, fotocella rövidre van zárva. A relé nem húz meg.
Következő: »»   24 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem