Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2576 / 3587
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ez valami fétis?
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Talán Jani1987 barátunk?
(#) szamóca válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Én ezt használtam ilyen célra vert falban. Tíz évig tartott egy polcot, amin kb húsz kilónyi erősítő volt.
A lambéria párnafa rögzítésére pedigilyenből raktam háromszáz darabot. Azóta előszeretettel használom, mert nagyon jó általános rögzítésre szinte minden anyagban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Vert fal, 20 cm betonvas beragasztva, ~25 dg-os falikar, félév múlva kiesett.
(#) zolika60 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Mert nem ragasztani, csak beverni kellett volna. Nálam olyanok tartják a konyhaszekrényt. Bár kétszer olyan hosszúak.
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Megesik olykor, lehet az volt a baj, hogy mozgatva volt. Ha valami fixen húzza javarészt lefelé a csavarokat az nem esik ki olyan könnyen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem én követtem el. "Vert fal nem mindenhol tömör". A ragasztó szétterjed, mint a dübel (ld. Szami), de az sem volt elég a laza falban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) (Felhasználó 46585) válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 2
 
Nem, ez a legrosszabb megoldás, a vert fal túl puha ehhez, a fém dűbel betonba való, ott viszont atombiztos. Feltéve, ha a betonban nincsenek madárfészkek ( hiányosságok, mert mondjuk nem csömöszölték be a betont rendesen )

Nagyon jó a műanyag tipli, csak olyat keress,aminek a végén van egy luk. Hosszabb csavar kell, mint a tipli. Ekkor ahogy becsavarod, a csavar kibújik a lukon és kezdi hosszirányban összehúzni a tiplit. Ettől az úgy beszorul még a vert falba is, hogy biztosan nem tudod kiszedni. Jó hosszú tiplit válassz és nem baj, ha a csavar is hosszú. Nem kell annyira vastag csavar, egy monitornak nincs olyan nagy súlya.

Vagy láttam olyan tiplit is, mint a gipszkartonhoz való, csak volt vagy 15 cm hosszú. Úgy néz ki, mint a húsdarálóban a csiga. Behajtod a falba ( miután fúrtál neki egy lukat ), aztán csavar, meg ami még kell. A legegyszerűbb, ha elmész egy barkácsboltba, ott megmondják. Obiban kisebb az esély erre.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Miről maradtam le?
(#) ronin75 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 1
 
Ne hallgass senkire. Mondom a tutit. Ilyenkor az a lényeg, hogy a tartószerkezet súlyosabb legyen a tárgynál. Így észre sem veszi a terhelést. M24-es átmenő menetes szál, kivül-belül két vasúti sin (48kg/m, nem árt ha 1948 Diósgyőri gyártású) felfogatva, önzáró anyákkal. Bent még kiegészítheted egy padlóhoz-födémhez csavarozott kereszt sinnel. A kinti részt is terheld majd meg (pl. rakhatsz rá muskátlis ládát), mert fontos a szerkezeti egyensúly.
(#) nagym6 válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 1
 
Befalazni a tévét, oszt jó.
(#) Remci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia!
Ha van felétek csavar szaküzlet, akkor ott tuti hogy lehet kapni vályogfalba való tiplit. Az biztos megtartja a cuccot.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
A német apácák cipőellátási kérdéseiről.
(#) BarnaPili hozzászólása Ápr 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Betonkeverőt vásároltam a közelmúltban. A láncáttétel tropa rajta. Helyettesítő gyanánt leltem otthon autóalkatrészt. Zsiguli vezérmű láncot a két fogaskerékkel. Ennek az áttétele 1:2.(19 ill 38 fog). Ami rajta volt,az pedig 19 és 45 fog. Így az áttétel mintegy 10%-kal gyorsabb lesz. Sok ez? Tudom hogy nem lesz belőle uráncentrifuga...
István
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Elvileg nem sok a 10 % extra, de fene tudja, próba-szerencse alapú egy kicsit. Ha túl gyorsan forog, a dob belső oldalára ragad a massza, vagy túl hígra kell keverni, hogy ez ne történjen meg.
(#) Stewe válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
A legjobb megoldás a gépalapozásnál használt horgonyzócsavar megoldása.
Szerezz 4 db 12-es átmérőjű betonacélt, a végébe mondjuk M6-os menetet kell fúrni, ehhez tudsz majd rögzíteni.
A szükséges furatképpel rendelkező lemezre kell felcsavarozni, és a falba fúrt 14-15-ös portalanított furatokba kell mélyen beragasztani dübelragasztóval.
Ha mélyebbre ülteted a fal síkjánál, akkor később ha már nem kell le lehet glettelni, mert eltávolíthatatlan. Figyelni kell, nehogy kiérjen a külső oldalra, mert a hőhíd télen páralecsapódást, penészesedést okoz.
Félmegoldás a gumitipli, egy menetes szárra jól illeszkedő gumi(!)csövet kell a furatba dugni, és azt alátéttel anyával összehúzni. Hátránya, hogy elég nagy furat kell hozzá.
(#) jani1987 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Mi délután hatkor végzünk és utána max a boltig megyünk. Nyelvtudás hiányában pedig macerás becsajozni. Ráadásul a tömeges felmondások miatt pedig az itt tartózkodás sem garantált és nincs több hónapom megtanulni a nyelvet. Szóval aki kiakar jönni az okuljon az esetemből.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Nyelvismeret híján, csak (rab)szolga lehetsz odakint is. És akkor már a szírek olcsóbbak. Azért vitték oda őket.
(#) befottesuveg válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Szia!

Azt hiszem, sokat segített volna, ha leírod a pontos hibaüzeneteket. Engem személy szerint az is érdekelt volna, hogy mi a "nagyon komoly videokártya" pontos típusa.
Ez lehet, hogy nem túl aktuális lista, de ebben nem látom a Far Cry 3-at. Úgyhogy én azt csinálnám, hogy feltelepíteném a 11-es DirectX-et is a gépre, majd a 11-est választva próbálnám meg elindítani a játékot.

Ha esetleg ez a hibaüzenet, akkor szerintem érdemes rá egy pillantást vetned.

De ezen a fórumon is megpróbálhatnád megkérdezni, ha nem jársz sikerrel, mert ott talán több játékfüggő fordul elő, habár elég régóta nem írt a topikba senki.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Megfőztem életem legsósabb levesét amit a bolti hús okozott. Azt hiszem alszok rà egyet hogy hogyan egyem meg.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Főzzél bele krumplit, az felszívja a sót.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Tölts hozzá még vizet. Legalább több lesz.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Nincs az a sós étel amihez nem lehet elég vizet, krumplit és paradicsomot adni, hogy ne legyen sós.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Sós a bolti hús? Én ilyenkor hívok gyorsan vendégeket, legalább nem veszik kárba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Krumpli leves készült de a török nem szólt.
(#) Qju hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki keresett egy régi játékot. (szerintem ez lesz az) "vitamin vs virus game"
A 90' évek vége felé anyukám is szívesen játszott vele. (zx81 -en vagy valami piacos konzolon futott nem emlékszem már)

Jó kis játékok voltak akkor ez egy videó róla

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016

0.jpg
    
(#) killbill válasza Qju hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
ZX81-en biztosan nem. Azon nem volt grafika es nem volt szines. Raadasul nagyjabol a nyolcvanas evek vegere ki is halt mind.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki véletlen járta-e abban, hogy a posta mennyi idő után teljesíti az utalást a számlámra, ha az utánvéttel küldött csomagomat ma kora délután kézbesítette? Eddig nem kaptam meg a pénzt...
(#) Bakman válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
3-5 munkanap, tapasztalatom szerint.
(#) janikukac válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Köszi az infót!
Következő: »»   2576 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem