Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   625 / 1140
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Leginkább számítógépben jártas kollégákhoz fordulnék most.
Van egy új számítógép, nagyon komoly videokártyával, Win 10-zel, amiben ugye gyárilag directx12 van.
Illetve adott több játék, például Gta4, Farcry 3. Ez egyik sem a legfrissebb programok közé tartozik. A Farcry futtatása szembesített a legfőbb problémával, ami indítás előtt nyilvánvalóan választást ad, hogy DX9, vagy 11 alól szeretnénk-e futtatni. Mivel a számítógépen 12-es van, ezért egyik verzió sem megy, valami 5 ablakot feldob, különféle dll hibákkal. Hogy lehetne ezt orvosolni, miként futtathatók a fent említett, illetve a legtöbb régebbi játékprogram? A régebbi DX-et nem akarom feltelepíteni, mert szerintem kár lenne, ha mind a hardwer, mint a szoftver támogatja az újabbat. Youtubeon utána nézve, vannak videók miszerint pont a farcry3 fut directx 12 alatt. Mit csináljak, hogy menjen, mert már egész nap ezzel a sz.al kínlódok? A kompatibilitási futtatás meg hasonló egyszerű windowsos trükkök nem működnek.
Köszönöm előre is!
(#) kameleon2 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Mondj le a számítógépről és menj ki a friss levegőre sétálni, emberekkel találkozni. Pszichésen is jobb és nem vered magad felesleges költségekbe. Ezt - mint informatikus mondom neked. Vagy felraksz a gépedre pár virtuális gépet és a régebbi játékokat WMWare alatt futtatod, mert röhögve elmegy.
(#) mark.budai válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Nem írtam, hogy nekem kell. Én munkára használom a számítógépem. De ha valamit egy szép mosolyért vállal el az ember, ismerősnek, kezdni megunni egy egész napos kínlódás után. De közben letöltöttem a régebbi diretx-et, lesz ami lesz alapján. Azt hittem ez olyan, mint mondjuk a Tina, ha feltelepítem az újat, a régit vagy letörölhetem, vagy már a telepítő letörni, mert nem kell. De ezeknél nem így van, a 9-től akár a 12-ig mind rajt lehet, mert minden programnak másik kell.
(#) ujfalusi hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Szasztok!
Az a problémám hogy a gépem lelassult, lassan áll fel, rövid szakaszokra lefagy, állandóan újra indítja magát. Vírus?
(#) Szabi1 válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Egy újratelepítés és virusscan nem ártana...
(#) nedudgi válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Memória tesztelés, merevlemez teljes felületellenőrzése sem árthat.
(#) ujfalusi válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat, akkor ez lesz.
(#) Buvarruha válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A támogatott directx verzió nem azt jeleneti, hogy csak azt támogatja és a régieket nem... Tedd fel a directx pakkokat meg a visual c++ meg a net framework-ot, tehát mindent ami kell a játéknak és akkor talán menni is fog.
(#) ujfalusi hozzászólása Ápr 29, 2016 /
 
Még egy kérdésem lenne. A winchester adhat ki hangot? Olyan hangot hallok a gépből mint amikor a szél lóbál egy cégtálát. Feltehetően amikor lép.
(#) Bakman válasza ujfalusi hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Bizonyos hangja mindegyik HDD-nek van, ha ez erősödik, készűlni kell a halálára. Álljon itt is az örök igazság: Az az adat ami csak egyszer van meg, nem is létezik.
(#) BEMcorp válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Csak egész véletlenül, nem lehet, hogy ezek a játékok feltört/letöltött verziók? Mert olvastam olyan hozzászólásokat is, hogy a W10 nem komálja a tört játékokat.
(#) Ge Lee válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A gamerek zöme pont ugyanakkora összeget fordít a játék megvásárlására mint az oprendszerére. Ettől függetlenül működnek.
(#) ujfalusi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Én is erre gondoltam igy minden el van mentve.
Köszönöm a megerősítést.
(#) BEMcorp válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Azért én nem általánosítanék ennyire egyszerűen, hogy "működnek".
A GTA4 kb 8éves, nemhogy Windows10, de még W7 se volt, mikor megjelent.
A FC3 is több mint 3 éves, azt se 10re írták...
És itt még csak a hivatalos játékokról volt szó,nem a belenyúlt, törtekről.

Az hogy a W7-nek tűrhető (meglepően jó) a kompatibilitása lefele, az egy dolog.
W10ről még nem tudok személyes tapasztalatokat mondani (és egy ideig még nem is akarok/fogok).
(#) ktamas66 hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy alaplapom (Gigabyte B75N), ami valószínűleg túlfeszt kapott (vagy villámot) a LAN portra. Ettől mindkét portja tönkrement, nem is látja a rendszer. Az egyiken állandóan világít a sárga led. Ez nem is lenne probléma, viszont nem lehet lekapcsolni a gépet, mindig újraindul. Ha 4 mp-ig nyomom a kikapcsoló gombot, akkor rendesen lekapcsol. Lehetséges, hogy a hibás csip ébreszti fel a gépet? A biosban letiltottam a felélesztést, és a LAN-t is. Ha leforrasztom az ic-t megjavulhat?
(#) Buvarruha válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Nem hinném, a beágyazott vezérlő őrül meg, a BIOS-t szoktam újraírni ilyenkor.
(#) ktamas66 válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Azon már túl vagyok, de most kibogoztam jövő héten járna le a 3 év garancia , megpróbálom.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Nálam oldotta már meg az ilyen zárlati villám támadás okozta halált, hogy leműtöttem a lan ic-t. A lap újra életképes lett...
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
De előtte mi volt amikor fent volt? Ha nem indul a lap, vagy teljesen megőrül az egy dolog, de szerintem egy beragadt ledes lan ic már nem kommenikált.
(#) Gabó válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Elindult, azt zárlat miatt leállt. Vagy elindult, azt megállt mint a szög, mindig valami furcsa hibát okozott.
(#) Buvarruha válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Ja az azért kicsit más mint ez, elég tipikus hiba ez az újraindul nem ál le.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Win7 legújabb hülyesége Még mielőtt valaki megszólna, hogy jobb egérgomb, társítás,alapértelmezett program választása, oké.... ezen már túl vagyok

jpg.png
    
(#) Buvarruha válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Nem lehet, hogy zsarolóvírus titkosítótta a fél gépedet.
(#) Kovidivi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ennek a Total commanderhez van köze, az ablak fejlécében is az van...
(#) Buvarruha válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Mert nem tudja indítani, nézd már meg mik vannak a másik oldalon.
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Az esetlegesen félreérthető könyvtárnevekről megjegyezném, ezen a gépen még véletlen se tévedtem/töltöttem le olyan dolgokat
(#) mrobi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Elég egy emailben csatolt fájlt letölteni. A munkahelyen így terjedt el az úgynevezett LOCKY vírus. Véletlenszerűen dolgozik, és a fájlok kiterjesztését átírja .LOCKY-ra. Vicces kis vírus. Semmit nem tudsz vele csinálni. Nincs rá megoldás. Ja, de van. Kemény összeget kérnek érte.
(#) Bakman válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Azt valószínűleg valamilyen rajzolóprogrammal, utólag törölte. A felugró ablak árnyéka is hiányos.
(#) zsoltee0001 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ezek az un. semmi haszna sincs szivatások, van egy asztali gépem, atomgyors, rendesen van benne vas, mégis, ha megnyitok egy agyonbannerelt oldalt, akkor kapcsolat időtúllépés miatt megszakad és utánna még a google is homokórázik.... ez kinek jó? Azon kívül, hogy újra kell rakni a gépet, elb*ok vele egy 2-3 órát senkinek semmi haszna belőle, mert még csak vírust se muitat ki, nem mintha fizetni akarnék az ellnszerért, de ha igen?
Egyébként azirt a viccek közér raktam és nem ide, mert tudom, hogy úgysincs megoldás, csak az újrarakás, szóval nem akartam senkit ezzel terhelni, hogy agyaljon rajta
(#) bbb válasza mrobi hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
A kódolós vírus ellen úgy tűnik lassan megjön az ellenszer!
Kaspersky oldala
Következő: »»   625 / 1140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem