Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2586 / 3571
(#) nagym6 hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Elmegy valaki a háziorvosához, mert lázas. Megnézi a torkát, tüdőhallgatás, és vége a diagnosztikai lehetőségeknek. Nem talál semmit, nem tudja, nem is tudhatja mi a baj, biztos vírus, hazaküldi pihenjen. Ha további vizsgálatokra küldené ilyen tünettel, akkor annyi embert kellene továbbküldeni, hogy a szakrendelőkbe 8 éves várólista lenne.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2016
(#) zenetom hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Az előbb fényképeztem.
(#) BarnaPili válasza Frankye hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Értem. A mai technikák nem ismertek nekem. Anno mikor németo.ban dolgoztam,a lakás tulajnak a fia dolgozott egy lézercentrumban mint fejlesztő. Ők dolgoztak ki egy olyan módszert ahol nem a szemlencsét"faragták",hanem a szemgolyót formázó izmokat darabolták lézerrel. Ő megcsináltatta a saját szemét,és beszámolt róla. Nagyon fájt,pár napig,de utána jó lett. Ez kb 8 éve volt. Akkor talán Törökországban csináltak ilyen műtétet. Nem tudom,van-e ez otthon is.
István
(#) HA3GX hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Reggel óta 2 privát üzenetet jelez nekem az oldal, pedig nincs új üzenetem. Ilyenkor mi a teendő?

Utólag szerk. Megoldódott, kaptam 2 privát üzenetet egy fórumtárstól, csupán nem volt félkövéren kiemelve. Miután rányomtam, eltűnt a jelzés.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Máj 14, 2016
 
Akkor még egyszer nekifutok: Kérek mindenkit, hogy a vitát fejezzétek be.
Köszönöm!

(T)
(#) HA3GX hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Tegnap este összeültünk az ismerősökkel. Szóba került Németország energiaellátása, mégpedig az atomerőművek leváltása. ->

Mennyit lehetne tavasz második felétől ősz elejéig spórolni ha az emberek elmennének egy szerelvényáruházba, ahol vásárolnának mondjuk 15m kpe csövet, majd azt felhasználva napkollektort készítenének?...

Másik dolog: más országok támogatják az átállást, hazánk inkább megadóztatja kilónként ~100Ft-al, és ezzel még jobban "megnehezíti" a rendszerek kiépítését. Ez tipikusan az az eset, hogy közvetlenül hülyének nézik az embereket.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) nagym6 válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Idézet:
„vásárolnának mondjuk 15m kpe csövet”
Ez nagyon kevés lenne, csak tűző napsugárzás esetén melegszik, és ott a többi energiaigény.
(#) vizor válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A KPE csőnek akkor lenne értelme, ha egy megfelelő bojlerre csatlakozna amiben belső csőkígyó/hőcserélő van, melegvíz-rásegítésre. Pl. Hajdú IDExx, INDxx, HRNxx, HRTxx, STxx sorozatok. Ezeket lehet napkollektorra, kazánra is csatlakoztatni. A bojler "megoldja" a tárolást, hőszigetelést későbbi felhasználásra. Viszont nem olcsók.
(#) HA3GX válasza vizor hozzászólására (») Máj 14, 2016 / 1
 
Keveset írtam, akkor vegyen 40métert.

Az egészből annyit szeretnék kihozni, hogy a teljes költség amiből ki lehet építeni, garantáltan egy nyár alatt visszatérül. Tudom, mert látom a saját számláimon.
Magam lehajtottam, beszereltem, összekötöttem. Csupán azt nem értem, hogy miért nincs ez elterjedve?
(#) Norberto válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szerintem sokan macerának gondolják. Ill. még nem elég kiforrottnak.

A te rendszered mikből áll?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) vizor válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Csak egy szó: lustaság... Nem mindenki szereti "elcsúfítani" a házat, ahhoz már igényes kivitelezés kell és sokan itt fel is adják. Én szívesen megcsinálnám, de a ház tájolása nem az igazi.

Viszont érdekelne, hogy Te hogyan oldottad meg, hova szerelted, hogyan szerelted, hogyan használod fel, milyen "folyadék" van benne (víz, fagyálló) ésatöbbi.

Ez itt már off az offtopicban, a technikai részleteket talán jobb lenne a sajátjában.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) BarnaPili válasza vizor hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Erre én is kíváncsi lennék. Gázzal melegítjük a vizet,kondenzációs kazánnal. Ha nyáron teljesen le lenne állítva,pár ezer megmaradna másra havonta. Elkezdtem összeszedni a hozzávalókat egy napkollektorhoz. A szivattyú már megvan.
(#) HA3GX válasza Norberto hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
A tetőre szereltem egy könnyű fadobozt(2x1méter), aminek a tetejét üveglappal fedtem.
Ebbe KPE csőből tekertem egy spirált, de a doboz alját, belső oldalait előtte matt feketére fújtam (csatlakozások kivezetése, stabil felfogatás).

Ezután vettem 6 méter 10x1-es rézcsövet amit spirálba lehajtottam. Leengedtem a bojlerből a vizet, leszereltem a falról, lebontottam az alját, majd alulról kivágtam egy 20cm átmérőjű kört (sarokcsiszolóval, 1-es koronggal). A kivágott részt átfúrtam, tömbszelencével rögzítettem a hőcserélőt.
Ezután lánggal visszahegesztettem, nyomáspróba (3bar), kicsi, 60W-os keringető szivattyú, deszt víz + fagyálló.
Délutánra felmelegszik annyira, hogy el lehet mosogatni, meg lehet fürödni. 45-47C-ra melegíti a 120L-es tartályba a vizet.
(#) vizor válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Engem az tart vissza, hogy nem szeretném belekeverni ezt a vizet a "rendes" vízhálózatba. Tudom, ez olyan fóbia, de nálam csak a hőcserélő jöhet szóba. Egy ilyen bojler meg 100.000+ Ft-ba kerülne.

A másik téma ami érdekel, a sörkollektor. De azzal meg az a bajom, hogy nem tudom, hogy mennyire maradnak tiszták a dobozok használat közben, vagy mennyire tudnám kimosni beépítés előtt. Lehetséges-e belül páralecsapódás, penészedés, egyéb egészségre káros hatás.
(#) vizor válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Na ez nem semmi, tehát építettél egy hőcserélős bojlert. Hát én ezt nem tudnám megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Buvarruha válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Nem semmi na. Fényképeket láthatunk a rendszer részeiről?
(#) HA3GX válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ha otthon leszek a szülői házban, nagyon szívesen lefényképezem az egészet. Ismerőseimet próbálom támogatni az átalakításban, de állandóan csak a kifogás.

"Hát nem tudom" "Nem akarom szétvágni" "Félek nekiállni" "Csak a probléma lenne belőle"

Ilyenkor fogom a fejem, mert nem értem ezt a bizonytalanságot. Mi ebben a probléma? Egyszer kell normálisan megcsinálni, aztán le van róla a gond sok-sok évig. Karbantartani sem kell, mert nem igen tud elromlani, maximum a szivattyú, de akkor sem történik semmi gond.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Norberto válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Akkor ez végül egy önálló bojlerként lett üzembehelyezve, az átalakítás után? Vagy ugyanúgy megmaradt az eredeti funkciója is, tehát árammal rá lehet segíteni? Vagy esetleg függetlenül emellett van egy másik melegvizes rendszer is, hogy eredőben tuti melegvíz jöhessen a csőbül?

És a téli hónapokban mi a helyzet vele, hogyan szuperál? Mármint akkor nem a külvilágba megy a bojlerben lévő víz - tárolt - hőmennyiségének (hasznos) része?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) Bakman válasza vizor hozzászólására (») Máj 14, 2016 / 1
 
Egyszerűbb, mint gondolnád: Bővebben: Link.
(#) 20sz Jófiú válasza Bakman hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szép munka! Aki tud az tud.
(#) Qju hozzászólása Máj 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Az alábbi üzenetet miért adja nekem a szerver?
Idézet:
„Forbidden

You don't have permission to access /forum/topic_5158_from.html on this server.”
(#) Bakman válasza Qju hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Nálam működik, de látszólag olyan, mintha csak simán megnyitnám a témát.
(#) Norberto válasza Qju hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Próbálj meg nyomni az adott oldalon egy Ctrl + F5, vagy pedig egy Shift + F5 kombinációt, hátha.
(#) HA3GX válasza Norberto hozzászólására (») Máj 15, 2016 / 1
 
Egy használatba lévő bojlert alakítottam át. Ha nincs nap, egyszerűen be kell dugni.
Télen le van engedve a fagyálló a hőcserélőből.

Azon gondolkozok, hogy érdemes lenne egy PIC-et felprogramozni, hogy ha egy adott időszakban (mondjuk reggeltől du. 3-ig) nem éri el a 40C-t, akkor kapcsoljon be a fűtőszál.

C-ben pár sor lenne az egész...
(#) HA3GX hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Egy másik bosszantó dolog.

Elmentem a patikába vásárolni, vagyis kettőbe még pénteken. Szerettem volna venni hidrogén-peroxid oldatot, vagy tablettát (hiperol-t).

Megkérdezte a kedves patikus asszony, hogy mégis mire használnám a terméket. Habár nem engedélyköteles, és nem kellett volna válaszolnom, de aki NYÁK-ot marna, az miért titkolná?
- Hobbiszinten nyomtatott áramköröket maratok, és a sósav mellé szükséges, hogy "margya" a rezet.
Kidülledtek a szemei, majd fennhangon közölte, hogy ilyen célra nem ad hidrogén-peroxidot.
Mondom, tessék? Mi az, hogy nem ad?
Nem és kész! Panaszkönyvet nem kaptam, hétfőn visszamegyek, mert akkor lesz ott a közvetlen felettese. Most komolyan, ez mi?

A másik patikában meg elfogyott.
(#) Bakman válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Kedden menj, hétfő ünnepnap.
(#) HA3GX válasza Bakman hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Igazad van.

Isten nem bottal, hanem peroxiddal ver.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 15, 2016 / 1
 
Ma de. el kell mennem a kenyérért, ha már megrendeltem.
Szoktam ismerősöknek mesélni, hogy még hétfőn jeleztem a boltban, hogy kell pünkösdre kenyér. De milyen bolt az ahol egy héttel előtte kell szólni? Az igazság az, hogy ráértem volna pénteken, vagy szombaton szólni, de akkor nem ütött volna akkorát a sztori.
(#) SzervízMacska válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 15, 2016 / 1
 
Én egyedülálló vagyok, s analfabéta a házvezetéshez. Véletlenül vettem tegnap pont egy kilo kenyeret, mert a régi elkezdett penészesedni. Így most nem vagyok bajban. De kérdezlek: milyen háztartás az, ahol éhen hal a család, ha két napig véletlenül nincs kenyér? Mert nálam, amikor szinte semmi sincs, akkor is találok valamit, legalább egy hétig... Ha más nem, tészta, rizs, krumpli, tojás mindig akad, s teli a fagyasztó hússal, zöldséggel, mirelittel... Sosem értem, hogy ha két napra bezárnak a boltok, mindenki meg van őrülve..
(#) HA3GX válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 15, 2016 /
 
Várj, ebben teljesen egy véleményen vagyunk! Ennek a sztorinak előzménye van.

A boltos hölgynek sokszor kérvényt kell benyújtani, hogy ha kenyeret szeretnénk venni tőle de. 9-11 között. Már elég sokszor történt véleménynyilvánítás ez miatt, erre felbuzdulva állandóan megkérdezi, hogy kell -e hétvégére, ünnepnapra kenyér. És mivel hétfőn rákérdezett, így természetesen igent mondtam.

Amit írtál, tényleg tipikus falusi, de jobban városi szokás. Ha 2 napig be van zárva a bolt, előtte való 2-3 napban nem lehet megmozdulni a közértben, mert mindenki éhen akar halni.

Ha van pörkölt, és elfogy a nokedli (ha kilót csinálok megmarad a 90%-a, de ha fél kilót, akkor a második evésre már elfogy), szóval van 2kg pörkölt, és ha röstelli az ember a lusta asszony tésztáját is megfőzni, akkor jó ha van kenyér mellé ropogtatni.
Következő: »»   2586 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem