Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1866 / 2500
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Nagyszerű. Az jó, hogy külön van az erősítő rész. Megpróbálom megkeresni a rajzát, majd mehetünk tovább. A hűtő is elég lesz, de ha gond lenne a melegedéssel, egy kis venti megoldja. Érdekelne, hogy milyen az a két 6 ohmos hifi doboz. Elképzelhető, hogy nagyságrendekkel jobb, mint a mélysugárzó. Akkor pedig akár építeni kell egy nagyobb mélyládát. Nagy projektbe fogtál.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Ebben a dobozban amiben most van az erosito abban elferne a masik tap?Hat van meg ket front hangfalam is azok jamo s718 asok.A mely hangsugarzora 30w 8ohm van irva
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
A hifi hangfal meg ilyen.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Nem veletlenul ezt keresed?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Igen, ez az. Amint látom, az összes hangsugárzód kenterbe veri ezt a mélyládát. Kicsit zavarba is vagyok, mert kicsit nem is értem, minek kell ez a mélyláda. Csak találgatok, hogy a Jamo rákerült a hifire, annak az eredetije meg erre a 2.1-re. Ez a 2.1-es meg a PC-re van kötve. Ha PC-s zenehallgatásra kell, akkor megoldható a 2.0-s átalakítás is. Ha játékra, akkor (de csak ha nem társasházban laksz) egy jóval nagyobb subot lehet kreálni. Nekem van egy 180 literes mélyládám 40 cm hangszóróval, de a panelba csak erkélydísz. Itt ez tiltott dolog. Pedig 10 wattal is reng az épület tőle, soha nem mertem rátenni a saját 300-as végfokát. Ennyi erővel tarthatnék mozsárágyút is, azt sem lehet használni.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2016
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
A jamo hangszorokat most nem hasznalom ezt meg csak ugy rakotottem a 2.1re.Amugy enis csodalkoztam de sokat dob a melyhangon a kis melynyomo.Nem az eredeti dobozzaban van hanem csinaltam neki egy bandpass ladat azt is ugy csinaltam hogy beleferjen nagyobb hangszoro is max 20cm-es.
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sziasztok van nalam egy akai am-32-es tipusu erosito.Az volt vele hogy nem kapcsolt be.Talaltam a táp resznel egy elpukkant tranzisztort meg egy egett ellenallast,kicsereltem mukodik csak amit tettem helyette tranzisztort nagyon melegszik ez mitol lehet?2sd1762 volt benne csereltem bd243c-re.Mellekelt kepen a bal felso az.
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Talán nagyobb a belső ellenállása ne foglalkozz vele ha működik.
(#) tiggersoft válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Lehet oka, hogy a BD-nek jóval kisebb a bétája.
(#) latyakosa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Vagy "mögötte" valami alkatrész jóval több áramot fogyaszt mint amihez eredetileg tervezték ezt az áteresztő stabilizátort és szép lassan elhalálozik ismét a BD...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) tomi1990120 válasza tiggersoft hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
A beta az a hFE akar lenni?Dc current gain ugye?Azt mar enis neztem azert is melegedhet?
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Valamit esetleg tudtok helyette ajanlani?
(#) zenebolond hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy ismerősömnek egy Siva végfokja, van egy kis brummja. Gondolom föld hiba lehet?
(#) Gafly válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Mit értesz "föld hiba" alatt?

Bemeneteket lehúzva is búg?
Régen is ilyen volt, vagy csak most kezdte el?
(#) rockerjimmy hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Építettem egy mosfetes végfokot lme 49830 al és 2sk135&2sj50 párossal amit háromszoroztam.
A táp egységem egy viszonylag méretes 2x50dc-t biztosít, sorba kötöttem 2db 60 wattos e27-es izzót, szépen szól is már amennyire tud ekkora áram korláttal, de az izzók nem alszanak ki folyton égnek!
a pozitív táp ágba még az izzó elé kötöttem be egy multi méter áram mérés végett és 100mA-t mérek.
A kérdésem az lenne, hogy elkéne aludnia az izzónak ha jól emlékszem, de ez sajnos folyton ég.
Mi lehet a probléma?100mA árammal éghet az izzó?
Apropó, nyugalmi áram tekerésre nem változik semmi, sem a műszeren sem az izzókon!
Előre is köszönöm az építő jellegű hozzá szólásokat és segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) gabyser hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni

Adott egy Technics Su Wx620 erősítő
van rajta egy házi készítésű mélyláda 2db 16 cm -es hangszóróval egyik oldalon
4ohm és 6ohm összekötve plusz pluszal negatív negatíval
másik oldalon 2 db heco márkájú hangfal azt hiszem 6 ohm
azok is összekötve egy oldalra
nos a problémám az lenne hogy normális jelenség ha nagyon melegszik az erősítő néha azt veszem észre hogy a végfok tűz forró ha félhangon halgatom sokáig
esetleg tudna valaki ötletet adni milyen hangfalat érdemes rákötni ami nem nyirná ugy az erősitőt
esetleg két db 30cm hangfal kb 150w os az sok lenne?
köszönöm a válaszokat előre is
üdv:gabyser

Használni kellene a nagybetűs mondatkezdéseket, ill. az írásjeleket.
(sz)
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2016
(#) rockerjimmy válasza gabyser hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia!
Ha jól értem akkor az erősítőt lekötötted 3 ohmra ami nem biztos, hogy egészséges neki!
Az erősítődre rá kerestem és azt írja, hogy: Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Ez helyett te most 3 ohmon hajtod sőt a másik felét ha jól értem még alacsonyabban, ennek következtében több áram folyik át a végfokon és ezért melegszik!
Ha túl léped a végfok tdp keretét akkor bizony azzal számolhatsz, hogy lefogod égetni így!
Két dolgot tudsz tenni!Vagy használod így, de jóval alcsonyabb hangerőn vagy a suboknak valamilyen módon biztosítasz külön erősítőt!
Ne használd így, mert nagyon nem egészséges és ha leégeted egy vagyon lesz, meret ha jól emlékszem ezek stk-is végfokok amik nagyon drágák és előszeretett hamisítják őket amik jóval silányabb minőségűek mint a gyári!
(#) gabyser válasza rockerjimmy hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia
köszönöm a választ megfogadom a tanácsod s szerzek 2db egyforma hangfalat
még annyit kérdeznék hogy szerinted 2db 30cm es kb 150wos 8om vagy 4om os hangfal sok lenne rá vagy ugyis nyirja a végfokot
vagy szerinted melyik volna rá jobb 4om vagy 8om annyit tudok hogy 4om on erősebb kicsit
köszi a választ előre is
Szia Üdv:gabyser
(#) rockerjimmy válasza gabyser hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia!
Igen 4 ohmon erősebb, mert több áramot fesz fel a hangszóró!
Ha 2 db- ot külön csatornára teszed azaz sztereóba akkor mind1 nyugodtan veheted a 4ohmosat is!
Én a helyedben valami minőségi 8ohmos PA hangfalat vennék, mer nagyobb az érzékenysége és kevésbe lesz terhelve az erősítő...
(#) zenebolond válasza Gafly hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia!
Ha lehúzza a hangerőt akkor nem búg. Már így kapta.
(#) jacek hozzászólása Jún 14, 2016 /
 
Sziasztok
egy olyan kérdésem lenne nincs esetlegesen valakinek egy siva RM 200-4 hez kapcsolási rajza mert ugy kinyírták egy buliban hogy még a táp sem indul el és fogalmam sincs hány voltos lehet a trafoja
(#) Buvarruha válasza jacek hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Először ellenőrizd az alapokat, és tudom banálisan hangzik, de a bizosítékokkal és a bekapcsoló gombbal kezd.
(#) zotya1983 válasza zenebolond hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Szia! Át kéne nézni a kábelezést a bemenetektől kezdve a potenciométeren át a végfokokig.
Ez alatt azt értem adott esetben már a bemeneti csatlakozó is lehet kontakthibás...Ha ezek megvannak akkor meg kéne nézni külön a búgó felén az elkók állapotát stb.
(#) Moderátor hozzászólása jacek hozzászólására (») Jún 14, 2016
 
Nagy kezdőbetűk, írásjelek használata kötelező!
Ha nem így lesz, a hozzászólásod nem jelenik meg.
(#) reloop válasza rockerjimmy hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Szia! A hálózati feszültségű izzónak túl nagy az ellenállása ahhoz, hogy az egyenfeszültségű tápágba iktasd. Mérd a tápfeszültséget az izzó után, látni fogod mennyire leesik. Lehet ezért nem tudsz nyugalmi áramot állítani.
Az izzót a trafó primerével kötheted sorba és 10ohm-os ellenállásokat iktass a tápba.
Olvasd el a téma fejlécében linkelt élesztési útmutatót!
(#) Primary hozzászólása Jún 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Már régóta agyalok valami viszonylag mobilis hangcuccon, amit egy kerti partyra ki lehet rakni, és nem feltétlenül kell szórakozni a tápellátással. Olyan cuccot szeretnék, amit tudok hálózatról is üzemeltetni, illetve akkumulátorról is.
Az egészhez van egy jó pár TDA2050-esem, illetve egy jó 100VA-s +-15 voltos (AC) toroidom. A 2050 egészen elfogathatóan szól, hidalva használnám. A kérdés az az, hogy a meglévő cuccokból építkezve hogyan lehetne a legkényelmesebben megoldani azt, hogy a toroid mellett akksiról is tudjon üzemelni, ami 10V-24V tartományban?
Használjam szimpla tápellátással a TDA2050-et (erősebb 15V, vagy gyengébb 30V?) és akkor nincs gond az akksis használattal, vagy a kettős táppal, viszont valami kapcsolóüzemű megoldással előállítva a a negatív tápot?
Mi a véleményetek?
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2016 / 1
 
Szia! Tegnap egy Ratsel-t bütyköltem és mi van benne? Hát ez
Mehet 12V-ról épp úgy mint 22V-ról.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nem is drága, egy próbát megérhet. De ez nem BTL ugye?
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ebben a felállásban nem híd, de hordozható méretű pár amperórás 12V-os akksinak a 2x4W untig elég terhelés. Trafóról pedig a 2x20W már kiadós teljesítmény, ehhez talán hűteni is kéne.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
A hordozhatóságot nem úgy kell érteni, mint a mostani hordozható bluetooth-os cuccok. Két tisztességes méretű álló doboz, meg egy erősítő. Akksiként mondjuk autó akksi jöhetne szóba.
Következő: »»   1866 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem