Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2599 / 3584
(#) (Felhasználó 116638) válasza kérdező hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Beltéren lenne a fa szerkezet, vagy kültéren?
Milyen faanyag?(Fenyő, tölgy?)
(#) ybanez válasza kérdező hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Akár... Bár szerintem igen hamar elillan. Aromás ráérősebb,rendesen be tud szívódni a cucc. Ámde egy próbát megér, ha már az van kéznél. (Én aromással ismerem, de próba cseresznye.)
(#) Petyaa válasza mineral hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Csak egy kicsit voltam az. Legközelebb megnézem hogy mit veszek..
(#) Petyaa válasza sany hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Köszi a tippet most mar szikrázik a gyertya, viszont nem indul be a gép (japán táska). Egyszer par masodpercig elkapta de utána semmi. A gyertya benzines volt. Olyan lehetséges hogy nyomás alatt nincs szikra? Valami régi Oregon gyertyával próbálgattam
(#) BarnaPili válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Simán lehetséges. Égesd ki a gyertyát gázlángnál. Fogóval fogd,mert átforrósodik!
István
(#) kérdező válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Kültéren, pontosabban kis faház ablaka, de a külső, kifele nyíló rész. Eddig csak együveges ablak volt, de most csinálom a külső (nagyon egyszerű egyszerű) ablakot, mert így jobb lesz a szigetelés, kevésbé melegszik be a helyiség.
(#) Petyaa válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Most kicsit megkönnyebbültem hogy talán nincs nagyobb baja. Villany sütőnk van esetleg gyertya lángon ?
(#) pjg válasza ybanez hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Egy festő ismerősöm mondta: 1/3 rész lenolaj kence, 1/3 rész terpentin és 1/3 rész olajfesték. Olyan színű, amilyenre akarom festeni a fát. Ezzel addig ecsetelni, amíg beszívja. Ezután letörölni és hagyni megszáradni. Ezután mehet rá a festék.
Lakkozásnál más az eljárás.
(#) BarnaPili válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 14, 2016 /
 
Legutóbb egy Robi 55 gyertyáját próbáltam kiégetni. Nekünk is villanytűzhely van. Így öngyújtó,féktisztító,hőlégfúvó voltak csak kéznél. Végül Elindult,majd rotáltam vele egy kicsit,így a helyén kiégett szép őzbarnára.
István
(#) Robin2 válasza Petyaa hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Szerintem elegendő, ha alaposan megpucolod mechanikusan, levakarod, ledrótkefézed róla a szennyeződéseket, főként az elektródák közt, azok környékén. Érdemes beállítani az elektródák közti előírt távolságot is.
(#) (Felhasználó 116638) válasza kérdező hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Kültérre inkább lazúrt javasolnék.
A zománcfesték "bezárja" a fát.
A folyamat egyébként mindegyiknél azonos:
-Felület csiszolása, portalanítása
-alapozó festés(gombaölő, stb)
-1.réteg festék, utána csiszolás
-végül a 2. réteg festés.
Sok sikert a munkához!
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Az a lényeg, hogy bezárja fát, akkor nem fog utólag száradni és vetemedni, vagy épp fordítva. Anyámék mindíg a lazúrral a jönnek, de azt is lakkozni kell különben semmit nem ér, az inkább csak színt ad a fának.
(#) sany válasza szamóca hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ezt nem tudtam, nekem csak kínai kerti gépem van.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Az a pác. Azt kell lakkozni. Én Milesi vékony lazúrt használok. Az viasztartalmú. Le is dobja magáról a lakkot.
(#) Petyaa válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ezek szerencsére nekem is vannak Az a gép egy igazi matuzsálem már
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ha bele kotyoghatok, akkor én a Belinka nevű lazúrra esküszöm. Több mint tíz éve festett ablakaink ugyanolyan szépek azóta is. A szomszédban nyolc éve nem tudom mivel festett, meg már szinte teljesen lehámlott.
(#) Petyaa válasza Robin2 hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Oksi, köszönöm a tanácsokat
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
A viaszos igen, de sima teszkós lazúr amit általában vesznek az emberek az kalap semmit sem ér.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
De azt miért kell megvenni?
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Mert az átlag pógár tudja, hogy lazúrt akar és megveszi az elsőt amit meglát. Fogalma sincs róla, hogy mi az, hogy valójában mire jó, de ez így működik. Én nem veszem meg és te sem. Mi nem veszünk drágaköveket ez erősítő jelkábelére amitől jobban szól, de az agyatlan pénzes birkák megveszik, hát ez van.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) (Felhasználó 116638) válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Senki sem beszélt"teszkós" cuccokról.
Visszatérve a kérdéshez, kültérre, a fa+zománcfesték nem szerencsés választás.
A lényeg az, hogy a fa tudjon "lélegezni", de a vizet ne, vagy korlátozottan szívja be/tartsa magában.
Az előttem is említett Belinka jó választás,de az olcsó Xiladecor is jópár évig tartja a szinét,és ad védelmet.
De mindenki úgy fest, ahogy és amivel akar.
Mindenki másra esküszik.
Én inkább csak a tapasztalataim alapján adok tanácsot.
Ha megfogadják,jó.
Ha nem, úgyis jó....
(#) kérdező válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nekem az a problémám a lazúrral, hogy egy idő után megeszi az UV. A zománcfestékkel festett ablakok sok helyen 80-100 éve megvannak, (persze azért nem egy festéssel).

Lehet, hogy hülyeség, de gombaölőnek nem jó a rézkén permetezőszer vizes oldata? Azzal bekenném, majd száradna pár hetet, utána lenolaj, száradás, majd zománcfesték.
(#) (Felhasználó 116638) válasza kérdező hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Tégy belátásod szerint.
Én csak javaslatot tettem, a tapasztalataim alapján.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
A fa úgy működik, hogy megfelelő mértékben kiszárítják, utána jön a megmunkálás és mindjárt lakkozni kell, mert, ha amegmunkálás után szárad, vagy nedvesedik, akkor elvetemedik, ezért kell a lakk, ami nem engedi lélegezni és ezzel száradni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 / 2
 
Asztalos vagyok
De azért köszönöm a kimerítő választ.(Azért a fa ennél kicsit több...)
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Akkor igazán tudhatnád, ez ugyanis alap dolog, mellesleg én is. Így cseszték el a vizsgamunkámat, minden kész volt, csak a lakkozás volt hátra, azt mondták, hogy megcsinálják, de tojtak rá és hagyták egy hétig, majd bementek és teljesen el volt görbülve az egész, mert a meleg száraz helységben teljesen kiszáradt és vetemedett, akkor mindjárt lakkozni kellett volna..
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nem kell ahhoz egy hét. Tegnap összevágtuk az fát, legyalultuk, de már nem maradt idő a táblásításhoz. Mára már jó pár darab meggörbült. Gyalulás után azonnal be kell dolgozni a fát. Nem a lakkozáson múlik.
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
De már kész volt a tábla, sőt az egész asztal is, le is volt csiszolva, csak a lakk maradt hátra. Az asztallap görbült meg egy az egyben, pedig rendesen össze lettek forgatva a a darabok.
(#) pjg válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Lehet, hogy fektetve tárolták és az alja nem szellőzött. Vagy a fa sem volt elég száraz.
(#) Buvarruha válasza pjg hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Normál mértékre voltak szárítva, de a helység nagyon száraz volt. Nem úgy kell elképzelni, hogy feltekeredett az asztallap, utána szorítókkal ki lett egyenesítve és megkapta a lakkot végre, és rendben is volt.
Következő: »»   2599 / 3584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem