Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2811 / 3965
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Ennek kevés a 18,5 V. A 18 V csak névleges akkufeszültség, feltöltve 20-22 V is lehet, tehát ettől nagyobb feszültséget kell az akkura kapcsolni, különben nem fogja feltölteni. Nem biztos, hogy ér az annyit, hogy érdemes rá költeni.
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
24V már nagyon sok lenne neki? Van benne valamilyen szabályzás hogy ne töltse 4 amperrel?
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Talán van benne egy ellenállás, mint áramkorlátozó. Ezek még a műanyag előtti, NiCd akkuk. Csoda lesz, ha egyáltalán felveszi a töltést, az pedig szinte borítékolható, hogy legalább egy cella az akkucsomagban már feladta a harcot.

Mehet rá a 24 V, de valahogy korlátozd az áramot az akku kapacitásának tizedése és töltés közben figyeld az akku feszültségét. Ha 18-19 V fölé nem akar menni, akkor legalább egy cella hibás. Ha eléri a 21 V-ot az akku, kapcsold le a töltést. Ha nagyon gyorsan felszalad a feszültség, akkor több cella is hibás lehet, nem érdemes vele foglalkozni, esetleg itt: Akkumulátoros fúró (üzemeltetése hálózatról).
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Lehetséges hogy találtam hozzá megfelelő adaptert. 24V 400mA. Így már a zöld led is világít mikor beledugom az akkut.
(#) Kovidivi válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Szedd szét a dokkolót, és látni fogod, hogy szinte üres. Ezzel csak arra figyelmeztetnélek, hogy ne hagyd éjszakára bedugva a töltő, és kísérd figyelemmel a töltést, mert könnyen rossz vége lehet. Se túlfeszültség, se túláram, se hővédelem nincs benne. Ha felgyullad az akksipakk, ez a szörnyűség még akkor is fogja tolni bele a mA-eket...
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Töltés közben mérd meg, mekkora feszültség jut az akkura. Ha kb. annyi, vagy egy kicsivel kevesebb, mint az adapter üresjárati feszültsége, akkor az akku mehet a gyűjtőbe. Valahogy mérj tölési áramot is, mert ha az több, mint 400 mA, az adapter leéghet.
(#) teszti hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Helló!

Van egy ilyen modulom: Bővebben: Link. Ennek a kijelzős részét szeretném használni. Feszültségmérés jó, de az árammérés nem. A GND és a kimenet GND között van egy 0.05 sönt ezzel méri az áramot. Ezzel jól is jelzi ki, de én 0.01 sönttel szeretném használni. Ekkor a kijelzett érték az ötöde a valós áramnak. Lehet cserélni az LM358-nál ellenállásokat, hogy jól működjön?

Ha nem akkor használom 0.05-tel, de ha van ötletetek megpróbálnám azt is.

Itt egy nagy kép róla.
(#) Kovidivi válasza teszti hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Gyere ide, válaszolok: Bővebben: Link
(#) gordonmuvesz hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítség kellene! Egy mercedes 190E kocsim van. A belső világítás vezérlő meghalt. Arra gondoltam beépítem, a Potyo által készített áramkört Bővebben: Link. Zseniálisan tudja azt ami az eredeti, csak a gyárinak volt egy plusz funkciója. A motor beindulásakor egy lámpa figyelmeztetett a biztonsági övre, ami pár másodperc múlva elhalványodva kialudt. Sajnos a programozáshoz nem értek ezért kérnék segitséget. Ki lehetne bőviteni az áramkört és a kódott, hogy ezt is tudja?
A segítséget előre is köszönöm, örülnék ha sikerülne!
(#) trickentrack hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Üdv!

Hogy tudnám átalakítani ezt a kapcsolást úgy, hogy 80V 6-7A menjen át rajta?
Egy FET-es erősítőbe szeretném betenni!

Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Rákötsz egy relét. A "80V és 6-7A menjen át rajta" értelmezhetetlen, kivéve ha relét működtetsz.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni digitális frekvenciamérőhöz milyen kábel, vezetékkel vezessem a jelet? Most oszcilloszkóp mérőkábeljét használom, ez megfelelő?
(#) Bakman válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Tökéletes.
(#) egykezdo hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Hogy tudnék ehhez a kapcsoláshoz egy szoba termosztátot is bekötni? Az az elgondolás, hogy a termosztát bekapcsolja az egyik fogyasztót a kapcsoló állásától függetlenül. Tehát ha 0 állásban van a term. akkor is be tudja kapcsolni, viszont ha én úgy állítom a kapcsolót hogy mindkét fogyasztó működjön és a termosztát még mindig BE állásban van, akkor se legyen baj.

Shot_492.jpg
    
(#) elactrofan hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Üdv

Tud valaki egy olyan kapcsolást adni vagy egy liket. Ami telefon kihangosíto és rádiót közösit autóba?
(#) pont válasza egykezdo hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ha jól értettem a feladványt...

Shot_492.jpg
    
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A bolt nem tud 1µF alatti kondenzátort szerezni, milyet rakhatok be helyettük?
(#) gyulank válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Micsoda, és mit csinál?
(#) egykezdo válasza pont hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Igen, jól érted, köszönöm.
A másik motorra/fogyasztóra szintén alkalmazhatom ezt a bekötést?
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nem elektrolitkondenzátor kell, hanem kerámia.
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Miből gondolod? Nem tudom 7812-höz, vagy 555-öshöz is ilyen rajz volt, mégis elektrolit kellett hozzá.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Idáig követtem vissza a posztokat. A képen LMxx stabilizátorok szerepelnek, azok adatlapja kerámia, vagy tantál kondenzátorokat emleget.
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ami 1µF alatti, az kerámia (100-300nF), a kisebbek is kibírnak 30-50 V-ot. Bár találkoztam elektrolitban is ilyen értékekkel, ide nem kell.
(#) pont válasza egykezdo hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Igen. A termosztát, és a kapcsoló, ugyan azt a potenciált kapcsolja, akárhányszor lehet ugyanoda juttatni ugyan azt a potenciált. Viszont ha a termosztát bekapcsol, akkor a kapcsolóval nem lehet kikapcsolni, a konkrét problémát nem ismerem, lehet kell azért minden elé egy főkapcsoló.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Nem tud beszerezni 330 nF és 100 nF kerámia kondenzátort? Milyen bolt az? A stabilizátor bemenetére és kimenetére biztos hogy kerámia kondenzátor kell.
(#) elactrofan válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Telefonomom van a navigáció az automban olyan a rádió, hogy 3,5 jack al lehet bedugni, de akkor a cd-t nem tudom hallgatni. erre szeretnék valami megoldást
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Kerámia lett volna, de már késő. Messze van a bolt. 100nF van itthon, a másaik csak 330 lehet?
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Lehet 200 is, 2-3×100, //470 is.
(#) moderboy válasza urh hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Üdv! Szerintem az U9 és U11 optók túlvégén pont, hogy egy soros vonalat fogsz találni. Ha vannak megfelelő eszközeid és lelkesedésed, akkor rajzold vissza az optókkal leválasztott területet, a 4 pines csatlakozónál megtáplálva már logikai analizátorral meg lehetne vizsgálni van-e valamilyen forgalom vagy lehet-e esetleg valami forgalmat generálni. Kérdés még, hogy az eszközkezelőben minek mutatja magát, lehet hogy máris csinált egy sorosportot ami fel sem tűnik. Ennél mélyebben én nem értek a dologhoz, de a drivert megvizsgálva biztos ki lehet deríteni milyen eszközként működik.
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Van egy hőfokszabályzóm amibe a következő ic vannak:
CD 4066
GL 339
CD4040.
Milyen hő érzékelő ellenállás kell hozzá?
Következő: »»   2811 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem