Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2604 / 3584
(#) Buvarruha válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Nekem?
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Idézet:
„Elszaladt 30év és a digitális audió nem fejlődött szinte semmit sem.”

Ez egy mondatban, amit én sok hozzászólásomban akartam kinyögni.
(#) Action2K válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Nem. Nagym6-nak. Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
De ez nem igaz!
(#) Action2K válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 1
 
Fejlődött az, csak nem a bolti tömegcuccokban. Stúdió cucban sokszor hanyatt esem tőle, de az árától is
(#) nagym6 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Gyakorlatilag az emberek 97%-a pocsék digi zenét hallgat, nem tudom honnan származnak ezek a zenék. Bárki mutatja nekem kedvenc (digi) zenéjét, csörgő zörgő rideg fémhang. Ha én mutatom 30 éves analógot, csodálkoznak, milyen szép.
Egy dolog, hogy technikailag lehet jobb a digi, de valóságban szinte mindenhol a vacak szól.
(#) Action2K válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 1
 
Idézet:
„de valóságban szinte mindenhol a vacak szól”

De szinte mindig nem a technika a hibás.
(#) szamóca válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
A hányendben is vannak jó cuccok, csak nem tudod megfizetni, nem a pór népnek készítik őket.
De ez mindig így volt. A 80-as években sem tudtad kifizetni egy Revox, Nagra, Tandenberg árát, mint ahogy ma sem egy Lin, Lumin, Burmesterét.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Így van! Éppen ezért nem igaz, amit Nagym6 és Simpi mond.
Amit én a stúdiómban rögzítek digitálison, kiexportálom egy sztenderd tömörítetlen audióvá, rámásolom a BlackBerry Z10 okostelefonra, beledugom a studiomonitor fülesemet és ugyanazt hallom, mint ami a mesterszalagon van. Lehet, hogy süket vagyok, de akkor mindenki, mert még senki se mondta, hogy rosszabb rajta, mint a mesterből hallgatva. És ezeket zenészek, zeneszerzők hallgatták. Ja és nem tuc-tuc zene, hanem nagyzenekari művek, musicalek.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) Prendick válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Ez gyönyörű lett, gratulálok a csapatnak.
Mindig nagy dolog, ha valami érték megmenekül az enyészettől, az meg különösen, hogy vannak még olyanok, akik törődnek ezzel. Nagy munka lehetett.
(#) zenetom hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sziasztok,
Kicsit lehet OFF lesz, de szerintem leginkább ide illik a kérdésem.
Szóval anyunak akarok venni egy rádiós-CD lejátszó szerűséget, amik általában "hifi torony" néven futnak. Egy kikötés van igazából, hogy minőségi legyen, és valahogy azért nézzen ki.
A legjobb igazából egy kazettás/FM/MP3-CD lejátszó lenne, ami normálisan fogja a rádiót, ráadásul még bírja is a strapát, mert konyhába lenne.
Ilyet nem nagyon találtam, szóval valószínűleg kompromisszumot kell kötnöm, ami a kazetta elhagyását jelenti. Tud esetleg valaki valami megbízható típust/márkát/boltot?
A Blaupunkt még egy jópár éve jó márka volt, de mára nem tudom mennyire az.
Valami ilyesmire vagy ilyesmire gondoltam. De ha esetleg valaki tud jobbat, az ne tartsa magában!
Előre is köszönöm!
Szerk.: ja igen, és árban max 20k a felső határ.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) nagym6 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Idézet:
„De szinte mindig nem a technika a hibás.”

Mi hajdanán több havi fizetést költöttünk az analóg HI-FI-re. Igaz, akkor könnyebb volt, ma ezt nem tudnám átlagemberként.
(#) Action2K válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Tök mindegy mit veszel, a CD része fog a leghamarabb kidögleni mindnek. (általában)
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Nem is kell megvenni a hányendeket meg a studitechnikát sem. Napról napra többféle DAC jön a kommersz kategóriában és tényleg nagyon látványosak a különbségek. Régebben a 128Kbps mp3-nak is örültünk, aztán egyre inkább jöttek a 320Kbps mp3-mak majd megjelentek a lossless formátumok is, tehát a kolega álításával ellentétben minden fejlődik még a kommersz kategóriában is.

nagym6

Idézet:
„Bárki mutatja nekem kedvenc (digi) zenéjét, csörgő zörgő rideg fémhang. Ha én mutatom 30 éves analógot, csodálkoznak, milyen szép.”


Amióta megismertettem az ismerőseimet a veszteségmentes formátumokkal, azóta ők is rákaptak. Nálam csak digitális zene van, viszont van jó DAC és van jó erősítő és ugyanúgy azt monndják, hogy milyen szép.
(#) Action2K válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Én meg a digitális stúdióra költöttem szintén többhavit. Persze azt sem most. Nem bántam meg. Jobb, megbízhatóbb, mint a mai vele egyenértékű társai.
(#) pjg hozzászólása Jún 28, 2016 / 2
 
Itt a tanév vége.

bizi.png
    
(#) gernerakos válasza Prendick hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Bővebben: Link
Ilyen volt előtte...
(#) Petyaa válasza szamóca hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Ehhez már kell szerintem ők ezerrel archiválnak chrome szalagokra De ha meghallgatol bármilyen mai tucat zenét a 128kbit szerintem még sok is hozzá. Ha midiben szólnának a hangszerek sokaknak lehet fel sem tűnne.
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 1
 
Őszinte leszek. Több napra visszamenőlegesen nem olvastam el a hsz-eket. Lehet, hogy leírtad.

---

És innentől nem (csak) neked szól, hanem aki olvassa:

Mindenesetre nem értek egyet egyáltalán azzal, hogy "ez kell a népnek". Tökéletesen ellentétben van az általam tapasztaltakkal.

Koncertezni azért megy a pórias "népnek" nevezett tömeg, mert az élőzenére ki van éhezve. Nem csak és kizárólag az ottani hangulatra. Mert az élőzenében megvan az a dinamika, mint amit a CD, DVD, kutyafüle, nem ad át.

Az élőzene sokszor hangosabb is, mint a CD-ről, egyébről szóló produkció.

Innentől kezdve egyáltalán nem hiszek abban, hogy a CD és egyéb források direkte a "nép" számára lebutított eszközök.

Szóval számomra ezek sajnos nem meggyőző érvek.

Még mindig tartom tehát: nem hallottam eddig olyan felvételt, amely az élőzenés produkció dinamikáját akár csak megközelítette volna az általam kívánt módon (ugyanazon hangrendszerről beszélve).

---

Azt pedig a zene- és művészeti ipar nevében kikérem, hogy tucc-tucc "típusban" nincs legalább olyan jó, kellemes, dinamikus (de akármilyen jelzőt írhatnék ide), amely nem veheti fel a versenyt egy komolyzenével. Nem is értem, mi ez a kategorizálás.

Még mindig/már megint mi köze van a zenei műfajnak a zene által keltett érzésekhez, komolyságának, minőségének megítéléséhez? És ki kíváncsi erre? Mindenki a saját műfajára esküszik. Még mindig. Amíg él ember a Földön. Miért ne lehetne egy kiváló trance zene legalább annyira eufórikus, erőteljes érzéseket keltő, mint akár egy Mozart vagy Mendelssohn? Én ezt marhára nem vágom.

Nem oktatok ki senkit, csak ezek nem férnek a fejembe.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) zenetom válasza pjg hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Gratula!!
2 sulit Békéscsabán én is kijártam.
(#) pjg válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Köszi. Most a Koósba járok és a Keményben dolgozom.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Jún 28, 2016 / 2
 
Nem igaz, hogy egy négyest sem voltál képes összehozni
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) zenetom hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Most írtam egy 20 perces hozzászólást, amit elküldve nem történt semmi.
Rengetegszer történt már ez, és nem csak velem. Ez ellen lehet mit tenni? Topi?
Enyhe kifejezés, hogy mérges lettem.

Topinak: ha jól sejtem, valami mély eredetű a bug, mert az automatikus mentés működik, szóval vagy az kattan meg valahol, vagy elküldéskor timeout miatt elszáll a kérés a szerver felé, és igazából megy az éterbe amit ír az ember. Vagy kitudja..

Ezt abszolút jóindulattal írom, hátha eddig még senki se írta le.

Hát ezért van kikapcsolva az adblocker?!
(#) Buvarruha válasza Norberto hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Idézet:
„Koncertezni azért megy a pórias "népnek" nevezett tömeg, mert az élőzenére ki van éhezve.”

De nem a dinamika miatt, hanem a buli miatt és azért mert szeretné látni élőben a kedvenceit és minél hangosabb, minél jobban üvölt a koncert, annál jobban élvezik. Nagyon túlbecsülöd az átlag pógár igényeit.

Idézet:
„Még mindig tartom tehát: nem hallottam eddig olyan felvételt, amely az élőzenés produkció dinamikáját akár csak megközelítette volna az általam kívánt módon (ugyanazon hangrendszerről beszélve).”


Hallgasd meg Deák Bill felvételeit például, majd Sia-tól a Chandelier című számot.

Az otthoni CD hallgatás minden szempontból dinamikusabb lehetne, mert eleve nincs körülötted millió ember, nem zúg egyszerre egy halom mikrofon kilóméteres kábelekre kötve és mindez átvezetve egy rakás fokozaton, hallgass bele egy PA hangszóróba koncerten amikor csend van, csak úgy üvölt a zaj.

Idézet:
„Még mindig/már megint mi köze van a zenei műfajnak a zene által keltett érzésekhez, komolyságának, minőségének megítéléséhez?”


Itt össze van keverve minden mindennel most, ezt így nem is lehet egy kalap alá venni és szerintem nem is mondott ilyet senki ebben a formában.
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Nem akarom befolyásolni a döntést, de amiket linkeltél azok még nem futnak hifi torony néven. Van a hordozható (blau) az a legalja. Aztán van a mikro hifi (lg) még az is az a kategória amiért nem szabad pénzt adni. Utána jön a mini hifi, azok már szóltak is valahogy, meg van bennük egy 3 lemezes CD tányér. A kazetta része még ezeknek is silány, nem csak a mechanika hanem elektromos szempontból is. És ahogy már előttem is írták, ha a CD-vel gond van, vagy nem lehet, vagy nem éri meg javítani.
Utóbbiból nekem volt egy Kenwood még 15 évvel ezelőtt, de nem nagyon voltam tőle elragadtatva, a tunerje is gyenge volt. Egy kollégámnak volt egy Aiwa, az már egész jól szólt, a rádiója is jó volt.
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Ha 1-2 mondatnál hosszabb hsz-t írok, ki szoktam másolni vágólapra, néha már menet közben is. Ha a fórummotor elkutyulja, akkor csak visszaillesztem.
(#) kérdező hozzászólása Jún 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy pendrive-om, amit bootolható usb pandrive-ként használtam.
Hogy lehet formázni, hogy újra 8 GB legyen, és ne 2 MB ?
(#) zenetom válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Először is, köszönöm a hozzászólást.
Idézet:
„Nem akarom befolyásolni a döntést”

Pedig pont az lenne a cél, azért írtam!
De nem kell professzionális hangminőség (és most ne keveredjünk bele a másik témába, amiről a többiek beszélnek ), csak hogy normálisan, elfogadható minőségben szóljon a rádió/CD. Szóval na, ne essünk át a túloldalra.

Szerk.: az oldal bugjára visszatérve, igen, néha én is használtam ezt a módszert, de 2016-ban ez elég gáz.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) Edimax válasza kérdező hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Helo . Ugyan ugy mint a Hdd t. Egyszerü.
(#) szucsistvan123 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Sajátgép --> jobb klikk a meghajtóra --> formázás.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016

segitseg.jpg
    
Következő: »»   2604 / 3584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem