Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1902 / 2495
(#) Tiborough hozzászólása Okt 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Máshol már kérdeztem de lehet hogy itt hamarabb kapok segítséget.
Gondoltam egy merészet és próbáltam feljavítani egy KDL-32EX650 mély hagjait. Van egy passzív sub ládám, kicsi teljesítményű, talán 30 Wattos. Ezt kötöttem a tv hangszórójához. Próbáltam csak az egyikhez, de akkor nagyon elhalkult az az oldal. Sajnos a két oldalnak nincs közös földelése. Most úgy van rákötve hogy a két oldal negatívját egy-egy ellenállással közösítettem, a két pozitívot meg egy-egy tekercsel. Így megy a mélyládához. Nem szól rosszúl, de tudom hogy elég gagyi megoldás, és nem tudom mennyire tesz jót a tv végfokának. Gondolom semennyire. Főleg azok után hogy véletlen pc-ből kicsit nagyobb jelet kapott, üvöltött a tv pár másodpercig aztán letiltott. Szerencsére nem okozott maradandó károsodást, mert ki-be kapcsolás után minden helyre állt. Azt már kiderítettem hogy a tv végfoka egy Yamaha YDA175-ös ic. Ennek az a "hibája" hogy nincs közös földelés a két csatornának. Ezt a négy szálat közösíteném egy külön mono erősítőbe ami egy subládába végződik. Azóta már van egy kisebb teljesítményű erősítő, amit bele tudnék építeni a tv-be, így csak a ládához kell elvinnem két szálat. Abban kérném a segítséget hogyan tudnám ezt véghez vinni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2016
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Most egy ilyen készülget!
Innen : Bővebben: Link
(#) tothbela válasza MikulaSan hozzászólására (») Okt 1, 2016 / 1
 
Hogy ne csak a hülyeség menjen, ha átmész a fejhallgatós topikba, gyorsan kapsz segítséget.
(#) ticko válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Ez nagyon tetszetős! Egy pici hibát, még én laikus is találtam benne, történetesen a dátumot.
Csak halkan merem megjegyezni, de a Szeptember csak 30 napból áll.
(#) lajos1969 válasza ticko hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Szia! Köszi. Az órám annyit "mutat".
Rájöttem én is de akkor már kimarattam!!
Remélem jól is fog szólni.
Ennyi legyen az összes baja!
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2016
(#) jdani hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Üdv. Van egy AC90 erősítő. Mikrofononokkal nem volt még dolgom. Egy sztereo bemenet vana mikrofonra, egyik közülük minusz. Vannak itthon kiszerelt mikrofonok , azok a kicsik, kiszerelt dolgokból. Hogy működik az ilyen? Elég ha rákötöm csak azt a kicsit kipróbálása? Vagy kell közé valami táp?
(#) steelbird válasza jdani hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia.
Valamit nem jól néztél azon az erősítőn, ez nem sztereó. Van 4 db mikrofon bemenete, azok sem sztereók, hanem szimmetrikus bemenetűek.
(#) pucuka válasza ticko hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Én is találtam benne hibát. Nem sztereó erősítő, csak két db monó.
A sztereó erősítőben közös a hangerőszabályzó, és balansz potméter van. Ennél két külön potméter, de végig minden külön van, attól nem lesz sztereó, hogy az erősítők egy tokban vannak.
(#) lajos1969 hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Ilyen fetet nem találok /IRF1405/ Milyen lenne jó helyette? Talán ez jó lenne? IRL7313
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Boci elírtam IRL3713!
(#) zsozso72 válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia!
https://www.hestore.hu/search.php?q=irf1405
Én találtam,és van belőle raktáron.
(#) lajos1969 válasza zsozso72 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Köszi, van a HQ-nál is, de itthon is van egy pár fajta ha nem muszáj akkor nem rendelnék egy db fetet. Már minden be van ültetve csak ez hiányzik.
(#) Kovidivi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ki is hagyhatod, ha a tápfeszültséged nem megy 18V fölé. Ez csak védelem a feszültség tüskék ellen.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ez a fordított tápfesz ellen véd. Olyan mint egy dióda, csak nem esik rajta 700 mV. Végső esetben egy IRF540 is megfelel, de jobb, ha az RDSon ellenállás minél kisebb. Ha akkuról használod, nem hagynám el, mert ezzel elkerülhető a fordított táp miatti füst.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Köszi szépen! Az IRL3713 jó lenne bele? Most ez van kéznél!
(#) lajos1969 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Köszi!
Még egy kérdés a bemeneten egy 4.7µF bipoláris kondi van sima 4.7µF/50V-ot be lehet tenni? Ha igen a polaritása, hogy legyen?
(#) Buvarruha válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Nem lehet oda akármit tenni, ráadásul a hangminőség érdekében fóliakondit használj, ég és föld a különbség a fólia és a bipoláris elkó között.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Jó. A lényeg, hogy az esetlegesen fordítva rákötött feszültséget -30V-ig tűri.
(#) steelbird válasza pucuka hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A sztereó erősítőnél nem kötelező a közös potméter. Ha külön van a két oldal hangerő szabályzója, attól még sztereó, csak úgy nem kell bele balansz poti.
Viszont ezen a MISON AC90 -esen én nem látok sem két hangerő potit, sem balansz potit.

AC90.png
    
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Az a 4,7µF-os kondi csak azért van, hogyha a bemenetre menő jel tartalmaz valamekkora DC komponenst (álltalában nem tartalmaz, de ritkán előfordul), a hangerő potin ne legyen egyenfeszültség. Az ugyanis a poti tekergetésekor sistergés formájában jelenhet meg a hangban. Főleg, ha már kissé kopottas a poti. Ha rövidzárral helyettesíted azt a 4,7µF-ot, akkor sem követsz el nagy bajt. Talán még jobb is.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) lajos1969 válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Most épp csak 1UF MKT /ami be is fér/ van fóliában az is jó oda?
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Akkor most elektrolit kondit berakhatok? Ha igen milyen polaritással?
(#) steelbird válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Hagyd már ki, nem kell bele. Más cuccokban sem nagyon tesznek oda kondit.
Akkor tegyél majd bele, ha hangerő tekergetés közben recsegne a poti.
(#) lajos1969 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
És ha recseg majd a poti, akkor milyen polaritással rakjam bele a kondit?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) steelbird válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Attól függ, milyen polaritással kapja az egyenfeszültséget. Az pedig attól, hogy amit rákötsz, abból mi jön ki. Egyenfeszültségnek nem illik jelforrásból kijönni a kimeneten, de ha mégis akarsz tenni oda a poti elé kondit, akkor tegyél polarizálatlant, amilyen a rajzon van.
(#) Buvarruha válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Semmilyenel, oda nem lehet polarizált kondit tenni!
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) steelbird válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Polarizált potit?
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Igen, nálam olyan is van jóó?
(#) lajos1969 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Köszi a tanácsot!
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Az az 1 µF a 10kohm-os potival 16 Hz-en törik -3dB-en. Tehát a -3dB-es alsó átviteli töréspont 16 Hz-re adódik. Ha midenképpen akarsz tenni bele kondit, ezt nyugottan berakhatod. A DC komponens, ami a kimeneteken nagy ritkán előfordul, az az esetek többségében a negatív tápföld miatt pozitív. Tehát ha mégis elkót szeretnél tenni a bemenetre, akkor a poti felé menő lába legyen a negatív. Én több mint 30 éve foglalkozok hangtechnikával, és mindössze egyszer találkoztam egy kínai USB-s "hangkártya" kimenetén egyenfeszültséggel. Nem fért bele a kondi a házba, aztán a kis rizsevő áthidalta. Tehát ez az egy kivétel volt idáig. De én kihagynám. Sima átkötés.
Következő: »»   1902 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem