Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1904 / 2495
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Megnéztem, az is csaknem azonos: 0,69 és 0,65 V egy 100 ohmos ellenállás van az emitterén.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Az remek. Maradt a nyugalmi áram állító kör és a végtranzisztor meghajtók, ha csak nincs áramkorlátozó a kapcsolásban.
A nyugalmi áram állítók 2,1-2,3V tartományban tudják a végtranzisztor-meghajtók bázisai közötti feszültséget állítani. Nálad mi a helyzet? Szerk.: a rossz oldalnál.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A meghajtók bázisai közt 2,33V van mindkét oldalon, a végek bázisai közt 1,15V mindkét oldalon... Áramkorlát nincs benne, abszolút alapkapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ha a rossz oldal nyugalmi állítóját tekered, akkor ettől csak kevesebb lenne? Mekkora a nyugalmi áramod jelenleg?
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A 0,33 ohmos emitter ellenálláson mérek feszt, a jó oldalon 10mV -nál szépen szól, a rossz oldalon 0 és 1,4 mV -közt tudom állítani. De most észrevettem egy fura dolgot, zenével meghajtva ha a torzítva szóló rossz oldalon a diff. pár egyikén megérintem talán a E és C lábakat az ujjammal, tiszta lesz a hang... A diff. pár azt a tagját amelyik a feszültségerősítő tranyóhoz kapcsolódik.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ez gerjedésnek néz ki ennyi infó alapján. Szóppal rá tudsz nézni?
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Nem is, C és B lábakat érintettem inkább szerintem. Sajnos szkóp nincs...
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Tudnál képet készíteni az áramkörről?
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Telefonnal ilyet tudok csak:
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A rossz oldalon most nem az eredeti tranyók vannak, de az eredetikkel is ez volt, azért is kezdtem cserélgetni. De lehet most már visszacserélem őket.
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Visszatettem az eredeti diff. párt és a a nyugalmi feljebb jött, most 4-5 mV-ot mérek a 0,33 ohmon... visszatettem már a feszültségerősítő tranyót is.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Az eredeti tranyókkal ismét a nagyjelű erősítő áramától és a meghajtók bázisa közötti feszültségtől indulunk.
(#) Mayan hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Fejlemény! Visszatettem a meghajtókat is, eddig minden maradt így, volt 4mV a 0,33 ohmon. De aztán visszatettem a hőfigyelő kis tranyót, és eltűnt ez a nyugalmi áram, akkor az gondolom rossz. Akkor lehet csak annyi a baj hogy én bd139 -et tettem oda kényelemből mert annak van ilyen lábkiosztása... Lehet ha teszek oda egy kis tranyót ( lábakat átkötve ) akkor minden csudijó lesz...
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Erre nem is gondoltam, hogy cserélted. Akár a lábkiosztás is eltérhetett.
A korábban hallott torzítás keresztezési torzítás volt, tehát halkan kásás, hangosan valamelyest elviselhetőbb?
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Egyértelműen keresztezési volt.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ellenőrizd melyik furat milyen lábat vár, kollektor + oldali meghajtó tranzisztor bázis, ha az eredeti NPN volt, ami persze koránt sem biztos.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Kipróbáltam 2n3904 -et és bc546 -ot... mindkettő rosszabb mint a bd139. Az eredeti ott 2sc945 volt.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A lábakat áthajtogattad ECB sorrendbe?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Persze, hát azért is tettem be először a bd139 -et hogy ne kelljen hajtogatni. De a kicsiket hajtogattam persze.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A végtranzisztor illetve meghajtója bázisa előtt nincs véletlen soros ellenállás ami megnyúlhatott volna? A 2,33V-nak tekintélyesen nyitni kéne a végtranyókat.
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Úgy látom nincs.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
A diff. tranyó megérintésétől beálló változás azt mutatja stabilitási probléma is fennáll, de ráfoghatjuk az alacsony nyugalmi áramra.
A nyugalmi állító tranzisztor bázis-emitter közötti ellenállást tudnád-e minimálisan csökkenteni egy párhuzamos ellenállás felhelyezésével, hogy nagyobb nyugalmit lehessen kierőszakolni? Nagyon körültekintőnek kell lenni, mert totál egymásra nyithatja a végtranyókat, primer köri soros izzó javallt!
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ezt már holnapra hagyom... köszi minden segítséget! Üdv!
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ja viszont most visszatettem a bd139-et, és most meg ezzel is alig valami nyugalmi lett, állítható, de csak 1,3mV max. a 0,33 ohmon. A jó oldalon nagyon stabil a 10mV.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Lehet még meleg volt a félvezető lapka a forrasztástól. Meg kell erőszakolni azt a nyugalmit a tisztánlátás érdekében
(#) krisz69 hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Sziasztok ez most vajon 50v, vagy 100v os kondi ?? 104k enyi van rajta. Képek alapján a kék szinű (100v-os) de nem vagyok benne biztos kérlek erősítsétek meg ,vagy vonyátok kétségbe . Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) Mayan válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Jelentem az erőszak megtörtént egy 470 ohm formájában amit párhuzamosan kötöttem a nyugalmi állító potméterrel soros 1k-val. Így a maximum 9 mV -ig tudtam elmenni. Viszont a pnp meghajtó nagyon meleg lett ! A jó oldalon csak langyos mindkét meghajtó...
(#) 13_Balu50 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Szia!
Színkód csíkos kondenzátorokon én úgy tudom az 5.- ik csiknál kék szín 630V/DC jelent, ha rosszul tudom javítsatok ki .Egyébként a kapcsitápokban az ilyen kondenzátorok kV-os feszültségtűrésüek.
(#) steelbird válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Látsz te azon színcsíkokat?
(#) krisz69 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Ezen csak anyi szerepel 104K (és kék színű)
Következő: »»   1904 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem