Fórum témák
» Több friss téma |
Egyébként a fejemet teszem rá, hogy még a tranzisztorok is elpatkoltak, minimum megnyúzta őket a tranzinens, azok az ellenállások ugye nem szakadnak meg csak úgy, a semmitől, ha pedig már megszakadtak, ahhoz igen csak nagy áramnak kellett folynia rajta. Esetleg még R1537 egyik lábát kikötheted, és akkor a védelem ki van zárva. Kimeneten mekkora a DC szint?
Szerintem, érdemes lenne, az összes hibásnak vélt alkatrészt kiforrasztva is megmérni, vagy ha van rá lehetőséged cserélni./ lehetőleg az újakat bétára válogatni/.
Idézet: „Lehet hogy mérve minden tökéletes, de a gyakorlatban mégsem működik az adott tranyó?” Ahogy írod. Engem nem egyszer vert már át ez a jelenség.
A kimeneti DC szint mindkét oldalon benne van a tűrésben, emlékeim szerint 50-80 mV közöttiek.
Kicserélem a két 249-est, más ötletem nekem sincs...
Köszönöm a válaszod!
Amit jelöltem a rajzon, azt kiforrasztva mértem meg. Ma cserélem a tranzisztorokat, meglátjuk mi lesz az eredmény.
Szívesen, azért írtam, mert nem volt számomra egyértelmű.
Szerintem, életre fogod kelteni. Tudok magánban olyan fórumtársat ajánlani, aki nagy gyakorlattal , alkatrészbázissal rendelkezik Budapesten, de viszonylag keveset forumozik.
Sziasztok!
Jelentem, a két BD249 cseréje után helyreállt a végfok lelki békéje. Több órás üzem után sem mászik el semmi, és nem is forrósodik. Köszönöm Mindannyiotoknak a segítő válaszokat, bíztatást! Gábor
Ügyes! Gratulálunk a sikerélményhez, ez érdemben a Te eredményed.
Remélem még jó sok időt kihúz nálad a készülék, használd egészséggel!
Sziasztok!
Cserélnem kéne a hangerő illetve a hangszín potikat. Megvásároltam sajnos 4db sztereo potit, és mint utólag kiderült, ehhez az erősítőhöz leágaztatott poti kell... Esetleg megoldható lenne valamilyen módon ezekkel, vagy buktam az árukat? Köszönöm a segítséget.
Egyéb válasz híján szerintem nem, csak nem lesz fiziológiai hangerőszabályzásod.
Köszi a válaszod.
Az a fiziológiai hangerő szabályozás mit akar jelenteni? A maradék 3 poti is leágaztatott. Ha az sincs bekötve akkor mi fog történni? Köszi. A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
Egyébként ennek van valami köze a lemezlejátszó minőségére, vagy valamilyen módon kapcsolódik hozzá? Mert aki ezt az erősítőt használja, pont a bakelit lemezek miatt kedveli.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
Az a fiziológiai hangerő szabályozás mit akar jelenteni?
Alacsony hangerőn, magasat-mélyet emel. A lemez meghallgatáshoz nincs közvetlenül köze.
Az Orion SE260-ban csak a hangerőpotinak van középső leágaztatása, A többinek nincs. Esetleg a balansznak, de azok az ellenálláspálya széléhez vannak csatlakoztatva. (na meglehet nem hiába) Tudtommal a fiziológia csak a mélyeket emeli alacsony hangerőn
Köszönöm a gyors segítséget mindenkinek!
Mindkettőt.
A fiziológiai hangerőszabályozás lényege, illetve, inkább "átka" az, hogy alacsony hangerőn mély-magas hangszín emelést végez.
Akkor szerintetek jobb is, hogy nem lesz benne?
Sokszor nem könnyű azt kimondani mi a jobb és mi rosszabb. A fiziológiai szabályzást szinte minden esetben ki lehet kapcsolni.
Ez nem egy elátkozott dolog, sőt komoly tudomány van mögötte. Csak a hi-fi-sták bizonyos elveit sérti, ezért komoly körökben illik leszólni az ilyesmit. Az emberi hallás sajátosságait igyekszik kompenzálni, ami jelentős mély, és kisebb mértékű magas-emelésként valósul meg. Ez egészen kicsi hangerőn történik meg, és ahogy növeled a szintet, úgy csökken az emelés nagysága. Minimális hangerőn a mélyemelés egészen magas, sokkal nagyobb mint amire a hangszín szabályzó képes lenne. Egy kimunkált fiziológia szabályzó, minimális hangerőn egyáltalán nem kellemetlen, sokat hozzátesz az elvárt zenei élményhez. Gyakorlatilag kapcsolókkal szokás az ilyen szabályzókat korrektül megépíteni, ahol nem potméter van, hanem valamilyen sokállású kapcsoló.
A tökélete megoldás, az amikor lehetőség van a kikapcsolásra.
Az erősítőnek a feladata az lenne, hogy minél nagyobb sávszélességben tudja a műsorforrás jelét, változatlan minőségben visszaadni, természetesen a lánc többi eleme is meghatározó. hangsugárzók, a hallgató helyiség.
Sosem használtam. Normál szobahangerőn, ami már alkalmas zenehallgatásra és már nem is nevezhető halknak, még színezi a hangot. A potméter középállásáig módosítja a hangképet, az meg sok erősítőnél már túl van a max. teljesítményen is. Jó rendszernél, normális forrásanyagot hallgatva (ami manapság könnyen elérhető) nincs rá szükség. Sőt, nincs szükség semmilyen hangszín manipulálásra sem. Akkor szól úgy, ahogy kell.
Nem tudom, ki hogy van vele, de ha már zenét hallgat az ember, akkor legyen igényes és azt jó minőségű forrásból tegye. Youtube és társai ilyen szempontból megkérdőjelezhetők. Azoknál a zenék többségénél az audió tömörített, gyakran még a HD videókban is. Az elszenvedett minőségromlást hangszínnel nem lehet visszakorrigálni. Jó minőségű forrást pedig nem kell hangszínelni sem.
Szia tudnal nekem segiteni van egy orion se 260 as erősitőm de az előző gazdaja minden vezeteket le forrasztott a panelekrol a bemeneteket a vegfokokat es a hangszin szabajzot is hangerő potit is es nem nagyon tudom hova mit kellene forrasztani esetleg keppekkel tudnal segizeni hogy vissza alizsam eredeti alapotaba
Email cimem ****************** A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
Idézet: „alizsam” alejkum
T helyett z-t nyomott ennyi, egymás mellett van.
Erre nem tudtam görcsöt kötni. Próbáltam az összes "T" helyett "Z"-t beilleszteni, de akkor sem jött ki számomra semmi az „alizsam”-ból...
Kedves Gafly esetleg tudna segíteni látott már ilyen erősìtőt
Rajzom van hozzá, és működőképes példányom is.
Fényképezni viszont nem szeretném szétszedni...
milyen rajzod van hozzá ? azt esetleg el kérhetem
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
Ami a rajzot illeti, például itt is van.
Szerintem papíron is van belőle, de nem ez a lényeg. Jó lenne pár fénykép, hogy honnan kell nyerni? Mert ugye ez: Idézet: „az előző gazdaja minden vezeteket le forrasztott a panelekrol” nem sok jóval kecsegtet, de nem reménytelen azért... A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |