Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1405 / 1679
(#) pjg válasza nandika76 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Nekem még van egy bő félévem az asztalosságig. és csabai vagyok.
(#) pjg válasza adamo32 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Ha lehet én is meghallgatnám.
(#) nandika76 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2016 1 /
 
Ez lehet, hogy bekövetkezik?!
Pedig benne van az adatlapomban.
(#) Istvanpisti hozzászólása Nov 17, 2016 / 8
 
Építgetek egy valamit, amiben uC, GPS, uSD kártya, gyorsulás szenzor, OLED kijelző van.
Ezt arra szánom, hogy az úton haladva az út egyenetlenségeit (a gyorsulásmérő adatait) regisztrálja GPS koordinátákkal, idővel. Utána otthon kiértékelhető az SD kártyára mentett adat, térképen megjeleníthető.
Már működik - a mellékletben van erről kép -, de még finomítgatom.
(csak saját örömömre építem, a hosszú téli estéket kitöltendő)
(#) nandika76 hozzászólása Nov 17, 2016 / 2
 
A zene akkor is a mindenem de NEM akár mi és, hogy!!
(#) kameleon2 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Kátyúszenzor? Jó sok tüskéd lesz a végén!
(#) nandika76 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Húúúú, ez igen van "akarat".
(#) Kovabe válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 17, 2016 / 2
 
Ez már most is profi. Ha szerencséd van akkor valami közútkezelő a közeljövöben megkeres néhány kritériummal: csak a 10cm mély kátyut jelezze.
(#) kameleon2 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Szia! Javaslom, hogy hitelesíttesd is. Akkor sok autós rácuppan, ugyanis lesz végre bizonyíték a rossz utak által okozott kárra... Nekem 1 év alatt ment tönkre egy teljes futóművem. Csak mivel bizonyítsam, hogy éppen az utolsó kátyú végzett vele vagy a többi ezer? Ez jó lenne!
(#) Istvanpisti válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Jó ötlet, de nem akarok a közigazgatással ujjat húzni, nincs erre egy második életem. Tudják Ők jól, hol rossz az út, aztán sok esetben nem történik semmi.
Nem tudom hogyan lehetne hitelesíttetni, még molyolok vele egy keveset. A gyorsulásmérő mintavételi frekvenciája 25,50,100,200,400,800 Hz-re állítható a programból (de lehetne 1600, és 3200 Hz-re is, azonban itt már nem sikerül mindent kiolvasni) Még adatokat gyűjtök, tesztelem, melyik lenne a legjobb.
(#) proli007 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 17, 2016 / 2
 
Egy hibát követnek el, hogy nem az országhatárra teszik ki a melltartós táblát..
(#) kameleon2 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 17, 2016 / 4
 
Van tábla az országhatáron: "shalom" Csak azt nem tudom mi az a Hegye?
(#) Karesz 50 válasza adamo32 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Meg lehet hallgatni.
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Meg lehet hallgatni
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Hol? Mikor?
(#) Karesz 50 válasza pjg hozzászólására (») Nov 18, 2016 / 1
 
A l'auditeur bemutatótermében Budapesten. (Én dohányzom a lakásban )
(#) rolandgw válasza Istvanpisti hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Szia! Mi ketyeg rajta? ( uC)
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) Istvanpisti válasza rolandgw hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
XMEGA32A4U (32+4k flash, 4k SRAM, 1k EEPROM)
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2016
(#) rolandgw válasza rolandgw hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Köszönöm a javítást! Jogos!
(#) pjg válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Köszi! Azt hiszem kihagyom. 400km. Békéscsabáról oda-vissza.
(#) Gafly hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
Idézet:
„A l'auditeur bemutatótermében Budapesten.”

Ha tartasz egy "nyílt napot", a HE-nek, akkor egyik első jelentkező vagyok
Bár nem tudom merre van, viszont engem nem zavar a dohányfüst...
(#) nandika76 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Sziasztok, abba benne lennék én is!!!
(#) fufuka hozzászólása Nov 18, 2016 /
 
...és még én is... sőt ronda bagós is vagyok!!
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Keddig itthon vagyok, úgyhogy mehet..
(#) jocko hozzászólása Nov 20, 2016 / 5
 
Sziasztok! Beépítettem a kis erősítőmbe a védelem modult ma,nagyon jól működik,és szerintem sikerült szakszerűen beépíteni a beag házba.Megmutattam ezeket a képeket a végfok modulok tervezőjének és nem kifogásolt rajta semmit.( facebook-on építők csoportban,-ahonnan már fontolgatom a kilépést-,valakitől megkaptam,hogy nincs csillagpontosan vezetékezve,biztos zajos az erősítő,és rosszul forrasztok ( a forrasztást már más is mondta),és a pufferek feleslegesen lettek 10000 uf-ek ,mert 4700 kellene,és nem kell négy puffer csak kettő,egyébként minden jó)....a csillagpont /amit én értek ezalatt/ ott van a moduloktól jobbra,ahol a gyári beag apt 100-nál is ,a jelen kívül minden föld vezeték oda megy,akkor most én tudom rosszul,vagy ő?Az utolsó fotót most sötétben készítettem de talán látszódik a lényeg.Akkor most tényleg nem jó így?
(#) Sam Seed válasza jocko hozzászólására (») Nov 20, 2016 / 4
 
Az a kérdés, hogy te mit mondassz. Zajos- e neked. Az elrendezésen lenne mit faragni. A vezetékek hosszán is. "Kicsit" kusza.
Nem az a lényeg, hogy mások mit mondanak. Az a lényeg, hogy neked tetszik. Azért építs, mert kiteljesedsz benne. Ha hibát érzel, merj fejlődni.
(#) lóri válasza jocko hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Szia! Nem olyan rossz, de mintha a potiknál árnyékolatlan vezeték lenne. Ha így van, talán érdemes lenne kicserélni. Amúgy nekem tetszik.
(#) jocko válasza lóri hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Igen,jól látod.Ezeket az árnyékolatlan zöld és fekete vezetékeket az apt100-ból bontottam ki.De nulla a zajszintje még így is!(A hangjával is meg vagyok elégedve)
(#) Pali79 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Zsír! Mint mindig!
(#) Melphi hozzászólása Nov 22, 2016 / 13
 
Elkészült a gravírozó gépemhez a kompresszor, egy régi poroltó lett a tartálya, kívül kapott 3 réteg kék festéket, belül meg 2 réteg fekete alapozót, és egy réteg paraffinos bevonatot, nem volt egyszerű ilyen hidegbe festeni, de aztán bevittem a melóhelyre ahol melegen sikerült befejeznem a festést. Egyetlen pici hiba van, az összes pneu csatlakozót le kell cserélni, a Hxxxxxe-n vásároltam, de mind a 3 engedi a levegőt a forgó pontján, majd pneu boltban veszek másikakat.
Következő: »»   1405 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem