Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WinAmp vezérlése
 
Témaindító: tgpetrjan, idő: Dec 30, 2007
Lapozás: OK   6 / 10
(#) kornel hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Sziasztok,remélem tud nekem valaki segíteni.Hasonló problémával küszködök, mint Peterrapid.Már az egész topicot végigolvastam,de nem találtam megoldást a problémámra.Elsősorban az áramkör bemérésére kellene valami ötlet.Most itt megjegyzem hogy 2*újra építettem,és két külön gépen is próbáltam.Több gyanús dolog vetődött fel nálam,ami a bemérést indokoljaL ha a com portcsatlakozónál az 5-7,8 lábra rámérek multiméterrel,-12 volt jelenik meg!-12V,ott nem plussznak kellene lennie?A dióda után már nincs is feszültség,tehát a stab ic(a dióda és a stab ic tuti jó)és a vevő sem kap áramot.Most lehet hogy hülyeséget írtam ezzel a bemérési formával,ezért várok valami ötletet,gondoltam hogy esetleg az alaplapom rossz,na de mind a kettő?Esetleg valaki találkozott már ilyen problémákkal?Vagy vannak alaplap tipusok amivel nem müködik a kapcsolás?
(#) válasza kornel hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia!

Kukkants bele ebbe a topicba és olvasd el az első oldalt, ott ugyanis részletesen kibeszéltük ezt a problémát.
Igazából leírtam volna ide is hogy mi a probléma, csak most nincs sok időm meg lusta is vagyok, tehát inkább belinkeltem neked a topicot
(#) kornel válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Köszi
(#) Ginuwine hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
helou kezdo vok es megtetszett nekem is ez a kulso vezerles ez jou volna mas ra is nem csak winampra de most maradjunk a winapnal ha tudnatok segiteni egy nyakrajzal es egy beultetesi rajzzal napersze meg egy alaktreszlistaval az jou lenne es nagyon megkoszonnem ha valaki tud az segitsen lecci elore is kosz
(#) titi válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Hali!
Csak át kell nézni a topikot!

Nyákterv

Beültetés

De szinte légszereléssel is kivitelezhető.

Az alkatrészlistát próbáld megtalálni!

Üdv!
(#) Ginuwine válasza titi hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
koszi szepen
(#) Ginuwine hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
sziasztok vki nemtudna nekem segiteni egy alkatreszlistaval???elore is kosz
(#) Ginuwine hozzászólása Márc 19, 2008 /
 
ja meg azt akarnam kerdezni hogy egy sima asztali dvd lejatszobol nem e jou bele display mert csak az van ha kel mert van a havernak es ideadja biztos szoval jou vagy nem???
(#) lewi válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
itt van minden
esetleg olvasd végig a témát, és még csatolok 1-2 oldalt erről.

Bővebben: LinkBővebben: Link

ja és az eleje felé olyan 3-4 oldaltól érdemes elolvasni, mert lehet, hogy felmerül nálad probléma, és arra esetleg ott is megtalálod a választ, és gyorsabban megy az építés
ha kérdésed lenne még akkor írj

(#) Ginuwine hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
szerinteteke erre a panelra mglehet csinalni a winamp vezerlot??van nekem belole 2drb kene a segitsegetek hogy jou e ez a panel.elore is kosz ja meg hogy az lcd helyebe nem e jou egy sima asztali dvd lejatszo displaye???
(#) Ginuwine hozzászólása Márc 23, 2008 /
 
ja a kepek lemaradtak
(#) kornel válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
Igen, a panel megfelelő.Csak ügyelj a fóliaoldalon a megfelelő összekötésekre(vezető sávok kialakítására), de a légszerelés is jó megoldás lehet, én is úgy csináltam.
A kijelzővel kapcsolatban viszont nem tudok tanácsot adni, ennyire nem vágom a témát,én is csak most barátkozom vele.
Üdv!
(#) tgpetrjan válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
meglehet max mellé teszel még 1 et
tipus és akk megmondom
jah és pixelesnek csak gratulálni tudok
ha lesz 1 kis időm biztosan megépítem
akkor most te melyik kapcsolást szeretnéd megépíteni?
mert itt ott ellentmondások vannak
(#) Ginuwine válasza tgpetrjan hozzászólására (») Márc 23, 2008 /
 
hat en a winamp vezerlot szeretnem akkor szted jou erre a panelra csak kel melle meg egy ilyen???akkor jou a dvd s display,tudnal nekem majd segiteni????elore is kosz
(#) tgpetrjan válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
akk érthetőbben teszem föl a kérdést
ezt vagy ezt
ja és ez a jou mi akar lenni ?(jó)
(#) Ginuwine válasza tgpetrjan hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
a jou=jó en a winamp veyerlot akarom ay lcd es 4 gomb van rajta
(#) tgpetrjan válasza Ginuwine hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
megkérdezhetem a display tipusát?
(#) Ginuwine válasza tgpetrjan hozzászólására (») Márc 24, 2008 /
 
hat azt meg nemtoom a pontos leirasat mert meg a havernal van de annyit took hogy mustek dvd lejatszobol van de asszem az nemlessz jou mert az talan csak szamokat ir es betuket talan nem de meg megkerdem pontosan
(#) Kera_Will hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Szervusztok !

Van 1 LIRC-es kérdésem ebben a topicban :

UJ TOPIC

Légyszíves ebben a topicban folytassátok mivel sokkal másabb a probléma mint az eddigiek !

Kösszi !
(#) Master006 hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Sok idő volt, de végigplvastam a topikot, megtetszett ez az infravevős dolog, és meg is építettem.
Működik szépen, és jól lehet használni
aki nem tudda megcsinálni, az meg ne haragudjon, de ez kb olyan nehéz mint bekötni 1 cipőt.
További szép napot mindenkinek!
(#) Kallai Csaba hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Helló. Én is megépitettem a vevőt meg minden,de a progi nem tudja megkülömböztetni a jeleket,nyomok egy gombot és csinál mindent ösze vissza .Nem tudom vajon az ir vevővel van valami mert nem talaltam ithol csak TFMS5360-ast vagy van még Tsop1838-as-om ,próbáljam meg azzal mert olvastam valahol hogy az is jó...A grider 3.2-progit használom meg az első képen látható rajzot.Ja még akartam kerdezni hogy találtam még1 rajzot ahol a 8,9-es nincs bekötve ...miért?(2-es rajz)Előre is kösz a válaszért!!!
(#) zoly15 válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 15, 2008 /
 
Szia!
Lehet hogy nem fix jeleket küld a távirányítód és ezért szivat... Nézd meg a program alsó sarkában a "led" mellet hogy amikor lenyomsz egy gombot akkor a kód változik-e ha változik akkor a távirányító a bűnös..

üdv!
(#) Kallai Csaba hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Hát ugrálnak ott a számok ösze visza Pehh van 3 távirányitóm és mind úgy csinál... Kösz a válaszért!
(#) zenetom hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Rádiótávirányításúra nem lehetne megcsinálni? A billentyűzeten úgyis vannak multimédia gombok így felesleges az infrás távirányító, viszont van amikor olyan helyen vagyok, ahova már kevés az infra (pl az udvaron).
(#) davidka hozzászólása Júl 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Kicsit elvetemült, de érdemes megnézni:

Winamp vezérlése Midibox-al

Akinek tetszik az itt folytassa a keresgélést!
(#) pali_2006 hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
helóóóóóóóóóóóóó

Én is meg építettem , de nem megyen . Ell kezdtem mérni a feszültséget és a diodán nem folyik áram ja és -9 voltot kap .NEM + 9 voltot kellene mérni?
Segítsetek . Meg ne mondja nmekem senki hogy - 9 volt az normális mert a stabilizátor a pozitiv feszültségből csinál pozitivat.
(#) válasza pali_2006 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
(#) toroid hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Hello.

Ez az winamp vezérlő tényleg működik?
A rajz szerint a soros port 7 lábán + feszültség van,
az 5 lába pedig a GND.
Én multiméterrel ennek az ellenkezőjét mértem, 7 láb=GND, 5 és 9 láb + feszültség.
De ha tényleg így van akkor az áramkör nincs, hogy müködjön, vagy tévednék?
Valaki utbaigazítana?
Köszi
(#) válasza toroid hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Szia!

Mindössze a te hozzászólásod felett kettővel ott van pont ugyanez a kérdés, és rögtön alatta ott a válasz is rá...
És a 7-es láb soha nem lesz GND, az mindig a táp, ami az 5-ös lábhoz képest vagy pozitív, vagy negatív. Az 5-ös láb a GND, tehát ahhoz képest kell mérni. Vagyis a lényeg hogy most a 7-es láb "negatívabb", mint az 5-ös. Ahhoz, hogy ez megforduljon, olvasd el az én hozzászólásomat, ott figyel pont a tied felett eggyel


szerk.: Ja azt elfelejtettem mondani, hogy én személy szerint több példányt is építettem már ebből az infrás winamp vezérlőből, és mind működött elsőre, tehát nem egy nagy kihívás megcsinálni. Megmondom őszintén a szoftveres résszel kb 30x annyi időt vacakoltam első alkalommal, mint amit az építés (kb 10 perc maratással együtt) igénybe vett.
(#) toroid válasza hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Bocsánat, én nem figyeltem eléggé, azóta már kiprobáltam. Működik csak a beállításokkal akadtak gondjaim.
Azért köszi a választ
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem