Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   770 / 1161
(#) lelkes amatőr válasza Sebi hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
És tényleg K-tipusnak tűnik, polaritáshelyesen bekötve "tc c" állásban egész pontos értéket ad. A banándugótól természetesen megszabadítottam.
Kössz a segítséget.
(#) Sebi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 


Az "egész pontos" mérés még lehet jobb, ha a hidegponti kompenzációt megtalálod a beállítások sorában.

Cold Junction comp
(#) lelkes amatőr válasza Sebi hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Nem szeretnék belemenni a század-pontos mérésbe, ez így már elég jó nekem.
Jeges vízben szépen beállt nulla értékre, testhőmérés reggel 35,6 napközben 36,1 volt, ennél többre nem vágyom.
Szobahőmérséklet-szabályzásra szeretném beállítani ami egy nagy pazarlás, de ez csak a port fogta eddig.
(#) Troga hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Sziasztok! Segítsetek nekem legyetek oly kedvesek, van három egyforma relé a fényszóróimon, ami elméletileg a gyári helyére köthető de érdekel, hogy akkor mi célt szolgálnak? Szóval mire jó, és miért kell oda?
(#) Bakman válasza Troga hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Kicsit faramuci a kérdés. Három relé a fényszórókon, ami a gyári helyére köthető? Ami most rajta (?) van, az nem gyári? Illetve hogy érted azt, hogy rajta van?

Azért kell oda (bárhol is legyen az), hogy ne a műszerfalon lévő kapcsoló legyen elektronikusan terhelve. A kapcsoló kis árammal kapcsolja be a relét, a relé pedig a nagy áramot kapcsolja a lámpára.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Sziasztok!
A képen látható csövekről szeretném megtudni, hogy mik/ milyen tipusúak.
A bal oldali 2 cső egyforma, csak ez olvasható rajta "VATES BUDAPEST ZZ". Ez milyen cső lehet? Középen egy szál van kifeszítve, felül egy rugós dologgal.
A másik, jobb oldali feltételezem villanócső, sajna semmilyen írás nincs rajta, hol használtak ilyen tokozott csöveket?
(#) Troga válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Az a lámpa ami most kerülne bele nem gyári, a kábelköteg pedig ami hozzá van tartalmazza a három relét, ùgy köthető be hogy az egyik oldali lámpa csatlakozóira rákötöd a kábelköteget ami működteti mind a két oldalt.
(#) Troga válasza Bakman hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Itt egy kép a kötegről bal oldalon a két fényszóró hátsó gumi harangja, alul a relék mellett három darabos 10A-es biztositek tartó, és felül két csatlakozó ami a gyárihoz kapcsolható (helyzetjelző és tompított), de akkor gondolom azért oldották meg így hogy tudja kezelni a régi egy darab h4-es izzó helyett beépített h1 és h7 kombinálciót igaz?
(#) zoly15 válasza Troga hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Ez F Astra Angel Eyes kábele?
Ha igen, akkor hajítsd el jó messzire!
A + betápok oké hogy az akkuig vannak víve biztosítékokkal, de a test egy helyre van kötve (a gyári kábelra) amin így dupla áram folyik...
(#) Troga válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Igen az xD éles szemed van...és igen pont ezt a problémát szeretném orvosolni, mert ugyan működik de nem hiszem hogy egészséges
(#) zoly15 válasza Troga hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Én megcsináltam olyanra, hogy oldalanként össze kell dugni a H4-es izzó aljazatával.
A helyzetjelzőt azt relézni kell mert az jelentős plusz teher a világítás kapcsolónak.
Merrefelé laksz? Esetleg segíthetek....
(#) Troga válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szegeden, ha tudnal segíteni jó lenne
(#) bekesics hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek mindenkitől a kérdésemért! Vettem egy házat, amiben mindenféle elektronikai alkatrészek vannak. Sok még gyári bontatlan csomagolásban. Írtam egy excell táblázatot, hogy mik vannak, de még nem teljes a lista. Hová tudnám feltölteni, mert egyenként hirdetni nagyon sok lenne? Hátha érdekelne itt valakit.
Előre is köszi!
(#) kadarist válasza bekesics hozzászólására (») Dec 5, 2016 /
 
Az apróhirdetésekben találsz lehetőséget a megmutatásukra, akár egyben is.
(#) efcsabi hozzászólása Dec 6, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! Ez milyen szerszám, mire használhatták anno?
(#) Sebi válasza efcsabi hozzászólására (») Dec 8, 2016 / 1
 
Talán trafóhuzalvég tisztító rasketta.
(#) webinas hozzászólása Dec 9, 2016 /
 
Sziasztok!

Trimmeren csak ennyi van: B223
Ez feltételezhetően 22K nak felelne meg mint az ellenállásnál?
Köszönöm a segítséget!
(#) webinas válasza webinas hozzászólására (») Dec 9, 2016 /
 
Csak megtaláltam.
Lin. 22k
(#) peze hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok! Ezek milyen alkatrészek lehetnek? (egy rgb led meghajtó panelon vannak)
Előre is köszönöm!
(#) sbubu hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudom, hogy nem ide tartozik de erről a tápegységről tud valaki több információval szolgálni?!
Belül van egy müanyag lap arra ez a szám van írva: (82-2998-01-00)
Továbi szép napot!
Üdv.:Bálint
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
  1.  
Sziasztok.

Van két smd ellenállás amire ezek vannak irva. ZR40 és ZR20
valaki megmondaná hány ohm sak, és hogy mit jelent a ZR felirat? van e jelentősége ?

Kösz mindenkinek.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Nem egyszerűbb megmérni?
(#) kameleon2 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szia! Biztos, hogy ellenállás? Nem Zéner dióda?
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Ha meg lehetne mérni szerinted kérdezném ? Hát el vannak égve.
(#) lukovicsek válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szia. Nem dióda az biztos. Kinézetre pont olyan mint a többi ellenállás.
(#) nedudgi válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Te most itt távolbalátó versenyt akarsz rendezni? Amennyiben egy ellopott atombomba vezérlőpaneljéről van szó, ne tedd. Ha kevésbé titkos a páciens, nyugodtan feltehetnél egy-két képet, gyorsabban végeznénk. készülék típusszáma is csökkentené a macerát.
(#) lukovicsek válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szerintem mindenki tudja hogy néz ki egy smd ellenállás mire azt fotózni pláne hogy annyira pici és el is vannak égve .
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
de igazából lehet 2R40 is nem tudom megmondani pontosan
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Szerintem 2R40 lesz igy már kidobott a barátom valamit miszerint 2,40 ohm
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 14, 2016 /
 
Na most akkor az lenne a következő kérdésem hogy mivel ilyenem nincs, mit rakhatok be helyette?
Egy ICE 2A165 áramkörében van benne.
Következő: »»   770 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem