Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1938 / 2501
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Mekkora az üzemi tápfeszültséged? Ha például ±85V, akkor olyan teljesítményű előtétizzót kell választanod amitől legalább ±70V-ig felfut a táp kivezérlés nélkül.
Félek még a 10A-es biztosíték helyére sem tettél be 10Ω-os ellenállásokat.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
2x95v on jár .Nem tettem be 10ohmokat. De ez jó ötlet! Eszembe sem jutott. Viszont égőn keresztűl adtam jelet neki és megszólalt szép hangal. Nem recseget serceget semmi.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
100w os izzó kell ide már,ha elindult a 100 as égővel,nem válaszoltál akkor mit mértél az emitter ellenállások kivezetésein dc re állítva a műszert?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
A 8-as pont való arra, hogy a tranzisztorok jóval a féltápfesz fölött is igénybe legyenek véve, a túl alacsony feszültségtűrésűek hagy vigyék a tápági 10Ω-ot.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Épp most írtam neki Nem hitte el Ahogy a 100 as izzó is elkel ide már,ja és a jó oldal mérvadó lehet...
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Itt most a nyugalmi áram biasra gondoltam igen,de úgy hogy sajnos rajzot ajánlást nem találni hogy mekkora mA vagy mV ot kellene beállítani egy egy oldalon.Egy német fórumon hasonlót olvastam hogy a 0.22 ohm emitter ellenállásokon mindkét oldalon (és mindegyiken) 6-8 mV kell legyen (essen) kb ekkor jó az áramorlát beállítás természetesen terheletlenül és lezárt bemenetekkel.Hogy ez most valós lehet vagy sem azt nem tudom sajnos..
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Félek kevered a nyugalmi áram és az áramkorlátozó beállítását.
Koránt sem biztos, hogy a végtranzisztoroknak jottányit is nyitva kell lenniük vezérlés nélküli állapotban, a 22Ω-os B-E ellenállásról van pár mA nyugalmi áram a hangszórókör számára. A tranzisztorkészlet dönti el véleményem szerint, hogy érdemes-e rányitni. Elképesztő mit tud fűteni ±95V-on, érdemes kiszoroznod azt 6-8mV-ot.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Ezek szerint igen úgy 80w nyi hőt kb ha jól számolom..
Nos akkor itt az áramkorlát a trimmer 4 trimmer 5 1 k ohm potenciométer amivel külön külön be kell állítani a nyugalmit,vagy az az áramkorlát?Bővebben: Link Ezen kívül már csak a 100 ohmos trimmer maradt egyedüliként nyugalminak...
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Igen tudom kit fűt az egész :/ 4ohmon . Terhelve. Olyan forró volt sokszor alog lehetett megfogni. Pedog kapott plusz ventilátorokat is.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
A 100Ω a nyugalmi áram és az 1k az áramkorlát.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
És ilyen esetben például a nyugalmi áram legyen mondjuk 60mA,mitől dől el hogy egy tranzisztorpár készletet mekkora áramkorlátra állítunk be?Tudom hogy ez sok mindentől függ...
Például a gyártási szórás,soa értékek,és ugye itt egy laborműszer sem ártana oszcival 1-1 párt megmérni (Vagy még jobb lenne egy nagy áramú mérőfiók) hol az a pont ahol még biztonságosan dolgozik adott terhelésre.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Az tiszta . teljessen hogy a 100ohm a nyugalmi. Csak nem sikerűlt megmérnem menyi az anyi :/ 0mv ot mértem . A jó és a javított oldalon az emiter ellenállás 2 lábán
.. Így majd megpróbálom a biztosíték helyére beiktatni a multimétert a pozitim oldalba.Megmérjem hány milliamper a teljes nyugalmi a jó ,illetve a rossz oldalon.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
A tápágba lehetőleg nem iktatunk multimétert, mert hiba esetén szörnyet hal Sönt-ellenálláson mérünk feszültségesést, de ennek még nincs itt az ideje.
A feladat adott, az R94 és R95 ellenállásokon eső feszültség a kérdés a jó és a rossz oldalon.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
A nyugalmi áram elsődleges célja a keresztezési torzítás csökkentése, másodlagos pedig a tranzisztor erősítésének a minél lineárisabb tartományban tartása.
A fellépő veszteségek miatt igyekszünk azt a legkisebb áramértéket megtalálni, mellyel már elfogadható az erősítőnk hangzása.
(#) Linegekko hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kérdés.
Van egy dupla tekercses 15" mélynyomó. 2x200W os erősítőről hajtom, de nem tudom megállapítani hogy mikor egyforma erős az erősítés.
Eddig ezt próbálta: Szembe kötöttem a tekercseket és a leghalkabb pontot igyekeztem megkeresni de mindig van halk " bugyogás" teljes némaság nem volt. Mono bemenettel természetesen.
Előre is köszönöm ha van ötlet!
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Kiszedtem a biztosítékot. Megmértem a jó illetve a javított oldalt. A jó oldalon égőn keresztűl folyik 36-37ma . A javított oldalon . 60ma folyt. Vissza állitottam 33ma re. Kicseréltem a biztosítékokat. 10-10ohmra. Most akkor megmerjem próbálni égő nélkűl vagy sem ??
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Olvasd el újra, hogy milyen mérést javasoltam és feltétlen végezd el!
Kérlek írd meg mekkora a tápfeszültséged így izzón keresztül!
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 1
 
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Izzón keresztűli teljes tápfeszültség 110v.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Bizonyára átsiklottál efölött. Ha nincs nagyobb teljesítményű izzód, köthetsz többet párhuzamosan, vagy egyszerre csak egy csatornát helyezel áram alá a biztosítékok eltávolítása révén.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Teszek nagyobb izzót. A jó óldalon . 380mv ot mérek az R95 2 lábán.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
A másik oldalt is erre az értékre kell állítanod a trimerrel. Persze a 110V pillanatnyi tápfeszültség még túl messze van az üzemi feszültségtől. Srófold fel 150-160V-ig a tápot és ismételd meg a mérést!
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
140v a tápfesz 100w izzóval. Megpróbálok ismét mérni mi az eredmény.
(#) jocka0012 hozzászólása Jan 13, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy marantz pm-230 -as erősítő.Az a gondja , hogy se kép - se hang.Nem szól és a funkció visszajelző gombok se világítanak , ha be van kapcsolva.A trafó zúg.Mit érdemes megnézni rajta ?
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
A táp részét.
(#) zotya1983 válasza jocka0012 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Mielőtt kérdezel ellenőrizd a tápfesz meglétét az egyenfeszt a kimeneten..Fejléc...
(#) jocka0012 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Ha a Q802 vagy Q803 tranzisztor a hibás , akkor van esély arra , hogy tudom helyettesíteni vagy szerezni helyette másikat?Képen látható a típusa a két tranzisztornak.
(#) Linegekko válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
köszönöm.
Szóval a végfok maxon és a bemenetére egy "balanc" boti. Ha ez se jön be akkor vagy a hangszóróba lehet menetzárlat vagy nem tudnak együtt futni. Remélem menni fog.
Amúgy ez teljes némaság meg szokott valósulni?
(#) reloop válasza Linegekko hozzászólására (») Jan 13, 2017 / 1
 
A teljes némasághoz végtelenül egyformára kéne építeni a két csatornát, ilyen igény szerencsére nincsen. Mindössze azt szeretnénk elérni, hogy a teljesítménymaximum leadásakor a hangszóró-tekercsek egyenlően legyenek terhelve. Részterhelésnél ennek a jelentősége csökken.
(#) Beringer 600 válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Helló!
Úgy hallottam,hogy nem minden típusú TDA2005 íc alkalmas a hídkapcsolásra,hanem csak az M típusú.De kérdezd meg a többieket .
Következő: »»   1938 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem