Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 135
(#) kuruistv hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok,

most szeretnék kétszárnyú-kapunyitó szettet vásárolni, viszont érdekelne pár hozzáértő véleménye is, hogy milyet érdemes megvenni. A kapu kb 1,8m kb 180kg szárnyanként, légellenállása viszonylag nagy lesz. A keret kb 150eft.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) uniman válasza kuruistv hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Motorline Professional Lince 400-600 : Video
(#) Remci válasza kuruistv hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Szia!

Ilyen kapura aminek nagy a légellenállása, 230v-os motort javaslok. A 24v-os motorokkal az a baj, hogy azok inkább kovácsoltvas jellegű kapura jók, nagyobb szélnél visszanyithat, stb. Ha tényleg normálisat akarsz, akkor a Nice, Beninca körül kutakodj. Persze az is kérdés, hogy milyen a kapu kialakítása, vagyis rá lehet-e tenni síma orsós motort, vagy karos motor kell rá?
(#) mraulajos válasza kuruistv hozzászólására (») Feb 25, 2017 / 1
 
Hali!

Ebből a tip. sokat felszereltem. Semmi gond vele.
(#) Tomek80 hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Üdv.

Ha mélyen ül a kapu /zsalukő/ .

http://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/ketszarnyu-kapunyito/pro...tt-590

Egyszerű , javítható, az utolsó csavarig minden kapható hozzá.

Tomi
(#) mraulajos hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Hali!
Csak érdekesség végett, a múltkorába szót váltottunk, hogy mennyire érdemes/ajánlott szétszerelni egy kapumeghajtást, még akkor is ha jól működik. Kétszárnyú kapum van, az egyik motor megállt, nem akart működni. Búgott, de meg sem moccant, ki reteszelve, kézi mozgatással sem. Szét kellett szerelnem, és a mellékelt képeken látszik, hogy az orsó hogy be van rozsdásodva. Megfelelően letisztítva, lekezelve, kenőanyaggal ellátva, összeraktam, és tökéletesen működik. A műanyag anyában a menet, viszont eléggé el van kopva. Tudom, hogy jó szakembert keresve, lehet ilyet gyártani, gyártatni. De mégis , - nincs esetleg valakinek ismerőse, aki ilyenekkel foglalkozik, vagy talán valakinek készleten.? A másik oldali motort is szétszedtem, félve attól hogy talán az is így néz ki, de csak az időt töltöttem vele, mert az tökéletesen tiszta állapotban volt, van. A motorikus résszel semmi gond.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2017
(#) Tomek80 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Üdv.
Ez Beninca motor?

Tomi
(#) mraulajos válasza Tomek80 hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Nem. Itt van.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Bizony, hogy érdemes szétszedni, még akkor is, ha új (!) mert gyárilag nem viszik túlzásba a kenést sajnos, ha rám hallgatsz, még át is polírozod az orsót, az a jó, ha szárazon ha függőlegesen állítod akkor letekeredik az anya a gravitációtól, aztán pedig grafitos zsírral rakd össze.
Ált. ezeket nem éri meg csináltatni, hanem meg kell venni, V2-nél nem tudom, hogy van, de érdemes lenne utánanézni, hátha a forgalmazónál rendelhető.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 19, 2017 / 1
 
Hali!
Ezt tettem, ahogy leírod, és úgy működik ahogy leírod.
Kb. 10 éve szereltem fel, szerintem, ez az orsó, valóban nem volt lekezelve újkorában.
A másik motor/orsó, mint ahogy írtam, minden rendben, nem kellet volna szét szedi.
Sajnos, a rozsdásodott orsónál, a rozsdás felület koptatta meg a műanyag anyát.
Összeraktam, bírja ameddig bírja. Nem egyszerű ezt, a legnagyobb szakértelemmel sem szétbontani. Mármint a műanyag anyát levenni a fényes csőszárról. Levenni még csak, de vissza rögzíteni, hogy olyan fixen álljon ahogy kell, hát... Gyárilag rá van roppantva.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nekem az a furcsa, hogy az az orsó elvileg zárt helyen van, hogy tudott ennyire berohadni?
Énnél a fajtánál ilyet még nem láttam.
Üdv
(#) Tomek80 hozzászólása Márc 19, 2017 /
 
Sziasztok.
Pont ez a baja a Beninca Bill fajtáknak is. Lehet kapni a fényes hengerrel együtt cirka 20 rongyért.
A proteco motorokhoz 3500 Ft ugyanez a danamid. Csak sajna a méretek nem egyeznek. Sajátomnál is ugyanezzel küzdöttem, sajna széttört. /Beninca Bill300/
Tomi
(#) Gafly hozzászólása Ápr 8, 2017 1 /
 
Kedves Dani!
A mozgató motorhoz javaslom egy konnektor felszerelését, a motorból kilógó hálózati zsinórra pedig egy dugvillát célszerű szerelni. Így egyszerűen tudod áramtalanítani, ha kell. Látszó gerendás fafödém esetén nagyon egyszerű, lásd fénykép.
Mindenképpen javaslom a rádiós távirányító mellett, a garázson belül egy vezetékes nyitógomb felszerelését is. Soha nem lehet tudni, mikor merül le a távirányítóban az elem, zavarja valami, vagy valaki a vevőt, stb... Ehhez nem kell vastag vezeték, lásd másik fénykép.
Üdv,
G.
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Kinek válaszoltál? Válasz gomb?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 9, 2017 /
 
Látom valaki figyel
Nos azért nem használtam a válasz gombot, mert nincs mire válaszolni
Tőlem privátban kérdezték, és azért választottam ezt a módját a válasznak, mert:
- Mást is érdekelhet esetleg;
- Így egyszerűbb képet feltenni/küldeni...
(#) zsoltee0001 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Akkor téged kihagyott a körből
(#) zsolti1985 hozzászólása Máj 13, 2017 /
 
Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni? Rendeltem internetről egy távirányítós relét. Pillanatnyi kapcsolást szeretnék megvalósítani egy régi kapunyitóhoz mert a régi távirányítót már nem nagyon érzékeli és már nem is lehet hozzá kapni kb 20 éves. Meg is csináltam működik is csak egy hibája van, hogy véletlenszerűen kapcsolgat, mikor nincs is megnyomva a távirányító gombja. Valakinek valami ötlete mitől lehetséges ez? Közelben nincs senkinek távirányítós garázskapu. Képet csalok miről lenne szó! Kettő darab egymás mellé van téve és 1-1 garázskaput nyitogat! Ötlete valakinek?
(#) Koncsar hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Rendelni szeretnék egy ilyen kapunyítót. Bővebben: Link
Ez önmagában működne ha meg van a nyomógomb a 12V táp és a 12V os elektromos kapunyító (mágneszár) ? Nem tudom értelmezni a leírtakat.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) lelkes amatőr válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Igen, használható. Programozáshoz ( kártya hozzárendelés ) nem kell sz.gép.

Viszont ezek szerint csak hűtőgépben használható? "ambient temperature:Work: 0℃-5℃"
(#) Koncsar válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Akkor a készülékben van relés kimenet a mágneszárhoz. Az mely kivezetések lehetnek?Köszönöm szépen. Szép napot.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) lelkes amatőr válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Azért a leírását érdemes lesz figyelmesen elolvasni, a relé-kimenet vezérelheti az ajtómágnest.
(#) Koncsar válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
A fotokon van egy csati rajz, azon nem találok a zár felé kimeneti pontot. Vagy nem tudom, hogy melyik. Ebben kérném a segítséged. Lehet, hogy nincs is relézve. Az lenne a jó, ha nem kéne hozzá + hardware-t gyártanom, hogy működjön.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) lelkes amatőr válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 25, 2017 / 1
 
Az "NO-COM-NC" a relé pontjai. Ez használható a mágneszárhoz.
(#) Koncsar válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Köszi, értettem.
Még egy kérdés, hogy ennél a kütyünél x felhaszálónak más és más pinkódot ki lehet osztani?
Persze milyen jó lenne, ha NFC-s okostelefonnal is nyitni lehetne a kaput.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) mucden hozzászólása Jún 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Ezt az antennát próbálta-e már valaki?
https://www.elektor.nl/Uploads/Forum/Posts/How-to-make-a-Air-Cooled...na.pdf

Ha igen, mi a tapasztalat?

A képen látható (elvileg Exitec) vevő kék színű, szimpla drót antennáját szeretném kiváltani vele, mert jelenleg csak 1-2 méter az érzékelési távolság.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017

exitec.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza mucden hozzászólására (») Jún 2, 2017 / 1
 
Javítani mindenféleképp fog a helyzeten, ha jól látom a képen az a kék drót sokminden lehet csak nem méretezett antenna.
(#) mucden válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Megcsináltam a leírásban szereplő (16 menetes) antennát, RF-es kolléga be is mérte: 2 körül van az SWR.
Olvastam ebben a topicban, hogy valaki koax kábelből készített antennát oly módon, hogy a kábel végén 17cm hosszan levágta az árnyékolást.
Nekem kb. 60 cm-es koax volt a fiókban elfekvőben, annak csupaszítottam le az egyik végét 17 cm hosszan. Na ez sokkal rosszabb, 3-as SWR körüli.
Harmadiknak pedig kipróbáltunk egy szimpla, egyeres, 17cm hosszú drótot. Kicsit roszabb csak a 16 menetes antennánál.

Elsőnek a tekercseltet próbálom majd ki és ha beválik, nem szórakozok vele tovább.
(#) lelkes amatőr válasza mucden hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Azért az se mindegy, hogy mennyire van leárnyékolva, mennyi zavaró elem van a közelében. Ha nem jelent problémát akkor a legkorrektebb megoldás egy külső antenna. Pélfául ez
(#) mucden válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Idézet:
„Pélfául ez”

Covfefe a tippet. Ilyesmire gondoltam én is, ha a DIY megoldások nem válnak be.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
(#) lelkes amatőr válasza mucden hozzászólására (») Jún 2, 2017 /
 
Már gyakorlom a magyart, fog ez menni.

Nekem egy ilyen van berakva, 40 méterről garantáltan megy.
Következő: »»   32 / 135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem