Fórum témák
» Több friss téma |
Most tegyük félre azt a néhány apró tényt, hogy az új ceruzaelem 1,6V-ot ad le. Valamint, hogy 3,8V-on még működik a kijelző. (A PIC még lejebb is.)
Nézzük csak azt, hogy a 9V-os elem 1 cellája mennyivel kevesebb energiát ad le egy AA elemnél. Ráadásul a reduktor az 5V fölötti részt elfűti. Azaz nagyobb terhelés kerül egy jóval gyengébb telepre. Ergo: sokkal tovább elműködik a ceruza elemekről, mint a 9V-osról.
Bemenetenként egy egyenirányító, egy-két nagy teljesítményű ellenállás, egy optocsatoló LED -je és egy "konstans áramú dióda" pl: NSI45015WT1G vagy valami hasonló. Esetleg egy zener a konstans áramú dióda és a LED védelmére.
Az ellenállás(oka)t úgy beállítani, hogy a konstans áramú diódán eső feszültség ne haladja meg a maximális feszültségét.
Komolyan mondom felléphetnél a Showder Klubban! Kész kabaré amit művelsz! Imádlak érte!
A Neked szánt hozzászólások tizedére sem reagálsz. Hiába adnak tanácsot, hiába kérdeznek Tőled, nem fogadod meg, nem válaszolsz. Ha Te kérdezel valamit és nem kapsz választ rövid időn belül, akkor képes vagy fél óránként megismételni a kérdést... Nem csodálnám ( viszont roppantul sajnálnám), ha a modik egy időre némítanának! Nem tudom milyen programozód van ( bocs nem akarok most visszakeresni), de 10Euro környékén már lehet rendelni Aliexpress-ről PICKIT 3-at, az mindent éget! Vagy pl én egy párhuzamos portos programozóval kezdtem, amit magam építetem, PIC16F887-et simán kezelte, ha jól emlékszem ezzel a programmal. Esetleg megnézheted, lehet hogy a Te programozódat is kezeli. A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
A kedvedért én megnéztem a leírást! TE IS????
Idézet: „ Égethető MCUk listája: (A listában nem szereplő, de lábkompatibilis mcu-kat pl 16F887 stb is égeti a konfig fájl módosításával)”
Ezt azért előtte meg kellett volna nézni.
Áh hagyd... Leírást, és 1 sornál több írást nem olvas :/
Ez a program "chipdata.cid" fájlja, tehát ebben kellene valamit csinálni?
(Mivel nem tudom a tartalmát kódként ide beszúrni, inkább mellékelem. Jegyzettömbbel meg lehet nézni.) Fejezd be az apró betűs írást! -moderátor- A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2017
Ha most azt mondjuk igen, fogadjunk a következő kérdésed az lesz hogy: Hogyan?
Csak a mellékelt fájl alapján kellene összeállítani a PIC16F887 hozzáadandó adatait...
Bocsi de ez a saját projekted, vagy azt szeretnéd, hogy a fórumozók véletlenül se a családjukkal foglalkozzanak szabad idejükben?
Igen!
Ezen a fórumon leírják mit kell beírni a chipdata.cid fájlba.
Csak neked csak mos beírtam helyetted!
Köszönöm! Sikeresen felprogramozta, úgyhogy holnap teljesen összerakom és tesztelem!
Kár, hogy csak holnap. Akkor mára nincs több szórakoztatás?
Ha nem lesz jó, valószinűleg a "Fuses" beállítás lehet probléma. Vagy átveszi a programozó, vagy nem. Meg lehet nézni a MikroC-ben beállításait, összehasonlítva a programozó "Fuses" menüben láthatóval.
Majd holnap kiderül...
Már mindent bekötöttem, de még LCD háttérfényem sincs! Nem tudom, hogy mit kötök rosszul! Amúgy egy 5V Nokia adapterről akarnám tápolni. A képen a jobbról jövő szürke vezeték a billentyűzet, a fekete pedig a tápegység. (És a quartz lábain nincs kondenzátor.)
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
Zsombi!
Neked diszlexiád van? Nem megy az értő olvasás? Többen is írták már neked, plussz az oldal tetején, a sárga mezőben is írva vagyon: Nem használunk telefon töltőt! Táplábakra 100nF kondi kötelező! Mi ez a drótdzsungel? Táp rákapcsolása előtt végigellenőrízted az összes bekötést? Legalább kétszer? Egyáltalán, helyes a táp polaritása? Van kinnt feszültség? A levilágítás ellenállása megfelelő? Miért nincs testre kötve a D0...D3 láb?
A táp polaritása megfelelő? Mekkora ellenállás van az LCD háttérvilágításához betéve?
Az LCD háttérfény ellenállása 330Ω és jó, az egyik vége negatívban a panelben, a másik vége pedig az LCDben van. A táp kábelében a fekete ér a negatív és a fehér pedig pozitív. Bár lehet, hogy elsőre fordítva kötöttem be úgy maximum ~5 másodpercig, de elvileg minden a helyén van. A próbapanel pedig nem azért próba, mert még nem végleges, ami rajta van? Akkor pedig mindegy, hogy hogy néz ki, nem?
Na, az az 5 másodperc elég is volt a PIC kinyírásához. Adja Isten, hogy tévedjek!
Egyébként elég homályos a kép, nem látom pontosan, de biztos, hogy az MCLRE felhúzó ellenállása a +5V-ra megy? Mintha a GND-re csatlakozna. A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
Idézet: „A próbapanel pedig nem azért próba, mert még nem végleges, ami rajta van? Akkor pedig mindegy, hogy hogy néz ki, nem?” Nagyon nem! A próba áramkör mérete akár a tízszerese is lehet a végleges áramkörének. Pont azért kell rendezettnek és áttekinthetőnek lennie, hogy ne kövess el hibát, és ha már minden jó, le tudd venni róla a végső kapcsolást. Idézet: „az az 5 másodperc elég is volt a PIC kinyírásához” A PIC-ek elég jól bírják a strapát, én szinte mindig adok nekik fordított tápot, de semmi bajuk nem lett. Egyszer adtam egy 18F1320-nak fordított 12V-ot, na az már nem tetszett neki. Ettől még persze kinyiffanhatott, de én úgy tapasztalom, hogy elég jól bírják a gyűrődést. Viszont az LCD miatt már lehet aggódni. Az ha fordított 5V-ot kapott, akkor valószínű, hogy meszeltek neki. Szerk.: sonajkniz: a próbapanelen szerintem tökmindegy mi hogy van.. persze érdemes ott is szépen elrendezni, de azért nem kell túlzásokba esni. A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2017
Most már 1000% biztos vagyok abban, hogy te semmit nem olvasol el amit neked írnak itt a topicban.
Ha csak EZT elolvastad volna akkor most nem írod azt, hogy egy Nokia tápról próbáltad Mit vársz el az itt lévő segítőkész emberektől? Tedd össze a két kezedet, hogy egyáltalán még szóba állnak veled és válaszolnak a kérdéseidre, és nem moderáltattak még ki.
Leínád az ellenállás színkódját? A képen nem látszik sajnos.
Ha van kéznél egy LED-ed megpróbálhatod bekötni az LCD háttérvilágítás helyére. Azzal kideríthető hogy az LCD ezen része jó-e, vagy máshol kell a hibát keresni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |