Fórum témák
» Több friss téma |
A Rádiotechnika újság nem szabad mű, így utánközlése a kiadó írásos beleegyezése nélkül tilos. A topik, egy elfeledett cikk idejének-helyének megkeresésére fenntartott, nem szkennelt változatok utánközlésésre.
Köszönjük!
Következő szombaton a BURABU-n szerintem meg is lehet venni...
2016, 2017 könyvekhez kaphatok én is egy linket? Az ASCII kódokkal a 2016-ot megtaláltam, de letölteni nem tudtam.
E-mail címet kérek privát üzenetben.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2017
Sziasztok!
Nem tudjátok, 2017-es Rt újságokat le lehet már tölteni valahonnan?
Keresem a Rádiótechnika 1967. januári számát. Van benne egy cikk az EMG Hunor 131-es készülő számológépéről. Ezt a cikket szeretném megszerezni valamilyen formában. Tud valaki segíteni?
Közben megtaláltam a letöltési lehetőséget, így a kérésem tárgytalan.
Sziasztok,
Szükségem lenne a Rádiótechnika folyóirat 1989/9 számára. Persze ha egy fájlban benne van az egész évi, az még szupercukiságosabb. Előre is köszönöm!
Küldtem, és itt is megköszönöm!
Üdv. :Csaba
Sziasztok. Makai István: Kis Rádiókészülékek építése, működése c. könyvet keresném lehetőség szerint PDF vagy egyéb formában. Válaszokat előre is köszönöm.
Vagy egyéb formában, tessék
Mod: Melléklet törölve szerzői jogi okokból. A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
Moderátor által szerkesztve
Esetleg Makai István többi könyve is elérhető valahol valamilyen formában?
Üdv!
Esetleg, ha címet is írnál... (Ami még nincs meg neked.) Az talán többet segítene mindenkinek, csak azért, hogy segíthessünk...
Alapvetően, könyvtárban érdemes keresgetni...
Gugli barátom dobta: Bővebben: Link
Remélem letöltötted, mert valamelyik "éber elvtárs" felnyomta a mellékletet a modiknál, ezért törölték.
Igen,és nagyon jó olvasmány.
Akkor:
Makai István: Korszerű rádiókészülékek rendszere, építése Makai István: Kis Hangerősítők Makai István: Készítsünk táskarádiót Makai István: Készítsünk magnetofont Ezek hiányoznak.
Amúgy kinek, kiknek az érdekei sérülnek azzal, hogy ezen az úton terjednének ezek a 30-40 éve megjelent kiadványok ? A szerzőé már biztos nem, mert már rég nem él. (Makai István 1970-ben meghalt.) Esetleg az örökösei ? De én kétlem, hogy az antikvár forgalmazók jattolnának az örökösöknek, de lehetséges, hogy tudatlan vagyok. Úgyhogy marad a forgalmazó, ami ad valami minimális összeget a könyveket beadóknak, aztán ő pedig mai könyváron próbálja elpasszolni a kiadványokat tisztes haszonnal. Ezáltal kevéssé terjednek a kiadványok, és kevés emberhez jutnak el, miután ezek már nem kerülnek újra kiadásra, a példányszám csak csökken. Viszont a linkekkel sokkal többen hozzájutnának, és használhatnák. A könyv célja eredetileg ez lenne. Azonban így egyelőre nem legális. Úgyhogy szerintem a 40-50 éve kiadott könyveknek meg kellene szüntetni a szerzői jogát szabadon terjeszthetővé téve.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
Szerzői jogi alapfogalmak:
Idézet: „Meddig tart a művek szerzői jogi védelme és mikortól lehetnek szabadon felhasználhatók? A szerzői művet a szerzői jog csak meghatározott ideig védi, ez azt jelenti, hogy az alkotás a szerző életében és halálát követő hetven éven át részesül védelemben, ez a védelmi idő. (Szjt. 31.§). Ezt a hetven évet a szerző - illetve ha a műnek több szerzője van, akkor az utolsóként elhunyt szerzőtárs - halálát követő év első napjától kell számolni. Ha pedig a szerző ismeretlen, a védelmi idő a mű első nyilvánosságra hozatalát követő év első napjától kezdődik. Ez azt jelenti, hogy a védelmi idő elteltét követően a mű közkinccsé válik, azaz azt bárki engedély nélkül felhasználhatja. Fontos megjegyezni, hogy az elhunyt szerző emlékét sértő magatartás ellen a védelmi idő lejártától függetlenül felléphet az örökös vagy az érintett közös jogkezelő, illetve érdek-képviseleti szervezet, ha a magatartás sértené a szerző névfeltüntetési jogát.” Makai István 1094-1970 Ergo: 2040 -ben lesz szabadon hozzáférhető.
Ne engem kérdezz, én rühellem ezt a vamzer-tempót, ami csak arra jó, hogy nehogy információhoz jusson, aki érdeklődik.
Valóban az a szabály, hogy 70 év a szerző halála után és szabad a pálya. De ezek a könyvek már nincsenek forgalomban könyvesboltban régóta (ez a kiadás is 1954-ben jelent meg), max antikvár, vagy börze, vagy ismerősön át. De van, akinek ez okoz örömet, hogy mószerolhat...
Érdekes, hogy nincs kategorizálva, hanem egységesen mindenre 70 év. Elektronika ezalatt annyit változik fejlődik, hogy kb. 20 év után semmit nem ér egy könyv, senki annak információjából hasznot nem tud húzni, csak néhány hobbista játszadozik vele..
Szerintem az oka egyszerű: kik foglalkoznak könyvekkel szakmányban? A bőőőőccsészek. És kiknek a műszaki érzéke tendál a nullához? Ugyanezen csoporté....
Idézet: „Makai István 1094-1970” Jól tartotta magát, majd 900 évet lehúzott! |
Bejelentkezés
Hirdetés |