Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   3 / 107
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Akkro várjuk meg Inhouse válaszát, akkor abból minden kiderül!
(#) Inhouse válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Valóban nem akkuról fog menni, hanem tápról, csak a motort írtam...
Pont azért vannak "leselejtezve", mert az aksijuk tropa és nem éri meg újat venni hozzá, mert annyiért már kapsz másik komplett fúrót.
Viszont motorikusan jók, adott a racsni, adott a sebességszabályzás.

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
aham,accor vissza szívom

tápforrás ? pc táp vagy trafó ?
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
1/2 off: Nem lehet az akksikat egységenként cserélni? Úgy értem, hogy az akkuk nem egyetlen böszme akkuból állnak, mint a gk. akkumulátor, hanem kisebb "cellákból" (nem tudom, pontosan hogy hívják, olyanok, mint a góliát elemek). Szóval úgy vettem észre, hogy nem minden ilyen "cella" hibásodik meg egy-egy csoportban, tehát 2-3 akksiból össz lehetne hozni egy jót. Vagy nem éri meg?
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
egész jól állok, kár hogy a menetes szár miatt nem tudok tovább lépni..
(#) Inhouse válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Nem szedtem szét az akkuikat, de kétlem, hogy a többi igazán jó maradt volna és csak pár ment volna tönkre. Egyébként az akkupackokban található cellákat illik egy "fialásból" csinálni, hogy minél kisebb legyen köztük az eltérés, hogy ne járj úgy kásőbb, hogy 1-2 cella miatt használhatatlan az akkud...

Valószínű, hogy sima trafós táp lesz, majd a gyakorlati áramfelvétel megmutatja. Sokkal jobban tűri a hőmérsékletingadozást, mint a kapcsolóüzemű.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Én meg füvet nyírok nálunk is, meg anyósoméknál is, mind a kettő hosszú sarki ház és végig árok van...
Most lett kész a házon egy kis bádogozás, kb. fél éve ígérte a bádogos, így is a felét én raktam fel.
Polcoznom kell a fészerben, mert minden a földön hever és nem tudok lassan bemenni...stb...
Aztán egyszer eljutok oda, hogy legalább egy motort összedobjak, hogy lássam milyen lesz, hogy aztán jöhessen a vezérlés...

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Idézet:
„Sokkal jobban tűri a hőmérsékletingadozást, mint a kapcsolóüzemű.”


csak nem fagy meg a hertz , vagy mire gondolsz?

sztem pc tápnak kell müxenie télen is hmmm
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
És vajon a garázs/pince/kamra -10 fokára van méretezve??
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
nem tom, de nekünk télen úgy is felfagy a kapu alatt/elött a beton, szal a kapu úgy is megszorul vmien színten és az elektronika oda kevés lecc.., meg a havat is el kell szorni, meg télen nem szoktam sietni a melóba..

az elektronika része garázsba lenne, amikor minusz 20 volt ott minusz 6 volt csak..
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Köszönöm!
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Kevés kapcsolóüzemű cucc dolgozik kint télen-nyáron. Nem tudom, de úgy gondolom, hogy egy kapcsolóüzemű cuccban vannak olyan érzékeny cuccok, amik nem szeretik a mínuszokat, lásd IC-k működési hőmérséklet tartománya. Vagy ha van rajta venti, akkor a kinti por mennyisége...
Inkább egy trafó, graetz és hadd szóljon!

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
értem
akkor szted 3A -s diódából csinálok hídat, az elbír 4-5 A -t ? 30-60 seccig ?
:help:
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
meret? csak olyan diódád van otthon?
Isa
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
vettem 4 db 6A-st.. 60ft / db

amugy az ne555 0-70C fokot szereti, akkor vmit ki kellene találni fűtésnek majd télre hmm

amugy a trafót(amit reklamáltam 600 ft hq-ban, van nekem itthol 1 ) én 2 db tda-nak akkartam, de hiszen ott a toroid amit Vicsystől vettem szimpla 31.02VDC
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
a trafó ugye 2x10VDC-s az ablaktörlő motor 12V-os, DE a kocsiba változik a fesz 12-14.xV között..

ha 20V- ra kötöm a 12V helyet akkor leégne a motor ?
a tekercsek vezetéke 1mm vastag

megjegyzem:
6V -os trabit átszoktak alakítani 12V osra(6V helyet 12-14.xV), de az ablaktörlő marad ergo csak gyorsabb, de néztem az 0.4 mm-es kb és elégé kormos volt a fedél alatt...

vélemény ? :help:

jah!! IFA tipusú tgk -ban is az van ami a Trabantba, IFA-ban mennyi az üzemi fesz ?? 24v-t nem ??
DDR rulz
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
A 12V-os motor ált. bírni szokta a 14,xV-ot. Legalábbis próbaképpen elég soxor meghajtottam vele egy hűtőventillátort (a táp olyan 14-15V körül ad le, terhelés alatt, simítatlan egyenfeszből, szabályozó nélkül), és jól bírta. Szal sztem fogja bírni!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
de nem a 14.xV -ot kellene bírnia nekem, hanem a 20VDC-t!!

IFA:
Idézet:
„IFA párhuzam kapcsoló 12/24V”
... akkor nem jól gondoltam thx to gugli
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
Inkább 10V és kicsit lassabb, mint 20V és egyszer csak leég. Vagy 20V, de PWM szabályzással lejjebb veszed. A 6A dióda is jobb, mint a 3A-es.
Mondjuk az is igaz, hogy a táp nem is, de az elektronika mit fog csinálni -20 fokban?
A fázós alkatrészeket majd a stab IC hűtőbordájának közelébe kell tenni. Akkor meg nyáron lesz gond...
Nem tudom, hogy a gyáriakban spec "katonai" félvezetőket, kondikat használnak, vagy simát és bírja?

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
555-ből létezik olyan ami -40 fokot bír... sa555 asszem..
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
lomexben 100 ft :yes:, de mostanába nem megyek bp-re, de télre veszek majd 4 -et KIRÚ
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 26, 2006 /
 
hőőőj

királyság van
vagdaltam megint vasdarabokat.. aztán holnap vagy pénteken(amikor akarok ) mehetek heggeszteni :yes::yes::yes::yes:

igaz még 4db zárt szelvényt le kell szabnom, meg 4 db 10 cmes vastagabb lemezből.. meg pár lyukat fúrni hmm accem lecc holnap heggesztés :yes: :worship:
(#) Inhouse válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Jó neked, te tudsz hegeszteni, én vihetem a szomszádhoz és várhatom, mikor lesz kész...

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
én is egy másik papihoz megyek.
bocsi, hogy úgy jött le hogy én heggesztek
(#) Frankye válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
Nem olyan ördöngös dolog ám az sem! Mmint a hegesztés! Csak a felszerelés drágácska kicsit, de az olcsóbb, "barkács" trafók már 10 db ezresért megvehetők a barkácsáruházakban. És ha figyelsz rá, hogy a tarfó ne legyen a tűző napon, meg ne forrósodjon fel, no meg főleg ha nem napi 25 órát hajtod, akkor elég jól működnek!
Én az enyémre tettem egy szép nagy ventillátort (számítógép-tápból ), és még ha huzamosabban hegesztek vele, akkor se "forr fel az agya" !

Szóval érdemes megtanulni, mert nagyon hasznos dolog!
(#) Inhouse válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 27, 2006 1 /
 
Eddig amikor próbáltam nem sok jó jött ki belőle, bár tényleg nem szántam rá magam igazán... Mindig mondogatom magamnak, hogy meg kellene próbálni, apósoméknél ott pihen a trafó... Ha menne vennék egyet magamnak, bár az asszony pattogna egy kicsit megint, hogy minek az...
A mostani hegesztés a szomszéddal bartelbe megy, már ő tartozik vele, én letudtam a munkát neki.

Üdv
Inhouse
(#) szabi83 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2006 /
 
pfff, szombaton fél 8 kor reggel megyek a heggesztőhőz... de legalább minden kécc lessz nem sokára..
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Kicsit olyan lett ez a topic, mintha "szabi83 kapuépítős blogja" lenne! Mondjuk, engem nem zavar!
(#) szabi83 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
van benne valami :yes:

de hát nézd meg holvan:
Idézet:
„Beszélgetős témák”

(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 28, 2006 /
 
Nyertél!

Tied a mezei pirospont!
Következő: »»   3 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem