Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2971 / 3580
(#) lóri válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Nem tudom megmagyarázni, de szerintem egybe kell írni. A bántójellegű, olyan, mint a sárgafalú. A még egyszerűbbnél az van, hogy az befejezetlen, tehát meg kéne mondani, hogy minél egyszerűbb. A mégegyszerűbb az meg valami milyenség kifejezésére, vagy az egyszerűség fokozására szolgál. Mondjuk kettes voltam nyelvtanból.
(#) hammer14 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Felvilágosítást szeretnék kérni, megvásárolt,terméket amit eladó jegelt miért nem tudom értékelni? Hiányzik az értékelés rész, csak üzenni tudok,vagy jelenteni.
(#) jani1987 válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Majd mutasd már meg.
(#) zolika60 válasza lóri hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Nem kell magyarázkodni, kérdezd meg a profikat. Bővebben: Link
(#) Balaa16 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Ha már helyesírásnál tartunk. Sokszor látom a fórumon a "légy szíves"-t helytelenül használva. Falra tudok mászni attól, amikor többes számú alanyra használják, az már csak hab a tortán, hogy egybe írják. Például: "Légyszíves pakoljatok össze!" Ehelyett használjuk inkább így: "Legyetek szívesek összepakolni!".
Bár egyes források szerint az előbbi alak is helyes (külön írva), például ebben a cikkben olvashattok erről: Bővebben: Link
De az én fülemnek nagyon nem tetszik, lehet, hogy csak velem van a baj.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) zolika60 válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Sajnos sokat romlott a nyelvhasználat és a helyesírás az elmúlt húsz évben. Ennek véleményem szerint az internet a fő oka, de a mostanában megjelenő nyomtatott irodalom is küzd ilyen problémákkal. Ifjú koromban igen ritkán fordult elő, hogy egy könyvben helyesírási hibák legyenek. Ma ez szinte általános. Szomorú, de nem tudom mit tehetnénk ellene.
(#) zolika60 válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Neked is azt javaslom próbáld ki. Az MTA csak tudja.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2018 / 1
 
Engem nagyon zavar, mikor a kötőszavakat külön írják.
Be, ki, le, fel, meg, el, át, rá...
Vagy a ba, be, ban, ben.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 / 3
 
Engem meg az is, ha másfajta "kötőszavakat" használnak.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
A legnagyobb kedvencem: lefrissíteni. Kb. annyi értelme van, mint a kiimportálni vagy a beexportálni kifejezéseknek.

Egyébként ez a különírás viszonylag újkeletű, hat-nyolc éve dívik.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Vagy feloltani a lámpát.
De az autós oktatáskor is sajgott a fülem. "Szedd alá!" Mi van?
De az asztalos szakmában is van "kiállás".
(#) Balaa16 válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Általános iskola felső tagozatán tanultam ezeket. (6-10 éve). A mai napig el tudom sorolni az összes hasonulás jellegű szabályt (zöngésség szerinti részleges, teljes, stb.) Ennek oka az is, hogy nagyon jó nyelvtantanárunk volt, aki elmagyarázta, és számon is kérte. A gimiben már látszott, hogy nem mindenhol tanították meg ezeket rendesen. Sokan nem tudták ezeket a szabályokat. Nekem már nem nagyon tudtak újat mondani. Pedig csak egy egyszerű falusi általános iskolába jártam.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Iskolában dolgozom. Van olyan gyerek, aki már észre sem veszi, hogy minden mondatában szerepel 3 kötőszó. B+, qa anyád, g.ci.
Páros lábbal rúgnám ki a suliból. Szakgimnázium! Á! Gyogyó kell ezeknek.
De már csak 7 hónap.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Vagy például a meg-e etted. Ezt például többet hallom manapság ebben a rossz formában. Mivel az olvasás már nagyobbrészt a NET-re szorítkozik, sajnos ez folyamatosan romlani fog.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Aztán nyugdíjba mész?
(#) nedudgi hozzászólása Dec 8, 2018 / 3
 
Igazatok van, ennek ellenére elárulom, hogy engem a Hobbielektronikán a helyes írásra való törekedés fogott meg. A szándék megvan, ez a lényeg. A túlterhelt moderátorok természetesen belefáradnak az állandó korrigálásba.
(#) zolika60 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 / 2
 
Ez így van. Ha nem is tudnak minden hibát kijavítani sajnos, de legalább itt foglalkoznak vele, nem úgy mint más oldalakon. Sőt olyan érzésem van, hogy néhány helyen szándékosan rombolják a nyelvet. Nem csak igénytelenül írnak, de a helyesírás ellenőrző is tiltva van néhány oldalon.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) BarnaPili hozzászólása Dec 8, 2018 / 2
 
Ha már így benne vagyunk, ezt magyarázza már el valaki! A-er, 13-rom...és társai.
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
A szövegkörnyezet, ahol ezeket láttad, nekem sokat segítene.
(#) BarnaPili válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Pl: valami áramfelvétele 2 A. Ez így érthető, de ha azt írják hogy 2 A-er, ennek mi a franc értelme? Megspórol egy m és egy p betűt. Agyrém...
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Amit én láttam ma: google-el.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Pedig ez helyes. Az általam ismert helyesírás szerint kötőjellel kell írni, ha néme betű van a ragozott sró végén.
(#) nedudgi válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ez kemény!
(#) Szárnyas válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Akkor már inkább úgy helyes leírva, hogy: google-lel.
(#) nedudgi válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Nem tudom, ezért inkább azt írnám, hogy a Google keresővel ..
De Google-al sem utolső.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) Kovidivi válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Google-val. Ha fonetikusan ejti ki az ember, akkor -val. Látom már, hogy nincs mindenre egyértelmű szabály. Attól is függ, hogy gúgl-t, vagy gugle-t mondunk, esrtleg gogle
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 8, 2018 / 2
 
Ennek semmi értelme.

2 Amperer

Néha azt kívánom, bárcsak mindenki tudna legalább alapszinten programozni. Ott nem lehet téveszteni, általában egy szóközt sem.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) Szárnyas válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Igazad van!
(#) Szárnyas válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ott a pont!
(#) Szárnyas válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Idézet:
„Néha azt kívánom, bárcsak mindenki tudna legalább alapszinten programozni. Ott nem lehet téveszteni, általában egy szóközt sem.”


De lehet, csak a fordító jelezni fog, ha ezt megteszed.
Következő: »»   2971 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem