Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélessávú lambda szonda
Lapozás: OK   2 / 12
(#) Dudus válasza barany165 hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Milyen motorvezérlővel tesztelted?
(#) nobadi válasza Zsolex hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
hi
és mi van ahol két lambdaszonda van?
(#) Zsolex válasza nobadi hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Szia!

Ahol két lambdaszonda van muszáj lesz két elektronikát építeni, mert a két lambdaszonda értékeiből számol, vezérli az MPI-t.
(#) Dudus válasza Zsolex hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
És hogyan hangolod össze a két elektronikát? A két szonda jele összefügg egymással, ha kiesnek a "szinkronból" hibakódot fogsz kapni.
(#) Zsolex válasza Dudus hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Alap állapotban a két lambdaszondához kell hangolni külön külön az elektronokát. HA ki tudod, mérni megfelelő körülmények között az értéket akkor nem lehet gond. :yes:
(#) nobadi válasza Zsolex hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
szia
a második szonda a katalizátor után van.ez a katalizátorból kijövő gázt nézi.ha esetleg nem kielégítő az első szonda "munkája" akkor ez még javít rajta.
Jól gondolom?
ha a második szondát fixre állítom valahol köztes állapotban akkor az első szonda jelével lehetne variálni.
szerintem hibakód csak akkor lenne ha hibás a szonda.
(#) dB_Thunder válasza nobadi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Kivétel a '91-es Ford Scorpi V6-os mocija ahol a két hengersort külön szonda figyel. A katalizátor után nincs szonda ennél a tipusnál.
(#) Zsolex válasza nobadi hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Nobadi!
A vezérlő mint már írták feszültségváltozásra érzékeny, ha fix y,yyV - ot adsz hibásnak fogja jelezni a szondát !


(#) barany165 válasza Dudus hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Hyundai Lantra 1.6 DOHC,EFI MULTI
(#) barany165 válasza Zsolex hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ebben az esetben nemkerülhető meg a két készülék építése, és a négy db.multiméter használata!HI!
de két müszerrel is megoldható: először megmérjük a kétszondának a fesz.vált.arányát, majd a konvertált fesz arányát hasonlóra állítjuk.Kicsit macerás. Ja és négymorzés kapcsoló kell a direktre kapcsolás hoz.A yaxlit már a másodiknál elhagytuk,elég egy optimális állás ,meg egy normál állás.Üdv!Na ja! ajelet árnyékolt kábellel vezettjük.
(#) barany165 válasza barany165 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Esetleg a ledmeghajtóra ,másik lábra építünk egymásik jel kimenetet de akkor az arányok nembiztos,hogy jók lesznek! Nem próbáltam!
(#) nobadi válasza barany165 hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
no...ilyesmire gondoltam én is
(#) Baxi hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Hi Mesterek

Kellene 1 kis segítség.
Csinálni akarok lambdaszonda monitort, amiről találtam is kapcs. rajzot.
Sajnos vannak vele viharok ugyanis van benne egy ellenállás ami 470K alkatrész lista szerint, de ilyet nem kaptam "nagy fehér" kocka alakut porcelánban amilyen a képen van ugyanis az eladó szerint az 4K7-es lehet maximum. Szóval ebbe kéne segítenni. Hogy végülis az érték van-e elírva, vayg az tényleg 470K ohm-os ellenállás?
Itt a link amiről készítem:

http://zsiguli.hu/index.php?action=cikk&id=100
(#) kobold válasza Baxi hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Az a baj ezzel a kapcsolással, hogy ha beterheled a lambdaszonda kimenetét, akkor annak reszeltek. Nem véletlenül 470 kOhm van odaírva
De még azzal sem volna a legjobb megoldás. Ha egy kicsit kibővíted az áramkörödet, akár 1 kOhm-osat is tehetsz a helyére, csak a lambda jelét egy jelkövető műveleti erősítőn át kell bevinni (kép).
Az LM358, vagy a 2N2904 elketyegnek sima tápról (nem kell hozzájuk negatív tápfesz), ezek valamelyikéből össze tudod rakni. A műveleti erősítő kimeneti feszültsége a bemenettel lesz egyenlő, viszont terhelhető, ellentétben a szondával.

Image34.gif
    
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Hi Kobold
Isten vagy de ezt már mondtam, köszi.
Egyépként a haver(sógor) tuning ladáját akarjuk vele belönni. Amatör kategóriában versenyzik Rabócson (máriapócs), persze ha van rá pénze.
Köfi mégegyszer.
(#) még1MbR válasza Baxi hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia Baxi!

Ne tévesszen meg a kép... a nagy vajszínű kocka egy trimmerpoti, az csak a prototípusban volt, de a kapcsolási rajzon már nem szerepel, R2 és R3 van helyette.
A 470k-s ellenállás (R1) egy mezei sima kis ellenállástípus, semmi extra.
Én írtam a cikket, azért tudom
(#) Baxi hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Hi
Megcsináltam a kapcs rajzodat, amikor áramot(Dc 12V) adtam neki sorban elkezdet vilogni de az 8-as nem villant ki(sárga), második próbára viszont a elöröl a 3-dik nem vilant ki de ekkor a 8-as villant. Ezt miért csinálhatja, valamit elbasz...am?
(#) kobold válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Nagyon gyors vagy
Remélem, még1MbR nem haragszik meg, hogy beleszólok a témájába...
Gondolom, kocsiban próbáltad. Álló motornál próbáld ki, a bemenetre egy potit kötve a szonda vezetéke helyett. Úgy állítsd a potit, hogy 0 ... 1 V közti értékeket kapj; ha ekkor szépen világítanak a ledek, akkor C1 és C2 helyett tegyél nagyobb kondikat (10 µF ... 47 uF), illetve C1-el párhuzamosan mehet egy 100 nF is. Ekkor valószínűleg a tápfesz nem volt elég stabil.
Ha nem fűtött a szondád, üzemmeleg motorig ne nagyon hidd el a kijelzést, ha fűtött, akkor a legtöbb kb. 30 másodperc alatt beáll egy stabil értékre, a lényeg, hogy megfelelő ideig járjon a motor, mielőtt élesben próbálod.
Ha így sem jössz rá, mi baja, lehet átellenőrizni a nyákot...
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Hi Kobold

A LM358N IC az az amit a hall-osnál használtam, de annak a betáprészébe raktunk pár "stabilizáló" kütyüt, ide nem kellene? Vagy itt elég simán +,- adni és bekötni a IC-t a szondára?
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Ha már a gyorsaságnál járunk

A nyákot kocsi és poti nélkül probáltam, azaz simán kapot 12v pluszt és minuszt. A ledek pedig igyen vilogtak egyik a másik után sorban elindulva a végéig, ha adtam plusz tápot az IC 9-es lábára(mode) akkor az összes világított. Ahova a szonda kellene nem volt semmi bekötve/rákötve.
Lehet hogy ezért akadt ki hogy a legfelső értéket mutatta, de miért maradt ki egy led mindig(8,3)?
Szerinted vihar van a nyákban?
(#) kobold válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Az LM358-nak is kell táp, és 100 nF-os kondi közvetlenül a Vcc lábához. A bemeneti jellel itt nem kell semmit csinálni, kösd rá valamelyik neminvertáló bemenetre, ugyanannak a kapunak (mivel a 358-ban két műv. erősítő van) az invertáló bemenetét kösd a kimenetére, és kész. Esetleg a nem használt kapu mindkét bemenetét lekötheted GND-re, a kimenetét meg hagyd szabadon, nehogy valami gerjedés legyen.
Ja, hogy levegőben lógó bemenettel tesztelted? Tegyél már rá legalább egy potit, ahogy fentebb írtam, ne fél-elektronikákban kelljen hibát keresni...
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
A 100nf kondi milyen legyen elektrolit(+/-), vagy a másik nem tom a nevét csak annyít hogy azt mindegy hogy kötöm be.
(#) kobold válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Jó a "mindegy-hogy-kötöm-be" típus
Kerámiakondenzátor pl., te...
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Hi
A 10uF....47uF, és a 100nf kerámiák ( tom a hivatalos nevét) legyenek?
Most mennék venni segíts.
Köszi
(#) kobold válasza Baxi hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
A 10 ... 47 mikrósak elkók, a 100 nF kerámia. Néha azért megnézhetnél más kapcsolási rajzokat is, stabilizálásnál, zavarszűrésnél az értékek változhatnak, de a jellege mindnek ugyanaz.
(#) Baxi válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Ok Mester, igérem igyekezni fogok
Köfi.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Az teljesen normális, ha levegőben lógó bemenettel szépen felsétál a ledfény az utolsóig. Testre kötve lefut.
(#) Baxi hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Hi
Megcsináltam s idáig müködöt is csak most elhalálozott
Egyszerüen menetközben kialudt, szétborítottam s végülis minden mükszik de együtt nem megy.
Azaz a jelmüveletti(LM358) erösítő s kapcsol +3V-al próbáltam (kisebb feszem nincs).
A monitor is megyen már akkor is vilognak a ledek ha a 470K ellenállás ellé rakom a kezem tehát az IC 5 lábára, az ellenállás után már hiábba testelem nem vilog be semmi de gondolom ez még jó.
Viszont ha rákötöm az LM358-at a monitor bemenetére már nem megy, nem vilognak a ledek. Viszont +12V-al kap akkor végig fut a "ledcsik", csak kis veszültségre imunis.
Tehát mi lehet a probléma?
(#) isoos73 válasza barany165 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Hello !

Szerinted menne simán egy ellenállás sorbakötése a szonda és a mot.vezérlő közé ? Ha igen, ezzel, hogy csökken a fesz, szegényítene vagy dúsítana a sz.gép ?
Más: Youtube-on láttam, hogy ezzel az egyszerű sorbakötős módszerrel, ha nem ellenállást, hanem többletfeszt. ad, akkor az ellnkező hatása lesz.

Szerinted ?
(#) Tarzan hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Hogyan kell az test+1 kivezetésű(f-astra) lamdaszondát megmérni? ?Milyen fszt kell kapnom a jel és a test(vagy + pólus) közt?

Köszi
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem