Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Ha jól emlékszem egyszer a pixie csövek működéséről mint ha írtam volna már itt. Ha megtalálom, belinkelem. Sokkal összetettebb a meghajtása mint egy nixie-é. Valóban, ha csak 2 vezetékkel kötöd be, random számjegy világít. Elkezdem megkeresni...
A lábkiosztása nem egyezik meg a z550-nel, úgy tűnik. Melyik a katód és melyik az anód? Nagyfrekivel ennyit tudtam kilámpázni. (Ja de stupid vagyok, nem az az egyes láb, el van forgatva jobbra két osztást a rajzom )
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
Bővebben: Link Ez alapján próbáltam.
Csak akartam róla írni, aztán elmaradt. Itt egy másik adatlap, angolul részletesen le van írva a működési elve. Az eredeti elképzelés szerint szűretlen, pulzáló egyenfeszültség kell neki, a nullátmenetek helyén tudja az alacsonyszintű meghajtás tovább-billenteni a következő megjelenítendő számjegyre.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
Ezt néztem én is, csak nem volt még 2x 110v os leválasztótrafóm kéznél. Egyenfeszültséggel meg se nyikkan, ami a nixisórából jön, ha letekerem 110v - ra. Ha feltekerem akkor meg a random beindulás megy. Akkor lehet, hogy kisgerinek van igaza...
Én is csak sima DC-ről próbáltam. Akkor itt lehet a hiba. Akkor ezt most hogy fogom illeszteni egy egycsöves órához?
Lüktető egyen kell... Mi lenne ha megszaggatnánk a tápfeszt? (na arra se csinál semmit, pont nem érdekli melyik starter van gnd-n melyik 5v-on...)
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
Idézet: Szóval azt írják, hiába az 5v-os technika, inkább úgy használták, mint a rendes nixiket. Anódra anódellenállás, a starterekre meg a katódok sn74141- el. Az ellenállás értéke meg a tápfesz szemre beállítva kb. mint egy glimlámpánál, a 330k meg a közös katód felejtős. „As with the Burroughs pixie tubes discussed above, the 5 volt control scheme is almost never used by modern experimenters, who typically use a traditional Nixie control system connected to the tube's starter electrodes instead.” A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
Csak találomra rádugdostam egy nixie helyére a 10k anódellenállást meg a multiplexelt anódra kötöttem. Folyamatos üzemben biztos kell helyette 33k.
Király akkor marad ez a megoldás. Így egyszerűbb is kicsit. Akkor tervezem a paneleket
Köszönöm!
Sziasztok. Valaki megcsinálta már ezt a kapcsolást?
Bővebben: Link Nekem már sikerült beletölteni az ESP-be a programot, de nincs internet hozzáférése az eszköznek.
Nem, ezt még nem próbáltam. D1 minivel csináltam ntp-s vevőt, ami uarton keresztül ad időszinkront a pic-es órának, gondolom ez hasonló, csak a dcf jelet is kipötyögteti egy lábon...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
Igen. Nagyon hasznos lenne, ahol gyenge DCF vétel. A ino. szabadon letölthető, és sikerült is feltölteni. 1Hz-et ki is adja az egyik lábon.
Ha az ino. fájlt megnézed, biztos tudsz segíteni miért nem csatlakozik a hálózathoz. Hálózat neve, és a jelszó be van írva, a telefon látja is, de azt írja nincs internet kapcsolat. Lehet valahol a kimenő jelet invertálni is.
Megnézem majd. Kíváncsi lettem, de nekem most csak d1 minim van, de azon is futnia kell.
Nem túl pontos... Mivel a dcf77 amugy is egy percet siet, ez a számítás pedig 3 perc alatt tudja beállítani az időt. A kimenetet még nem probáltam, de a szerverre, routerre rácsatlakozik gond nélkül.
Igen, a router az látja, és ki is jön a másodperces villogás. Rátettem a MuleV2 nixi órára, és nem állt be az idő.
A mule v2 invertált jelet vár, ugyhogy ezzel nem fog igy menni. Az én óráim meg 2 jó vétel után írják át az időt. Ahhoz meg kevés ideig ad jelet ez a szimulátor...
A programba nem lehet invertálni? A teljes cikk az Elektor 2018-03-04 számában jelent meg.
De biztos lehet, van itt egy LedPin nevezetű kimenet a DcfOut() függvényben kell kicserélni inverzre az értékeit.
Megnöveltem a kiadott percek hosszát eggyel, invertáltam a kimenetet (az én órámban is, hogy tudjak tesztelni) és megjött a szinkron... 1mp belül van a hiba.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
Az invertáláshoz :
És a setup () fügvényben a DigitalWrite(LedPin, HIGH) - re kell módosítani.
A kijelzési kép élőben összehasonlítva mennyire más így, mint ha a rendes katódja világítana? Utóbbi nagyobb felületű. De majd én is kipróbálom.
Én próbáltam, de csak a neten található képekkel tudom összehasonlítani. Eltérés szinte nincs a képben. Csak egyszerűbb bekötni.
Nem láttam különbséget. Annyira pici a kijelzett szám...
Sikerült a mule v2-őt beszinkronizálni. Mivel a d1 minin nincs szintillesztés így egy fetes illesztőpanelt használtam. (majd rá kell aplikálni a d1 minire) Feltételezve, hogy az elektoros kapcsolás ugyanezt megoldja, csak a programban lévő hibát kell kijavítani, amit a kommentekben írt le az egyik felhasználó. A DLS bit beállításánál == van, amit = - re kell cserélni:
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
Egy újabb óra készült el.
Gratula.
Jól néz ki, szép munka. A DCF vevő? A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |