Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   231 / 1681
(#) zoly15 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Hello!
Ezt az indítórellét úgy is lehet "helyetesíteni" hogy a motor dekliére vagy ahová akarod szerelsz egy nyomógombot és amikor indítod megnyomod és utána elenkeded
De persze megfelelően bekötve..
üdv!
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
De szerintem nyomás kapcsoló fogja kapcsolni a motort automatikusan, és ilyenkor nem igazán jó a nyomógomb :no:

Flatlander A nyomást nem célszerű 3bar-ig leengedni, de 8bár is szerintem elég sok, szerintem ha úgy állítód be hogy 4-6bár akkor úgy jó lesz, nálam is így működnek a kompresszorok
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
áhá már értem a dolgot akkor felejtsétek is el az előző hozzászólásomat :yes:
Mert én akkor még csak 1 motorban gondolkodtam
Vagy ha lenne neki 3 fázisa sokkal könyebb lenne :yes:
(#) Mandark hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Hellosztok!
Szóval, összeraktam az itt található kapcsolás alapján egy 2 fokozatú előerősítőt és a TDA2030-as végfokot mellé. Frankón működik, szkóppal, jelgenerátorral be van lőve, szép a hangja, szóval tetszik. Így néz ki: http://img177.imageshack.us/my.php?image=dscf3521lp6.jpgKép: Hivatkozás[/URL]
Egy Sokol 403 dobozában van amúgy.

De egy bajom akad vele...
Búg, mint a borzalom. Csak és kizárólag mp3 lejátszóról hajlandó működni, vagy telefonról, egyébként berreg, búh minden baja van. Számítógépről több helyen is próbáltam működtetni, de egyszerűen nem hajlandó rendesen szólni. ( a zene nem hallatszik, csak búg.) Földhurok nem lehet, mert nem földelt az erősítő és több helyen is meg lett próbálva már. És ha nincs rádugva semmi akkoris búg. Lehet, hogy az előerősítő annyira érzékeny, hogy külső zajokat is felvesz? :O Mert árnyékolva még nem próbáltam, de lehet kéne. Egyéb tippek?
(#) DJ Szabcsa válasza Mandark hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Nem lehet hogy a kábellel van a baj amivel a jelet viszed az erősítőnek???Oda mindenképpen árnyékolt kábel kell.
(#) sound.man válasza Mandark hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Nem nagyon szabad az ic-t kábelezni meg attól h a dobozon nincs földelés földhurok simán lehet és itt tuti az lesz.
(#) Topi válasza Mandark hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Nem ártana neki egy tisztességes méretű puffer kondi.
(#) vanzerr hozzászólása Máj 12, 2008 /
 
Sziasztok!

A mai napon folytattam a "Propeller Clock" készítését. Elkészült a Bázis áramkör a táp részét egy külön panelra készítettem el.
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szép lett! Csak így tovább!!
(#) szamóca válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Igényes munka!
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Köszi mindenkinek, de azt hiszem a neheze még ezután kezdődik.
(#) Flatlander válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Tudom csak épp azért kéne h nekeljen pl fújás közbe odarohangálni bekapcsolni hanem automata lenne...Am most nyomógombosan van
(#) Flatlander válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Jó okés akkor megpróbálom annyira beállíani,időrelé meg majdcsak lessz..Addig marad a nyomkodás
(#) zsoltee0001 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Hi
nem akarok belekötni, de szerintem a gumicsövet ne cseréld le vascsőre, nagyon átvinné a rezonanciát a tartályra, egyrészt zajos lenne, másrészt egy idő után elrepedne.
az a 3-8 bár az nagyon nagy intervallum, én inkább a 6-7 bárt javasolnám.
az indításra, nem tom létezik-e spec indítórelé, én egy 1-2 másodperces időzítőt ütöttem össze, és az intézi az indítást, ezt a részét érdemes precízen megcsinálni, mert ha nem indítja el a motort, és te nem veszed észre csak a füstjelekből tudod meg miért nincs nyomás a tartályba
üdv
(#) Travolta válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Igazából nem tudom miért akarod lekapcsolni a kondit.De ha állandó üzemű a kondi,nyugodtan maradhat az áramkörben.Ha esetleg nem az,lehet olcsóbb lecserélni egy olyanra,mint indítórelézni.

Üdv:Travolta
(#) Mandark válasza Topi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Hello!

Ugyanakkora van rajta, mint ami a gyári kapcsoláson. Esetleg tudsz ajánlani, hogy mennyivel kéne nagyobb? Most ami van rajta, az 16V/2200uF.

sound.man:
Rendben. Amúgy azért kábeleztem, mert idő hiányában nem igazán tudtam neki rendes nyákot tervezni, a gyári meg szvsz egy rakat... Így bezsinóroztam inkább.

DJ Szabcsa:
Köszi a jótanácsot. Valamikor a közeljövőben tekerek (alufóliával körbe) egy kábelt, és kipróbálom. Remélem csak ennyi a baja.
(#) sound.man válasza Mandark hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Tegyél rá mégegy 2200uf-eset vagy egy 4700uf-eset és még azt nézd meg hogy egy pontba megy az összes GND?? Mert annak úgy kell lenni és az az egy pont legyen mondjuk a kondi minuszán. Szerintem úgy már jó lenne géppel is.
(#) lidi hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Hosszas szenvedés után végre működik az első igazi dcc mozdony dekóderem. video 2.5Mb

Az első próba fetes motormeghajtó volt, de melegedett mint a fene, nem működött, meg még egy kis füst is volt. Azután építettem egy IC-set, az működött, de 5 perc után elindult egy irányba full gázon. Azután harmadjára megint megépítettem a fetes végfokot, mert észrevettem hogy mit kötöttem el először. A poén hogy a fetek túlélték az első kísérletet. A végére már egész belejöttem a 8 lábú smd ic-k fel-le forrasztgatsába.
(#) fureszk válasza lidi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Jó lett! A kezed foglalt volt a kamera miatt, azért kezelted lábbal?
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Baró lett, gratula! Ugye lesz belőle cikk? :yes: :kalap:
(#) lidi válasza fureszk hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Igen, kézben fogtam a kamerát, azért kellett lábbal kapcsolni. Ciket nem terveztem belőle, de fene tudja, ha van érdeklődés a téma iránt esetleg lehetne írni egy magyar összefoglalót a DCC rendszerről. Csak ezt a dekódert nem én fejlesztettem, én csak megépítettem. De tervezek egy saját parancsközpontot...
Ja még annyi, hogy azért van ennyi drót, mert annyira szűk volt a hely benn, hogy 3 felé kellett darabolni az elektronikát. Fenn középen az egyenirányító + 5V stab, elől a pic a lámpa meghajtó tranyókkal, hátul pedig a motormeghajtó H híd 6 fettel.
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Szerény véleményem szerint lenne rá érdeklődés, és jó lenne egy cikk róla! Amint arra Te is minden bizonnyal emlékszel, egy másik topicban éppen erről szólt a polémia. (Mármint a megvalósítás hogyanjáról.)

De ne OFF-oljunk, lényeg, hogy szerintem jó lenne egy cikk belőle!
(#) imbra válasza lidi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Üdv!

Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is jó volna egy cikk, nagyon érdekelne engem is, meg szerintem sok mindenkit. Sokan építenének saját részre kis terepasztalukra, nem pedig egy rendszert vennének min. 100ezer felett.
(#) Flatlander válasza Travolta hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Majd megpróbálom üzemi kondival el-e indul!Am azért írtam azt a 3bar-t mert az fölött nem nagyon akar elindulni,és akkor+ba kéne még egy tehermentesítő szelep is
(#) Norberto válasza lidi hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Mikre nem jó egy egyszerű kameraállvány

Egyébként tetszik a megvalósítás, hát még annak a ténye, hogy működik is!
(#) miklosch hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
Elkészültem Attila86 által közzétett Forrasztóállomás II.-vel. Egyenlőre csak az áramkör készült el, ami szerencsére elsőre tökéletesen működik! A dobozolás még várat magára, de hamarosan az is meglesz!
Köszönet Attila86-nak!
(#) Topi válasza miklosch hozzászólására (») Máj 13, 2008 /
 
Tökéletes, precíz :kalap:
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Valóban szép munka!
Egyetlen, apró, kritikai észrevétel: Az átkötő vezeték (narancssárga, két sorkapocs között) nagyon közel van a hűtőzászlóhoz. Nem tudom, mennyire melegszik fel a zászló, de ha jelentősebben, akkor megolvadhat a vezeték burkolata! Célszerűnek látnám messzebb vezetni egy picivel. Amúgy egyebekben tényleg nagyon szép, profi munka, gratulálok! :kalap:
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Hmm... Ez még talán szebb mint az én panelom!
Hogyan ónoztad be a rezet ilyen szépen?

Ugyan abba a műszerdobozba szándékozod építeni mint amilyenbe én? Mert a weboldalamon közzétett előlapi matrica és a furatok pozícióját mutató kép akkor igaz, hogyha a kis függőleges panelon lévő fóliaszigetek teteje éppen a vízszintes panelnál van. Ezt elfelejtettem beleírni a cikkbe, de majd a napokban módosítom...
EZEN a képen látszik a dolog.

A páka hőmérsékletét hőmérős digimultihoz hitelesítetted már? Ha igen, akkor légyszives tedd meg hogy megméred hogy nálad az ICL7107 35-ös és 36-os lábai közt mekkora feszültség mérhető!
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Szerintem kémiai ónozó folyadékkal.
Következő: »»   231 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem