Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2219 / 2512
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Hát nem egészen .Mivel most jelenleg a processszor nem vezérel legalább is biztosak lehetünk benne , hogy azokon a lábakon nincs meg a 4,9 volt így működik a védelem , vagy hibás a védelem igen.De mivel arra a pontra amit leírtam a műszeren keresztüli 4,7 volt adása pontosan meg fogja húzatni az RY782 ,és az RY783 mat az RY781 azt nem , mert az nem onnan kapja a vezérlést.Mint írtam a védelem , Tehát a protect falirat a kijelzőröl nem fog eltünni , viszont a relék meg fognak húzni ez biztos. Az R786 ,és az R787 pedig ki is lehet addig emelni az egyik végét , bár szerintem felesleges , mert a jelenlegi helyzetbe ott most nincs semmi.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Hogyan fogja a 4db dióda közös pontjára adott 4,7V meghúzatni a reléket? Mert én ezt nem látom át. Arról a pontról semerre sem tud áram folyni.
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Eredetileg is így működik , ha most feltételezzük , hogy a processzor 58-59 es ábán meg van a 4,9v , akkor meg fog húzni , mivel az eredeti állapot is így működik .Ha esetleg a processzor 58-59 lábán nincs meg a 4,9 volt akkor lehet nem fog meghúzni.Ezt nem tudjuk most még , hogy ott van e vagy nincs . De ha van akkor pont azért nem húznak a relék mert a diódák közös pontja le van húzva , ha lesz ott egy +4,7v körüli érték , egy műszeren keresztül , lesz esély , hogy a relék meghúznak.
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
De azt nem látom át, hogy ha a közös pontra ráerőlteted az 5V-ot, akkor mi fog történni? Mert ott most az látszik, hogy az a pont lebeg. Semmi sem kényszeríti sehová. Ha a proci tenné, akkor 4,7V-on lenne. Ha a védelem, akkor vagy -0,6V-on, vagy nagyob pontos 0V-on. ehhez képest kb.100mV mérhető ott, ha jól emlékszem.
A pontra kényszerített 5V szerintem nem fog semmit sem csinálni, mert ettől a proci nem fog más állapotot látni, mint azelőtt, és a reléket vezérlő tranzisztoroknak sem lesz más a helyzete, mint most.
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Feltéve , ha a proci protect pontja hibás csak , és a relé vezérlő kimenetei jók , ezt nem tudom most jelen pillanat.De ha így van , akkor fog működni .Már csak azért is , mert egy azon processzorra két fajta megoldás is van.És ha most ott alacsony szint van , akkor feltételezhető , hogy felemelve azt a pontot működni fog.Baj nem lesz belőle , viszont , ha lesz változás , akkor előrébb leszünk.Ettől persze nem fog megjavulni nyilván,de legalább el lehet majd indulni valamerre.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ha a relévezérlő portok jók lennének, akkor a diódák közös pontján 2V körüli feszültségnek kéne lenni. (Relévezérlő tranzisztorokat vezérlő ellenállások közös pontja kb. 2,5V-on van). De ehhez képest a diódák közös pontja 0V körüli értéket mutat. Az, hogy a protect jelzéssel egy időben a hangszóró relék is elengednek (vagy, hogy meg sem húznak), ugyanazt mutatja.
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Hát ez majd kiderül , hogy mi van ott pontosan , mert jelenleg csak találgatunk .Most vissza gondolva egyébként nem is kérdeztük a kollégát , hogy a relé vezérlő kimenetekkel mi a helyzet .Erről nincs információnk.
De ha megnézed a rajzot , amit ő mellékelt azon úgy van a 768 as dióda , hogy a processzor felől megy a pozitív jel a diódák közös pontjára.Ha ez nem így van , és pont fordítva , akkor ez a a rajz nem jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mcc válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Szerintem a 4,7V-os feszültség nem lényeges. A D789-nek nem az a funkciója, hogy jelet vigyen a közös pontra, hanem az, hogy a közös pontra kötött tranzisztorok ezen keresztül húzzák logikai 0-ra a 16-os lábat. Ha pedig a 16-os lár logikai 0-n van, a kijelzőn megjelenik a PROTECT felirat, akkor a processzor rendben működik, és nem lesz jel a relévezérlő kimeneteken (legalábbis így lenne logikus)
(#) eyess válasza mcc hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ha ez így lesz logikailag , és most nézzük úgy akkor , és vegyük ezt alapul , akkor még jobban megállja a helyét amit mondtam , hogy , azt a pontot +4,7v ra fel kell emelni , hogy a processzor 16 os lába ne logikai 0v on legyen.De csakis akkor fog ez bejönni , ha valóban így van ezen rajz szerint , és nem pedig fordítva.Ki fog derülni , hát várom majd egyébként a fejleményt. Vagy ilyet , vagy olyat , de mindenképpen lesz valami.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Tegnap darabokra szedtem az egészet szó szerint nem maradt más csak a nyák meg pár ellenállás... Összeraktam ami elég hosszadalmas folyamat volt, Viszont a helyes működése most már megkérdőjelezhetetlen legalábbis izzóval. Ahogy a tip 122 is felkerült a bordára stabilizálódott úgymond a nyugalmi áram felvétel, nem fut meg.. Amit írtál 0.5 v a legalsó határ amit a 10 ohmokon állítani lehet. Ugye ahogy állítom a nyugalmit most már csak úgy világosodik az izzó.. Magától nem szalad el... Úgy gondolom most jött el az ideje hogy ki lehet szedni az izzót. És a végleges tápra akasztani majd ott belőni a lehető legkisebb zéró biast..
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Megejtettem a próbát. D789 dióda katód helyére adtam +5Voltot. Áramfelvétel bekapcsolás pillanatában 50mA majd rögtön lemegy 5-6mA ra. Amint megjelenik a PROTECT rögtön leesik 0-ra.
Ja és nem történik semmi.
Még annyit hogy a processzor relé vezérlő funkciói működnek még a PROTECT föl nem villan.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Értem , és a relék meg is húznak , és elejtenek , vagy meg sem húznak ?Ezt a protect előtti időre értem.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Elnéztem. A és B kimenet választó gombra reagál a POWER relé még a protect ki nem gyullad.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
De a hangszoró kimeneti relék is húznak , tehát hallani , vagy azok meg sem húznak még egy pillanatra sem.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Arra gondoltam legelőször hogy azok kattognak mivel a gomb oda szólna,csakhogy most mértem rá a relék tekercs kivezetéseire és semmi. Egyedül pontosabban RY981 számú relé. Szekunder oldalt kapcsolja az egyenirányítóra.
Kimenő reléken semmi.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ez azért furcsa számomra , mert a táprésznél lévő RY981 es relé az ok , és ebből kiindulva a hangszóró relék pozitív ága biztos , hogy meg kell lenni.Viszont azt meg kevésbé tudom megérteni , hogy a processzor felől egy pillanatra van vezérlés amíg a protect megjelenik.De akkor arra a pillanatra miért nem húznak a relék , és ejtenek aztán ki .Hisz ha még egy pillanatra is , de megvezérli a relé vezérlő tranzisztorokat .Szóval ez elég érdekes számomra.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Igen. A + ágak megvannak a reléken. Csak a szekunder oldali relével kommunikál a proci. Meg működik a bemenet választó,hangerő le-föl. A protect előtti idő alatt.
Meg az A B csatorna választó gombokra kigyulladnak a ledjeik is,tehát valamit csinál.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ok akkor összegezzük , amit eddig megfigyeltünk.Szinte minden működik amíg a protect meg nem jelenik.Viszont egy pillanatra sem vezérli a kimeneti reléket meg .Ok mérni kellene , hogy a processzor a hangszóró relék vezérlési pontjain protect megjelenése előtti időben milyen feszültségek jelenek meg. Minden relé vezérlési pont fontos .Egyébként egyformának kellene lenni mégpedig +4,8 v nak kb.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
A és B kimeneti relék vezérlési pontjain 58,59 es lábakon -280mV majd 0-ra esik. 60 as lábon füles relé vezérlőn 0 elejétől végéig.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Megtudod azt valahogy csinálni , hogy a processzor ezen pontjait valahogy elkülöníteni , hogy ne menjenek a relék felé .És ezután kellene elvégezni ugyan azt a mérést amit most csináltál , tehát , hogy ha lógna a processzor ezen pontjai , akkor megjelenik e ott a + 4,9v , ha nem megyünk tovább majd.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Ez a művelet nem kivitelezhető.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Akkor könnyítek ezen a műveleten , és nézzünk csak egy kimenetet elég lesz talán annyi is.
Az R786 lábát kellene kiemelni mégpedig ami a processzor felé megy .És akkor csak ezt a relé vezérlő pontot fogjuk mérni , de az a pont kell , ami a processzor felé megy .Oda kellene rámérni az R786 kiemelést követően.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Úgy igen csak R308 47k ellenállás marad a körben. Vagy kiforrasztom egyik lábát.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Így van csak az marad , de szerintem az maradhat.
(#) Lacaboy hozzászólása Dec 28, 2019 /
 
Sziasztok!
ebayről rendeltem 4 darab 250 wattos irs2092 meghajtót tartalmazó erősítő modult az lenne a problémám velük hogy a meghajtó IC meglehetősen melegszik ez normális?
A tapfesz 2×48Vdc.
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nos magából a vezérlőből +1,3mV jön le, tiltás után pedig 0,7-8mV Ez a B oldal kimenő vezérlése.
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Hát az elég sovány.Hova tünik el tiltás elött a feszültség??
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Nem jön kifele. Tiltás előtt ott kéne legyen 5Volt.?
(#) eyess válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Jelenleg az R768 még ki van emelve a processzor felé menő ága .Egyébként én most azt tenném , hogy adnék arra a kiemelt R768 ra +5v ot , és az ehhez tartozó relének húznia kellene .Persze műszeren keresztül , és a kimeneten ne legyen terhelés.

Igen a tiltás előtt egy bizonyos idő elteltével , és ha nem lenne tíltás , akkor folyamatosan +5 közel kellene ott lenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2019
(#) mlaci989 válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2019 /
 
Egyre gondoltunk. Épp azt csináltam. 1mA éram folyik és behúz a relé.
Következő: »»   2219 / 2512
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem