Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Légkondi készítése
 
Témaindító: Tomszy, idő: Jún 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 46
(#) Picboy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2008 /
 
A hő elvezetése nem probléma, egy autó-hűtő simán elvisz 4-5kW-ot.
Akkumulátor nem feltétlenül kell, hacsak nem akarsz mást is napelemről hajtani.
Vezérlőt meg kapcsoló üzemű teljesítményelektronikát meg kell építeni.
(#) kaqkk válasza Picboy hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
És te láttál már olyan napelemet a mi 3-4Kw ot tud ?és itt
magyarországon megfizethető?
Ha találsz olcsón nekem is kell!!!!
(#) Picboy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Nemértem, miért 1db modulban gondolkozol...
Ahogy a peltierből, a napelemből sem gazdaságos 1 nagyot gyártani, hanem több kicsit (márcsak a sérülékenység miatt is).
(#) f27 válasza Tomszy hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
üdv mindenkinek
látom találgatások vannak a klíma megépítésével kapcsolatban
nos egy müködő nem a legolcsóbb de biztosan a legolcsóbb fentartású megoldás kinálom nektek!
persze ez csak annak jó,akinek van ásott,vagy fúrt kútja!
a dolog a következő képen müködik!
előszőr is venni kell egy klímát! normál gázost amit már leszedtek valahonan,esetleg rosz a kültérie mivel ara most nem lesz szűkség! jó esetben 10.000ft ért meglehet vásárolni! ennek fogyasztása 30W
bemész egy boltba,vagy keresel ezt is használtat egy normál kis keringetőszivatyút! boltba 6000ft fogyasztása 15W vagyis az oránkénti klímád fogyasztása 45W/h lesz a végén!
hogyan is müködik tovább? nos ezen kivűl kell venni a boltokban kapható 5 rétegű fűtés csövet! 60ft/m az ára neki! ez mindenkinek anyiba kerül majd ahány métere szüksége lesz!ezen kivűl kell venni 12M rézcsövet! én klimás vagyok igy számomra a normál 9mm hajlitható cső lett a kiválasztott!
ezt aki tudja spirálba hajcsa meg aki nem tudja csak derékba középen hajlitsa meg 6-6m re!
ezután kösse össze a normál klima beltérivel az egészet! keringetőszivetyu beltéri stb.. gondolom ezt nem kell részleteznem
ha készen van,tölcse fel desztilált vizel,vagy fagyálóval a rendszert!e müködési elv a következő lesz! a zárt rendszerbe a szivatyú forgatja a vizet! a kutban kb 7-12fokra fog lehülni a viz vagyis a beltériben ilyen hőmérsékletű viz fog forogni a beltéri feluja róla és kering tovább!egy 15m2 szobát 22fokra lehűti mikor kint 40fok van! müködik mivel megépítettem! az egész dolog kb 30.000 ft ben van! de ha éjel nappal megy a szerelt klímánk alig eszik meg nekünk 1200ft! ha valakinek van olcsobb ötlete hajrá! sok sikert ha valakinek felkeltettem figyelmét!
(#) kaqkk válasza Picboy hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Félre értesz ! Nem egy elemben gondolhodtam csakl azt mondam hogy enyi teljesítmény kell a szoba lehűtéséhez
1db 260w elemmel kár elkezdeni!
(#) Pixi válasza f27 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Hali!

Ugyan ez az én megoldásom is csak nem zárt rendszerű! Meg nem vettem klímabeltérit hanem saját magam csinálom meg a beltéri egységet és mivel nekem a kúttól oda vissza kell 110 méter cső így az eléggé megdobta, de z is meg lett 6000Ftból! Sziavttyú adott igaz többet fogyaszt!
Sajna kicsit csúszik a megvalósítás, de ha minden jól meg akkor jövőhéten már elkészül!
Sajna kevés az időm!
Amint meg lesz és elkészül tezsek fel képeket meg mérési eredményeket is!
(#) Picboy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
A teljesítménnyel nincs probléma, építettek már MW-os naperőművet nepelemekkel. A beruházási költség valóban magas, most még valószínűleg nem is éri meg saját erőből, esetleg valami pályázattal, de nemsokára eljön az az idő is, amikor majd megéri...
(#) f27 válasza Pixi hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
én azért csináltam gyáriból,mivel csak csak gyári! távkapcsolós,és jobban mutat a falon mint egy tákolt doboz!és mindez 10 rugó,vagyis enyi pénzért alapból nem kilódók ahol én építettem vizes klimát ott csak 60m volt a csövezés a 12m rézcsővel együtt! de etől fügetlen belehúztam a földben futó csőveket hőszigetelő csőbe! gondolom ez nálad is megtörtént nehogy melegvizet cirkáltas a klimádba!
(#) Pixi hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Hali!

Egy kérdés, gondoltam ide írom!
Van egy elektromos hűtőtáska és egy 40 wattos peltier aminél ugye van egy belső és egy külső hűtőborda, és a kettő közt van a peltier, viszont van egy 40x40x30-as alu kocka ami a hideg oldalon van, vagyis a meleg oldal közvetlen a hűtőbordán van a hideg meg ezen az alu kockán át van a belső hűtőbordához kötve! Ennek van valami lényege, vagyis az nagy gond lenne ha a hideg oldalon lenne direktbe a peltier?
(#) Pixi hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Hali!

A peltier elemnél miért lehet az hogy ahol a plusz kábel bemegy ott a sarka a hideg oldalon meleg, egy kb 5x5mm-es részen!
Tönkremehtett???
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Szerintem a csatlakozás átmeneti ellenállása megnőtt
és a nagy áram felvétel miatt ott az áram egy része
hővé alakul.
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát nemtudom! De akkor sztm ez lehet a gondja neki, mert hűtőtáskában volt és nem akart hűteni! De akkor ezért!
Amúgy az előző kérdésemre mi lenne a jobb megoldás?
Hideg oldalhoz közelebb vagy a meleg oldalhoz közelebb legyen a cella!
(#) kaqkk válasza Pixi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ez most csak találgatás ! Szerintem azért volt rajta a
fémtömb hogy (akkumulátor) -ként tárolja a hideget.
Ha kinyitod a dobozt kimegy a hideg de a nagy fémdarab át van hűlve és így nem hirtelen jön a "hőterhelés " az elemre ( üzemi körülmények ) között
(#) Pixi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Naja ez lehet!
De hozzá kell tegyem, hogy a fedél két oldalán vannak a bordák és így nem érne át a tömb nélkül!
De ebben a hőtárolásban lehet valami!
Na mindegy! Az tuti hogy jobban fog hűteni az új 90 wattos cellával mint a régi 38 wattossal, főleg hogy az utóbbi nem is volt tökéletes mint kiderült!
Kíváncsi leszek hogy mire képes a 90 wattos!
(#) karathe hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Üdv minenkinek.Seitségeteket szeretném kérni a gondom megoldásában.Vásárolnák egy gyári klima beltérit amit KÜLTÉRI egység nélkül,táv irányitoval szeretnék használni csak ventilátor 3fokozat, lamella mozgatás és ionos légszürö ként. A kérdésem az lenne hogy lehet megoldani hogy müködjön? Álitolag a beltéri müködéséhez szükséges a kültéri electronika kapcsolat.Nélküle a beltéri electronika nem müködik. Van valami megoldás a kérdés megoldására? A készülék /Teknopoint SRI nem inverteres/ digitális kapcsolat van az egységek közöt. A válaszokat elöre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza karathe hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
A normál beltérik működnek a kültéri nélkül !
Szerintem az inverteresek is mivel a beltéri vezérli
a kültérit a kültéri vissza nem kommunikál(őa vezérelt)
De van egy kérdésem! miért veszel ilyen drága beltérit ha csak egy ventillátort akarsz?
(#) Sword hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Abszolút nem kötekedés képpen mondom, csak a tisztánlátás kedvéért, és mert általában rosszul használják az emberek a szót.
Amit a boltokban kapni klíma néven (kültéri, beltéri,...)
az légkondícionáló. A klíma az légkezelő egység, ami temperálja a levegőt, beállítja a páratartalmát, nedvesít vagy szárít, stb. Ezek milliós vagy több tízmilliós cuccok, légtechnikai rendszerek. A légkondi semmi mást nem csinál, csupán hideg levegőt nyomat.
Igazából nemtom miért alakult ki ez a téveszme, az amcsik is Air conditioner-nek nevezik, ami az autóikban van...
Viszont maga a kezdeményezés jó, további jó fejlesztgetést
(#) f27 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
ha jól belegondolsz,nem is olyan drága!
nézük csak
1. gyári
2.távkapcsolos
3.a kültéri hejére bekötheted a keringető szivatyút és ö vezérli azt is!mivelhát a beltéri érzékeli a hőmérsékletet!
4.30W eszik és olyan köbmenyiséget mozgat levegőből,amit te nem biztos hogy ócska ventivel megoldanál!
4.a beltéri szür,és a levegő mozgásváltoztatását is elvégzi!
mire te ezt megoldod hogy mindezt tudja és olyan szép legyen mint a gyári,bőven nem jössz ki 10 lepedőből,nem?
(#) f27 válasza Sword hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
totál igazad van,de manapság így ismerik az emberek hogy légkondí! ha azt mondod egy levegő hűtő berendezés,les mint borjú az újkapura
jogos a két pont,de én tudom mivan,mivel légkondikat építek be4 :yes:
(#) f27 válasza f27 hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
itt egy pötyet elírtam magam,de sebaj
(#) kaqkk válasza f27 hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Nem olvastad végig ! inverteres beltériről volt szó! azért kérdeztem miért vesz ilyen drágát!!Külömben már írtam hogy énis gyári beltérikkel akarom hűteni a lakásom teljesen igaz amit írtál csak nem olvasod el mire válaszolsz.
(#) f27 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
elolvastam,csak valamiért nekem levélként jelent meg ez a szöveg és nem néztem nem nekem szól! és válaszoltam rá alapból aztán megjelent a közösbe másképp
(#) kaqkk válasza f27 hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Akkor majdnem elnézést kell kérnem pedig a technika ördöge játszott velünk. Bocs ha sértő volt a hangnem!
(#) f27 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
nem vagyok sértődékeny
(#) PiperR hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Sziasztok
Megnéztem az egyik nagyáruházban ezt a léghűtő gépet (ebbe vizet kell tenni, és annak a párolgásával hűti a teret). Csatoltam az elvi rajzot hogy hogyan is működik. Jól hűt meg minden csak ugye az a gond hogy megnövekszik a páratartalom a helységbe, és máris nemér semmit az egész . A párásodást megkell akadályozni, vagyis hogy nekerüljön be a szoba légterébe. A második csatolmányba lerajzoltam az átalakított változatot. Amit a henger forgat nedvszívó anyagot, benne van az alja egy tálba ahonnan vizet szív fel és azt szálítja. Ez neki ér a hűtőborda falához, végig, és a venti fújja rá a kinti meleg forró levegőt (mondjuk ha kint párás idővan szerintem nem nagyon fog jól szuperálni) ráfújja a bordára, és a rajtalévő víz meg elpárolog, és az ki a szabad levegőre megint. A hűtőborda másik oldala, meg a párolgás hatására lehűlik, és ezen keresztül áramol a benti levegő. Elvileg működő képes, nem?
(#) f27 válasza PiperR hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
jól néz ki gyakorlatban nem ér semmit!
miért is?! nos a hengered keringeti a vizet amit ugyebár szobahőmérsékleten tárolsz,ezt felviszi az a vizes akármi a hűtőbordádra a vizet,és nem hűt rajta semit mivel kb 10 perc mulva melegvized lesz a gépedben! tudom mivel itt van egy a sarokban nekem is ! lópikulát nem ér! de ha nagyon erőskődsz a dolgon,akkor minimum fojamatosan jégkockákat tegél a gépbe! persze ha ezt megcsinálod oldalrabilentve és a hűtőbordára teszel jeget,akkor kb fél órát adnifogja a hideg levegőt
(#) PiperR válasza f27 hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Aha, akkor nem találtam fel a spanyol viaszt , azt hittem hatásosan működik, gyakorlatba még nem láttam léghűtőt működni. Na mindegy, egyenlőre marad a venti, este kitéve az ablakba, hogy a kinti hűs levegőt befújja.
(#) f27 válasza PiperR hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
nalátod az jó ötlet! hasonlón csinálom én is pl most megy a rendes légkondi a szobában! kimegyek felócsolom az udvart mejd mejövök és a hüs levegöt be engedem az ablakon keresztül és a légkondinak a beltérie keringeti a levegőt idbent ez adig müködik még nincs esténként 30 fok meleg! aztán csak a légkondi mehet
(#) Pixi hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Hali!

Ha netán tudna valaki egy légkondi beltérit occsóér az szóljon!!! Ha lehet, siófok, fehérvár, tamási körzeten belül!
Előre is köszi!
(#) Pixi hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Hali!

Újra ittvagyok! Hát a mai napon elkészült a kútklímám első prototipusa!
A kipróbálás folyamatban van!
Elsődeleges tapasztalat, hogy egy kicsit kicsit a régi wartburg hátsó rézhűtő, mert a venti kevesebb levegőt tud fújni mint egyébként szabadon! Lehet a skoda 120 alu hűtő jobblenne! De mindegy próbának ez is tuti, és még jól is néz ki mindenki szerint!
Itt vannak a képek amik készítés közben készültek!

Majd a próba alatt kiderül mit is tud!
Az is lehet hogy majd szerzek egy klímabeltérit és azzal kipróbálom!Az én kút-"klímám"
Következő: »»   20 / 46
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem