Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2355 / 2499
(#) patkany válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Idézet:
„Csak hogy ehhez a művelethez kapcsolási rajz kell...”


Pont ez a legnagyobb baj! nincs kapcsolási rajz. És az is tartok tőle, hogy az összes egységé kellene! Ha ezek öszebeszélnek. Én azt remélem, hogy csak valami logikai vezérlés lehet. Mi logikja lenne az adat kommunikációnak. Igazából nem sok értelme lenne. Az adott készülékek, cd, magnó, rádió hangfrekis jelet ad ki. Ezt kell rákaocsolni az erősítőre. Minden adott készülékhez tartozó információ feldolgozás, mint rádió hangolás, cd funkciók, a magnó meg annyira analóg, hogy ottmeg végképp semmi kommunikácó nincs, az adott készülékben zajlik le.
Ezen egységek tápfeszt kell hogy kapjonak. Ezek lehetnek akár állandó értékű és jelenltű feszkók is. bár stby-kor valószínű nincs.
Lehet nem is uC a vezérlő, hanem valami spec multi kapu. De ez sem egyszerűsíti le a dolgot...
(#) uniman válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 1
 
OK...pár szó még erről:
Távirányítóval is működik (Ugye látjuk, hol van, melyik részegységen a táv "szeme"...).
Más (idegennyelvű) fórumon emlegetnek egy kis stby trafót, ami +5V-ot biztosít, meg egy 5V-os kis relét, ami kapcsolja a cuccot...
Persze szétszedés és belső (minőségi) fotók nélkül csak tippelhetünk...
Meg azt is "láthatnánk", hogy minden egység az erősítőből kaphatná a tápot.
/Márkasabb és combosabb hifimben ugyanilyen csatikkal vannak felfűzve az egységek, de én is csak kettőt használok: de nálam külön egység az elő- és végerősítő. A távot sem használom, mert az IR vevője a CD-ben lenne. Nálam minden egységen van külön POWER gomb, a te rendszereden viszont csak az erősítőn van ilyen!//
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022

akep.jpg
    
(#) patkany válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Holnap szétkapom pár fotó erejáig!
a kezdő poszthoz feltöltött kép netes, hogy látható legyen a teljes szet egyben.
de az erősítőről teszek ide egy jobbképet!

Itt lehetne doksit venni hozzá, de egyrészt nem fizetek közel 6000 ft-ot érte, mert nem hozza vissza, ill. lehet ez csak használati utasítás és nem szervíz manuál.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) mek-elek válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Egy kis elmélkedés...
A doboz ránézésre megér hatezret. Ha nem sikerülne megjavítani, bár nem tudom mennyiért vetted, a trafó is pénzt ér benne, és erősítőt is lehet bele építeni, és lehet az STK jó is ehhez.
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 / 4
 
Az STK inkább szakadásba szokott menni. Megméred a táplábakon a feszültséget, ha rendben, akkor a kimeneti lábak következnek. Nulla volt körüli kimeneti feszültség esetén a 3, 4, 6, 7, 8 lábak feszültségéből meghatározható a némítás állapota. Ha a 4-es láb feszültsége közel a negatív táp, akkor a némítás nagy valószínűséggel ki van kapcsolva. Bizonytalanság esetén írd meg valamennyi láb feszültségét testhez képest, a polaritást is jelölve és postafordultával beszámolok az STK állapotáról.
Sajnos hiába túrom a világhálót, nem találok képet az erősítő belsejéről, rád marad a lefotózása.
(#) uniman válasza patkany hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Az bizony csak "használati"... Az STK honnan jött, láttad benne? 1 v 2 db? 2x40W...
(#) tomszojer hozzászólása Jan 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Nem sikerült kapcsolási rajzot találnom, még a kapcsolási rajz topikban sem, így most azt kérném hogy tippelje meg valaki, mi lehetett a hiányzó ellenállás értéke.
Az erősítő egy SABA CI 310.
Így kaptam a cuccot, nem én barmoltam bele...
Az R317 és R318 hiányzik. Ezek biztosan egyformák voltak, mert tükörben van a kapcsolás.
Nem tudom miért lettek kicsippantva, égésnyom nincs.
Az R327 ki van égve, de a másik oldaliról beazonosítható.
Előre is köszi a segítséget.
Üdv: Tom
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget! Nem jelent gondot, holnap lefotózom és felrakom a képeket. Valamint méricskélek párat.
A netet már feldúrtam anno és most is érte, mind giába! Ritka madár lehet, vagy ennyire egyedi eset, hogy nincs infó róla.
Az mindenképp fura, hogy mi érte és hova lett a többi egysége, mikor azok is használhatatlanok így.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) patkany válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szedtem már szét, tudom mi van benne, csak összeraktam mert, elköltöztem.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2022
(#) reloop hozzászólása Jan 10, 2022 / 8
 
Kezdő erősítőépítők figyelmébe ajánlom Rod Elliott "Gyakorló" erősítő című írását.
Az angolban járatlanoknak a gugli lefordítja. A sapka kondit(kondenzátort) jelent, a (tranzisztor)bázis-ra pedig különféle szinonimákat illeszt a magyar szövegbe, amúgy érthető, átnéztem.
"Sajnos nem számítok rá, hogy túl sokan megépítik ezt az erősítőt, ami kár." -írja Elliott.
Akit csak a próba-NYÁK-os kivitelezés tántorít el, annak az alábbi tervvel tudok segíteni.
Elkészítettem nyugalmiáramszabályzóval is.
A zene szépen kint van a térben, nem érezni, hogy a hangszóróból szólna - ezért érdemes pákát ragadni.
(#) reloop válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia! Valószínűleg a T315/316 nyugalmiáramszabályzóhoz tartoznak a hiányzó ellenállások és a bázis-emitter között lehettek. Látni kéne a forrasztási oldalt.
Ebben az esetben az értékét úgy kell meghatározni, hogy 2,1-2,2 V kollektor-emitter feszültség álljon be a hűtőbordához támasztott tranzisztoron. Trimmert is tehetsz a helyére, amit a beállítás után visszamérsz.
(#) uniman válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Pedig innen beszerezhető a "schaltplan"-ja...ingyen, email ellenében.
(#) kadarist válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia!
A C311 erősen púpos.
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Szia! Hogyan lehet ott regisztrálni?
(#) uniman válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
A reg. tagdíjas... Bővebben: Link
Én az emailra rajzkérést/küldést említettem.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Ejnye ez az Elliot, elleste a titkomat. Ez a kapcsolás tulajdonképpen a HTA őse, és én mára ezt úgy tartom magamnak nyilván, mint a legelviselhetőbb hangú félvezetős végfok. Pedig volt normálisan megépített JLH-m is, cellulóz hordozójú nyákra, őskori Tungsram végtranyókkal, de meg sem közelítette ennek a hangját. Persze, az még elvesz az ember életéből pár hónapot mire kitököli hogy a BC-k meg a BD-k helyett milyen tranyó jó bele igazán, meg hogy nem teszünk a bemenetre elkót csatolónak, meg nem teszünk kerámiát a C3 helyére stb. Számít még a puffer típusa is meg hogy milyen fóliakondi van vele párhuzamosan, de erre majd úgyis rájön aki megépíti, szóval ahogy írod, aki még félvezetőzik annak valóban érdemes pákát ragadni.
(#) Suba53 válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Mekkorára áll be a nyugalmi áram ezzel a fix dióda soros előfeszítéssel?
Gondolom nem véletlenül cserélted le hagyományos, állíthatóra.
(#) Suba53 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Idézet:
„...aki még félvezetőzik...”

Úgy 50-60 éve írhattak hasonlókat fordított értelemben. ...aki még csövezik...
(#) tomszojer válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!
Megvan a rajz. A tipped teli találat!!
Az ellenállás 11K.
Köszi.
(#) tomszojer válasza uniman hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!
Köszi szépen!
Én is nézegettem ezt az oldalt, de a letöltés opciót nem vettem észre.
Sokat segítettél.
Üdv: Tom
(#) tomszojer válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Szia!
Tényleg cserés lesz.
Köszi hogy ránéztél.
Üdv: Tom
(#) reloop válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Emitter-ellenállás számára 2R2-t találtam a fiókban, azzal elég magas volt a nyugalmi áram, 70 mA körül. Gyors diódát is venni kellett volna az 5401 helyére, ezért abból építkeztem ami volt otthon
(#) reloop válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
A 11k az eredeti tranzisztorkészlethez igazodik. Ha volt tranzisztor csere, olyan értékű ellenállást ültetnék be amitől a végtranzisztor emitter-ellenállásokon 4-7 mV esik, ez 20-30 mA nyugalmi áramnak felel meg.
(#) patkany hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Pár kép a palladium belsejéről és az IC-kről.
Bízom benne, kellően informálisak!
Méricskélni hétvégén tudok. És az ansluss csatlakozók kivezetései is fel vannak iratozva, majd azokat is meglesem.
Anno nem túl következetes álltam hozzá, bár nagy energiát nem is fordítottam rá.
(#) patkany hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Grátisz fotó.

Egyébként tényleg van benne egy kis stby trafó, ezt eddig észre sem vettem...

DSC00137.JPG
    
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Jan 11, 2022 / 1
 
Attól tartok a nagy trafó nem is kap feszültséget. Elsőként ezt ellenőrizném.
(#) tomszojer válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Úgy tűnik, az eredeti tranzisztorok vannak benne.
Az még a jövő titka, hogy jók-e.
Valami oka csak van az ellenállás elégésnek..
Remélem nem a végtranzisztorok mentek ki, mert ilyen szerintem a világon nincs már.
2SC1827, 2SA769
A hőpaszta tuti nem gyári. A felfogató csavarok szigeteltek, de szigetelő lap egyik végtranzisztor alatt sincs. Nem tudom kell-e egyáltalán, mikor egy bordán vannak.
A hiányzó ellenállásoknál trimmerelés lesz először 11 megáról indulva.
Itt is van egy muki, aki ilyet gyógyít.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) reloop válasza tomszojer hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Az R327 valószínűleg a TR313 tranyó szakadása miatt égett el.
Ez a végtranzisztor tokozás a hűtőbordával érintkező felületen is szigetelt, ezért nem kell hozzá csillám alátét. TIP, vagy BD jelöléskezdetű TO-220-as tranzisztor alá kelleni fog.
(#) tomszojer válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Köszi.
Ha kiment a végfok, mit javasolsz, mit érdemes beletenni?
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Az könnyen meglehet, lehet az a kis relé kapcsolja, ami a kis panelen van. Az alatt van a kis trafó.
Talán, ha a nagy trafó feszültséget kapna, lehet fel is éledne? Bekakilnék a nevetéstől, ha csak ennyi lenne a nagy trükk!
Következő: »»   2355 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem